FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Ludmila, 22 gadi

Kāzu datums:11.08.2021
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?

~7700eur par 2 dienām. Bija plānots uz 60cilvēkiem, ieskaitot jaunlaulātos, 4 tehniskus cilvēkus(2 videogrāfi, fotogrāfs, muzikants) un 3 bērnus līdz 8 gadiem. Faktiski pāris cilvēki nāca tikai uz ceremoniju, tāpēc svinību vakarā bija kādi 48-50.

Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?

Līgavas tēlu (kleita, kurpes, makeup, frizūra, rotas - apmaksāju pati es), visu parējo līdzīgās daļās sponsorēja līgavaiņis, viņa vecāki un līgavas vecāki.

Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?

Tāpēc ka esam pārliecināti savās attiecībās un redzam nākotni kopā, arī tāpēc, ka beizot parādījas iespēja apprecēties. Parvācamies dzīvot kopā tikai kādus 2 mēnešus pirms kāzām, bet līdz šim jau sapratam, ka varam sadzīvot viens ar otru + esam attiecībās jau 3.5gadus(uz kāzu datuma brīdi).

Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?

Apmēram 2020.gada septembrī. Parakstījos uz visiem kāzu salonu soc.tīklu kontiem:D un sāku pakāpeniski pētīt cenas utt. Ap to pašu laiku arī sāku meklēt vietas un fotogŗafu/videogrāfu. Savukārt, līgumus sākam parakstīt tikai kaut kur decembrī. Lielākas grūtības sagādāja transports (mums nav savas mašīnas un braukt apskatīt viesu namus un ceremoniju vietas bez mašīnas bija problēmatiski, jo parasti tie atrodas vietās ar vāji attīstītu infrastruktūru. Otrā lielāka problēma bija atrast vietu svinībām, kas apmierinātu gan vēlmes, gan iekļautos mūsu finanšu iespējās.

Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?

Covid, stulbais covid... Plkst. 12 bija sausa juridiskā sarakstīšanās 2x2 formatā, maskās, bez fotografa (bet paldies, viņš vismaz iesdeva kameru mūsu lieciniekam). Pēc tam simboliska izbraukuma ceremonija pie dabas, jau ar visiem viesiem.

Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?

Ceremonija Daugavas muzejā (983eur: 50 - vietas noma, ~50 - ieejas biļetes muzeja teritorijā viesiem, 235 - muzika, 30 - kāzu ekskursija, 413 - floristika, 88 - skaņas apraratūra, 80 - nojume (bija lietus), 30 - soļu noma; + pa virsū tai summai iet furšets uz 50+cilv: apmēram 200-300eur(precizāk nezinu, jo apmaksāja līgavas vecāki). Svīnību vieta - viesu nams "Iecupes" Iecavā (kopā 3339eur, dažas pozīcijas no tiem: edināšana 1300 jeb 25eur/cilv, viesu nama noma trešdienā - 780, apkalpošana - 120) .

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?

Daugavas muzejs - jo gribejas vietu pie ūdens, bet Likteņdarzā ir dārgi + viņiem ir forsie piedāvajumi kāzu dienai. Iecupes - ideāls līdzsvars kvalitāte/cena un fantastiska saimniece. Galdu klajējs bija uz vietas viesu namā.

Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?

Konditoreja "Mr.Zefīrs" Jelgavā. Tā bija garšīgāka kūka manā dzīvē. Kūka, komunikācija, attieksme: viss augstākā līmenī! Ļoti iesaku! Cena sanāca 136,5eur (no tiem 20-30eur transporta izmaksas, parējais ir 1.8kg liela kūka un 42gab mazas kūciņas viesiem).

Ēdamais pietrūka vai palika pāri?

Palika pāri ļoti daudz.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?

Iekļauties budžetā (500eur), lai būtu repertuārs latviešu, krievu un angļu valodā. Bija jāspēlē ģitāristam Vitālijam Bogdanovičam, bet neparedzētu apstākļu dēļ viņš nevarēja ierasties. Neskatoties uz to, izrādīja sevi kā profecionāls un atrada kolēģi, kas viņu aizvietoja, un vakars bija izglābts!

Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?

Priekš jaulaulātiem - fotosessija, pieturvieta kafejnīcā "Upene" Iecavā. Nereāli smuka vieta! Priekš viesiem - orientēšanās spēle pa Iecavu, kura laikā bija jātaisa bildes ar dažādiem pilsētas objektiem (un tās bildes tika rādītas kā slaide-show 2.dienā).

Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?

Kaut ko paši, ko sagatavojam iepriekš (viesu namā varēja pabildēties fotostrūtītī un atstāt komentaru viesu grāmatā), bet galvenokārt vedējmāte, kas izdomāja orientēšanas spēli, dažādas viktorīnas un aktivitātes.

Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?

nekas īpašs. tikai slade-show ar foto, ko taisīja viesi pirmajā dienā.

Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?

Jocīgs stāsts. Pus gadu mēģinājam dejot Potter Walz no Harija Potera, bet vakarā pirms kāzam es atcerejos par citu dziesmu, kuru es ļoti mīleju kādreiz: Валерий Ободзинский-Всё сбудется . Kursus neapmeklējam. Izmeģinājam deju 10min pirms dejas:DD

Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?

Līgavainis - Mans drēbju skapis, 350eur pilns komplekts (apavi, bikses, krekls, veste, žakete, sīksna, tauriņš); Līgava - 1.kleita bija no Amelii, 650eur, 2. kleita bija šūta šūšanas salonā Chiffon (Rīgā) apmēram 500eur un fanstastisks serviss no šūvējas Sarmītes

Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?

Fotografs bija mūsu vadītājs:D Atpakaļceļā jau kaut kā tikam paši. Tāda izvēle, jo priekš mums tas nebija pozīcija, uz kuru vēlējamies terēt daudz naudas.

Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?

Negribēju vispār rotājumus mašīnai, bet nedēļu pirms kāzām spontāni ieraudzīju sludinājumu un nopirku 4 mākslīgus rotājumus spogulīšiem par 8eur kopā no citas līgavas. Līgavas pušķis, līgavaiņa piespraudze un liecinieku komplekts ija no floristikas studijas "Meadow" Jelgavā ar piegādi uz Rīgu. Pušķis bija ārkārtīgi labs un smuks, par parējo, diemžel, to pasu pateikt nevaru (piespraudzes sabruka pa daļām nesagaidot vakaru).

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?

Fotografs Juris Zīģelis, ļoti iesaku! Patika viņa stils, komunikācija, bijam ar viņu uz viena viļņa. Izmaksas sanāks ap 900eur par 15h+ dienu. Pirmas 30 bildes saņemam nedēļas laika pēc kāzām, parējo sola 90 dienu laikā, tā kā vēl gaidam,

Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?

Visu paši, bet laika ziņā, ja saskaitīt kopā, tas aizņēma kādas 4-5 pilnas dienas no rīta līdz vēlu vakaram. Sūtījām no Aliexpress galvenokārt. Kaut ko no Jānis Roze un HobbySet šeit, Latvijā. Kopā par poligrāfijas lietām sanāca 26.12eur --> 0.73eur/gab par 36 ielūgumiem. + jauna kartridža printerim:D

Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?

Paņēmu vīra uzvārdu. Principā nekādu. Pase, ID- ļoti operatīvi, divu darba dienu laikā, bet pierakstījos vēl 1.5 mēnesi iepriekš, ņemot vērā esošās rindas. Vienīgais Covid-19 sertifikātā kādu cēloņu dēļ ir vecais uzvārds, kaut visur jau viss ir samainīts, tas rada problēmas.

Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?

Dāvanas bija daudz lābākas, nekā gaidījām! Kāda puse dāvināja naudu, bet pārēja daļa dāvināja prakstiskās dāvanas, bet tiešam ļoti noderīgas, mēs visu izmantojam:)

Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?

Nē, jo vēlāmies sakrāt citām lietām.

Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?

Es nerekomendēju uz šī pozīcijas ietaupīt, bet mums vienkārši paveicas - gredzeni (1000eur vietā par komplektu samaksājam tikai 250eur(klasisie laulību gredzeni no baltā zelta), jo līgavas mamma iedeva savu zeltu un gredzenus pasūtījam pie pazīstama meistara). Viesu nams - neizvēlējamies pirmo variantu , kas patika, bet turpinājam meklēt un atradam lābak.

Ko ieteiktu jaunajām līgavām?

-Pēc kāzām UZREIZ izžāvēt pušķi vai kaut kā citādāk to preserve. Gadijumā ar manu pušķi, mana slinkuma dēļ tas samaitājās un izdevas saglabāt tikai mazo daļu, diemžēl. -Klausīties mammu vai vienkārši ņemt vērā viņas viedokli. Citādi būs kā man - divas kleitas un izterēta nauda, kuru varēja izterēt kādai citai pozīcijai. -Nestresot un uzticēties saviem apkārtējiem, kas piedalās kāzu organizācijā (šo padomu es iemācījos no citām līgavām, to iegaumēju, tāpēc arī man izdevas pilnīgi izbaudīt šo dienu; tāpēc es arī vēlos padot šo padomu nākamajām līgavām). Kāzu rīta es biju mierīga kā kalns.

Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?

-Tomēr organizēt vecpuišu ballīti. Kā var palaist garām šo fantastisko pieredzi?!

Vēl iesaku ņemt vērā...

Divas, nē, TRĪS reizes pārbaudiet, vai visas hiģiēnas preces ir līdzi. Paņemiet arī šūšanas piederumus. Man personīgi to nevajadzēja, bet viss varēja notikt. Pārbaudiet, vai visas nepieciešamas mantas ir ienestas jaunlaulāto numuriņā. Mēs ar jau vīru tā arī palikam gandrīz bez mantām, jo somas palika mašīnā pie radiem, kas jau tajā brīdī sen gulēja:D

Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?

-Paprasītu, lai fotografs vairāk pabildētu mūs, jaunlaulātus ar vecākiem. Viņš ķera momentus, bet īpaši no viesu nama mums nav nevienas mierīgas bildes ar vecākiem. -Varbūt ceremoniju arī rīkotu viesu namā, jo.. Sākumā bija plāns ceremoniju taisīt dzimtsarakstu nodaļā, bet bija covids. Izbraukuma ceremonija sanāca padārgs prieks. -Labāk sekot līdzi laikam. Mēs aizkāvējamies uz izbrakuma ceremoniju par 20min, kas nebija traki, bet ja būtu laicīgi, paspētu izdarīt vairāk. Tomēr šitas lietas nav kritiskas, un es esmu ļoti apmierināta ar mūsu kāzu dienu. Tas tiešam bija ļoti sirnīga, un nebija nevienas lietas, kas varetu man sabojāt garastāvokli, pat muzikants, kas kāzu rīta piezvanīja un pateica ka saslimis. Es vienkārši biju mierīga un zināju, ka apkārt man ir amazing cilvēki, kas visu novadīs augstākājā līmenī. Lai jums arī tā būtu!

Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.

2 nedēļas pirms kāzām bija vecmetu ballīte ar nereālo programmu - kvests pa Rīgu, fotosessija, kafejnīcas, bāri, izaicinājumi, kuģītīs, Jūrmala utt! Vecpuiši vienkārši klusi pasēdēja mājas, paspēlēja spēles un paēda :DD 5 dienas pirms kāzām bija "izmēģinājuma vakars', kad mēs apspriedām ar vēdējmāti un pārējiem iesaistītiem draugiem programmu un kopējo dienas plānu.