FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Trīs tēmas, ko apspriest pirms Tu saki “JĀ”

image

Saderināšanās ir zīmīgs notikums katra cilvēka dzīvē. Tomēr vajadzētu atcerēties, ka bildinājuma saņemšana nav tikai skaists stāsts, ko pastāstīt draudzenēm vai mirdzošs gredzens tavā pirkstā, kurā sapņaini vērties brīvajos brīžos. Līdz ar saderināšanos rodas lielāka atbildība par tagadni un jūsu kopīgo nākotni. 

Tas ir neizbēgami, ka būs brīži, kad jūsu uzskati par dažādām tēmām varētu krasi atšķirties. Šādos gadījumos pats svarīgākais ir atklāti izrunāties un laicīgi noskaidrot, ko katrs no jums par to domā. Pilnīgi normāli, ja jūsu viedokļi visos jautājumos šobrīd 100% nesakrīt, nesatraucieties, tie var arī mainīties nākotnē. Taču, ja jūsu uzskati krasi atšķirās gandrīz visos nozīmīgos jautājumos, tad Tev nopietni jāapdomā, vai esi gatava ar to samierināties.

Kopīgi apskatīsim 3 tēmas, kuras būtu vērts izrunāt vēl pirms gredzena saņemšanas jeb bildināšanas. Neviens no jautājumiem nebūs tāds, ko var apspriest piektdienas vakarā draugu kompānijā un ar kokteiļa glāzi rokā. Sirsnīga izrunāšanās tagad var paglābt Tevi no iespējamiem netīkamiem brīžiem, esot jau sievas godā.

1. Ģimenes pieaugums    

Būsim godīgi – šī nebūs labākā tēma pirmajam randiņam, tomēr ja reiz nākotnē vēlies bērniņu, būtu tikai loģiski, ja jau laicīgi noskaidrosi savas otras pusītes nostāju šajā jautājumā. Brīnišķīga ziņa, ja abi sapņojat par lielāku vai mazāku bērnu pulciņu, bet ja nu Tavs izredzētais ir kategoriski pret mazuļa ienākšanu viņa dzīvē? Esi atklāta pret sevi un apdomā kārtīgi, vai būsi spējīga samierināties un nodzīvot mūžu, pavadot ikdienu divatā!?! Nebaidies aizskart tēmas, kas ir par un ap bērnu audzināšanu un neliedz sev iespēju ielūkoties nākotnē, jūso plānotajā ģimenes dzīvē.

2. Mājokļa jautājums

Vai jau esi izdomājusi, kur vēlies vīt savu ģimenes ligzdiņu? Vai tas ir dzīvoklis pilsētas centrā, bet varbūt kluss nostūrītis kādā lauku apgabalā? Cik nozīmīgs ir attālums starp jūsu mitekli un vecāku, vecvecāku mājām? Izrunājiet, vai jūs abi būtu gatavi nepieciešamības gadījumā pārcelties dzīvot citur un, pavisam iespējams, zaudēt ciešu kontaktu ar ģimeni un draugiem.
 
Nevajadzētu sevi un mīļoto apgrūtināt ar jautājumiem par krūzīšu skaitu virtuves plauktos vai vannasistabas dvieļu krāsu, bet būtiski ir zināt, pēc kādiem standartiem vēlas dzīvot Tavs partneris un vai tie atbilst arī tavām vēlmēm.

3. Finansiālā situācija

Iespējams, šī tēma ir viena no neērtākajām, tomēr saldam naktsmieram un  drošības sajūtai, kopīgas nākotnes veidošanā “naudas jautājums” nepārprotami ieņem būtisku lomu. Pirms uzdot jautājumus partnerim, pajautā sev, vai zini, kāda ir Tava finansiālā situācija? Svarīgi ir apspriest, vai savas kāzas paši būsiet spējīgi apmaksāt, vai arī būs nepieciešama palīdzība no malas, tādēļ jau laicīgi noskaidro, kādas ir jūsu domas par naudas iekrāšanu un kredītu ņemšanu.
 
Tāpat, neaizmirstiet godīgi sev atzīties, cik izšķērdīgi, vai gluži pretēji – pieticīgi esat ikdienā. Finansiālās ambīcijas, vēlmes un iespējas – atklātība šajās tēmās noteikti ir būtiskākais aspekts, atliek tikai nebaidīties un uzsākt sarunu, lai kliedētu visas šaubas un pamazām īstenotu ieceres. 

Šie nu bija 3 jautājumi, par kuriem būs vieglāk runāt, ja vien jūs abi sāksiet šīs tēmas apspriest. Viss, kas Tev vajadzīgs: kripatiņa drosmes un zināt, ko vēlies. Un tici – ja abi vienosieties, kas katram un, pats svarīgākais, jums abiem kopā šķiet būtisks, laulības un kopdzīve ritēs daudz vieglāku gaitu!

Raksta titulfoto: Einārs Freimanis
Foto: Pinterest.com, Depositphotos.com

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Visskaistākās kāzu fotogrāfijas ir tās, kas aizved atpakaļ uz vietu, kur divi cilvēki jutās mīlēti, aprūpēti, aizsargāti un skaisti gan iekšēji, gan ārēji. Mēs iedvesmojamies no stāstiem, kur mīlestība ir nevis nosaukums, bet divu cilvēku dzīves lielākā izvēle.

  • Ik pa laikam mūs sasniedz un aizkustina oriģināli bildinājuma stāsti. Šis būs iedvesmojošs stāsts par diviem klinšu kāpšanas entuziastiem, kas viens otru iepazina, pateicoties kalnu vilinājumam, un arī vienu no savas dzīves īpašākajiem brīžiem – bildinājumu – piedzīvoja klinšu kāpšanas ekipējumā, kopīgi baudot savu vaļasprieku.

  • Mēs dzīvojam laikā, kur nepastāv ierobežojumi – precēties var gan pilī, gan okeāna krastā, baltā kleitā vai spilgti zaļā bikškostīmā, ir gan tradicionālas, gan viendzimuma laulības, taču būtība nemainās: ja mīlam patiesi un no sirds, mēs vēlamies to apliecināt visskaistākajā veidā. Tieši bildinājums ir sākums divu cilvēku kopīgajam stāstam, tā ir iespēja pacelties spārnos un izjust laimes nepārspējamo spēku.

  • 29. februāris ir nedaudz maģisks un pavisam noteikti īpašs... Reizi četros gados mums ir dota vēl viena brīnišķīga diena, lai piepildītu savus sapņus un dzīvotu no sirds! Īrijā un Lielbritānijā ir kāda jauka un drosmīga tradīcija, kas attiecināma tieši uz garo gadu jeb leap year – dāmas tiek iedrošinātas bildināt savu mīļoto vīrieti!

  • Pavasaris ir neparasti aizraujošs laiks, kad sajūtamies par soli drosmīgāki... Varbūt jāizmanto šī visu vai neko sajūta, lai beidzot bildinātu savu mīļoto? Kur un kā? Pačukstēsim priekšā dažas skaistas un pavasarīgas idejas – varbūt kāda no tām izrādās ĪSTĀ!

  • Straujiem soļiem tuvojas Valentīna diena – svētki, kas nu jau nostiprinājušies arī Latvijā. Un kāpēc gan tos nenosvinēt, ja starp divu cilvēku sirdspukstiem dzīvo skaistākās jūtas pasaulē – mīlestība.