FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Monika Linna, 23 gadi

Kāzu datums:14.05.2022
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?

Ap 3000 eiro, 24 cilvēki, skaitot mūs pašus, fotogrāfu un vadītāju.

Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?

Bildināta tiku 2019. gada augustā, bijām bijuši kopā tikai 9 mēnešus, tādēļ ar pašām kāzām nesteidzāmies. Tad, kā zināms, nāca pandēmijas laiki, un par kāzām pārstājām runāt pavisam, līdz pagājušā gada vasaras sākumā nolēmām, ka ir laiks, un sākām plānot. Apprecējāmies šī gada 14. maijā pēc 3 gadu kopdzīves un jau ar mazuli :)

Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?

Sākām tā nopietni gatavoties apmēram 9 mēnešus pirms kāzām. Vispirms meklējām vietu, kur svinēt, un sākām jau apziņot iespējamos viesus, lai varētu aptuveni noteikt cilvēku skaitu. Lielākās grūtības sagādāja ēdinātāju izvēle, jo tas visur likās šausmīgi dārgi (neesam nabagi, bet nevaram arī atļauties neko grandiozu, un man tās cenas priekš nieka 20 cilvēkiem, vēloties diezgan vienkāršu ēdienkarti bez nekā ekstravaganta, likās pilnīgs kosmoss)

Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?

Ceremonija notika Rīgas pilsētas Ziemeļu dzimtsarakstu nodaļā, pati ceremonija bija skaista un sieviete, kas vadīja, jauka, bet par visu pārējo varētu gari jo gari sūdzēties. Kārtības nekādas un attieksme diezgan nožēlojama.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?

Viesu namu meklēju ilgi un rakstīju daudziem. Protams, pirmais kritērijs bija cena, vēlējos atrast pēc iespējas lētāku, bet labu, ne pārāk tālu no Rīgas (meklēju pārsvarā tieši Ķekavas rajonā un ap to). "Vilciņus" izvēlējāmies tā, ka aizbraucām ar vedēju aplūkot uz vietas, un mums tā iepatikās, ka negribējām pat apdomāt citus variantus. Plus bija daudz iespēju aktivitātēm nākamajai dienai - pirts, kubls, džakuzi, dīķis, bērnu laukums, lapene u.c. - un guļammāja bija lieliska, milzīgas, ērtas gultas, arī kopējā istabā, un vairākas atsevišķas istabas. Ēdinātājus izvēlējāmies no tā, ko ieteica pats viesu nams, un kaut sanāca daudz dārgāk, kā cerēju, esam ļoti apmierināti, viss pietika, bija garšīgi, un cilvēks, ar ko runāju, foršs un pretimnākošs. (Ēdinātāji mums bija no "Svētki Jums")

Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?

Mums bija skaista melleņu siera kūka no Kūkas Gardas, 24 cilvēkiem mums ieteica 3,5kg, maksāja 56 eiro. Ļoti garda.

Ēdamais pietrūka vai palika pāri?

Uzkodas mazliet palika pāri un pietika arī nākamajai dienai, kā bijām cerējuši, jo neņēmām brokastis. Tēja mazliet pietrūka, jo tai pieprasījums bija arī pirmajā dienā, taču kafija un ūdens bija. Siltais ēdiens pietika pat līdz vēlai naktij, pāri gan nepalika.

Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?

Mums ļoti nepaveicās ar laikapstākļiem, lija pārsvarā visu dienu, man ar savu kuplo kleitu bija šausmīgi jāuzmanās un vedējai nācās daudzreiz palīdzēt nest garos svārkus. Taču citādi sagatavojušies bijām, bijām noīrējuši lietussargus, un uz fotogrāfēšanās beigām jau pat parādījās saulīte un arī brīdī, kad mani nesa pāri tiltam un pēc tam pieslēdzām slēdzeni, bija jauks laiks un citu šķēršļu nebija. Nesot mani pāri tiltam, tik daudz mašīnas taurēja, praktiski nepārtraukti, kas bija ļoti jauki, nevarējām beigt smaidīt un māt. :)

Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?

Vedēji mums bija noorganizējuši superīgu vakara vadītāju, bet arī vairāki viesi rūpējās par to, lai vakars būtu smieklu pilns un malā neviens nesēdētu.

Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?

Viesu namā bija pieejams džakuzi, pirts un kubls, ko arī izmantojām pēc pilnas programmas. Daži pat, par spīti drēgnajam laikam, ielīda arī dīķī.

Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?

Pirmajā dejā valsi nedejojām, bet pēc tam gan. Vīrs samiksēja mūziku no divām dziesmām: pirmajai, romantiskajai daļai izvēlējos Glenn Medeiros "Nothing's Gonna Change My Love For You" un pēc pirmā piedziedājuma dziesma nomainījās uz Justin Wellington's "Iko Iko (My Bestie)", kas bija mana vīra ideja, lai padarītu visu jautrāku, mazāk formālu un garlaicīgu. Deju pārsvarā improvizējām, sanāca super.

Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?

Kleitu nopirku salonā "Jūlija", visam dabūju milzīgu atlaidi, pārdevēja piemeklēja apakšsvārkus, jostu, plīvuru. Par visu kopā samaksāju tikai 250 eiro, daudz, daudz lētāk, kā kleita bija vērta kopā ar aksesuāriem. Par šuvējas pakalpojumiem samaksāju tikai 10 eiro. Vīrs uzvalku nopirka Dominā veikalā "Sunset Fashion", kur kopā ar kreklu un tauriņu samaksāja 280 eiro. Uz kurpēm un jostu neiespringa, nopirka "pa lēto" citos veikalos turpat Dominā.

Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?

Tā kā daudzas lietas, tai skaitā ekskluzīvs auto, mums likās lieki tēriņi un plātīšanās, braucām ar vedēja auto, kas bija diezgan jauns, bija pietiekami daudz vietas manai kuplajai kleitai un arī izskatījās glauni.

Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?

Mašīnai dekorācijas pirkām partypoint.lv, pušķi un piespraudi pasūtīju no ziedu bāzes Krokus.

Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?

Ielūgumus izgatavoju pati vietnē Greetings Island, izprintēju tipogrāfijā CopyPro un Jāņa Rozes grāmatnīcā nopirku skaistas aploksnes ar spīdumiem. Izsūtījām katram savā laikā, jo pārsvarā nodevām tos klātienē rokās, vēlākos izsūtījām 2 nedēļas pirms kāzām, bet visi viesi jau bija informēti pirms tam vai saņēmuši ielūgumus pdf formātā.

Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?

Noteikti censtos iekrāt vairāk naudu un kopumā vairāk sagatavoties iepriekš, jo laiks paskrēja nemanot un stress tā visa dēļ pēdējo nedēļu bija briesmīgs.