FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Līga, 26 gadi

Kāzu datums:23.07.2004
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
~ 2000 LVL, 60 cilvēkiem
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
uztaisījām bankā krājkontu, kur ~8 mēnešus katru mēnesi ieskaitījām kādu naudiņu :)
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
3 gadus nodzīvojām kopā, tad ieplānojām apprecēties, ko pēc gada arī izdarījām :)
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Novembrī mani bildināja, kāzas bija jūlijā. Jau janvārī rezervējām viesu namu, februārī sākām šūt kleitu, tad atradu īsto frizieri pie kuras pusgadu regulāri gāju, lai aprod ar maniem matiem. Grūtības? Nenāk nevien prātā!
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Gribēju ļoti baznīcā, vīrs pateica, ka iet, vienkārši lai būtu smukāk nevajag, baznīcā jāiet ar ticību un pārliecību, ka tur iesim regulāri. Tāpēc izvēlējos alternatīvu - Baldones pilsētas domi ar pietiekami smuku aktu zāli,skaistu apkārtni. Tur gadā salaulā 20 pārus, līdz ar to nebija drausmīgā Rīgas konveijera,kas ir gan zaksos, gan baznīcās.
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Svinības notika Inčukalna pagasta "Aivaros", toreiz un tagad viesu nama īres cena un attieksme no saimnieku puses vienkārši lieliska. toreiz maksājām 250 Ls par visu teritoriju, mantas aizvedām jau ceturtdienā, piektdienā bija kāzas un sestdienā piecos vakarā tikai izvācāmies. Tagad gan ir dārgāk, jo piecelta vēl viena ēka klāt. Ēdināšanai viņi piedāvā vairākus uzņēmumus, bet tie bija dārgi, mēs sarunājām savus un saimniekiem nebija iebildumu, izmaksāja ~ 7.50 Ls cilvēkam bez alkohola un palikat tik daudz vēl pāri.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Svinību vietu pēc cenas, novietojuma, interjera, galda klājējus bijām noskatījuši jau divās citās kāzās, vienkārši lieliski. Mazs uzņēmums no Staiceles, apkalpo pārsvarā Vidzemē!
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Torti cepa tie paši, kas klāja galdus, vienojāmies tikai,ka tā būs zemeņu - putukrējuma torte :)
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
palika pāri un tas ir labi :)
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
muzikantus nolūkoju vienā jaungada ballītē, ideāli divi veči, viens uz ģitāras, otrs sintezatora laiž vaļa vecas un jaunas latviešu dziesmas, pauzes gandrīz nekādas, toreiz maksāja 100 Ls līdz 6.00 riitaa. tagad viņus aicām uz visādiem citiem pasākumiem, cena 120 Ls līdz 5.00 rītā! Neapmierināto nav bijis :)
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
mums viesi nebrauca līdzi, bet atpūtās Doles salas brīvdabas muzejā,kur viņiem bija saklāts gals ar pīrākiem un kafiju, mēs tikmēr pabijām pie Sējas lielā dižozola, Saulkrastos pie jūras, Bīriņos pa ezeru laivā braucām un staigājām pa parku, jā un vēl kafiju iedzērām kafejnīcā Korande, paceļam uz Saulkrastiem, nu un protams visi tilti ar atbilstošām tradīcijām :)
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Vedēji, bet tā kā es, viņi paši un liela daļa viesu dejo kopīgā dejukoletīvā, uz dejošanu un visādām citādām trakulībām par atsaucību sūdzēties nevarēja :)
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
otrajā dienā bija fantastisks laiks, izstiepām visus ēdamos uz āra galdiem pie pirts mājas. daļa peldējās dīķītī, daļa spēleja bumbu un daļa iesaistījās tradicionālās kāzu spēlēs.
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Godīgi sakot netaceros, kas bija mūsu pirmais kāzu valsis, muzikanti vienkārši spēlēja kaut kādu jauku dziesmu, deju kursus neapmeklējām, jo daudzos kopā būšanas gados jau ir labi sadejots.
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
vīram visu pirkām, uzvalks (dresmann) + krekls (stokmann) + šlipse (stokmann)+ kurpes (Domina) + otrāsdienas krekls (Domina)= aptuveni 200 Ls, man kleitu noskatījām Sārā, bet šuva jaunu tieši uz manis, kleita + plīvurs + cimdiņi + kurpes (Domina)+ apakšveļa (Stokmann)+ otrās dienas kleita (šuvu) = ~ 300 Ls
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Volvo croscountry, nu ļoti smuka, īpaši izpušķota, vienīgi it kā nebija limuzīna tips, bet mans galvenais nosacījums bija, lai aizmugurē ir ļoti daudz vietas un kleita nav jāņukā, protams arī noteikti bija jābūt klimata kontrolei.
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Mašīnu rotāja meitene Sandra no Slokas ielas Maxima ziedu salona, viņai ir vesels albums ar sava darba fotogrāfijām :), pušķi un piespraudi taisīja ziedu salons Mārupe vecrīgā Doma laukumā un vienkārši lieliski. Vīrs ar vedējmāti pasūtīja un man patika :)
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Pēc svinīgā un kopīgas fotogrāfēšanās ar viesiem, fotogrāfs uztaisīja mums fotosesiju ārā, brīvā dabā starp veciem lieliem kokiem, uh...cik skaistas bildes sanāca, ar salonu nesalīdzināt. Profesionāli bijām pieaicinājuši tikai svinīgajai daļai un šai fotosesijai un tas izmaksāja 70 Ls. Fotogrāfs Ilmārs Znotiņš. Pie tam bildes atdeva diskā un taisi pats ko gribi :).
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Ielūgumus taisījām paši, izsūtījām 2 mēnešu pirms kāzām.
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Jāprecas kamēr vēl nav ne īpašumu, ne mašīnas, tad jau viegli, samaini tik pasi un tiesības :), pārējo laika gaitā, kad savajagas. Mēs uzvārdu nomainījām abi, jo negribējām pāriet viens otra, tādēļ paņēmām manu senu dzimtas uzvārdu. Tikai tad tās lietas jāsāk kārtot 4 mēneši pirms kāzām.
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Jā, naudu sadāvināja 600 Ls, kas lieti noderēja jaunā mājokļa iekārtošanā, visādas dāvanu kartes bija, reālu dāvanu ļoti maz.
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Bijām ieplānojuši tepat pa Latviju nedēļu pabraukāt, bet es tā biju kāzās dejojusi, ka pēdā nospiedās kaut kādi nervi un visu atvaļināju nostaigāju uz procedūrām.
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Sākot organizēt kāzas, izrādījās, ka ir tik daudz paziņu tur un tur, ka ietaupīt izdevās uz ļoti daudzām lietām :)
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Pozitīvi domāt un visu pieņemt tā kā ir, šajā dienā Jūs esat visskaistākās un laimīgākās meitenes pasaulē! Kāzu dienā nepiesienieties sīkumiem :), bet baudiet dienu, jo tā būs tik īsa :)
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Mīliet savas jaunās sieviņas!
Vēl iesaku ņemt vērā...
Pušķus netaisiet lielus un ar nokareniem zaļumiem un puķuzirņiem, grūti noturēt visu dienu rokās, var sasmērēt kleitu - to man ieteica ziedu salonā!
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
NEKO!
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Jā, puiši (kādi 20) nodeva pa vecrīgu, redzēju bildes - ĀRPRĀC!! :), Savukārt man meitenes lika uzpīt ziedu vainadziņu, palūkt vecrīgā uz ielas pāris vīriešiem piepūst balonus un uzrakstīt kaut ko mīļu. Taad aizveda uz lielupi un mums bija 2 stundu izbrauciens ar jahtu līdz jūrai, kur saule rietēja un noslēgumā vienā viesu namiņā Mārupes pagastā izballējāmies līdz rītam.