FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
 • PIEZĪMES
 • VĒSTULES

 • Ko jautāt saimniekiem, izvēloties kāzu svinību vietu?

  Lai jūsu skaistāko dzīves dienu nesabojātu nepatīkami pārsteigumi, tā kārtīgi jāsaplāno. Viena no panākumu atslēgām ir lietu un notikumu pārrunāšana un atrunāšana līgumā vai mutiski vienojoties. Vislielākās sarunas parasti notiek ar viesu nama saimniekiem.

 • Kāzu svinību vietas

  Dažiem pāriem atrast ideālo kāzu svinību vietu var šķist viegli, jo svinību vieta, iespējams, izsapņota vēl pirms saderināšanās. Tie, kas izvēli vēl nav veikuši, var apmulst plašo iespēju un variantu priekšā.

 • Mūzikas izvēle kāzās: kāzu muzikanti vai DJ?

  Ko izvēlēties kāzām – kāzu muzikantus vai dīdžeju? Lūk, viss, kas būtu jāzina, izvēloties muzikālo noformējumu īpašajai dienai, lai tā raisītu atbilstošas emocijas, sajūtas un veidotu svinīgu noskaņu!

 • Kāzu kleitas Silk by KATYA KATYA

  Atskats uz zīmola KATYA KATYA jaunās kolekcijas Silk by Katya Katya modes skati Riga fashion week 2019 ietvaros, kas norisinājās 31.oktobra vakarā kultūras un izklaides centrā Hanzas Perons.

 • Kāzu žurnāla PRECOS nr.17 atklāšanas pasākums

  Pirmdiena ir lieliska diena svinībām! PRECOS kopā ar draugiem un sadarbības partneriem par to pārliecinājās pirmdien, 28. oktobrī, K.K. Fon Stricka Villā atzīmējot jaunākā kāzu žurnāla PRECOS numura iznākšanu.

 • Iznācis kāzu žurnāla PRECOS rudens/ziemas numurs

  Žurnāla “PRECOS” rudens/ziemas numurs (nr.17) šoreiz vispusīgi stāsta par NEPARASTO un to, kā izlēmīgi sekot savai sirdsbalsij, neapjūkot citu radītajos un vispārpieņemtajos standartos.

 • Netradicionālas laulību ceremoniju vietas

  Šīs nu ir tās laulību ceremoniju vietas, kas pirmajā brīdī pārspēj jebkura jaunā pāra izdomu, trakulības un pat bezbailības līmeni. Tās nereti  ir jauns izaicinājums fotogrāfiem un kāzu dekoratoriem, kā arī pārsteigums kāzu viesiem.

 • Laulību ceremoniju vietas

  Pateicoties likuma brīvībai, pāriem ir iespēja piedzīvot laulības noslēgšanu dažnedažādās vietās – galvenais nosacījums – jānodrošina laulību reģistrēšanai atbilstošus apstākļus.

 • Sindijas sirsnīgā vecmeitu ballīte

  Harmonija, miers un labsajūta dzīvē – tā ir rozā krāsa. Ne velti mīlestības svētkos visapkārt ir rozā sirsniņas un mūsu sapņi ir ietērpti rozā svārciņos. Ja Sindija būtu krāsa, tā būtu rozā – cilvēks, kas dzīvo ar harmoniju, sapņiem un ticību īstai mīlestībai.

 • Kāzu izstāde RIGA WEDDING EXPO 2020

  Esam priecīgi paziņot, ka nākamā gada 25. janvārī Ķīpsalas izstāžu centrā notiks Latvijā lielākā kāzu izstāde - RIGA WEDDING EXPO 2020.

 • 5 kļūdas, ko nedrīkst pieļaut, dodoties uz kāzām

  Kāzu sezona ir sākusies, tāpēc ir īstais laiks, lai pārskatītu to, ko nedrīkstētu vilkt, dodoties uz kāzām. Lasi tālāk un uzzini piecas ierastākās kļūdas, izvēloties tērpu svinībām.

 • Kāzu rīkotāji, vadītāji, vedēji – kas ir kas?

  Kāzu rīkotāji, vadītāji, vedēji-liecinieki – kāda ir katra nozīme kāzās, un kas ietilpst šo cilvēku pienākumos.

 • 25 idejas viesu izklaidēm kāzu dienā

  Kā parūpēties, lai kāzu diena būtu piepildīta ne tikai jaunajam pārim, bet arī viesiem? Piedāvājam 25 idejas viesu izklaidēm kāzu dienā.

 • Lampiņu virtenes kāzu dekorācijās

  Lampiņas kāzu dekoros nav nekāds jaunums, bet mūžīga aktualitāte gan! Veiksmīgi izvēloties apgaismes risinājumus, pat visparastāko šķūni vai mājas pagalmu ir iespējams pārvērst pasakaini skaistā un romantiskā kāzu svinību vietā.

 • Kempinga smalkais brālis - GLEMPINGS

  Vai tevi sajūsmina atrašanās pie dabas un arī savas kāzas tu labprāt vēlētos svinēt, baudot pļavas, meža vai ezera tuvumu, nepiespiestu gaisotni, festivāla noskaņas? Tad kempinga smalkais brālis glempings ir kā radīts tieši tev!

 • Kā plānot laiku kāzās?

  Kāzu diena ir īstais laiks, kad pārim būt savā komforta zonā. Jo vairāk diena ir jums abiem, jo labāk. Pat izveidojot šķietami perfektu dienas plānu, liksies, ka laiks skrien vēja spārniem, – tas ir jāpieņem un jāmeklē veidi, kā dienu padarīt baudāmi gaisīgu un vieglu!

 • Kas jāzina vedējiem, lai atvieglotu kāzu scenārija veidošanu?

  Kāzas neapšaubāmi ir skaists dzīves brīdis un tad, kad piekrītam pagodinājumam būt par šī procesa vedējiem, bieži pārņem neziņa – ar ko tad sākt? Kā veidot šo procesu vienreizēju, neatkārtojamu un tieši tādu, kā abi precēties gribētāji no bērnības izsapņojuši.

 • Laulību ceremonija ārpus dzimtsarakstu nodaļas telpām

  Ceremonijas vieta ir viena no pirmajām un arī nozīmīgākajām izvēlēm kāzu plānošanā. Arvien pieaug to pāru skaits, kas izvēlas laulāties ārpus dzimtsarakstu nodaļas telpām – brīvā dabā vai citā piemērotā vietā.

 • Idejas vecmeitu ballītei

  Ja tieši Tev ir uzticēta savas labākās draudzenes vecmeitu ballītes rīkošana, ieskaties, – idejas no gardām meistarklasēm līdz pikantām ekskursijām un mierpilnas atpūtas pie dabas. Jo tieši šai dienai jākļūst par emocijām bagātu nodaļu jūsu draudzības stāstā!

 • Laulību ceremonijas vieta – baznīcas drupas

  Jau vairākus gadus Latvijā laulību iespējams reģistrēt ne vien dzimtsarakstu nodaļu svinīgajās telpās un baznīcās, bet arī ārpus tām – citā, pāra brīvi izraudzītā un piemērotā vietā. Pateicoties šai likuma sniegtajai brīvībai, pēdējos gados esam varējuši pieredzēt elpu aizraujošas un emocionāli piesātinātas laulību ceremonijas dažādās neierastās un oriģinālās vietās.

 • Vecmeitu ballītes plānošana

  Plānot vecmeitu ballīti ir diezgan vienkārši, taču ne būt ne tik viegli, kā varētu likties sākumā. Veiksmes atslēga šajā procesā ir rūpīga plānošana, sagatavošanās un, protams, arī nedaudz izdomas un radošuma.

 • Kāzu pieturvietas jaunajam pārim un kāzu viesiem

  Pieturvieta kāzu dienā – vieta, kur jaunais pāris divatā, kopā ar vedējiem vai ar visiem kāzu viesiem piestāj pa ceļam uz svinību vietu. Tā var būt pašu izvēlēta, draugu sarūpēta dāvana vai jaunā pāra pārsteigums viesiem.

 • Kāzu žurnāla PRECOS nr.16 atklāšanas pasākums

  Ceturtdien, 11.aprīlī, Dzīvā sudraba muzejā notika žurnāla PRECOS Nr.16. atklāšanas pasākums.

 • Lace to Love: mežģīnes jutekliskam kāzu tērpam

  Mūsdienās mežģīnes ir iekarojušas savu vietu un šajā gadā teju triumfējušas modes pasaulē. Lai arī mežģīnes savu aktualitāti ir saglabājušas kopš to radīšanas brīža, šajā pavasara/vasaras sezonā tās atgriežas ar vērienu un var visai droši apgalvot, ka smalkā un delikātā mežģīne ir 2019. gada pavasara / vasaras modes tendenču priekšgalā.

 • Iznācis kāzu žurnāla PRECOS pavasara numurs

  Žurnāla “PRECOS” pavasara/vasaras numurs (nr.16) ir radīts, lai iedvesmotu! Pie saviem lasītājiem žurnāls dodas ar galvu reibinošām un iedvesmojošām idejām kāzām, spilgtām emocijām un pieredzes stāstiem, fantastiskām Latvijas kāzu fotogrāfu bildēm un, kā vienmēr, aktuālām un interesantām tēmām par kāzu plānošanu un svinēšanu.

 • Noskaidrots 2018. gada labākais kāzu fotogrāfs Latvijā

  5. marta vakarā svinīgā ceremonijā, klāt esot Latvijas kāzu industrijas pārstāvjiem, tika noskaidroti 2018. gada labākie kāzu fotogrāfi Latvijā un titula “Gada labākais kāzu fotogrāfs” ieguvējs, par kuru kļuva Rolfs Vendiņš.

 • No bildinājuma līdz laulības apliecībai

  Bildinājums ir pieņemts, un laimes skurbinātais jaunais pāris sāk rosīgi gatavoties savai lielajai dienai. Rodas tūkstoš jautājumu un vēl neizzinātu apstākļu, kas jānoskaidro pirms došanās pie altāra. Kad pirmais eiforijas vilnis ir pierimis, rodas jautājums: ar ko sākt

 • Citādākas aktivitātes kāzu dienai Instagram fotogrāfijās

  Ja saburzīta kleita vai sašķiebies tauriņš šķiet katastrofa kāzu dienā, paskaties uz ko ir gatavi šie pašmāju aktīvie un atraktīvie jaunlaulātie!

 • Laulības luterāņu baznīcā

  Uz PRECOS jautājumiem par laulības noslēgšanu Latvijas evanģēliski luteriskajā Baznīcā atbild Garīgā personāla un draudžu daļas vadītājs, Ikšķiles iecirkņa prāvests Dzintars Laugalis.

 • Kāzu dekorāciju plānošana: ar ko sākt?

  Kāzu vizuālajam noformējumam tiek veltīta liela uzmanība, rūpes un reizēm arī krietns rieciens no kāzu budžeta. Dekorācijas, ziedu kompozīcijas, kāzu papīrlietas – tik daudz komponentu par ko domāt un lemt. Censties kāzu vizuālo noformējumu uzburt pašu spēkiem vai tomēr aicināt palīgā profesionāļus? Ar ko sākt kāzu dekorāciju plānošanas darbus un kā neapjukt plašajā piedāvājumu jūrā?

 • Došanās uz laulību reģistrācijas ceremoniju

  Ierašanās uz laulību reģistrācijas ceremoniju – kādā sastāvā doties, kā un kurā brīdī līgava satiek līgavaini. Ar ko sākas laulību ceremonija dzimtsarakstu nodaļā, bet kā pie altāra dodas luterāņu, katoļu un pareizticīgo baznīcā.

 • Riga fashion week 2018 / Katya Katya modes skate

  Atskats uz zīmola Katya Katya modes skati Riga fashion week 2018 ietvaros. Katya Katya zīmola kāzu kleitas apvieno universālumu, ērtumu un eleganci, ko izvēlas sievietes daudzās pasaules valstīs.

 • Ziemas kāzas – svini savu sapņu piepildījumu

  Mūsdienās daudzas no senajām laulību tradīcijām ir zudušas, tomēr daudzas – dzīvākas par dzīvām. Senie latvieši ziemas saulgriežus uzskatīja par gaismas uzvaru pār tumsu, tas bija prieka un līksmības laiks, tāpēc mūsu senči arī kāzām ziemā piedēvēja dziļāku spēku un nozīmi.

 • Kāzu plānotājs – unikāls produkts kāzu plānošanai

  Vairums pāru savas kāzas izvēlas organizēt paši, taču, lai uzburtu tik lielu un svarīgu pasākumu, nākas domāt par ļoti daudzām detaļām, tāpēc nereti kāzu organizēšana pāriem sagādā grūtības. Lai atvieglotu šo uzdevumu, Latvijā ir izdots unikāls produkts – kāzu plānotājs.

 • Laulību gredzeni 50 oriģinālās Latvijas kāzu fotogrāfu bildēs

  50 laulību gredzenu tuvplāni varētu šķist daudz, bet patiesībā šis būs aizraujošs ceļojums bilžu pasaulē, lai redzētu, cik dažādi un oriģināli Latvijas kāzu fotogrāfiem šo nebeidzamās mīlestības simbolu – gredzenu – ir izdevies iedzīvināt un reizē iemūžināt!

 • Rudens bagātīgo toņu palete kāzu fotogrāfijās

  Rudens kā jau rudens – ruds, dzestrs un apcerīgs. Tomēr rudenī ir kāds īpašs brīdis, kad daba tērpjas zeltainos, piesātināti sulīgos toņos. Saule rudenī vairs nepakāpjas tik augstu virs horizonta, tās gaisma kļuvusi rāmāka, noslēpumaināka.

 • Lietus kāzu dienas fotogrāfijās: slapji, skaisti, iedvesmojoši

  Noteikti būs dzirdēts teiciens, ka ir cilvēki, kas izbauda lietu un ir tādi, kas vienkārši salīst. Gluži tāpat ir ar lietainu kāzu dienu - to var izbaudīt, iemūžinot trakulīgās vai mākslinieciskās fotogrāfijās, vai arī uztvert kā traģēdiju un, īdzīgi soļojot cauri peļķēm, nodoties skumjām vai briestošai histērijai.

 • Fotosesija viršos: rudens kāzu must-have

  Priežu sils. Piejūras smaržas. Virši! Neuzbāzīgais, violeti maigais tonis un atmiņas par ziemā dzerto zāļu tēju ar krietnu karoti tumšā, mazliet rūgtenā viršu medus. Virši zied un virši vilina, ne vien bites, bet arī mūs! Doties iekšā bagātīgi ziedošajā meža pļavā, lai sajauktos ar rudens krāsām un iemūžinātu tās dabas iedvesmotās fotogrāfijās! Virši, kas glaužas pie kājām, virši pušķos un līgavas matos, virši kāzu dekorācijās – Latvijas fotogrāfu bildes iedvesmo doties dabā! Violetā fotosesijā!

 • Katja Šehurina: mazāk par piegrieztnēm, vairāk par sajūtām

  Modes māksliniece, zīmola KATYA KATYA SHEHURINA izveidotāja. Viņai piemīt vaļsirdīgs un pārliecinošs zilu acu skatiens, ar siltu balsi viņa sarunas beigās nosaka: “Mēs arvien mazāk runājam par piegrieztnēm, bet vairāk par sajūtām.”

 • Laulības pareizticīgo baznīcā

  Var šķist, ka noslēgt laulību Pareizticīgajā Baznīcā var būt ļoti sarežģīti, it sevišķi, ja viens no pāra pieder citai reliģiskajai konfesijai. Pareizticīgā Baznīca stingri pieturas pie savām prasībām un pieejas laulības noslēgšanai, tomēr tā ir atvērta un pretimnākoša, taču ir vērts iepazīties ar būtiskākajām niansēm. Uz PRECOS jautājumiem atbild Latvijas Pareizticīgās Baznīcas pārstāvis.

 • Laulības katoļu baznīcā

  Laulības noslēgšana baznīcā, pēc daudzu pāru domām, ir maģiska, tā dod svētību jaunajai savienībai, aizsargā un sniedz kādu neredzamu spēku. Tomēr laulāšanās baznīcā ir sena tradīcija, kas prasa arī zināmu sagatavošanos.

 • INSTAGRAM apskats: idejas, kā dāvināt naudu

  Dodies uz kāzām un vēlies jaunajam pārim dāvināt naudu? Nauda aploksnē noteikti nav vienīgais variants. Piedāvājam Instagram lietotāju idejas, kā oriģinālā veidā pasniegt šo tik neoriģinālo (bet noderīgo!) dāvanu. Esam radoša tauta, tāpēc arī naudu dāvināt protam visnotaļ radoši! Skati un iedvesmojies no lielmeistariem!

 • Pieredze: Kristīnes un Viļņa pirmā kāzu jubileja

  Kristīne un Vilnis šovasar svinēja savu pirmo kāzu jubileju, bet mīlestība abus vieno jau sen. Pāris iepazinās kādas atpūtas vietas atklāšanā abu dzimtajā pilsētā. Kaut iepriekš Kristīne un Vilnis viens otru nepazina, vēlāk izrādījās, ka abiem ir ļoti daudz kopīgu paziņu, interešu un pat abu nodarbošanās ir vienāda – Kristīne un Vilnis ir skolotāji! Pārim kopā patīk pavadīt laiku sportiskā garā – gan vērojot un atbalstot sportistus dažādās sacensībās, gan pašiem aktīvi atpūšoties.

 • Padomi jaunlaulātajiem ilgai un laimīgai laulībai

  "Viņi apprecējās un dzīvoja ilgi un laimīgi.” Uz tik cerīgas nots beidzas ne viena vien pasaka. Bet, kad lielais sapnis par neaizmirstamām kāzām ir izsapņots, bieži vien, uzsākot kopīgo ceļu pa šķietami rožaino laulības taciņu, gadās sāpīgi uzkāpt arī dažam ērkšķim. Tādēļ pacentāmies izzināt precētu pāru pieredzi, lai apkopotu velna duci noderīgu padomu, kas ļaus jums vieglāk pārdzīvot ne tikai pirmo laulības gadu, bet lieti noderēs arī turpmāk.

 • Fotogrāfs tuvplānā: Mārcis Baltskars

  Viens no labākajiem un visaugstāk novērtētajiem kāzu fotogrāfiem Latvijā ar vairāk nekā desmit gadu pieredzi un vairākkārt iegūtiem vietēja un starptautiska mēroga apbalvojumiem. Viņš fotogrāfijās iemūžina to, ko nekustīgā attēlā šķietami nav iespējams notvert – kustības, smaržas, garšas, vēja pūsmas, gaisā plandoša līgavas plīvura maigo šalkoņu...

 • Kāzu kleita tavam augumam

  Izvēloties savu īpašo kāzu kleitu, ir jāņem vērā ne tikai kāzu kopējā tematika, kas ir ļoti būtiski, lai līgava iederētos svinīgajā pasākumā, bet arī viņas auguma formas un ķermeņa uzbūves tips.

 • Pieredze: Mairitas un Kaspara pirmā kāzu jubileja

  Ar kāzām svētki un prieki nebeidzas, tie tikai sākas! Kā plānot un nosvinēt savu pirmo kāzu jubileju, pieredzē dalās Mairita un Kaspars, kas pazīstami ir jau 8 gadus, bet šovasar 9. jūlijā svinēja pirmo kāzu gadadienu.

 • 15 idejas lieliskai dāvanai kāzās

  Nav viegli atrast oriģinālu dāvanu kāzās jaunajam pārim vai vedējiem. Dažkārt ir arī grūti saprast, cik vajadzētu tērēt kāzu dāvanai un ko tieši vislabāk pasniegt. Esam apkopojuši kā mazāk redzētas un pavisam svaigas, tā arī Latvijas tirgū līdera pozīciju iekarojušas dizaina dāvanas.

 • Ko nozīmē RSVP kāzu ielūgumā?

  Reizēm, saņemot kāzu ielūgumu, viesi var apjukt un nezināt, kā pareizi rīkoties, ja ielūgumam pievienota kartiņa atpakaļsūtīšanai vai redzama frāze RSVP. Topošais jaunais pāris gaida atbildi, bet ielūgtie viesi klusē. Kas tad īsti ir RSVP, kā uz to reaģēt viesiem un kā pēc iespējas ātrāk saņemt atbildi?

 • Kā padarīt kāzas skaistas sev un viesiem

  Visbrīnišķīgākās ir tās kāzas, kur rūpība un uzmanība ir pievērsta ne tikai līgavai un līgavainim, bet arī kāzu viesiem. Šeit nedarbojas noteikti etiķetes standarti vai noteikumi, bet gan jaunā pāra, vedēju vai kāzu rīkotāju uzņēmība un vēlme šo dienu padarīt skaistu un neaizmirstamu visiem.

 • Laulību gredzeni – tavs dizains

  Gredzens – noslēgts aplis kā bezgalības un mūžīgās mīlestības simbols – kāzās figurē jau kopš senās Ēģiptes laikiem. Tradīcija rotāt zeltnesi radusies tāpēc, ka tieši šo pirkstu ar sirdi savieno artērija.

 • Pirmā kāzu gadadiena: fotosesija KĀZU DIENAI PA PĒDĀM

  Kāzu jubilejas ir skaists notikums jebkura pāra attiecībās. Lai gan bieži tiek jokots, ka šo dienu ik gadu ļoti gaida sievas un ļoti baidās aizmirst vīri, kāzu gadadiena noteikti ir mīlestības svētki, kas ir vienlīdz īpaši abiem laulātajiem. Vēl jo īpašāki tie ir pirmajā gadā pēc kāzām, kad kāzu jubilejas svinēšanas tradīcijas jaunajā ģimenē vēl nav iedibinājušās. Un variantu, kā atzīmēt šo dienu mīļi un aizraujoši, taču ir tik daudz!

 • Pirmskāzu fotosesija – lielisks treniņš pirms kāzām

  Pirms kāzām lielākā daļa pāru ir bez pieredzes profesionāla fotogrāfa pavadībā, tādēļ pirmskāzu fotosesijas ir lielisks treniņš.

 • Kas jāzina pirms kāzu tortes pasūtīšanas?

  Kā jebkurš pasākums, arī kāzas tikai tad noritēs gludi, ja rūpīgi un savlaicīgi tiks veikti plānošanas darbi. Tas attiecas arī uz kāzu tortes izvēli - to noteikti nevajadzētu atlikt uz pēdējo brīdi!

 • Kādēļ cilvēki izvēlas laulāties ziemā?

  Nereti kāzās vasarā ar viesiem vai jauno pāri rodas šāds vai līdzīgs dialogs:

  - Bet ko Tu dari ziemas periodā?
  - Bildēju.
  - Ko? Fotosesijas?
  - Pārsvarā kāzas.
  - Kā kāzas? Kāzas ziemā? Vai tad kāds arī precas ziemā?!

 • Ziedu stāsts līgavas rokās. Kādas puķes izvēlēties kāzām?

  Kāzu plānošanas laikā no brīža, kad pirkstā likts saderināšanās gredzens līdz brīdim, kad tiek teikts „Jā!” vārds, līgavas, līgavaiņa un kāzu plānotāju prātiem cauri izskrien simtiem domu, kā šo notikumu padarīt neaizmirstamu. Kāzas ir dzīves mirklis, kurā jāizplāno katra detaļa, lai justu, ka šī diena atspoguļos visu to krāsu, notikumu un emociju buķeti, kas asociējas ar jauno pāri. 

 • Idejas neaizmirstamam bildinājumam (12)

  Mēs dzīvojam laikā, kur nepastāv ierobežojumi – precēties var gan pilī, gan okeāna krastā, baltā kleitā vai spilgti zaļā bikškostīmā, ir gan tradicionālas, gan viendzimuma laulības, taču būtība nemainās: ja mīlam patiesi un no sirds, mēs vēlamies to apliecināt visskaistākajā veidā. Tieši bildinājums ir sākums divu cilvēku kopīgajam stāstam, tā ir iespēja pacelties spārnos un izjust laimes nepārspējamo spēku.

 • Līgavas māsas un līgavaiņa vedēji

  Līgavas māsas, līgavaiņa vedēji, puķu meitenes... Kas ir šie cilvēki un kādi ir viņu pienākumi kāzās? Ja arī Tev ir ticis šis gods, uzzini, ar kādu atbildību un izdevumiem nāksies rēķināties.

 • Kas ir Latvijas Kāzu fotogrāfu asociācija?

  Aizvien vairāk jauno pāru savās kāzās vēlas redzēt profesionālu kāzu fotogrāfu, kura panākumus šajā jomā apstiprina ne tikai iespaidīgs portfolio, bet arī LKFA kvalitātes zīmogs. Lasi tālāk un uzzini, kas ir LKFA un kādu lomu tā spēlē kāzu fotogrāfijas tirgū Latvijā.

 • Plānojam kāzas savlaicīgi

  Tas, cik laika un darba nepieciešams kāzu organizēšanai, ir atkarīgs no katra jaunā pāra. Skaidrs ir viens: pēc savas lielās dienas visi vēlas atzīt, ka tā bijusi viena no labākajām dienām viņu mūžā. Lasiet tālāk un uzziniet, kā organizēt pirmskāzu darbus, lai izvairītos no stresa un saglabātu harmoniju visā kāzu plānošanas gaitā.

 • Baznīca vai dzimtsarakstu nodaļa? (3)

  Kad skaidrs kļuvis tas, ka precēsieties, nākamais svarīgais jautājums ir – kur to darīt? Baznīcā, dzimtsarakstu nodaļā, pie jūras, pilī vai varbūt gaisa balonā?

 • Kāzu pienākumi, kurus uzticēt līgavainim

  Mūsdienu sabiedrībā, kas piepildīta ar svaigiem un neierastiem uzskatiem, joprojām valda sajūta, ka kāzas pārsvarā ir līgavas lielais notikums. Tomēr nevajadzētu aizmirst, ka kāzas ir paredzētas jums abiem! Nepārcenties un ļauj kāzu plānošanā iesaistīties arī savam topošajam vīram. Lūk, daži pienākumi, kurus līgavainis ar lielāko prieku vēlēsies uzņemties.

 • Trīs tēmas, ko apspriest pirms Tu saki “JĀ”

  Saderināšanās ir zīmīgs notikums katra cilvēka dzīvē. Tomēr vajadzētu atcerēties, ka bildinājuma saņemšana nav tikai skaists stāsts, ko pastāstīt draudzenēm vai mirdzošs gredzens tavā pirkstā, kurā sapņaini vērties brīvajos brīžos. Līdz ar saderināšanos rodas lielāka atbildība par tagadni un jūsu kopīgo nākotni. 

 • Laulības ārzemēs

  Latvijas valstspiederīgie, dzīvojot un strādājot ārpus Latvijas, ārvalstīs dibina ģimenes un reģistrē oficiāli savas attiecības, slēdzot laulību. Popularitāti iemantojuši arī tūrisma firmu piedāvātie pakalpojumi – kāzu ceremonijas eksotiskās pasaules vietās.

 • Neaizmirstamu kāzu atslēga – īstie vedēji

  Kā pieņemt pareizo lēmumu un izdarīt izvēli - kuram būs gods kļūt par jaunā pāra vedējiem? Par vedējiem izvēlēties radus vai draugus? Jaunus cilvēkus vai pieredzes bagātu pāri? Tik daudz jautājumu, uz kuriem jārod atbildes. 
   

 • Bēbis pieteicies – atlikt kāzas vai pasteidzināt?

  Bieži gadās, ka mēs it kā plānojam, bet kas augstāks rīkojas mūsu vietā. It īpaši bieži dzīves lielie pārsteigumi saistīti ar mazuļa ienākšanu ģimenē. Kā labāk rīkoties un par ko padomāt, ja, kāzas plānojot, pieteicies mazais?

 • Kā samaksāt par kāzām?

  Jaunie pāri Latvijā savām kāzām vidēji tērē 5000 līdz 15 000, tādēļ šīs dienas organizēšanu nebūt nevar uzskatīt par lētu izpriecu: kāzas, visticamāk, būs dārgākā ballīte, kādu esat rīkojuši, tādēļ būtu vēlams laicīgi sākt plānot kāzu budžetu. 

 • Kā noteikt gredzena izmēru?

  Kad pienācis laiks lūkoties pēc saderināšanās vai laulību gredzena, bieži vien nākas arī samulst gredzenu izmēru priekšā. Kā noteikt pareizo gredzena izmēru? Ieteikumi un faktori, kas būtu jāņem vērā!

 • Kā neapjukt kāzu toņu izvēlē

  Tas, ka Tavas mīļākās krāsas ir zila un sarkana, nenozīmē, ka tās lieliski iederēsies jūsu kāzu noformējumā. Neizmirsti, ka kāzu toņiem nav obligāti jābūt Taviem mīļākajiem; tiem vienkārši ir jāspēj uzburt romantiska un svinīga kāzu atmosfēra. Uzzini, kā neapjukt pareizo toņu izvēlē un izvēlēties īsto krāsu kombināciju! 

 • 9 lieliskas kāzu svinību vietas (2)

  Kāzu svinības arvien biežāk un biežāk dodas ārā pa viesu namu un piļu durvīm, lai pārsteigtu gan kāzu viesus, gan pašus jaunlaulātos. Mīlestība ir bezbailīga un iedvesmojoša, un jo vairāk trakām idejām kopā ļaujaties, jo neaizmirstamākas kļūst jūsu kopīgās dienas. Lūk, 9 idejas, kur svinēt kāzas, ļaujoties sapņu lidojumam. 

 • Kļūdas, ko pieļauj teju katra līgava

  Ceļš uz jāvārdu ne vienmēr ir rozēm kaisīts. Lai arī katrai līgavai ir savs unikāls redzējums un gadiem lolots sapnis par savām pasaku kāzām, šī tomēr, visticamāk, ir pirmā reize, kad Tu plāno tik iespaidīga mēroga pasākumu. Lasi tālāk un uzzini, kādas kļūdas kāzu plānošanā pieļauj vairums līgavu.

 • Padomi vedējiem: kāzu norises plānošana soli pa solim

  Nereti jaunie pāri izvēlētajiem vedējiem uzdot pienākumu saplānot kāzu dienas aktivitātes, kā arī piedalīties detalizētākā ideju izstrādē. Piedāvājam ielūkoties kāzu dienas tradicionālajā plānā, kas krietni atvieglo vedēju pienākumus, īpaši, ja vedēju kārtā esat iecelti pirmo reizi. 

 • Kā dāvināt naudu? (8)

  Nauda tiek uzskatīta par bezpersonisku dāvanu, taču tā ir viena no universālākajām un noderīgākajām dāvanām jaunajam pārim. Šāda kāzu dāvana dod iespēju atvieglot jaunā pāra kopdzīves sākumu un realizēt kādu sen lolotu sapni. Vai arī izrauties no ikdienas un doties kādā tālā, sen izsapņotā un eksotiskā kāzu ceļojumā.

 • 20 must-have kāzu fotogrāfijas, kurām jābūt jūsu albumā

  Jau sāc iztēloties, kā jūsu kāzu diena izskatīsies iemūžināta fotogrāfijās? Piedāvājam dažus padomus tam, kādām fotogrāfijām noteikti jākļūst par daļu no jūsu lielā kāzu foto albuma. 

 • Kā padarīt kāzu svinības interesantākas

  Būt kāzu viesim ir pagodinājums, taču ne vienmēr tas ir aizraujoši. Pēdējais, ko līgava un līgavainis vēlas, ir noskatīties, kā kāzu viesi garlaikoti skatās pulksteņos un žāvājas, gaidot, kad pēc iespējas ātrāk varēs doties prom. Kā padarīt kāzu svinības īpašas ne vien sev pašiem, bet arī kāzu viesiem?

 • Veselīga ēdināšana kāzās + idejas maltītei (2)

  Šoreiz stāsts ir par modi. Nevienam nav noslēpums, ka mūsdienās mode neaprobežojas tikai ar apģērbu un apaviem. Tā ir it visā. Šis stāsts būs par ēdienu.

 • Vai ir vērts ieguldīt līdzekļus kāzu video filmēšanā?

  Mūsdienās, kad sabiedrībā tiek dokumentēts teju katrs mūsu solis, arī kāzu video filmēšana ieņem arvien nozīmīgāku lomu jauno pāru vēlmju sarakstā. Ko iegūst jaunlaulātie, izvēloties savās kāzās video operatora pakalpojumus, un kas ir personīgā kāzu filma?

 • 5 mīti par kāzām rudenī (1)

  Rudens sezona ir ļoti krāšņa, taču daudziem topošajiem jaunlaulātajiem, kuri plānojuši kāzas svinēt tieši šajā laikā, nākas saskarties ar situāciju, kad ir grūti atteikties no rudens kāzu standartiem. Kļavu lapas, ķirbji un oranžā krāsa varbūt rada rudenīgo noskaņu, taču ne visi pāri ir sajūsmā par šādu tipisko kombināciju iekļaušanu savā kāzu scenārijā.  

 • Kāpēc laulāties baznīcā? (24)

  Mikus Solovejs ir Latvijas Kristīgās Akadēmijas lektors un Tartu Universitātes Teoloģijas fakultātes doktorants. Savā ikdienas darbā cenšas pamatot uzskatu, ka lūkošanās uz augšu ir visātrākais un veiksmīgākais ceļš uz priekšu.

 • Viedokļi: cik laicīgi vajadzētu rezervēt kāzu fotogrāfu?

  Viens no topošo jaunlaulāto visbiežāk uzdotajiem jautājumiem ir saistīts ar kāzu fotogrāfiju. Neatkarīgi no tā, vai noskatīts kāds konkrēts fotogrāfs, vai pāris ir atvērts dažādiem variantiem, ir būtiski šo svarīgo lēmumu pieņemt savlaicīgi. Portāls PRECOS vaicā Latvijas kāzu fotogrāfijas profesionāļiem, cik ilgu laiku pirms kāzām pārim vajadzētu nolīgt fotogrāfu un kā dažādās sezonās mainās fotogrāfa pieejamība?

 • KONKURSS: Olimpisko spēļu spēka balvas

  Rio vasaras Olimpiskās spēles šobrīd ir pašā pilnbriedā, tādēļ piedāvājam iespēju atbalstīt mūsu sportistus un motivēties arī pašiem sasniegt jaunas virsotnes! Sadarbībā ar sporta klubu F1, sporta veikalu Virtus Sport, Hotel Jurmala SPA, Detox Box Latvija un Ceļojums Mīlestībā dāvinām lielisku sporta un veselības komplektu.

 • ANNA ROZĪTE: Piliens okeānā vārdā Anna

  Mūžīgais smaids un mīļuma starojums – Anna Rozīte šīs nedēļas MINI intervijā portālam PRECOS atklāj, kādām īpašībām jāpiemīt ideālajam vīrietim. 11 mini jautājumi un 11 mini atbildes par sapņiem, mīlestību un atpūtu.

 • LINDA VILMANSONE: Paēdis cilvēks ir priecīgs cilvēks

  Linda Vilmansone sevi raksturo kā ēdienu darītāju, kas priecē cilvēkus ar vienkāršiem, bet garšīgiem ēdieniem. Esot viena no raidījuma “Gatavo 3” vadītājām, Linda sevi ir pierādījusi kā radošu, ar lielisku humoru un sievišķīgu šarmu apveltītu uzlecošo Latvijas gastronomijas talantu. Linda pati smej – viņu vislabāk raksturo desmaizes un ceļotkāre. Rudenī iznāks Lindas pirmā recepšu grāmata. 

 • Vecāku sieviešu padomi topošajām sievām

  Portāls Pri.org ir veicis interesantu pētījumu par to, kādi ir tipiskākie vecāku kundžu padomi jaunajām sievām pirms stāšanās laulībā. 

 • Aicināt vai neaicināt, tāds ir jautājums

  Kāzu plānošanas laikā nereti nonākam situācijā, kad jāizvēlas, kurus viesus aicināt un kurus ne. Ja viesu aicināšana ir atkarīga no ierobežota budžeta vai arī jaunais pāris apsver viesus aicināt tikai pieklājības vai pienākuma pēc, ir jāizvērtē iespējas, kā saudzīgā veidā neļaut pieklājībai sabojāt kāzu dienu. 

 • INSTAGRAM APSKATS: skaistākās kāzu ceremonijas vietas

  Ceremonijas vieta ir viens no galvenajiem aspektiem, par ko pāris domā, organizējot kāzas. Citi vēlas kāzas svinēt baznīcā, citi pludmalē, citi – burvīgā priežu mežā. Ja jūs vēl tikai domājat par to, kuru ceremonijas vietu izvēlēties, iedvesmojieties no šī brīža aktuālajām tendencēm. 

 • 8 lietas, ko viesi atcerēsies pēc jūsu kāzām

  Visi pāri vēlas tādas kāzu svinības, kas radiem un draugiem paliktu atmiņā uz ilgu laiku. Ja vēlies kāzu viesus patiešām pārsteigt, iegaumē šos astoņus aspektus, kurus kāzu viesi parasti novērtē. 

 • Ģimenes jogas un svaigēšanas brīvdienas 2016

  4.-7. augustā norisināsies ikgadējās dabiskās veselības centra „ReCure” organizētās Ģimenes jogas un svaigēšanas brīvdienas.

 • ALISE TRAUTMANE: randiņš pie okeāna zem zvaigznēm

  Alise Trautmane ir Latvijā populārā zīmola «NARCISS» radītāja. Iedvesmojoša, enerģiska un vienmēr motivēta darīt vairāk un labāk. Alise nevar iedomāties dzīvi bez ceļojumiem, gleznošanas un modes. Par Alisi vairāk uzzini mūsu 11 mini jautājumos un atbildēs. 

 • PRECOS jaunā sadaļa – DIY jeb “dari pats!”

  Portāls PRECOS saviem lasītājiem dāvina jaunu sadaļu – DIY jeb “dari pats”, kurā atradīsi interesantus DIY projektus jebkurai dzīves situācijai.

 • Kā uzrakstīt savu laulību solījumu

  Ja ar savu topošo vīru esat nolēmuši nodot laulības solījumu, ir konkrēts formāts, pie kura būtu jāpieturas. Pirmkārt, ne vairāk kā 400 vārdu. Pēc tam seko mūsu ieteikumiem skaistam un romantiskam solījumam, kas aizkustinās ikvienu klātesošo. 

 • Fotogrāfijas kā kāzu dāvaniņas viesiem

  Ne tikai kāzu dienas eiforijā jaunais pāris vēlas pateikties ikvienam, kurš ar savu klātbūtni šo dienu padarījis īpašu; arī pēc mēneša un gada šī vēlme saglabājas. Izlasi, kā likt viesiem pasmaidīt, vienalga, vai tā būtu jau nākamā diena pēc kāzām, vai pat gads, jo ar kāzu dienu taču viss tikai sākas!

 • Līgavu stāsts: savdabīgi aksesuāri, ar ko doties pie altāra

  “Kaut kas vecs, kaut kas jauns, kaut kas aizlienēts, kaut kas zils” ir viena no ierastākajām līgavu kāzu tradīcijām. Līgavai visām šīm lietām noteikti ir jābūt līdzi, dodoties pie altāra. Tomēr ir līgavas, kuras šo tradīciju atsvaidzina ar dullām un unikālām idejām. Šeit dažas no tām. 

 • 5 mūsdienīgi veidi, kā doties pie altāra

  Ir likumi, kurus ir jāpārkāpj, vai ne? Piedāvājam lieliskas idejas mūsdienīgām līgavām un līgavaiņiem, kuri vēlas tradīcijas parādīt citā gaismā, svinēt dzīvi pēc saviem noteikumiem un būt unikāli jebkurā situācijā. Šoreiz – 5 neierasti veidi, kā doties pie altāra. 

 • Gredzens izvēlēts, bet ko tajā gravēt? (1)

  Gravējums gredzenam piešķir individualitāti. Tā ir tīrāko jūtu atklāsme otram, kas paliks apslēpta gredzena iekšpusē, lasāma un sajūtama tikai mīļotajam cilvēkam vai arī gluži otrādi, rotās gredzena virspusi, bet saprotama un zināma būs tikai laulātajiem.

 • Grima idejas vasaras līgavai

  Kāzām vasarā piemīt tāds šarms! Iedegusi āda, vēja rotaļās atrisušas matu šķipsnas un iespēja jebkurā mirklī nemanāmi noslidināt kurpes, ar pēdām ieurbjoties vēsā zālē. Ja savu īpašo dienu plāno baudīt jau tuvākajā laikā, ielūkojies dažās no mūsu piedāvātajām grima, frizūru un tērpu idejām, ko vasaras līgavai noteikti ir vērts izmēģināt! Un šoreiz runāsim par grimu!

 • 6 lietas, kas jāzina, plānojot kāzas pludmalē

  Kāzas pludmalē, vienalga, vai rīkotas eksotiskā piekrastē, vai Tavā vasaras namiņā, var kļūst par neaizmirstamu notikumu ne vien jums pašiem, bet arī kāzu viesiem. Tas ir kā mini-atvaļinājums visiem iesaistītajiem!

 • Uzzini, kā dažādot savu kāzu fotosesiju

  Tik daudz jaunumu, MUST HAVE produktu un pakalpojumu kāzās, ka plānošanas procesā nevar vairs iztikt bez pamatīga saraksta. Visam, ko mēs izmantojam savā kāzu dienā, ir viens mērķis – radīt nevainojamu dienu, pasakainas sajūtas, ko atcerēsimies visu mūžu. Skaisti!

 • PIEDALIES KONKURSĀ UN SVINI LĪGO AR PILNU JAUDU!

  Dodamies ziedu pļavās, lecam pāri ugunskuram un dziedam dziesmas – latviešu mīļākie svētki nemaz vairs nav aiz kalniem! Tādēļ arī mēs vēlamies jūs iepriecināt un uzlīgot kopā. Kāzu žurnāls un portāls PRECOS sadarbībā ar "Odzienas alu", "Cartiero", "Topfood.lv", "Mandragora prints", "Āgenskalna sinepes" un "Smaržeklis" Tev piedāvā pašu lieliskāko Līgo svētku komplektu!

 • Ko iesākt ar kāzu kleitu pēc kāzām?

  Beidzot pienāca ilgi gaidītā diena, kad devies pie altāra savā skaistajā kāzu kleitā. Līgavainis sajūsmā sapņaini nopūtās, viesi izteica neskaitāmus komplimentus (un, protams, saņēmi arī gana daudz Instagram sirsniņu); kleita ļāva Tev izbaudīt savu īpašo dienu, jūtoties kā pašai skaistākajai būtnei pasaulē. Bet ko tagad? Ko iesākt ar kāzu kleitu pēc kāzām? 
   

 • Gaismekļi kāzās

  Apgaismojums pavisam noteikti ir viens no faktoriem, kas lielā mērā ietekmē atmosfēru pasākumā, arī kāzās. Intīms apgaismojums un romantiska gaisotne vai tieši pretēji – disko bumbas apspīdēta deju grīda, kas tā vien ziņo, ka šo balli paši jaunlaulātie iegriezīs līdz rīta gaismai!

 • 10 nepatikšanas, ko var sagādāt kāzu viesi

  Kāzu plānošanas laikā noteikti var nākties saskarties ar tādu viesu aicināšanu, kas potenciāli kāzu dienā varētu uzvesties neadekvāti – pārāk daudz iedzert alkoholu, pieprasīt citādāku attieksmi vai spontāni uzvesties. Neesiet pārsteigti – lai arī jūs kāzu etiķeti pārzināt no A – Z, daži jūsu viesi vai ģimenes locekļi varētu nebūt informēti par to, kā pienākas uzvesties kāzās.

 • Kad kurpes sāk spiest, jāļauj, lai mīļotais nēsā uz rokām!

  "PRECOS" redakcija šonedēļ ienirst kurpju tēmā – kopā ar Sanitu Avotiņu un Ingu Šabovicu no "SAZ" žurnāls "PRECOS" meklē ne vien šīs vasaras Pelnrušķīti, bet arī atbildes uz to, kā visu nakti dejot kurpēs nenogurstot un kā izvēlēties pašas skaistākās kāzu kurpes.

 • Kādēļ izlasīt žurnāla "PRECOS" 10. numuru?

  Katram, kas pielicis pirkstu žurnāla "PRECOS" 10. numura tapšanā, interesē jautājums – kā JUMS patika jaunais žurnāls? Kas iedvesmoja un kas šķita noderīgs? Apjautājāmies arī dažiem no jaunākā numura galvenajiem varoņiem – Lienei Pētersonei, Signei Meirānei un Ingai Bērziņai par atziņām, iedvesmām un idejām, ko raisīja jubilejas numura lappuses.

 • PRECOS un SAZ SHOES meklē šīs vasaras Pelnrušķīti!

  PRECOS sadarbībā ar SAZ SHOES meklē šīs vasaras Pelnrušķīti!

 • 9 ieradumi, kurus uzsākt, gatavojoties kāzām

  Vai esi gatava sākt plānot savu lielo dienu? Protams! Taču pirms tam ievelc dziļu elpu un uzsāc piedzīvojumiem bagāto laiku, jūtoties cik vien labi iespējams gan garīgi, gan fiziski. 

 • Laulības līgums - normāla laulības dzīves sastāvdaļa

  Laulība no kopdzīves atšķiras ne tikai ar to, ka tā noslēgta likumiski, bet arī ar to, ka tā laulātajiem uzliek savstarpējus pienākumus, no kuriem nevar vienpusēji atteikties.

 • Mazais špikeris jeb kāzu dienas MUST HAVE

  Lai nekas nevarētu sabojāt kāzu dienu, pat saplēstas zeķubikses, jo noteikti jābūt līdzi rezerves iepakojumam, esam sagatavojuši sarakstu ar must have lietām, kam noteikti jābūt laikus sagādātām.

 • Kā uzvārda maiņa ietekmē ceļošanas iespējas?

  Bieži vien prieku par skaistām kāzām aizēno nepatīkams pārsteigums, ka līdz ar uzvārda maiņu līgavas dokumenti ceļošanai vairs nav derīgi. Vai tas nozīmē, ka kāzu ceļojums jau nākamajā dienā nav iespējams?

 • Precēties vai nē? 5 lietas, ko šaubu gadījumā iesākt līgavai

  Bezgala skumjas ir vientuļo pārdomu naktis, it īpaši pirms kāzām – laikā, kad no tevis tiek gaidīta bezierunu sajūsma. Zinām arī, cik ļoti pašas spējam sevi iedvesmot un pārliecināt – gan iedvest sevī cerību, gan dēstīt šaubas. Kā saprast, vai visas šīs pārdomas ir tikai lielā stresa radītas, vai arī tām ir reāls iemesls? Kā risināt situāciju?

 • PAVASARA GIVEAWAY!

  Precos.lv sadarbībā ar QooQoo, Elitu Patmalnieci, Madara Cosmetics, The Beginnings, Taada Aada un To Drink piedāvā Jums iespēju laimēt lielisku pavasara sezonas komplektu!

 • PRECOS interaktīvie KĀZU PLĀNOŠANAS RĪKI (1)

  Kāzas raisa miljoniem emociju un to plānošana vispirms rada haosu, bet pēc tam paņem daudz laika un ieguldījumu. Kāds pāris izvēlas algot kāzu rīkotāju, kāds kopā ar vedējiem iejūk pierakstu lapiņu, kladīšu un blociņu, un datorā saglabāto linku kalnos, bet kāds izmanto Precos.lv izstrādātos KĀZU PLĀNOŠANAS RĪKUS.

 • Brīvo datumu pieejamība pilīs un citās svinību vietās

  Latvijā ienāk pasaules tendences kāzu jomā, tajā skaitā arī laicīga kāzu plānošana. Saderinātie kāzas sāk plānot jau pusotru gadu pirms kāzām. Lai noskaidrotu, kādas ir iespējas apprecēties vēl šovasar, Kāzu Aģentūras direktore Dace Miezīte veica pētījumu, kas atspoguļo esošo situāciju, aptaujājot piecdesmit vienu kāzu pakalpojumu sniedzēju.

 • Kā veidot kāzu avīzi? (4)

  Lai arī mūsdienās internetā ir pieejami daudz un dažādi materiāli, kurus nokopēt savas kāzu avīzes vajadzībām, tomēr mēs jums iesakām izmantot pēc iespējas personīgāku informāciju, kas attiecas tieši uz jauno pāri.

 • Kā izvēlēties kāzu noformējuma pamatkrāsu?

  Krāsa ir jūsu kāzu noformējuma (telpas, floristika, ielūgumi utt.) galvenais un vienojošais elements, tāpēc, izvēloties kāzu tematikas krāsu, rūpīgi apsveriet iespējas un krāsu saderību.

 • 10 ieteikumi kāzu plānošanai Latvijā, dzīvojot ārzemēs

  Ar katru gadu pieaug pāru skaits, kuri dzīvo ārzemēs, taču plāno precēties un kāzas rīkot Latvijā. „Kāzu Aģentūras” vadītāja Dace Miezīte jau vairāk nekā desmit gadus organizē kāzas pāriem, kuri par savu svinību vietu ir izvēlējušies Latviju. Konsultējāmies ar viņu, kā šādos gadījumos rīkoties pāriem un ko ņemt vērā.

 • Leonardo DiCaprio ir ieguvis sen pelnīto "Oskaru"

  28. februāra vakars un nakts ļoti saviļņojošs ir bijis simpātiskajam, harizmātiskajam un ļoti talantīgajam aktierim Leonardo DiCaprio - 88. ASV Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā pirmo reizi savas profesionālās karjeras laikā viņš saņēma "Oskara" statueti kā gada labākais aktieris par lielisko darbu filmā "Cilvēks. kurš izdzīvoja" (The Revenant).

 • Mūzikas izvēle multikulturālajās kāzās

  Jaunā pāra izvēlētā dīdžeja, mūzikas un deju nodrošināšana kāzu ceremonijā ir jau ierasta prakse, īpaši tas attiecas uz multikulturālajām kāzām jeb kāzām ar ārvalstu viesiem. Sākotnēji jaunajam pārim šādu kāzu noorganizēšana var likties neiespējamā misija, tomēr pēdējo gadu pieredze rāda, ka tā ir visnotaļ iespējama un parasti izvēršas par ļoti sirsnīgu un neaizmirstamu notikumu. 

 • 10 sirsnīgu un ilglaicīgu attiecību noslēpumi

  „Mans opis vienmēr mācīja, ka ēdot nedrīkst pļāpāt, savukārt ome jautāja, kad tad vēl visa ģimene sanāk kopā, lai parunātu, ja ne pie galda?! Esmu priecīga, ka omes nostāja ir ņēmusi virsroku! Tāpēc visiem iesaku ieviest mazas ģimenes tradīcijas un interesēties vienam par otru,” stāsta jaunā sieva Ilze.

 • Kāzu tērpu izstādē būs iespējams apskatīt 1916. gada laulību kleitu

  Modes un izklaides centrā Rīga Plaza no 12. februāra līdz 14. martam būs apskatāma kāzu tērpu izstāde “Kāzu kleitas – laika vērtība”. Izstādē iespējams aplūkot trīspadsmit kāzu kleitas, kuru vidū ir arī 1911. gada kāzu tērpa cepure un kleita, kas bijusi mugurā līgavai, kas laulājās 1916. gadā Nīcā.

 • Īsa pamācība draudzenes izprecināšanā jeb ātrie randiņi

  Jau sesto gadu uz šarmantās Blaumaņa ielas mīt kultūras bārs “Sapņi un kokteiļi”. Šeit dzirkstī satikšanās prieks, jo jau vairāku gadu garumā te norisinās ātrie randiņi. Tas ir izklaidējošs vakars ar mērķi cilvēkiem satikties, komunicēt un interesanti pavadīt laiku, un, iespējams, arī satikt sev radniecīgu dvēseli vai vienkārši interesantu sarunu biedru.  

 • Kāzu dienu skaits – cik un kāpēc?

  Viena, divas, trīs…? Kāzu dienu skaits tiek nolemts jau labu laiku pirms lielā notikuma, jo no tā atkarīgs ko un kā kāzu plānā kārtosiet tālāk. Izvēle ir ļoti plaša, senās tradīcijas pārklājas ar jaunām. Lielajā notikumā pavadītais dienu un stundu skaits kļūst arvien dinamiskāks, mainīgāks un katram individuāli piemērotāks. Šeit daži piemēri un precētu pāru pieredze – cik dienas svinēts un kāpēc?

 • Ginesa rekorda kāzās gaisa balonā precēsies 50 pāri

  „Latvijā ir 50 neatkārtojami un brīnišķīgi pāri, kas, precoties lidojuma laikā gaisa balonā, 14. februāri Jēkabpilī uzstādīs Pasaules Ginesa rekordu. Visi pāri ir interesanti, neparasti un ļoti atšķirīgi, taču viņiem visiem ir arī kopīga iezīme – mīlestība vienam pret otru,” informē biedrības „Sky Amazons” valdes priekšsēdētāja Inga Ūle.

 • Vīramāte – vai tiešām vella māte?

  Lai kā reizēm negribētos atzīt, precot vīrieti, jūs ar vīramāti kļūsiet par vienu ģimeni. Tavās interesēs ir, ja ne iegūt sirsnīgas attiecības, tad vismaz mierīgi līdzās pastāvēt. Vīra mammu izmainīt tev neizdosies, bet tu vari mainīt savu attieksmi vai pat apstākļus, kādos jūsu attiecībām veidoties!

 • Baiba Prindule-Rence - par piparkūkām, mandarīniem un dekorācijām!

  Kad Ziemassvētki tuvojas, veikali pārbagāti ar dekorācijām un svētku rotājumiem. Sniegs tik reizēm vēl nedaudz aizkavējas. Svētku burvības iedvesmu, ar balti klātu zemi vai nē, var rast šeit – Mazās Fejas jeb Baibas Prindules-Rences darba un sajūtu pasaulē. Viņa mums ļāva ieskatīties abās.

 • Kāzas Ziemassvētkos – 15 skaisti sīkumiņi, kas tās padarīs burvīgas

  Tieši mazie nieki un ikdienas prieki ir tie, kas dzīvi dara ārkārtīgi skaistu. Lūk, 15 sīkumi, kas brīnumainus darīs tavus mīlestības svētkus Ziemassvētku laikā!

 • Likumi, kas laulībā jāievēro ideālai sievai un ideālam vīram

  Kā zināms, partnerattiecību laime un harmonija ir atkarīga no abpusējas pāra iesaistes un rūpēm par savu kopdzīvi, kā arī komunikāciju tajās. Kā apgalvo grāmatas "Garīgas attiecības" autors Paramhansa Jogananda, ikviena laulība būs laimīga, ja vien tajā tiks ievēroti likumi, kas attiecināmi gan uz vīrieti, gan sievieti. Lūk, īss to izklāsts!

 • Kāzas bez svinībām viesu namā

  Nereti PRECOS forumā ir sastopamas diskusijas, kurās topošās līgavas apspriež iespējamos scenārijus kāzām bez lielas balles viesu namā, pilī vai muižā, bet gan ar nelielu svinīgu pačalošanu pie šampanieša glāzes.

 • Rudenīgu un ziemīgu randiņu idejas

  Rudens un ziema – šie gadalaiki ir zināmi ne tikai ar savu drēgno laiku un tumšajiem vakariem, bet labi pazīstami arī ar neaprakstāmo vēlmi pēc mīkstajām vilnas zeķēm, lielāku devu mīļuma, kā arī sveces liesma sagādā patīkamu devu siltuma un gaismas. Bet aizmirsīsim nedaudz to, cik forši ir pagulšņāt gultā vai dirnēt dīvānā pie TV pults un dosimies randiņā!

 • Kāzu galda izkārtojuma veidi

  Kad svinību vieta ir rezervēta, laiks ķerties klāt viesu izsēdināšanai pie galdiem. Un te nereti rodas jautājums – kā pareizi izvietot viesus, lai tie visu svinību laiku justos ērti un tajā pašā laikā paliktu brīva telpa dejošanai?

 • Vedējiem: mazas instrukcijas lielajai dienai

  Vedējmāte un vedējtēvs kāzu dienā ir jaunā pāra uzticamākie un tuvākie cilvēki. Tāpēc, ja tev ticis vedēja gods, neceri uz bezrūpīgu priecāšanos – šī būs viena no tava mūža atbildīgākajām dienām. Lai savu uzdevumu veiktu perfekti, apbruņojies ar pacietību un detalizētiem sarakstiem ar 101 sīkumu, kas jāietilpina somā un mašīnas bagāžas nodalījumā. 

 • Kā pārsteigt viesus kāzās? (1)

  Trakulīgas dejas, kolosāla mūzika, gards kāzu uzkodu galds un orģinālas spēles - protams, šie ir ļoti labi veidi, kā izklaidēt kāzu viesus, bet kā būtu, ja aplūkotu vēl dažus veidus, kā padarīt šo dienu neaizmirstamu ne tikai jums abiem, bet arī draugiem, radiem, pašiem tuvākajiem?

 • 10 idejas ĪPAŠAI un PERSONISKAI Valentīna dienai

  Straujiem soļiem tuvojas Valentīna diena – svētki, kas nu jau nostiprinājušies arī Latvijā. Un kāpēc gan tos nenosvinēt, ja starp divu cilvēku sirdspukstiem dzīvo skaistākās jūtas pasaulē – mīlestība.

 • Ieteikumi kāzu fotogrāfa meklēšanā

  Kas būtu jāņem vērā un kādas prioritātes jāizvirza, izvēloties fotogrāfu kāzām? Lūk, ko par to saka kāzu fotogrāfs Einārs Freimanis.

 • 10 idejas atraktīvai fotosesijai ziemas kāzās

  Ja kāzu dienā snieg, tā top divtik balta. Jūs, sadevušies vecmammas adītajos cimdos un sasegušies pledos, dodaties fotografēties. Ko paķert līdzi un kurp doties?

 • 10 grāmatas par kāzu un attiecību tematiku iedvesmai

  Pirmskāzu laikam raksturīgas ne tikai prieka un pacilātības sajūtas, bet arī simtiem jautājumu par gatavošanos jāvārda teikšanai, svinībām, attiecību stiprumu un īstumu. Vai blakus ir īstais cilvēks? Vai šis ir īstais laiks kāzām?

 • 9 pazīmes, kas liecina - viņš bildinās

  Esi pamanījusi atšķirības mīļotā uzvedībā? Papēti viņu uzmanīgāk, varbūt tā ir zīme, ka sekos liktenīgais jautājums!

 • Kā veidot viesu sarakstu?

  Kad izsapņotās lielās un greznās kāzas sastopas ar reālo kāzu budžetu, ir jāizmanto visas iespējas ietaupīt. Skarbā patiesība ir tāda, ka, jo mazāk viesu būs kāzās, jo mazāk līdzekļu būs jāparedz ēdināšanai, izguldīšanai u.c.

 • Ko par kāzām domā kāzu viesis?

  Kas nepieciešams, lai kāzu viesis būtu laimīgs? Lai to noskaidrotu, uzrunāju kādu jaunkundzi, kura šogad paspējusi sveikt jau trīs jaunos pārus. 

 • 10 vasarīgi romantiskas idejas pārsteigumam kāzu gadadienā

  Vasara ir kāzu laiks. Ne tikai tiem pāriem, kas precas vai gatavojas kāzām, bet arī tiem, kas svin mazākas vai lielākas kāzu gadadienas. Ko uzdāvināt savam mīļotajam cilvēkam šajā abiem tik īpašajā dienā?

 • Mīlestība kāzu fotogrāfu acīm

  Ikdienā fotografējot kāzas, fotogrāfiem iemīlējušies cilvēki ir ikdiena. Bet gan jau ir vismaz vienas kāzas gadā, kas šķiet nedaudz citādākas, un liek ietrīsēties arī fotogrāfa sirdij. Vai tā ir? Jautājām kāzu fotogrāfiem.

 • Kā uzburt rudens kāzu noskaņu?

  Rudens ir kāzu sezona drosmīgajiem un apcerīgajiem vienlaikus. Tas ir laiks, kad nomainās ne tikai kopējā noskaņa, bet arī krāsu palete. Par kāzu krāsām kļūst ābolu zaļie un sarkanie, kastaņu brūnie, pīlādžu oranžie un kļavu lapu zelta toņi.

 • Ko jaunās sievas iesaka topošajām līgavām?

  Kad kāzas nosvinētas un pirmais sajūsmas vilnis ir norimis, uz savām svinībām var atskatīties objektīvāk un palēnām saprast, kas izdevās un kas varēja būt labāk... 

 • Saderināšanās gredzens - romantisks, klasisks vai ekstravagants

  Izvēloties saderināšanās gredzenu, VIGORIUS salona juvelieri iesaka ņemt vērā ne tikai izredzētās personību, bet arī viņas gaumes izjūtu, kā arī iespēju izvēlēties savai mīļotajai gredzenu pēc individuāla pasūtījuma.

 • Laulību ceremonijas arka - vai tiešām tikai arka?

  Arvien biežāk Latvijas kāzu ceremonijās tiek izmantota arka. No kurienes nāk šī tradīcija, ko tā nozīmē un kādas ir tās dekorēšanas un izpildījuma variācijas? Vai arkai ir alternatīvas? Un kādas tās ir?

 • Kādi darbi darāmi, kad palikusi nedēļa līdz kāzām?

  Ir skaidrs, ka kāzas pienāks ātrāk, nekā paspēsiet to apzināties, jo darāmā ir ļoti daudz. Kādi darbi darāmi, kad līdz kāzām palikusi tikai nedēļa? Ko var un ko nevar atlikt uz pēdējo brīdi?

 • Bērni kāzās - jā vai nē? (7)

  Bērni, protams, ir mūsu nākotne, svētība un lielākais prieks. Tomēr tie mēdz skaļi uzvesties, jāpieskata, vai neizdomās iekrist dīķī un jāliek laicīgi gulēt. Vai bērni un kāzas ir apvienojami?

 • Kāzās toni nosaka tie, kas maksā, vai tie, kas precas?

  Kurš tad īsti izlemj, ko vilks kājās līgava, vai vajadzīgs plīvurs, kāda mūzika skanēs saviesīgajā daļā un vai fotosesijā pēc ceremonijas nepieciešami zirgi? Un kuros padomos tomēr līgavai ir vērts ieklausīties?

 • Kāzu ielūguma saturs

  Savā ikdienas darbā bieži sastopos ar jautājumiem, kas saistīti ar ielūgumu teksta uzbūvi. Tāpēc vēlos dalīties pieredzē gan ar saviem esošajiem un topošajiem klientiem, gan tiem, kas savus kāzu ielūgumus nolēmuši gatavot paši vai izvēlējušies pasūtīt pie cita ielūgumu izgatavotāja.

 • Tavs Vintage stila kāzu ceļvedis

  Vintage kāzu pamatā ir ne tikai to antīkā, bet arī videi draudzīgā būtība, jo, lai kāzām piešķirtu vintage izskatu, jums noteikti būs jāizmanto antīki priekšmeti, lietotas drēbes, dabas materiāli, un, ja būsiet pietiekami drosmīgi, varbūt pat second-hand kāzu kleita. Ir jāpārdomā katra detaļa, lai saglabātu vintage kāzu dabisko un trauslo būtību. 

 • Sniega mežģīnes, karstvīns un īpaša romantika - kāzas ziemā (2)

  Ziemā jaunajam pārim ir iespēja ne tikai fotografēties uz romantiski baltā fona, bet arī izvēlēties košākas krāsas ziedos un apģērbā, kā arī rast kopības sajūtu, ar viesiem sildoties pie kamīna vai malkojot karstvīnu.

 • Kā neapjukt, plānojot kāzas - no saderināšanās līdz kāzām

  Pirmais jautājums, kas rodas, plānojot kāzas, ir: "Ar ko lai sāk?" Kā neapjukt lielajā plānošanas virpulī? Sāciet ar saderināšanās ballīti! Nosviniet gaidāmo notikumu un, pirms plānojat kāzas, izsapņojiet tās.

 • Vai kāzu rīkotāji, mūziķi un apkalpojošais personāls jāsēdina pie kopējā kāzu galda? (4)

  PRECOS forumā aktualizējusies tēma par to, vai kāzu muzikanti, fotogrāfi un apkalpojošais personāls jāsēdina pie kāzu galda. Tāpēc jautājām viedokli kāzu rīkotājiem, kā arī muzikantiem un fotogrāfiem.

 • Dāvināt ziedus kāzās – vai tā ir tikai latviešu tradīcija?

  Ja plāno kāzas ar cittautu pilsoni, tad droši vien jāparūpējas par to, lai viesi no citām valstīm justos ērti, lai nerodas neveiklas situācijas. Piemēram, vai dāvināt ziedus ir raksturīgi tikai latviešiem vai arī citām tautām?

 • Kā dekorēt kāzu auto?

  Kāzu auto ir jaunā pāra vizītkarte, ar kuru paziņot par sevi un savu laimi. Tāpēc ir svarīgi kārtīgi pārdomāt, kādu ziedu rotu izvēlēties - košu un ziediem bagātu vai - gluži pretēji - kaut ko pavisam askētisku, ar īpašu "rozīnīti", kas raksturotu tieši jūsu pāri.

 • Kāzu fotosesija (5)

  Kāzu fotogrāfijā skaistākās bildes top fotosesijā! Tās atspoguļos jūsu dzīves skaistākos brīžus un arī pēc daudziem gadiem atsauks atmiņā jūsu lielo dienu! Tādēļ ir svarīgi sagatavoties un saplānot ne tikai sesijai paredzēto vietu un laiku, bet arī „smalkākas” nianses.

 • Līgavu pušķu veidi

  Ir ļoti daudz līgavu pušķu veidu, jums tikai atliek lielajā piedāvājuma klāstā neapjukt un izvēlēties sev piemērotāko. Lai atrastu visskaistāko pušķi, sāciet ar dažādu pušķu fotogrāfiju apskati, izvērtējiet kādas krāsas jums piestāvētu vislabāk un kuri ziedi būtu atbilstošākie jūsu kāzām.

 • Fotogrāfa ieteikumi preciniekiem (27)

  Kāzu fotogrāfa Sanda Vāgnera idejas un ieteikumi neaizmirstamu mirkļu iemūžināšanai jūsu kāzu dienā!

 • Kāzas – sākam gatavoties!

  Iemesli, kādēļ divi cilvēki nolemj rīkot kāzas un savu kopdzīvi juridiski nostiprināt ir daudz un dažādi. Skaistākais no tiem, protams, ir mīlestība, kas stāv pāri visiem citiem iemesliem un apsvērumiem, tādiem, kā vēlmei justies drošiem par savu kopīgo nākotni, materiālai stabilitātei, vēlmei pēcnācējiem nodrošināt ģimeniskus apstākļus, kas ir skaidri ierakstīti oficiālos dokumentos.

 • Kāzu plānošana - atbildība, kas dalīta uz diviem (5)

  Domājot par kāzu plānošanu, prātā nāk grūtniecība, jo abus šos procesus var izdzīvot divējādi – ar prieku vai kā pārciešot slimību, turklāt pirmā attieksme parasti raksturīga sievietēm, bet otrā - vīriešiem (protams, pastāv izņēmumi). Vēl viena kopīga iezīme ir tā, ka kāzu galvenā organizētāja ir sieviete, turpretim vīrietis piedalās procesā it kā pastarpināti – ar morālu vai materiālu atbalstu, bet bez reālas līdzdalības.

 • Netradicionālas kāzas latviešu gaumē (7)

  Tipiskam latvietim ir samērā raksturīgi atteikties no savai tautai piemītošajām tradīcijām, aizstājot tās ar līdzīgām vai absolūti nesaprotamām svešu tautu paražām. Mēs aktīvi metamies grebt ķirbi, dāvināt sirsniņas un kārt pie kamīna zeķes, bet kaut kā negribam vilkt bluķi vai iet ķekatās. 

 • Viesu saraksta sastādīšana

  Nav svarīgi, cik vienots un saskanīgs ir pāris, pirms kāzām būs jāizcīna grūta cīņa – viesu saraksta sastādīšana. Arī kāzu norises vietai un naudas maciņam ir savi limiti, tāpēc rūpīgi jāapdomā, kuru cilvēku klātbūtni vēlaties baudīt savās kāzās. Darot šo visai sarežģīto darbiņu, pārrunājiet visus par un pret, skaitļojiet un galvenais, esiet reālistiski!

 • Par kāzu spēlēm

  Pirms izvēlēties spēli, vērts padomāt, vai spēles tematika atbilst konkrētajam momentam kāzās, jo katra spēle, rotaļa dod noteikta veida informāciju. Pat it kā visbanālākā spēle var kļūt interesanta, ja bez jautrības uzturēšanas, tai tiek piedēvēts kāds dižāks mērķis. Mērķu idejas var meklēt tradīcijās.

 • Vecpuišu ballītes plānošana

  Vecpuišu ballīte - nu jau gluži kā pirmskāzu tradīcija arī Latvijā! Patiesībā vecpuišu ballītes pirmsākumi meklējami jau senajā Spartā. Uzzini, kā rīkot, kam organizēt, ar ko sākt, kādi sagatavošanās darbi veicami un kur ballīti rīkot?

 • Laulību reģistrācija – nepieciešamie dokumenti un izmaksas

  Kas jāzina par laulības reģistrēšanas kārtību Latvijā un kādas ir laulības reģistrēšanas izmaksas? Kādi dokumenti ir nepieciešami un kādā laika periodā pirms kāzām dokumenti ir jāiesniedz? Lasi šo un citu svarīgu informāciju par laulības reģistrēšanu!

 • Teksti, ko rakstīt kāzu ielūgumā (17)

  Teksti, kurus ieraudzīt kāzu ielūgumā būs priecīgs ikviens viesis! Tik ļoti dažādi, bet katra gaume atradīs savējo.

 • Kāzu transporta izvēle (5)

  Teicienu “ierasties ar glanci” pilnīgi noteikti var attiecināt uz kāzu transporta izvēli. Zirgu pajūgs, antīks automobilis vai luksusa limuzīns, jebkura izvēle kāzas var padarīt par vēl nozīmīgāku mirkli jūsu dzīvē. Tomēr, pirms izdariet galējo izvēli, jums būtu jāizvērtē dažādas iespējas, lai dzīves skaistākajā mirklī krāšņā kariete nepārvērstos ķirbī.