FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Krista, 26 gadi

Kāzu datums:14.05.2022
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?

Viesu skaits ap 60, izmaksas +/- 8000 eiro.

Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?

Sakrājām paši. Kāzu budžetā likām savus krājumus un to, ko gandrīz pusotra gada laikā turpinājām krāt, kamēr bijām saderinājušies.

Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?

Principā - drošības sajūtas dēļ. Un lai papīri būtu kārtībā. :) Precējāmies mūsu piektajā kopābūšanas gadadienā. Dzīvojam kopā arī gandrīz tikpat ilgi.

Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?

Sākām gatavoties ļoti laicīgi. Viesu namu, dekoratoru, vakara vadītāju sarunājām jau gadu iepriekš (2021. gada pavasarī). Un labi, ka tā, jo Covida pārcelto kāzu dēļ 2022. gads pildījās ārkārtīgi strauji. Visas vietas un lietas, ko vēlējāmies, arī tāpēc sanāca sarunāt. Sākām ar kāzu koncepta izdomāšanu, viesu namu apzināšanu (tostarp "cenu aptauju"). Jau zinājām, kuru vakara vadītāju vēlamies, sazinājāmies ar viņu. Domājām par viesu sarakstu. Palēnām sākām taisīt dažādus dizaina darbiņus, likām kopā ielūgumus, utt. Pasūtījām arī sīkumus no Aliexpress - zīmogu, salmiņus, aploksnes ielūgumiem, utt. Gatavošanās laikā grūtības sagādāja vispārējs emocionālais uztraukums. Sākumā nevarēja saprast, vai Covida dēļ varēsim uzrīkot svētkus. Tad vispārējā noskaņa ļoti noplaka sakarā ar to, kas notiek tepat ārzemēs. Bet mums prieks, ka beigās saņēmāmies un viss izdevās.

Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?

Tā bija Jelgavas dzimtsarakstu nodaļas izbraukuma ceremonija. Sarakstījāmies Jelgavā, "Villa Medem".

Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?

Svinības notika Jelgavas novadā, viesu namā "Upenieku muiža". Viesu nams ar visu ēdināšanu (tā tika nodrošināta turpat), telpām, guļvietām izmaksāja mazliet mazāk par 2000 eiro.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?

Ļoti daudzi kāzu viesu dzīvo netālu no svinību vietas, tāpēc parūpējāmies par šoferīti un viņi varēja izgulēties mājās. Viesiem, kas palika uz vietas, bija savi numuriņi ar labierīcībām un dušām katrā istabiņā atsevišķi, Tas arī mums bija svarīgi - lai viesiem ir pēc iespējas ērtāk. Galda klājēji viesu namam ir paši saimnieki - bija garšīgi :) Par to vispār nebija jālauza galva - tik vien kā kopā jāsastāda ēdienkarte.

Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?

Kāzu kūku cepa mājas kūku meistare Daina. Mums bija lielā kūka un 60 sarkanā velveta mazkūciņas. Kūka bija ārkārtīgi skaista un garda! Tiešām iesaku Dainu tiem pāriem, kas gatavojās kāzām Jelgavā :)

Ēdamais pietrūka vai palika pāri?

Ēdamais bija ļoti optimāli aprēķināts. Bija kaut kas no aukstā galda, kas palika brokastīm. Bija kaut kas, kas palika pāri arī pēc tam, bet ne ļoti daudz.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?

Mēs negribējām dzīvo mūziku - neiet pie sirds. Mums bija lieliskais vakara vadītājs, kas spēlēja mūziku līdz pat teju 5 rītā. Un viesi būtu dejojuši vēl ilgāk! :D

Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?

Ar to, ka no rīta mūsu skaistais kāzu auto.... neleca. :D Līgavainis atbrauc man pakaļ, esam gatavi doties uz Jelgavu no Rīgas un... auto nelec. Ne lūdzams, ne rājams. Atbrauca meistars, pielaida un uzdāvināja mums labāko kāzu dāvanu - krokodilus, ar ko "piepīpēt" mašīnu :D Mazliet bija satraukums par lietaino rītu. Bet, kolīdz izgājām no viesnīcas, kurā pavadīju pēdējo nakti, lietus pierima un nevienā brīdī visas dienas laikā nesalijām.

Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?

Dienas daļā (pēc ceremonijas) par pieturvietu parūpējās mūsu mīļie un foršie vedēji. Pēc ierašanās Upenieku muižā stafeti pārņēma lieliskais Agris Bušs. Agris bija neatsverams palīgs gan gatavošanās laikā, gan arī kāzu dienā. Pārliecība, jautra oma, spēja "pavilkt" visus līdzi - tas noteikti raksturo Agri!

Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?

Nākamajā rītā mums bija saulaina rīta rosme, kuru vadīja mūsu draugi. Bet vispār - brokastis un lēnā garā svētku noslēgšana. Beigās palika pēdējie viesi, kas palīdzēja novākt sakarinātās lampiņas un vēl visādus niekus :)

Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?

Deju kursus neapmeklējām - vadījām nodarbības mājās. Pirmais valsis bija Žorža Siksnas "Vālodzīte".

Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?

Es savu kleitu iegādājos salonā "Belle" - toreiz ar atlaidi kleita bija 550 eiro. Noteikti iesaku šo salonu - gan kleitas ir burvīgas, gan veikala vadītāja atsaucīga un forša (vakarā pirms kāzām ļoti aizkavējos, viņa piekrita atdot kleitu daudz vēlāk, nekā iepriekš bijām vienojušies). Vīru pilnībā apģērbām "Mans drēbju skapis" - pats labākais veikals vīriešiem! 20 minūšu laikā izgājām no veikala ar visu, ko vien viņam vajadzēja. Tas kopā izmaksāja ap 200 eiro.

Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?

Kāzu auto mums bija sarkans retro Jaguar kabriolets, kuru sagādāja mani radinieki. Ārkārtīgi skaista mašīna, kas noteikti bija viena no pasākuma odziņām.

Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?

Par ziediem parūpējās mūsu dekoratore - Agita no "ardekoriem.lv". Ziedus ar Agitas starpniecību uztapināja Bukett meitenes: Līgavas pušķis bija ļoti skaists. Godīgi sakot, es pati nemaz nezināju, ko gribu - aizsūtīju tikai Agitai pāris iedvesmas bildes un saņēmu ļoti skaistus ziedus.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?

Fotogrāfi skatījāmies pēc Instagram profilu portfolio. Izvēlējāmies Ingu Vīņaudi, kura mūsu kāzas sabildēja par 700 eiro. (Jāsaka, ka Ingu arī mēs aizrunājām jau pagājušajā gadā, iespējams, šobrīd ir kas mainījies). Pirmās 100 bildes saņēmām jau pāris dienas pēc kāzām, visas kopā (ap 700) plānots saņemt 2 mēnešu laikā. Inga bija lieliska visu kāzu dienu - smaidīga, pozitīva un pārliecinoša pat tad, kad mēs paši nezinājām, kā tiksim uz Jelgavu :D

Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?

Visas dizaina lietas, tostarp ielūgumus, gatavojām paši. No Aliexpress pasūtīju aploksnes un zīmogu, visus dizainus sagatvojām "Canva", par drukas pasūtīšanu atbildēja vīrs. Ielūgumus kopā gatavojām paši - ļoti foršas atmiņas ar mūsu lentīšu likšanas un zīmogu taisīšanas vakariem :) Ielūgumus iedevām ļoti laicīgi - kādus 4 mēnešus pirms kāzām, jo mums nebija "Save the date" kartītes.

Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?

Jā, es nomainīju savu uzvārdu. Biju aprēķinājusi, cik laicīgi PLMP man ir jāaizņem pieraksts un katru dienu skatījos lapu :D Bet vispār - nu mazliet čakarīgi, bet kopumā visas iestādes ir visai pretīmnākošas.

Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?

Ja godīgi, ielūgumos nemaz vēlamo dāvanu nenorādījām (tikai to, ka ziedu vēlamies 1 baltu rozi). Bet liela daļa viesu tāpat apjautājās - ko vēlamies saņemt. Tāpēc - jā, noteikti jā.

Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?

Jā, dosimies uz Portugāli.

Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?

Droši vien uz ielūgumiem un dažādiem drukas darbiem (galda kartes, plakāti, kokteiļu receptes, utt). Tāpat rūpīgi sekojām līdzi alkohola cenām - bijām papētījuši, kas skaitās "laba cena". Kāzu auto arī nevajadzēja īrēt - paldies par to radiniekiem. Kleitu es nopirku "Melnajā piektdienā". Prinicipā - ja ir laiks lēnām un mierīgi gatavoties, tad var uzspēt izpētīt dažādas cenas, variantus un izdomāt, kas sanāk vislabāk.

Ko ieteiktu jaunajām līgavām?

Visu ar mieru, prātu un pārdomu. Noteikti - izbaudīt dienu, jo tā vienkārši palidos. Tāpat - līgavaiņi jau arī patiesībā uztraucas - tāpēc būt blakus arī viņiem, kad ir sajūta, ka kaut kas iet greizi. Kā arī - nu emocionāli gatavoties, ka būs kaut kāds brīdis, kad šķitīs "bāc". Mums tā bija kāzu nedēļā - solītās lampiņas dekorēšanai nenāca, niķojās auto un bija jau jāsāk meklēt arī cits... Es biju gaidījusi, ka tāds čp brīdis nāks, tāpēc varēja ar tādu mieriņu tikt tam cauri. Beigās, protams, viss noskaidrojās un tagad var tikai pasmaidīt.

Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?

Tiešām iesaistīties kāzu organizēšanā. Pateikt, ja kas nepatīk (ja jūs tikai šūposiet galvu un teiksiet "nē nu jā", mēs nesapratīsim) vai gribētos kā citādāk. Jau sākumā izrunāt visas lomas un darāmos darbus - tā, lai ir skaidrs kas un kā. Ja negribās ņemties ar visādām bantītēm un dekoriem, var jau turēt rūpi par budžetu, izņemt visas sarunātās nomas lietas, stādīt darāmo darbu sarakstus, parūpēties par visiem līgumiem un satikšanās laikiem / vietām. Nukautkātā.

Vēl iesaku ņemt vērā...

Lai kā jūs censtos izpatikt visiem, diemžēl (vai par laimi) nebūs tā, ka visi būs starā par visu, kas notiek. Bet tas ir tikai un vienīgi normāli. Organizējiet savu dienu tieši tā, kā vēlaties jūs. Atcerieties - ne lietus, ne sniegi, ne krusas nav svarīgas tajā dienā - svarīgi tikai tas, ka kļūstat par vīru un sievu (bet varbūt tomēr apdomājiet, ka ceremonijas un svinību vietai ir plāns "B" ar iekštelpām, ja kāzas paredzētas ārā :) )

Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?

Noteikti papildu fotogrāfam ņemtu arī videogrāfu. Tā ir vienīgā lieta, ko es patiešām nožēloju. Kāzu gatavošanās laikā tas budžetā likās daudz - tagad saproti, ka to laiku nepagriezt atpakaļ :) Ā, un vēl - palikt pēdējo nakti (kas ir piektdienas vakars) viesnīcā Vecrīgas vidū arī nav tā labākā ideja :D

Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.

Bija vecpuišu un vecmietu ballītes, kur par mums parūpējās, izaicināja un gādīgus padomus deva mūsu tuvākie draugi.