FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Gita, 27 gadi

Kāzu datums:03.09.2021
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?

6800 EUR, 30 viesi + mēs paši.

Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?

Sākam organizēt ļoti laicīgi, lai varētu paši iekrāt nepieciešamo naudas summu. Atsevišķas sastāvdaļas apmaksāja vecāki, pēc pašu vēlēšanās. Bijām plānojuši un būtu pieticis visam tikai ar saviem iekrājumiem, bet vecāki paši piedāvāja.

Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?

Tas likās kā loģisks attiecību nākamais solis, lai gan apzināmies, ka šis vairāk sakārto juridiskos jautājumus, jo ikdienā jau nekas nemainās :) Pirms kāzām bijām kopā vairāk kā 7 gadus, kādus 6 gadus dzīvojām kopā.

Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?

Sākām drīz pēc bildinājuma - aptuveni pusotru gadu pirms kāzām. Ļoti laicīgi rezervējām fotogrāfu, viesu namu un vakara vadītāju. Vislielākās grūtības sagādāja gaidīšana - gribētos, lai plānošanas laiks būtu nedaudz īsāks, jo daudzus darbus var iesākt tikai pāris mēnešus pirms kāzām un visu laiku sanāca būt tādā kā gaidīšanas režīmā. Pozitīvais tas, ka vietās, kur bijām noslēguši līgumu, mūs neietekmēja cenu kāpums pēc ierobežojumiem - gan viesu nams, gan vakara vadītājs atzina, ka izcenojums šogad viņiem augstāks nekā brīdī, kad slēdzām līgumu.

Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?

Mums bija izbraukuma ceremonija ārā pie Elejas tējas namiņa.

Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?

Svinības notika Jelgavas novadā, viesu namā "Upeslīči atpūtai". Mums viesu nams izmaksāja 600 EUR, bet jāskatās aktuālās cenas. Papildus arī, ja nesvini nedēļas nogalē, bet darba dienā, tad maksā mazāk. Ēdināšana, protams, ļoti variēja atkarībā no izvēlētās ēdienkartes - cenas sākot ar 18.90 EUR/pers.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?

Meklējām svinību vietu atbilstoši mūsu budžetam, negribējām maksāt pārāk lielu naudu. Nevēlējāmies arī pārāk ilgu pārbraucienu no ceremonijas vietas uz svinību vietu. Pēc ceremonijas vietas izvēles apskatījām dzīvē kādus 2 - 3 viesu namus, kas patika vislabāk un veicām izvēli. Noteikti izvēli ietekmēja arī saimnieku komunikācija - nemaz neizskatīju variantus, kur komunikācija bija strupa vai bija jāgaida ilgs laiks līdz atbildei e-pastā. (Zinu, ka sazvanoties visu var izrunāt ātrāk, bet šoreiz negribējās tērēt laiku uz sarunām un visus jautājumus un sākotnējo pieprasījumu prasīju e-pastā un tikai pēc tam sīkāk izrunājām detaļas ar tiem, kuri mums atbilda pēc budžeta un izmēriem, kā arī pēc datuma). Ēdienus sūtījām turpat no viesu nama piedāvājuma.

Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?

Kāzu torti sūtījām Jelgavā, konditorejā "Putni". Uz vietas ir liela kūku izvēle, mūsu izvēle krita par labu oreo siera kūkai. Gandrīz visām kūkām cenas ir 20.00 EUR/kg. Paši piedāvā arī piegādi uz viesu namu.

Ēdamais pietrūka vai palika pāri?

Ēdamais bija ļoti daudz, daudz kas palika pāri. Viesu nams piedāvāja vienreizlietojamos traukus, līdz ar to daudz paņēmām arī līdzi. Bet nebija tā, ka būtu pasūtījuši par daudz - ēdinātāji diezgan bagātīgi rēķināja porciju apjomus uz vienu personu.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?

Muzikantu mums nebija, jo neredzējām jēgu dzīvai mūzikai. Daudz labāks risinājums likās DJ + vakara vadītājs vienā personā, kopumā izmaksāja ap 500 EUR.

Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?

Viesiem bijām sagatavojuši fotoorientēšanos pa ceļam no ceremonijas vietas uz svinību vietu - uzdevums bija meklēt vietas, uzņemt foto, kā arī atrast atbildes uz jautājumiem par jauno pāri. Pašiem vedēji bija sagatavojuši vairākas fotosesiju vietas. Nevēlējāmies tradicionālos tiltus - no tradīcijām bija tikai slēdzene.

Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?

Svinību vietā viesus izklaidēja vakara vadītājs. Noteikti labākais lēmums - paši varējām neiespringt un vedējiem arī mazāk stresa un vairāk var izbaudīt pasākumu.

Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?

Otrajā dienā nebija nekas daudz paredzēts - ēdieni, dzērieni, sarunas, izklaižu nebija, tikai apskatījām komandu iesūtītās bildes no fotoorientēšanās.

Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?

Mūsu izvēlētā dziesma bija "Kamēr vien mēs esam" - Markus Riva un Dināra Rudāne. Tā kā neesam dejotāji un arī citos pasākumos īsti nedejojam, tad bijām uz 3 nodarbibām, kuru laikā salikām pāris pamata griezienus un kustības pie izvēlētās mūzikas.

Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?

Tērpus pirkām un pie šuvējas iekoriģējām. Kleita bija jāsaīsina, tāpat arī bija jāiešuj uzvalka žakete un bikses. Kopumā gan par uzvalku, gan kleitu ar šuvējas pakalpojumiem tika iztērēts aptuveni 500 EUR.

Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?

Kāzu auto nomājām, mums bija Ford Explorer džips. Izskatījām vairākus retro auto variantus, bet izlēmām par labu lielam un modernam auto.

Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?

Mašīnas rotājumus, jaunā pāra un vedēju aksesuārus veidoja floriste Māra Kagaine (vienosziedos.lv)

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?

Meklējām fotogrāfu, kura stils un bildes uzrunā/ patīk, kā arī papildus bonuss bija sadarbība ar videogrāfu. Protams, ietekmēja arī budžets. Kopā par foto un video ~850 EUR. Bildes un video vēl gaidām, jo nav pagājis tik ilgs laiks, bet solīja 2 mēnešu laikā.

Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?

Ielūgumus gatavojām paši - pasūtījām kartiņas ar izgriezumiem no AliEkspress, paši salikām grafiku un printējām uz līmpapīra. Ielūgumus izvadājām diezgan laicīgi, kādus 5 mēnešus pirms kāzām - sākām izdalīt ielūgumus pēc iesnieguma uzrakstīšanas.

Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?

Mainīju uzvārdu. Tā kā zināju par garām rindām, tad jau laicīgi pierakstījos uz pases maiņu un saņemšanu. Daudz kur nomainās uzvārds automātiski vai arī nav baigo problēmu ar nomaiņu, vienīgi Covid sertifikātā joprojām ir jāgaida uz uzvārda maiņu (pat pāris nedēļas pēc kāzām). Medusmēnesī ņēmu līdz laulību apliecību un tulkojumu.

Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?

Ielūgumā bijām ierakstījuši par to, ko vēlētos saņemt un viesi to bija respektējuši. Īpaši novērtējām viesu kreativitāti dāvanu iesaiņošanā.

Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?

Apceļojām Eiropu, vairāk Alpus. 10 dienu laikā izbraukājām 8 valstis.

Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?

Ietaupījām slēdzot līgumus laicīgi un vairākas lietas gatavojot paši. Detaļas, kuras pasūtījām, sūtījām ne-sezonā, līdz ar to bija iespēja vienoties par atlaidēm.

Ko ieteiktu jaunajām līgavām?

Kāzu dienā un arī līdz tai ļoti daudz var noiet greizi, bet galvenais ir attiekme. Noteikti nevajag ļaut maziem sīkumiem sabojāt savu dienu. Manā gadījumā - kāzu diena bija ļoti auksta, ejot pie altāra sāka līt lietus un bija baigais vējš, kleita dejas laikā pinās pa kājām un likās, ka nevarēsim ne uz pusi tik labi nodejot kā bijām mēģinājuši, un tam visam pa virsu - fotosesijas laikā uzsprāga dūmu svece, apsvilināja roku un izdedzināja pamanāmus caurumus kleitā. Bet tie visi ir tikai sīkumi, kas tikai padarīja šo dienu atmiņā paliekošāku - galvenais ir attieksme.

Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?

Būt atvērtiem idejās un palīdzēt organizēšanā, vai vismaz atbalstīt nekritizējot.

Vēl iesaku ņemt vērā...

Galvenais ir koncentrēties uz savām vēlmēm un visu organizēt pēc sava prāta. Atcerieties - tā ir tikai jūsu diena un tai ir jāpatīk galvenokārt jums pašiem.

Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?

Būtu uzmanīgāki ar dūmu svecēm, ievērotu lielāku distanci no tām.

Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.

Tika rīkotas vecmeitu / vecpuišu ballītes, kur draugi un draudzenes bija ļoti pacentušies ar dažādām aktivitātēm. Bija ļoti superīgi pasākumi, viss bija kā pārsteigums.