FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Vita&Agnis, 27 gadi

Kāzu datums:10.04.2010
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
Viss kopā apmēram LVL 4000. Kāzu svinības viesu namā 60 personām. Tačuu pēc ceremonijas baznīcā biija arī šampanietis ar nelielām uzkodām apm.200 personām.
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Vecāku atbalsts un paši.
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Iepazināmies 3 gadus un 3 mēnešus pirms kāzām, sākām dzīvot kopā 1,5 gadus pirms kāzām. Kāzas bija loģisks attiecību turpinājums.
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Bildinājums notika gadu pirms kāzām, tad arī sākām par t\am domāt ideju līmenī. Sākām ar baznīcas izvēli un iesvētību kursu apmeklēšanu. Ilgi domājām, ko uzrunāt kā vedējus - mums ļoti paveicās - uzrunājām apm. 9 mēn. pirms kāzām, viņi piekrita. Visaktīvākā un fiziskā gatavošanās sākās apmēram 3 mēn. pirms kāzām, visvairāk darbu bija 1 mēn. pirms kāzām. Vislielākās grūtības sagādāja finansiālie jautājumi, jo no tā bija atkarīgs, kāda mēroga un formāta kāzas mums būs. Kad tas noskaidrojās, varēja konkrēti domāt, plānot un organizēt.
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Ceremonija notika baznīcā, kurā apmeklējām iesvetību kursus un tikām arī iesvētīti. Vienmēr zinājām, ka laulāsimies baznīcā :)
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Svinības notika lieliskā vies namā "Debesu bļoda"! Patiešām visiem iesakām - brīnišķīgas telpas, viss vienuviet, arī apkārtne skaista pie dabas. Svinību vietas izmaksas ir atkarīgas no vēlmēm. Mums telpu īre ar guļvietām izmaksāja LVL400, ēdināšana ar uzkodu galdu un brokastīm LVL13,-/1 pers. + kāzu torte.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Mūsu kritērijs bija viena plaša telpa, kurā varētu izvietot gan galdu, gan vietu muzikantiem un deju laukumu, gan atpūtas stūrīti. Galvenokārt tādēļ, lai arī omītes un tie, kas aktīvi neiesaistās - visu var no malas novērot un būt pasākumā :) Tāpat lielu lomu nospelēja tas, ka šeit kopīgā tāme uz 2 dienām sanāca tikpat, cik citās vietās bez gulešanas un brokastīm. Un - jauki, atsaucīgi un pretimnākoši saimnieki!
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Kāzu torti pasūtījām pie viesu nama ieteikta konditora, konditoreja "Rūberts". Pirms tam uz Rīgu mums tika atvesti vairāki tortu veidi degustēšanai, pēc kā vienojāmies par kāzu tortes veidu. Mums bija 3-stāvīga torte, tā kā par sapr\at\igu naudiņu piemaksājām par trauka īri un tortes piegādi uz viesu namu kāzu dienā. 60 personām pasūtinājām 8 kg tortes. Cena kg aptuveni LVL 8-9,50.
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Tā kā sākumā viesiem bija pieejams uzkodu-sagaidīšanas galds, pirmais izsalkums, gaidot jauno pāri, bija remdēts. Taču ēdamais visa vakara gaitā pietika un pat palika pāri vēl pēc otrās dienas brokastīm, kurās tika pasniegts gan īpašs brokastu piedāvājms, gan iepriekšējās dienas ēdieni.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Tā kā pati esmu mūziķe, nebija problēmu izvēlēties no paziņu loka vislabākos :) Lielisks ballīšu, saviesīgu pasākumu un kāzu muzikants ir Edgars Linde www.edgarslinde.lv. Viņš sadarbojas arī ar vairākiem saksofonistiem. Mūsu kāzās spēlēja 2 mūziķi - saksofonists un Edgars, kurš spēlēja sintezatoru, dziedāja un pauzēs lika fona mūziku. Tāpat Edgars uzstādija krāsainās prožektoru gaismas telpā. Mūziķi ieradās ap pl. 18:00 un beidza spēlēt ap 5iem no rīta. Saaksājām LVL 320.
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Bezgalīgu fotografēšanos un bučošanos tās laikā, vienam otru roku masāžu un smaržu izvēli "Stenderā", mīlestības vēstuļu rakstīšanu, valša atkārtošanu un izmēģināšanu kāzu tērpos, balonu laišanu gaisā, jaukiem brīžiem kopā ar vedējiem:)
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Vedēji
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Jaunā pāra modināšana, ceļojošās dāvanas nonākšana pie saimniekiem, sievas un vīra laul'bas dzīves likumu nolasīšana, jaunā pāra vecāku apmācīšana mazbērnu auklēšanā u.c.
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Apmeklējām privātnodarbības, kur īpaši mums tika izveidota valša horeogāfija. Mūsu valša dziesma - Nora Bumbiere "Ķiršu lietus"
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Līgavai viss pirkts, izņemot īretus apakšsvārkus un gulbju spalvas apmetnīti. Līgavainim viss pirkts, izņemot speciāli šutu vesti ar kravati. Līgavas tērps pirkts/īrēts kāzu salonā Bonni www.bonni.lv. Viss kopā - LVL 500. Speciāli pasūtināts Swarovsky kristālu rotu komplekts - auskari, kaklarota, rokassprādze - LVL 30(http://pearls4us.com/). Pirktas kurpes - LVL 30. Līgavainim smokings, kurpes, krekls jau bija, vestes un kravataes audums + šūšana izmaksāja apmēram LVL 55.
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Sākumā gribējām dzipu, bet nevienam paziņam uz to brīdi nebija pieejams. Īrēt auto negribējām. Caur paziņām tikām pie Mercedess S500 :)
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Viss tika pasūtīts vienā ziedu salonā Rīgā, uz Brīvības un Lāčplēša ielas pretī Rīgas Modēm.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Fotosalonu neizmantojām. Mums bija fotogrāfe līdzi visu pasākuma gaitu. Bildes ģeniālas. Ieva Knāķe www.ruume.lv
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Ielūgumus gatavoja līgavas mamma. Izsūtījām/ izdalījām 1 mēn. pirms kāzām.
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Līgava uzvārdu papildināja - tagad ir 2, caur svītriņu. Nekādu problēmu tas nesagādā, tikai gari jāparakstās :)
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Ielūgumā bijām ierakstījuši, ka vēlamies saņemt dāvanu kartes vai naudiņu kāzu ceļojumam. Tādas dāvanas arī saņēmām :)
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Mūsu kāzu ceļojums vēl tikai būs šajā vasarā. Vēl apsveram variantus, bet visticamāk dosimies tūrē pa vairākām Eiropas valstīm.
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Auto īre, dekorēšana, fotosalons, videooperators.
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Dienu pirms kāzām veltīt sevis sakošanai un izdomāt visu ko patīkamu, ko darīt, jo citādi tā diena ir satraukuma un nemiera pilna. Noteikti izmēģiniet kāzu make-up, kāzu dienā lietojiet ūdensizturīgo skrpostu tušu, ja gribat matos iestiprināt plīvuru - nekadā gadījumā neplānojiet kāzu frizūru ar iztaisnotiem matiem, neiespringstiet uz baltām zeķubiksēm vai zeķēm! Izbaudiet kāzu dienu no visas sirds! Jūs esat tās dienas princese!!! :)
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Izturēt līgavas mainīgo garastāvokli un satraukumu par visādiem sīkumiem īsi pirms kāzām; caur puķēm izzināt no līgavas, kādu līgavas pušķi viņ vēlētos, kāzu dienā visu laiku būt ko[ā ar savu līgavu. Kā mūsu fotogrāfe teica - tad bildes izskataās mīļakās, jaukākas un emocionālākas :)
Vēl iesaku ņemt vērā...
Ka lai arī, ko Jūs teiktu vedējiem - dažas lietas vienalga viņi izdarīs pa savam. Bet jebkurā gadījumā - ļaujaties notikumu gaitai! Viss, kas notieks, būs skaists un brīnišķīgs!
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Neko!!! Ja nu vienīgi - pec ceremonijas un nelielām pusdienām ģimenes lokā, uzreiz dotos kārtīgā medusmēnesī :)
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Līgavai ballīte nenotika, jo aizņemtības dēļ meitenes nevarēja vienoties par koīgu pasākuma laiku. Līgavainim draugi uzrīkoja "saprātīgu" ballīti 2 dienas pirms kāzām. Lai arī saprātīga - tomēr draugiem ir jāsaprot, ka nedēļu pirms kāzām ballīti nevajadzētu rīkot, jo patiešām ir citas lietas, ko domāt, darīt un satraukties.