FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Idejas neaizmirstamam bildinājumam

Autors:Madara Karlsberga / PRECOS
Mēs dzīvojam laikā, kur nepastāv ierobežojumi – precēties var gan pilī, gan okeāna krastā, baltā kleitā vai spilgti zaļā bikškostīmā, ir gan tradicionālas, gan viendzimuma laulības, taču būtība nemainās: ja mīlam patiesi un no sirds, mēs vēlamies to apliecināt visskaistākajā veidā. Tieši bildinājums ir sākums divu cilvēku kopīgajam stāstam, tā ir iespēja pacelties spārnos un izjust laimes nepārspējamo spēku.

Šoreiz nerunāsim par to, vai bildināšanas tradīcijai vēl ir jēga un kādi ir tās reliģiskie vai sociālie aspekti, bet gan par to, kā šo mirkli padarīt neaizmirstamu.

Kad vīrietis izteiks bildinājumu?

Kāds britu pētījums pierāda, ka vīrieši bildina iemīļoto tikai tad, ja ir par deviņdesmit procentiem pārliecināti, ka atbilde būs „jā”. Bildinājums ir dziļi emocionāls akts, tas ir fināla uznāciens pēc smaga sagatavošanās darba: nav viegli atrast īsto gredzenu, pareizos vārdus un atkailināt savu dvēseli, riskējot tikt atraidītam.

Ja sirds dziļumos ir pārliecība, ka mīļotais cilvēks ir īstais, ka vārdi „līdz nāve mūs šķirs” neizklausās pēc draudiem, bet gan pēc satriecošas iespējas, tad tu esi cilvēks, kurš gatavs bildināt.

Lasi arī: 9 pazīmes, kas liecina – viņš bildinās

Kas jāņem vērā, plānojot bildinājuma scenāriju?

 • Rūpīgi pārdomā, vai mīļotais cilvēks gribētu publisku bildinājumu vai klusu un intīmu tikai jums abiem;
 • Padomā, vai izvēlētais laiks ir piemērots bildināšanai (varbūt tieši tagad rit augstskolas eksāmeni, smagi slims kāds tuvinieks vai ir kādi sarežģījumi darbā un bildinājums būs nelaikā);
 • Nepārsteidzies – reizēm gadās, ka palaimējas cilvēkiem satikties, iemīlēties un apprecēties mēneša laikā, tomēr tie pārsvarā ir izņēmumi nevis likumsakarība;
 • Neizmanto bildinājumu kā salabšanas instrumentu pēc strīda, – labākajā gadījumā tas tiks uzskatīts par neveiksmīgu joku vai aizstājēju argumentu trūkumam strīdā.

Kad ir skaidrība par to, ka ir īstais brīdis un pārliecība, ka pazīsti savu mīļoto cilvēku pietiekami labi, lai zinātu, kas varētu sniegt viņam vislielāko saviļņojumu un prieku, ir laiks sākt plānot bildinājuma scenāriju.
bildinājums, saderināšanās gredzens, fotosesija, Foto: Jāzeps Foto
FOTO: Jāzeps Foto

Lasi arī: Saderināšanās

Idejas bildinājuma izteikšanai

Visbiežāk bildinājums tiek pasniegts kā pārsteigums, kam vīrietis ir ilgi un rūpīgi gatavojies. Lai arī kur bildinājums tiktu izteikts, nomešanās uz viena ceļa ir visu laiku klasika un romantika. Tā atspoguļota filmās un, iespējams, ikvienai sievietei saistās ar īpašo un skaisto mirkli, ko viņa gaida un iztēlojas. To, no kurienes šāda tradīcija cēlusies, īsta skaidrojuma nav. Šāds bildinājums ir kā padevības zīme, kad vīrietis, metoties uz viena ceļa, piedāvā sievietei visu, kas viņam ir, lūdzot izredzēto kļūt par viņa sievu.

Romantisks pikniks pie jūras

Plusi: tikai jūs divi, mežonīga piekraste, klāts galds – šampanietis, ziedi, sveces... Tikpat labi šo plānu var īstenot arī lauku īpašumā.
Mīnusi: plānus var izjaukt mainīgie laikapstākļi un ir noteikti jārēķinās ar draugu palīdzību un atbalstu, jo vienam īstenot šo plānu ir grūti.

Nejaušā fotosesija

Ieplāno it kā parastu fotosesiju pie kāda no labākajiem fotogrāfiem. Piedāvā mīļotajai šādu iespēju, kopā izvēlaties sev atbilstošāko laiku (rudens, ziemas vai Līgo fotosesija) un pārsteidz viņu ar bildinājumu!
bildinājums, bildināšana, bildinājums mežā, Foto: Jāzeps Foto
FOTO: Jāzeps Foto

Plusi: dabas klātbūtne, nav lieku skatītāju, abi esat atbilstoši ģērbušies, kā arī bildinājums tiks iemūžināts skaistās fotogrāfijās. Fotogrāfs kā trešā persona var būt arī lielisks palīgs dažādu nelielu organizatorisku jautājumu sakārtošanā.
Mīnusi: mainīgi laikapstākļi un fotogrāfa klātbūtne. Lai arī fotogrāfa klātbūtnē šeit tomēr ir vairāk kā pluss, tomēr vēlams apzināt, vai izredzētā nedotu priekšroku bildinājumam divvientulībā.

Lidojums ar gaisa balonu

Plusi: vienkāršs lidojums var pārvērsties par neaizmirstami romantisku piedzīvojumu – lidojumu tiešā un pārnestā nozīmē, kas ļaus vienmēr atcerēties, ka vienošanās tika noslēgta debesīs.
Mīnusi: apgrūtināta plānošana sakarā ar mainīgajiem laikapstākļiem, samērā dārgas izmaksas, kā arī fakts, ka bez jums notikuma brīdī būs klāt arī gaisa balona pilots. Jāpārliecinās, ka mīļotajam cilvēkam nav bail no augstuma, kā arī vēlams iepriekš noskaidrot, vai otrs vispār vēlētos lidojumu ar gaisa balonu.

Bildinājums ārzemēs

Doties kādā tuvākā vai tālākā ceļojumā ārpus Latvijas, lai izteiktu bildinājumu – lieliska ideja!
Plusi: jūs divi vien, bez ikdienas rutīnas, uztraukumiem par darbu un citām lietām. Laiks jums diviem vien un iespēja izvēlēto galamērķi padarīt vēl jo īpašāku.
Mīnusi: tādu īsti nav! Tikai fantāzija un to realizācija ir viss, kas šeit nepieciešams!

Video bildinājums

Samontē jūsu kopā būšanas skaistākos brīžus, kas fiksēti video, noslēdzot filmu ar uzrunu mīļotajam cilvēkam (var izmantot arī kadrus un bildinājuma uzrunas no iemīļotām filmām).
Plusi: lai gan dažiem šāds bildinājums var šķist pastarpināts, tomēr, raugoties no pozitīvās puses, – šo bildinājumu varēs atsaukt atmiņā vēl un vēlreiz, nebūs stresa, izrunājot iecerētos vārdus, turklāt visu ir iespējams izplānot laikus.
Mīnusi: ja vēlies profesionālu montāžu, būs jūsu dzīves ainiņas redzēs arī sveši cilvēkiem. Vienkāršākai versijai var izmantot fotogrāfijas un pats izveidot retrospektīvu ar bildinājumu kā tās kulmināciju.

Bildinājums, izmantojot reklāmu 

Nopērc reklāmas laukumu laikrakstā vai raidlaiku radio ēterā (var izmantot arī specializētos apsveikuma vai tematiskos raidījumus). Viena no iespaidīgākajām bildināšanas kampaņām varētu tikt īstenota, izmantojot pilsētas ielās izvietotos reklāmas stendus un stabus.
Mīnusi: salīdzinoši lielas izmaksas, turklāt jābūt pārliecinātam, ka mīļotajam cilvēkam šāds publisks bildinājums ir patīkams un pieņemams.

Serenāde + bildinājums

Ja iemīļotais cilvēks dzīvo daudzstāvu mājā, sarunā pacēlāju, ar kuru varēsi nokļūt līdz iecerētā cilvēka dzīvokļa logam, nodziedi dziesmu un izsaki liktenīgos vārdus.
Mīnusi: atsaucīgu pacēlāja šoferi nebūs tik viegli atrast, bet ir reizes, kad mērķis attaisno līdzekļus.

Bildinājums svētkos

Bildini iemīļoto dzimšanas dienā, Ziemassvētkos, Līgo svētkos vai dārza ballītē, kur salūgti draugi, radi, paziņas. Šāda bildināšana var kļūt par svētku kulmināciju, kur mīļie, tuvie cilvēki sniegs atbalstu un jūs pārliecināsieties, ka dalīts prieks ir dubults prieks. Dažos no variantiem gredzens var būt kā dāvana-pārsteigums, bildinājuma tekstu var izlikt ar svecēm; sevišķi grezni tas izskatīsies tumšā ziemas vakarā sniegā.
Mīnusi: papildu stress publikas priekšā un iespējams kādam tas var šķist nepietiekami intīmi un personiski.

Holivudas bildinājums

Ir daudz skaistu filmu, kurās bildināšanas ainas šķiet ideālas. Izvaicā mīļotā cilvēka radus un draugus un padomā, vai šādu filmu neesat skatījušies kopā.

Savu bildināšanas scenāriju veido līdzīgu filmā redzētajam (var pat kopēt tekstu). Šo variantu var lieliski izmantot vietā, kur jūs pirmo reizi tikāties, it kā pasakot, ka runa ir aizlienēta, bet attiecini to pret jūsu pašu dzīvi.
pāris, fotosesija, bildinājums, Foto: Sandra Melnalksne
FOTO: Sandra Melnalksne
Mīnusi: lai gan tevi var apvainot fantāzijas trūkumā, šis paņēmiens tomēr var kļūt par veiksmes atslēgu, kad sapnis par bildinājumu kā no filmas ir apvienots ar personīgo pieredzi. Tas norāda uz uzmanību un ieinteresētību.

Spēle

Sastādi maršrutu ar vietām, kuras jums ir viss nozīmīgākās. Katra nākamā punkta koordinātas atstājot jau atrastajā vietā. Galapunktā mīļotajai personai sagatavo puzli, kurā parādās liktenīgais jautājums. Jāņem vērā, ka, visticamāk, būs jālūdz draugu vai citu cilvēku palīdzība, jo parkā uz soliņa atstātā zīmīte var nonākt arī nepareizās rokās.

Domājot par saderināšanās gredzena izvēli:

 • Nedāvini zelta gredzenu, ja mīļotais cilvēks nēsā tikai sudraba rotas lietas (un otrādi);
 • Rūpīgi izpēti, kāda stila rotaslietas nēsā izredzētā persona – romantiski kruzuļi askētisku rotu nēsātājiem nebūs piemēroti;
 • Ja neesi pārliecināts par materiālu un stilu, kā arī par gredzena izmēru, konsultējies ar iemīļotā cilvēka draugiem. Noder arī pārzīmēšana uz papīra, pielaikošana uz sava pirksta utt. Jebkurā gadījumā iespējamas nobīdes, un no tā nav jābaidās; galu galā arī stāsts par to, kā uzzinājāt gredzena izmēru, var būt vesels piedzīvojums.

Lasi arī: Saderināšanās gredzena izvēle

Kā oriģināli pasniegt saderināšanās gredzenu?

Ja bildinājums tiek izteikts klasiskā veidā – metoties uz viena ceļa, – labākais risinājums tomēr būs gredzenu pasniegt ierastajā rotu kastītē vai pat iztikt bez tās.
bildinājums, saderināšanās, Foto: Uģis Nagliņš
FOTO: Uģis Nagliņš

Ja tomēr izvēle kritusi par labu kādam neoriģinālam risinājumam, bildinājumu padarot par kādu īpašu aktivitāti, piedāvājam dažādus risinājumus saderināšanās gredzena pasniegšanai:

 • Bez jau ierastās rotu kastītes var noderēt iemīļoto konfekšu kārba, kur viena kāruma vietā ir gredzens;
 • Variantā ar pikniku, gredzenu var “noslēpt” šampanieša glāzē vai deserta rotājumā (pārtikas varianti gan ir samērā riskanti un ir ļoti labi jāpārdomā);
 • Gredzenu var iekārt rotaļu lācēnam kaklā (tam nav obligāti jābūt lācēnam, tas tik pat labi var būt jebkura cita rotaļu manta vai simbols, kam ir kāda īpaša nozīme jūsu attiecībās);
 • Pievieno gredzenu mīlestības vēstulei, ko pasniegsi kopā ar svētdienas brokastīm (vai piknikā);
 • No dzijas vai striķīšiem satin kamoliņu, kuru atšķetinot, kamola tinējs atradīs gredzenu (pa vidu var iepīt mīļvārdiņus, novēlējumus utt.).

Variantu bildinājumam ir milzum daudz. Šie ir tikai daži piemēri ierosmei un uzmundrinājumam.

Mums katram sirds kāro pēc kā cita, tomēr, ja mēs mīlam otru cilvēku, mēs viņu izzinām, – zinām, kas tam garšo un kas riebjas, patīk vai kaitina, kas var aizkustināt vai saraudināt.

Mīloši cilvēki ir kā rakstnieki, kuri raksta vienu grāmatu. Mēs katrs pats esam atbildīgi, cik krāšņa un aizraujoša tā gala rezultātā sanāk.

Lasi arī: Kā bildināt savu mīļoto?

Raksta titulfoto: Uģis Nagliņš