FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
 • PIEZĪMES
 • VĒSTULES

Idejas neaizmirstamam bildinājumam

(12)
image

Mēs dzīvojam laikā, kur nepastāv ierobežojumi – precēties var gan pilī, gan okeāna krastā, baltā kleitā vai spilgti zaļā bikškostīmā, ir gan tradicionālas, gan viendzimuma laulības, taču būtība nemainās: ja mīlam patiesi un no sirds, mēs vēlamies to apliecināt visskaistākajā veidā. Tieši bildinājums ir sākums divu cilvēku kopīgajam stāstam, tā ir iespēja pacelties spārnos un izjust laimes nepārspējamo spēku.

Šoreiz nerunāsim par to, vai bildināšanas tradīcijai vēl ir jēga un kādi ir tās reliģiskie vai sociālie aspekti, bet gan par to, kā šo mirkli padarīt neaizmirstamu. Kāds britu pētījums pierāda, ka vīrieši bildina iemīļoto tikai tad, ja ir par deviņdesmit procentiem pārliecināti, ka atbilde būs „jā”. Bildinājums ir dziļi emocionāls akts, tas ir fināla uznāciens pēc smaga sagatavošanās darba: nav viegli atrast īsto gredzenu, pareizos vārdus un atkailināt savu dvēseli, riskējot tikt atraidītam. Tomēr, ja sirds dziļumos ir pārliecība, ka mīļotais cilvēks ir īstais, ka vārdi „līdz nāve mūs šķirs” neizklausās pēc draudiem, bet gan pēc satriecošas iespējas, tad Tu esi cilvēks, kurš gatavs bildināt.

Tā kā šodien aizvien biežāk ir sastopamas situācijas, kad sievietes uzņemas iniciatīvu un negaida, kad vīrietis nobriedīs bildinājumam, apskatīsim bildināšanas scenārijus, kas derētu abos gadījumos. Vispirms noskaidrosim lietas, kas jāņem vērā, plānojot bildinājuma scenāriju:

 • Rūpīgi pārdomā, vai mīļotais cilvēks gribētu publisku bildinājumu vai klusu un intīmu tikai jums abiem;
 • Padomā, vai Tevis izvēlētais laiks ir piemērots bildināšanai (varbūt tieši tagad rit augstskolas eksāmeni, smagi slims kāds tuvinieks vai ir kādi sarežģījumi darbā un bildinājums būs nelaikā);
 • Nepārsteidzies – reizēm gadās, ka palaimējas cilvēkiem satikties, iemīlēties un apprecēties mēneša laikā, tomēr tie pārsvarā ir izņēmumi nevis likumsakarība;
 • Neizmanto bildinājumu kā salabšanas instrumentu pēc strīda – labākajā gadījumā tas tiks uzskatīts par neveiksmīgu joku vai aizstājēju argumentu trūkumam strīdā.
   

Kad ir skaidrība par to, ka ir īstais brīdis un pārliecība, ka pazīsti savu mīļoto cilvēku pietiekami labi, lai zinātu, kas varētu sniegt viņam vislielāko saviļņojumu un prieku, ir laiks sākt plānot bildinājuma scenāriju. Fantāzijas rosināšanai piedāvājam dažus piemērus:

Romantisks pikniks pie jūras 

Plusi: tikai jūs divi, mežonīga piekraste, neliels klāts galds – šampanietis, ziedi, sveces... Tikpat labi šo plānu var īstenot arī lauku īpašumā.
Mīnusi: plānus var izjaukt mainīgie laikapstākļi un ir noteikti jārēķinās ar draugu palīdzību un atbalstu, jo vienam īstenot šo plānu ir grūti.

Idejas neaizmirstamam bildinājumam

Lidojums ar gaisa balonu

Plusi: vienkāršs lidojums var pārvērsties par neaizmirstami romantisku piedzīvojumu – lidojumu tiešā un pārnestā nozīmē, kas ļaus vienmēr atcerēties, ka vienošanās tika noslēgta debesīs.
Mīnusi: apgrūtināta plānošana sakarā ar mainīgajiem laikapstākļiem, samērā dārgas izmaksas, kā arī fakts, ka bez jums notikuma brīdī būs klāt arī gaisa balona pilots. Jāpārliecinās, ka mīļotajam cilvēkam nav bail no augstuma.

Video bildinājums 

Samontē jūsu kopā būšanas skaistākos brīžus, kas fiksēti video, noslēdzot filmu ar uzrunu mīļotajam cilvēkam (var izmantot arī kadrus un bildinājuma uzrunas no iemīļotām filmām).
Plusi: lai gan dažiem šāds bildinājums var šķist pastarpināts, tomēr paraugies no pozitīvās puses – šo bildinājumu varēs atsaukt atmiņā vēl un vēlreiz, nebūs stresa, izrunājot iecerētos vārdus, turklāt visu ir iespējams izplānot laikus.
Mīnusi: ja vēlies profesionālu montāžu, būs jūsu dzīves ainiņas redzēs arī sveši cilvēkiem. Vienkāršākai versijai var izmantot fotogrāfijas un pats izveidot retrospektīvu ar bildinājumu kā tās kulmināciju.

Bildinājums, izmantojot reklāmu 

Nopērc reklāmas laukumu laikrakstā vai raidlaiku radio ēterā (var izmantot arī specializētos apsveikuma vai tematiskos raidījumus). Viena no iespaidīgākajām bildināšanas kampaņām varētu tikt īstenota, izmantojot pilsētas ielās izvietotos reklāmas stendus un stabus.
Mīnusi: salīdzinoši lielas izmaksas, turklāt jābūt pārliecinātam, ka mīļotajam cilvēkam šāds publisks bildinājums ir patīkams un pieņemams.

Serenāde + bildinājums 

Ja iemīļotais cilvēks dzīvo daudzstāvu mājā, sarunā pacēlāju, ar kuru varēsi nokļūt līdz iecerētā cilvēka dzīvokļa logam, nodziedi dziesmu un izsaki liktenīgos vārdus.
Mīnusi: atsaucīgu pacēlāja šoferi nebūs tik viegli atrast, bet ir reizes, kad mērķis attaisno līdzekļus.

Bildinājums svētkos 

Bildini iemīļoto dzimšanas dienā, Ziemassvētkos, Līgo svētkos vai dārza ballītē, kur salūgti draugi, radi, paziņas: bildināšana var kļūt par svētku kulmināciju, kur mīļie, tuvie cilvēki sniegs atbalstu un jūs pārliecināsieties, ka dalīts prieks ir dubults prieks. Dažos no variantiem gredzens var būt kā dāvana-pārsteigums, bildinājuma tekstu var izlikt ar svecēm; sevišķi grezni tas izskatīsies tumšā ziemas vakarā sniegā.
Mīnusi: papildus stress publikas priekšā un iespējams kādam tas var šķist nepietiekami intīmi un personiski.

Idejas neaizmirstamam bildinājumam

Holivudas bildinājums 

Ir daudz skaistu filmu, kurās bildināšanas ainas šķiet ideālas. Izvaicā mīļotā cilvēka radus un draugus un padomā, vai šādu filmu neesat skatījušies kopā. Savu bildināšanas scenāriju veido līdzīgu filmā redzētajam (var pat kopēt tekstu). Šo variantu var lieliski izmantot vietā, kur jūs pirmo reizi tikāties, it kā pasakot, ka runa ir aizlienēta, bet attiecini to pret jūsu pašu dzīvi.
Mīnusi: lai gan Tevi var apvainot fantāzijas trūkumā, šis paņēmiens tomēr var kļūt par veiksmes atslēgu, kad sapnis par bildinājumu kā no filmas ir apvienots ar personīgo pieredzi. Tas norāda uz uzmanību un ieinteresētību.

Spēle

Sastādi maršrutu ar vietām, kuras jums ir viszīmīgākās, katra nākamā punkta koordinātes atstājot jau atrastajā vietā. Galapunktā mīļotajai personai sagatavo puzli, kuru saliekot parādās liktenīgais jautājums. Jāņem vērā, ka visticamāk būs jālūdz draugu vai citu cilvēku palīdzība, jo parkā uz soliņa atstātā zīmīte var nonākt arī nepareizās rokās.

Jebkurš no augstākminētajiem scenārijiem var tikt īstenots gan izmantojot gredzenu un krišanu uz celīša, gan iztiekot bez tā. Ja gribat izmantot gredzenu, lūk, daži padomi:

 • Nedāvini zelta gredzenu, ja mīļotais cilvēks nēsā tikai sudraba rotas lietas (un otrādi);
 • Rūpīgi izpēti, kāda stila rotaslietas valka izredzētā persona – romantiski kruzuļi askētisku rotu nēsātājiem nebūs piemēroti;
 • Ja neesi pārliecināts par materiālu un stilu, kā arī par gredzena izmēru, konsultējies ar iemīļotā cilvēka draugiem. Noder arī pārzīmēšana uz papīra, pielaikošana uz sava pirksta utt. Jebkurā gadījumā iespējamas nobīdes un no tā nav jābaidās; galu galā arī stāsts par to, kā uzzinājāt gredzena izmēru, var būt vesels piedzīvojums.

  Kā oriģināli pasniegt gredzenu?
   
 • Bez jau ierastās rotu kastītes var noderēt iemīļoto konfekšu kārba, kur viena kāruma vietā ir gredzens;
 • Variantā ar pikniku gredzenu var “noslēpt” šampanieša glāzē vai deserta rotājumā (pārtikas varianti gan ir samērā riskanti un ir ļoti labi jāpārdomā);
 • Gredzenu var iekārt rotaļu lācēnam kaklā (tam nav obligāti jābūt lācēnam, tas tik pat labi var būt jebkura cita rotaļu manta vai simbols, kam ir kāda īpaša nozīme jūsu attiecībās);
 • Pievieno gredzenu mīlestības vēstulei, ko pasniegsi kopā ar svētdienas brokastīm (vai piknikā);
 • No dzijas vai striķīšiem satin kamoliņu, kuru atšķetinot, kamola tinējs atradīs gredzenu (pa vidu var iepīt mīļvārdiņu, novēlējumus utt.). Kamoliņš var būt daudzkrāsains, tā simboliski norādot, ka dzīvē būs gan gaiši brīži, gan drūmāki.
   

Idejas neaizmirstamam bildinājumam

Variantu bildinājumam ir milzum daudz un šie ir tikai daži piemēri ierosmei un uzmundrinājumam – mēs katrs esam savādāks un katram sirds kāro pēc kā cita, tomēr, ja mēs mīlam otru cilvēku, mēs izzinām viņu – mēs zinām, kas tam garšo un kas riebjas, patīk vai kaitina, kas var aizkustināt vai saraudināt. Mīloši cilvēki ir kā rakstnieki, kuri raksta vienu grāmatu un mēs katrs pats esam atbildīgi, cik krāšņa un aizraujoša tā gala rezultātā sanāk.

Raksta titulfoto: Sandra Melnalksne
Raksta foto no Depositphotos.com un Shutterstock.com

Komentāri
 • vaise 23.05.2008 23:21
  mani nebildināj, bet vienkārši teica- precamies, es arī gribētu izbaudīt kā tas ir, ka tevi bildina, bet kāzas jau gandrīz pēc mēneša.
 • Nefertitti 08.05.2008 15:28
  šādi raksti laikam būtu jāievieto arī kādos žurnālos, kurus lasa vīrieši, piemēram A-Zet, FHM, Igromānija utt...
 • iveta25 09.05.2008 09:14
  Jā, piekrītu:)Varbūt tad viņiem būs vairāk ideju:)Es gan nesūdzos;)
 • Ģiptere 03.08.2008 15:36
  Es tik ļoti gaidīju kad mani bildinās... tas notika, bet... pateikšu godīgi, kaut kas nebija... Bija stīvums rokās,pārsteigums, tomēr nejutos tā kā varbūt vajadzētu. Nejutos brīvi. Dēļ tā tagad sev pārmetu, ka uzreiz nepateicu "jā", ilgi stostījos. Kaut kā izvairījos... Nesaprotu kāpēc tā... Tas tā apbēdina... Škrobe arī par to, ka īpaši neatceros kapēc un kas tieši notika manā galvā.
 • chryslers 23.09.2008 10:42
  Nu , tie kuri ir cienīgi saukties par vīriešiem nedaudz paspiego, ko tad lasa un par ko sapņo mīļotā! :D p.s. es šitos nelasu - A-Zet, FHM, Igromānija utt... :D
 • iveta25 23.09.2008 11:12
  Nju es lasu viskautko un nevar izsekot, kas notiek manā galviņā:D Man patika, ka bildināja un esam laimīgi precējušies...Lai arī tajā brīdī bija maza neveiklība, tomēr romantika mums neizpaliek:))
 • Lestere 26.09.2008 10:53
  man bija ļoti jauks bildinājums - pilnīgi negaidīti un neviens no iepriekš minētajiem scenārijiem taču ists priekšnesums :) Bija vērts gaidīt 7 gadus :)
 • Magone1983 03.08.2010 10:38
  Arī sieviete vīrieti var bildināt, kādēļ vienmēr to dara vīrietis??? Tāda stīva sabiedrība esam, un turamies tik ļoti pie vecajām tradīcijām.
 • julawkkin 12.08.2009 13:55
  pilnigi piekritu, ka bildinashana ir loti satraukts bridis katras sievietes dzive... es gaidiju ljoti ilgi kamer mani bildinas... bet tas ta ari nenotika.. Saprotu ka jutas Vaise... man ari kazas ir pec menesha... un zel ir lidz asaram,ka tik skaista mirklja mana dzive nebija un nebus.. :(
 • AlfaRomeo 02.02.2011 19:44
  Mans līgavainis arī negaidīti mani bildināja. Mēs bijām Itālijā ar draugiem, es pat nevarēju iedomāties, ka braucot uz Monako un Nīcu (Francija), viņš gribēja iebraukt Villa Eze, kur kalna virsotnē bija kafejnīca. Bet man tā sāpēja kājas, ka es atteicu iet uz to kafejnīcu. Tagad ļoti nožēloju, kaut gan pēc 2 dienām mēs aizbraucam Venēcijā, un vakarā mazā kafejnīcā galvenā Venēcijas laukuma, kur bija dzīva mūzika, viņš bildināja mani. Asaras nevarēju noturēt, bet tas bija visskaistākais mirklis mana dzīvē!
 • Incis69 14.08.2011 15:12
  Es pieņemsim jau esmu precēta - esam sarakstijušies, bildinājuma nebija, sarakstijāmies ļoti ātri 2 nedēļu laikā pateicoties darbiniecei,kas strāda zaksā!!! un bez jebkadām svinībām!!!(gribējām,lai mazais būtu piedzimis ģimenē un to ļoti vēlējās mans mīļotais) Bet pirms tam vīram minēju,ka gribu īstas kāzas, balta kleitā un ar tusiņu līdz rītam! Tā nu nolemām precēties vēlreiz, bet šoreiz jau laulāties baznīcā, domājam uz nākošo vasaru, jo šovasar izpalika, otrās grūtniecības dēļ, bet zinu,ka mans vīrs jau tagad lauza galvu un domā par bildinājumu, jo ir ļoti romantisks un vēlas mani vienmēr iepriecināt, zinu,ka jutīsies ļoti neveikli, jo ir arī mazliet kautrīgs, bet jebkurš bildinājums no viņa un viņa izpildijumā man būs vislabākais un domāju,ka nebūšu vīlusies,lai arī ko būs izdomājis! Un redz ja kāzas nav bijušas kā bija plānots var tak vnm imitēt un rīkot vēlreiz ja finanses atļauj ;)
 • Baiba12 27.10.2011 00:01
  Mans bildinājums bija vislabākais pasaulē :) Mans vīrietis nav latvietis un arī abi šeit nedzīvojam,bet šī gada vasarā lidojām uz Latviju ģimeni apciemot un viņš mani bildināja lidmašīnā skaļrunī.Pirms iekāpšanas lidmašīnā viņš pa kluso bija sarunājis,ka var izmantot skaļruni. Kad pacēlāmies un izdzisa jostu gaisma viņš pieceelaas un aizgaaja,domaaju noteikti uz labieriiciibaam, kad peekšņi dzirdu paziistamu balsi!!!!Ja godīgi biju šokā (protams patīkamā šokā),nekad neko tādu nebiju gaidījusi!Kad no sēdvietas piecēlos un aizgāju pie viņa, viņš uz viena ceļa man pasniedza saderināšanās gredzentiņu. tad visas dieniņas ko pavadījām Latvijā svinējām mūsu saderināšanos. Tiešām mirklis ko nekad neaizmirsīšu. Visi lidmašīnā spiedza un plaudēja, bija superīgi!! :))
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
 • Visskaistākās kāzu fotogrāfijas ir tās, kas aizved atpakaļ uz vietu, kur divi cilvēki jutās mīlēti, aprūpēti, aizsargāti un skaisti gan iekšēji, gan ārēji. Mēs iedvesmojamies no stāstiem, kur mīlestība ir nevis nosaukums, bet divu cilvēku dzīves lielākā izvēle.

 • Ik pa laikam mūs sasniedz un aizkustina oriģināli bildinājuma stāsti. Šis būs iedvesmojošs stāsts par diviem klinšu kāpšanas entuziastiem, kas viens otru iepazina, pateicoties kalnu vilinājumam, un arī vienu no savas dzīves īpašākajiem brīžiem – bildinājumu – piedzīvoja klinšu kāpšanas ekipējumā, kopīgi baudot savu vaļasprieku.

 • Saderināšanās ir zīmīgs notikums katra cilvēka dzīvē. Tomēr vajadzētu atcerēties, ka bildinājuma saņemšana nav tikai skaists stāsts, ko pastāstīt draudzenēm vai mirdzošs gredzens tavā pirkstā, kurā sapņaini vērties brīvajos brīžos. Līdz ar saderināšanos rodas lielāka atbildība par tagadni un jūsu kopīgo nākotni. 

 • 29. februāris ir nedaudz maģisks un pavisam noteikti īpašs... Reizi četros gados mums ir dota vēl viena brīnišķīga diena, lai piepildītu savus sapņus un dzīvotu no sirds! Īrijā un Lielbritānijā ir kāda jauka un drosmīga tradīcija, kas attiecināma tieši uz garo gadu jeb leap year – dāmas tiek iedrošinātas bildināt savu mīļoto vīrieti!

 • Pavasaris ir neparasti aizraujošs laiks, kad sajūtamies par soli drosmīgāki... Varbūt jāizmanto šī visu vai neko sajūta, lai beidzot bildinātu savu mīļoto? Kur un kā? Pačukstēsim priekšā dažas skaistas un pavasarīgas idejas – varbūt kāda no tām izrādās ĪSTĀ!

 • Straujiem soļiem tuvojas Valentīna diena – svētki, kas nu jau nostiprinājušies arī Latvijā. Un kāpēc gan tos nenosvinēt, ja starp divu cilvēku sirdspukstiem dzīvo skaistākās jūtas pasaulē – mīlestība.