Kāzās piedalījās ap 70 viesu, kopējās izmaksas bija ap 26 tūkstošiem EUR.
Precēto pieredze
Pievienot savu pieredziZinājām, ka kāzas vēlamies grandiozas – trīs dienu garumā, tādēļ precējāmies tikai brīdī, kad to varējām atļauties paši. Tomēr pēc vecāku vēlmes kā kāzu dāvanu pieņēmām arī finansiālu atbalstu daļēju kāzu izdevumu segšanai.
Esam kopā jau vienpadsmit gadus, no tiem kopā dzīvojam deviņus. Uzskatām, ka kāzas ir jauns posms mūsu attiecībās. Tā mēs ne tikai nostiprinājām un viens otram apliecinājām vēlmi turpināt šīs attiecības, bet arī piešķīlām jaunu dzirksti ikdienai.
Pēc bildinājuma 2019. gada 17. februārī vēl ilgu laiku mūsu vēlmi turējām noslēpumā no visiem. Gribējām šo ziņu pasniegt kā skaistu dāvanu tuviniekiem Ziemassvētkos. Līdz ar to plānot kāzas sākām vien 2019. gada nogalē. Taču martā aizsākušies notikumi – COVID-19 krīze, pašizolācija, darbs no mājām mūsu plānošanu nedaudz piebremzēja. Kaut jau aprīlī vēlējāmies izsūtīt ielūgumus viesiem, nezinājām, vai kāzas maz varēsim organizēt. Iztrādājām pat 3 kāzu scenārijus: ja precamies, piedaloties tikai vedējiem; ja precamies tuvāko ģimenes locekļu vidū un visbeidzot kuplajā radu un draugu sastāvā, kā vienmēr esam gribējuši. Nedēļu pirms Jāņiem, kad saņēmām iepriecinošas vēstis medijos par iespēju organizēt publiskus pasākumus ierobežotā skaitā ārpus telpām, riskējām! Izsūtījām ielūgumus vairāk nekā 80 cilvēkiem un turējām īkšķus, lai svinības notiktu!
Tā kā svinību vieta mums bija plānota Stāmerienas pusē, ne mirkli nešaubījāmies par ceremonijas vietu – tai jānotiek krāšņajā Stāmerienas pilī! Vēl janvārī ar nepacietību gaidījām ziņas, kad pils pēc fasādes renovācijas tiks atvērta apmeklētājiem. Kā paši smējāmies, pašvaldība pili renovējusi mūsu kāzām! Pavasarī, pili apskatot, izlēmām organizēt ceremoniju pils “sirdī” – uz centrālajām kāpnēm zem stikla piramīdas, kas no griestiem telpā ļauj ieplūst saules gaismai. Tomēr nedēļu pirms kāzām saņēmām satraucošu ziņu – Gulbene noteikusi papildu ierobežojumus visā novadā vairāku COVID-19 uzliesmojumu gadījumu dēļ. Stāmerienas pils līdz ar to apmeklētājiem tika slēgta. Īsto ceremonijas norises vietu izvēlējāmies dienu pirms kāzām – braucām vēlreiz uz pili un meklējām, kur tās teritorijā varam salaulāties. Un izvēlējāmies vietu, kas simboliski mūsu kāzu stāstā ierakstās pat labāk par sākotnējo ieceri. Izlēmām salaulāties uz pils balkona, ar skatu uz mīlestības ozolu, t.i., uz dižkoku, no diviem ozoliņiem kas reiz saaudzis vienā.
Mūsu svinību vieta bija skaistais atpūtas komplekss “Vonadziņi” turpat, Stāmerienā. Visa kompleksa īre dienā maksā 1300 EUR. Tiesa, izvēlējāmies kāzas svinēt ļoti atbilstoši kompleksa nosaukumam latgaļu mēlē, t.i., trīs dienu garumā, kā ierasti latgalē tas pieņemts. Savukārt ēdināšanas uzņēmumu izvēlējāmies no Rīgas – banketu servisu “Banketērija”. Viņi mums sagādāja visu nepieciešamo, sākot no galdu, galdautu un trauku nomas līdz pat pavāriem, viesmīļiem un bārmenim. Zinājām, ka nevēlamies t.s. “zviedru” galdu. “Banketērija” piedāvāja servējamās svētku vakariņas, kur katrs viesis varēja izvēlēties vienu no trim krāšņiem apetaizeriem un vienu no trim fantastiski gardiem otrajiem ēdieniem.
Svinību vietas izvēlē mums ļoti svarīga bija platība, jo zinājām, ka kāzās būs daudz viesu. Tā kā kāzas plānojām trīs dienu garumā, svarīgi bija visus gan izguldīt, gan otrajā dienā piedāvāt viesiem dažādas aktivitāšu iespējas – atpūtas kompleksā ir gan volejbola, gan basketbola un futbola laukumi, laivas un katamarāni, pirtis un pat baseins. Tāpat tur uz vietas ir dažādas aktivitātes bērniem – gan batuts, gan automašīnas, ar kurām vizināties pa bruģējatiem kompleksa celiņiem. Galdu klājējus kāzu mielastam izvēlējāmies pēc kāzu organizatores ieteikuma – tā kā profesionāļiem ir gan pieredze, gan savi pārbaudīti sadarbības partneri, mēs svarīgākos kāzu organizatoriskos jautājumus uzticējām Dacei Ozolai-Slaidiņai no pasākumu aģentūras “Medūza Events”.
Kāzu tortes pasūtījām no Kristas Birznieces. Kopā uz plānoto cilvēku skaitu pasūtījām 13 kilogramus kūkas, kas kilogramā maksāja 30 EUR. Krista mums izcepa trīs dažādas kāzu kūkas, kur galvenā bija fantastiski gardā, eksotiskā vaniļas biskvīta kūka ar maskarpones krēmu un mango, laima, marakujas biezeni un ogām – tā tika izcepta trīs stāvos. Pārējās divas kāzu kūkas bija lazdu riekstu kūka ar svaigā siera krēmu, karameli un svaigām ogām bez glutēna, kā arī šokolādes biskvīta kūka ar svaiga laima krēmu un mellenēm. Lai katram ir kāda savai gaumei, tā teikt.
Tā kā kāzu mielasts tika porcionēts, no tā pāri nepalika nekas. Taču no ceremonijas vietas uzkodām, nakts galda un kāzu kūkām gan palika pāri ēdiens vēl nākamā rīta brokastīm. Atlikušās divas dienas kāzu viesus ēdināja atpūtas kompleksa personāls.
Uzreiz zinājām, ka gribam dzīvo mūziku, jo gan paši esam lieli dancotāji, gan radiem, draugiem patīk izdejoties ballēs un pasākumos. Muzikantus – grupu “The Picture” mums ieteica kāzu organizatore. Gribējām tādu grupu, kas izpilda gan latviešu, gan ārzemju populārākos hitus, kas dzied gan melanholiskus meldiņus, gan roķīgākus gabalus. Un “The Picture” mums piedāvāja to visu! Ja vakara daļā puiši bija pilnā sastāvā – 5 cilvēki, tad ceremonijai izvēlējāmies intīmāku atmosfēru. Mūzikālo pavadījumu nodrošināja grupas solists un ģitārists divatā. Šobrīd varam teikt, ka tas viennozīmīgi bija tā vērts! Mirklis, kad Kaspars, uz balkona stāvēdams, mums veltīja Prāta Vētras “Spogulīt, spogulīt”, bija viens no emocionālākajiem brīžiem visā kāzu norisē, jo īpaši mums, jaunajam pārim. Mūzikas radītā atmosfēra nodrošina emocijas un mirkļus, ko no kāzu dienas atcerēsimies līdz mūža galam. Tā kā grupas ierastais uzstāšanās formāts ir četri piegājieni pa 40 minūtēm, zinājām, ka būs jāaizpilda laiks starp tiem. Tādēļ kāzu organizatore mums ieteica skaņotāju/gaismotāju, kas brīvajā laikā ir arī dīdžejs – Jānis Puķītis. Viņš nodrošināja patīkamu atmosfēru pirms grupas uzstāšanās un pārtraukumos. Kopējās izmaksas par mūziku, kā arī skaņas, gaismas aparatūras nomu, uzstādīšanu un dīdžeja pakalpojumiem ir 3600 EUR.
Pirmais lielais piedzīvojums pēc oficiālās ceremonijas bija Jaungulbenes folkgrupa “Dadzes”, kas pie mīlestības ozola iekūra mūsu pirmo simbolisko ģimenes pavardu un ar spēka dziesmām veica apļa rituālus. Tā bija mūsu kā jaunā pāra līdzināšana – senlatviešu rituāls, ar ko mūs savienoja un padarīja līdzīgus. Tad mēs ar vedējiem devāmies atsevišķi. Iepriekš vedējiem bijām lūguši mums sagādāt kādu mirkli divvientulībā, tādēļ tikām aizvesti uz pilij netālu esošo atpūtas kompleksu "Ziedugravas", kur uz laipas mūs jau gaidīja romantisks stūrītis, uzkodas un šapmanietis. Tāpat ar vedējiem devāmies izbraucienā ar plostu, kur baudījām Pogas ezera burvību un plānojām jaunradītās ģimenes nākotni. Tālāk braucām uz svinību vietu, kur mums bija sagatavoti 7 dažādi vārti – pārbaudījumi, jauno dzīves ceļu uzsākot.
Tā kā diena jau scenārijā šķita notikumiem bagāta, izlēmām iztikt bez vakara vadītāja. Tā vietā vedēji apņēmās parūpēties par vairākām aktivitātēm, ko likt talkā, ja viesi vakara gaitā sāktu garlaikoties. Viena no tām – foto orientēšanās pa Stāmerienas pils parka teritoriju un līdz pat viesu namam. Vakarā savukārt garlaicībai nebija ne mirkļa un vedēju sagatavotie “ieroči” nemaz netika pielietoti. Pēc pirmās kāzu dejas dzīvā mūzika lika kustēties ikvienam kāzu viesim. Savukārt ap pusnakti ieradās čigāni – lībiešu dziedātāja un tautas mūziķe Julgī Stalte, kā arī postfolkloras grupas "Rikši" solists Ēriks Zeps. No jautrām izdarībām un apdziedāšanas, kas pusstundas garumā izklaidēja kāzu viesus, viņi aicināja visus doties uz ugunskura vietu ezera krastā, kur vadīja mums mičošanas rituālu. Lai gan sākotnēji šaubījāmies, vai vēlamies mičošanu, tad varam teikt, ka ar šādiem rituāla vadītājiem tas bija tā vērts! Īsts senlatviešu rituālu kopums, kur neprecētās meitas ar spiedzieniem pavadīja jauno līgavu, savukārt visi vīri ar īstiem lāču rēcieniem – jauno līgavaini. Ar uguni, ūdeni un zemi mēs tikām iecelti jaunajos godos. Ziedu vainadziņu no jaunās sievas galvas vīrs nocēla, izmanojot īstu līvu zobenu. Un galvā tika likts jauns, grezns ziedu kronis. Visbeidzot laulību svētījām ar dzintara putekļiem, kas, ugunij ziedoti, lika debesīs šauties īstām liesmu mēlēm. Tomēr aiz krāšņā šova, kas sajūsmā lika saukt un spiegt viesiem, bija tradicionāli senlatviešu rituāli, pēc kuriem dažādas latviešu dievības deva svētību mūsu laulībai, mūsu jaunajai ģimenei. Tas bija neaizmirstams notikums!
Par otrās dienas aktivitātēm bija parūpējies līgavas tēvs. Viesiem bija jāsadalās komandās pa četri, lai aizstāvētu savas komandas godu sportiskā turnīrā 4 dažādās disciplīnās: volejbolā, jengā, šautriņu mešanā un maisiņu mešanas spēlē “Cornhole”. Tāpat viesi labprāt baudīja ezera sniegtās atpūtas iespējas – peldes, laivu un katamarānu braucienus, supošanu, pirti u.t.t.
Kāzu tēmai izvēlējāmies Aspazijas “Pasaciņu”, līdz ar to pirmo kāzu valsi dejojām tieši pie šīs dziesmas. Sirsnīgs paldies Kasparam, “The Picture” solistam, kurš šo dziesmu mums iedziedāja ierakstā, lai varētu pie tās trenēties dejot. Deju kursos gājām pie Ineses Zariņas deju studijā “Dejotprieks”. Negribējām stingri iestudētu deju, tādēļ Inese mums palīdzēja izvēlēties dažādas kustības, kuras nepieciešamības gadījumā varam kombinēt ar klasisko un Vīnes valsi. Lai gan deju nodarbībās bijām iestrādājuši noteiktu kustību secību, tā patiesi arī sanāca – kāzu dienā pie secības nepieturējāmies, dejojām un baudījām atmosfēru.
Kāzu kleitu izvēlējos salonā “Ingrida Bridal”. Mērīju vairākus modeļus, taču, uzvelkot bohēmiskā stila kleitu, uzreiz sapratu, ka tā ir īstā. Kad kleita bija izvēlēta, man noņēma mērus un šuva to tieši manam augumam. Kleita izmaksāja 510 EUR. Kāzu uzvalku devāmies šūt uz salonu “BG suits”. Tā kā kāzu toņiem bija izvēlētas zilganzaļās krāsas, meklēju uzvalku šajos toņos. Salonā atradām fantastisku audumu, kas telpās ir zilgans, taču saules gaismā lāsumo zaļā krāsā. Salons man uz kāzām piedāvāja akciju – pasūtot uzvalku, dāvanā viņi uzšuva kreklu un dāvināja arī aproču pogas un šlipsi. Tā nu viss tērps kopā izmaksāja 1000 EUR.
Sākumā domājām, ka transportam kāzās izvēlēsimies paši savu vai kādu no radinieku auto, jo tas nešķita tik būtiski ceremonijas un svinību vietas tuvuma dēļ. Kāzām tuvojoties, sākām spriest, ka vēlētos atrast automašīnu kāzu toņos. Un ieraudzījām reklāmu ar īsto! Esam ļoti priecīgi, ka par savu kāzu auto izvēlējāmies Volkswagen T1 busiņu, jo tas kāzām piedeva mazu roķīguma un retro pieskaņu, ko tik ļoti vēlējāmies. Izbrauciens šādā automašīnā jau pats par sevi bija vesels piedzīvojums!
Turklāt arī ļoti praktiski – busiņā vēl bez šofera ietilpām mēs, vedēji un video operators, turklāt jutāmies brīvi, vietas bija vairāk nekā pietiekami.
Mašīna pati par sevi lielus rotājumus neprasīja, vien nelielu akcentu pie durvju rokturiem. Savukārt līgavas rotām gan bija nepieciešams ne vien pušķis, bet arī svaigu ziedu vainagi – viens ceremonijai, otrs mičošanai. Par kāzu ziediem gan jaunā pāra sapošanai, gan ceremonijas un svinību vietas dekorēšanai rūpējās organizatores sadarbības partneri.
Arī fotogrāfa un video operatora izvēlē paļāvāmies uz kāzu organizatori. Viņa mums ieteica lielisku duetu: fotogrāfu Arthuru Oukunu (www.theartophoto.com) un video operatoru Tomu Uļjanovu. Tāpat mūsu labs draugs Kamrans Kurbanovs kāzas filmēja no sava skatupunkta, lai mums pašiem paliek pēc iespējas detalizētāks atskats uz skaisto dienu. Vēl neesam redzējuši gala rezultātu, taču gaidām ar nepacietību! Ja Toms veido kāzu noskaņas video dažu minūšu garumā, ko rādīt radiem un draugiem, tad Kamrans savukārt garāku kāzu filmu, kurā ir dzirdami arī mūsu solījumi, vecāku tosti un citas nianses. Savukārt no Arthura fotogrāfijām plānojam veidot foto albumu. Kopējās izmaksas par foto un video: 1500 EUR.
Mēs ļoti vēlējāmies paši iesaistīties ielūgumu izgatavošanā, tai pašā laikā to uzticot profesionālim. Mēs ticam, ka kāzu ielūgums rada pirmo noskaņu, priekšstatu, ko visiem sagaidīt kāzās. Tā kā paši esam bijuši uz 7 kāzām, jau aptuveni zinājām, kādu gribam redzēt savu ielūgumu. Sadarbojāmies ar lielisko mākslinieci – ļoti pozitīvo Alisi Ķīnastu. Viņa jau pirmajā tikšanās reizē uztvēra mūsu vēlmes. Pēc divām dienām jau viesojāmies viņas darbnīcā Cēsīs uz privātu abstrakto akvareļu meistarklasi. Ielūguma vadmotīvu izveidojām februārī, savukārt ielūgumus viesiem sūtījām nedēļu pirms Jāņiem, kaut sākotnēji bijām iecerējuši to darīt ātrāk.
Es mainīju savu un pieņēmu vīra uzvārdu. Tā kā devāmies kāzu ceļojumā uz ārzemēm, jau pirmajā darbadienā pēc kāzām devos uz PMLP un CSDD, lai pieteiktu jauno dokumentu izgatavošanu. Tā kā COVID-19 ierobežojumu dēļ klātienes pakalpojumi tiek sniegti rindas kārtībā pēc iepriekšēja pieraksta, jau diezgan agri rezervēju pieteikšanās laikus, Latvija.lv portālā apmaksāju pakalpojumus. Trīs darbadienu laikā saņēmu gan jaunu pasi un ID karti, gan autovadīšanas apliecību. Labi, ka uzreiz pēc kāzām iedomājāmies arī par bankas pilnvaru izbraukt no valsts ar savu automašīnu, par kuru vēl sedzam līzingu. Arī to veiksmīgi sakārtojām līdz izbraukšanai.
Mēs kāzu ielūgumos viesiem bijām norādījuši, ka ziedu vietā priecāsimies par grāmatu mūsu ģimenes bibliotēkas izveidei, savukārt dāvanas vietā par atbalstu kāzu ceļojuma izdevumu segšanai. Mēs bijām laimīgi un jāsaka – mazliet pārstegti, ka visi viesi ņēma vērā mūsu lūgumu. Nu esam par 40 interesantām un pilnīgi dažādām grāmatām bagātāki. Turklāt šīs grāmatas ir īpašas, jo katrā no tām ir mums personīgi veltīts ieraksts, ģimenes dzīvi uzsākot.
Sadāvināto naudu izmantojām, ar mašīnu dodoties ceļojumā uz Eiropas tālāko ziemeļu punktu – Nordkapu Norvēģijā. Tas bija lielisks piedzīvojums, turklāt visdrošākā izvēle šajā ceļojumiem tik riskantajā laikā. Marta sākumā jau bijām Indonēzijā, kur atpakaļceļā COVID-19 ierobežojumu dēļ 5 dienas nācās pavadīt Džakartā, kamēr atradām veidu, kā nokļūt mājās. Ņemot vērā šo pieredzi, zinājām, ka lidot var būt riskanti. Brauciens savā automašīnā bija lielisks veids, kā tomēr doties kāzu ceļojumā. Mums līdzi bija telts, guļammaisi un cits nepieciešamais aprīkojums, lai mēs pilnībā varētu izdzīvot bez civilizācijas. Taisījām ēst uz uguns, baudījām ziemeļu mežonīgo un skaisto dabu, kā arī pilnīgu divvientulību. Visu kāzu ceļojuma gaitu un aizkulises var skatīt Instagram highlights @diana_valdemare_orlovska.
Mēs kāzu organizēšanā nolēmām netaupīt, jo šo dienu taču piedzīvojam tikai vienu reizi. Tomēr liels ieguvums bija kāzu organizatores piedāvātie sadarbības partneri, kas ilgās pieredzes un sadarbības vārdā mums caur organizatori pakalpojumus sniedza ar atlaidi. Tāpat mūsu radu un draugu lokā ir daudz cilvēku, kas piedāvāja savu palīdzību ar dažādiem maziem organizatoriskiem darbiem, kas ļāva gan samazināt izdevumus, gan darbiņus paveikt ātrāk un efektīvāk. Lai gan kopējais kāzu budžets tomēr pārsniedza sākotnēji nosprausto latiņu, nenožēlojam nevienu iztērēto centu. Arī viesi atzinīgi novērtēja visas detaļas, kopējo kāzu atmosfēru un emocijas, ko radīja šī diena.
Pirmkārt, nesatraukties, ja kāzas nepienāk tik ātri, kā cerēts. Es savu dienu gaidīju gadiem un varu teikt, ka tas bija ik dienas vērts! Otkārt, prioritāšu pirmajā vietā izvirzīt savu izsapņoto vīziju, tad meklējot veidus, kā to īstenot ar savām finanšu iespējām, nevis otrādi. Treškārt, ap sevi kāzu organizēšanā pulcēt cilvēkus, uz kuriem vari paļauties un kas tevi atbalstīs jebkurā jautājumā, neradīs lieku stresu un spēs atrisināt pat neiedomājamākās problēmas. Tā kā es pati esmu mārketinga projektu vadītāja ar pieredzi gan privātu, gan korporatīvu pasākumu organizēšanā, mana izvēle bija nepārprotama. Zināju, ka negribu visu darīt pati, ka gribu sev uzticamu komandu! Ceturtkārt, iesaku uzklausīt apkārtējo padomus, ierosinājumus un viedokļus, pieņemt tos sev zināšanai, bet ne vienmēr tiem klausīt. Uzzinot par kāzu organizēšanu, ikvienam precētam pārim bija viedoklis, kā vajadzētu organizēt kāzas. Tas radīja daudz lieku šaubu un pārdomu. Dzirdējām pat viedokli, ka kāzas organizēt nevajag, tā vietā līdzekļus tērēt pasakainā kāzu ceļojumā. Arī tas ir veids, kā organizēt kāzas, bet ne mūsu izsapņotais. Tāpat saņēmām jautājumus, kādēļ par vedējiem neizvēlējāmies precētu pāri, jo tā taču esot pieņemts. Tā vietā mēs par vedējiem izvēlējāmies labus draugus, par kuriem bijām pārliecināti – viņi tiks galā, turklāt viņiem tas sagādās prieku un gandarījumu. Arī par manu lēmumu paļauties uz kāzu organizatori saņēmu jautājumus – ko tad darīsi tu pati? Izrādās, darāmā ir vairāk, nekā vajadzīgs, arī ar tik lielu, spēcīgu un profesionālu komandu! Tādēļ tev iesaku – neklausies citos, seko savam sapnim un savai vīzijai, jo tie ir tavi svētki! Mēs bijām drosmīgi un pārkāpām daudzus ieradumus un tradīcijas. Un mēs ar to lepojamies! Visbeidzot, jau plānošanas sākumā pieņemt, ka kaut kas noies greizi vai nenotiks kā plānots. Kad to saprot, tad notikumus var uztvert ar vēsu (vai vēsāku) prātu. Arī es, uzzinot par jaunajiem ierobežojumiem ceremonijas rīkošanai, sākotnēji satraucos. Bet tad sapratu, ka varu būt laimīga – šajā situācijā kāzas varēja tikt atceltas pavisam! Ar mierīgu prātu pieņēmu ierobežojumus un kopā ar komandu dienu pirms kāzām atradām jaunu risinājumu ceremonijas norises vietai. Galvenais ir apziņa, ka kaut kas var notikt, bet tas nedrīkst sabojāt tavu kāzu dienu. Tad spēsi izbaudīt svētkus arī tad, ja “viss nav tā, kā biju plānojusi”.
Es iesaku maksimāli ļauties kāzu plānošanai – varbūt tas nešķiet pārāk vīrīšķigi, tomēr tas vislabāk iespiedīsies jūsu atmiņā. Tiks piedzīvoti emociju kāpinājumi un kritumi, kas vienmēr paliks jūsu atmiņā un par kuriem vienmēr varēsiet pasmieties ar savu topošo sievu. Pēc savas pieredzes varu teikt, ka gatavošanās procesā bija vairāk kutinošu sajūtu, nekā kāzu dienā, tādēļ šīs patīkamās atmiņas saglabāsies visilgāk. Atbalstiet viens otru, cik vien spējat – mazos vai lielos darbos, jo, plānojot jūsu kāzas, noteikti, ka būs kādas nianses, par kurām kā vīrietis varat parūpēties, atvieglojot partneres noslodzi. Visā satraucošajā pirmskāzu laikā atrast brīvus brīžus, kurus pavadīt kopā ar savu otro pusīti – nolaižoties uz zemes un atskatoties, cik daudz darba jau ir padarīts.
Kāzu diena nozib vienā mirklī, tādēļ svarīgi ir to pārlieku nepārplānot. Laika grafiks nobīdās pat profesionāliem pasākumu organizatoriem. Nekad nevar paredzēt ne tostu, ne fotosesijas ilgumu, vārtu skaitu vai citus apstākļus, kas varētu nobīdīt dienas plānu. Tādēļ īpaši iesakām neplānot tālus pārbaucienus vai pārlieku daudz aktivitāšu pēc ceremonijas, jo kaut ko var nākties atlikt. Un neaizmirstiet šajā dienā par sevi! Noteikti atvēliet vismaz 15 minūtes sev, tikai diviem vien, bez vedējiem, fotogrāfa vai citiem cilvēkiem. Tā ir jūsu diena, jūs to organizējat sev, nevis viesiem vai skaistām fotogrāfijām. Apstājieties, atvelciet elpu un sāciet apzināties, kas ir noticis. Tas ir tik svarīgi! Lai mūsu kāzu dienā tas būtu iespējams, vēl vienu lietu darījām citādi. Lūdzām kāzu fotogrāfu ierasties jau iepriekšējā vakarā, no agra rīta sākām posties un fotosesijā devāmies jau pirms kāzu ceremonijas – kaut vēl nebijām vīrs un sieva oficiāli, mēs bijām nupat saposti, skaisti un pozitīvām gaidām piepildīti. Un arī pēc ceremonijas viesiem nebija mūs jāgaida vairākas stundas.
Iespējams, ka aizvien esam uz kāzu svinību viļņa un ar “rozā brillēm”, bet šķiet, ka neko nedarītu citādi. Mēs ilgi gatavojāmies šai dienai, skaidri zinājām, kādai tai jābūt, un piesaistījām sapņu komandu, lai tā tiešām izdotos. Tādēļ pat ārkārtas stāvoklis valstī nespēja izjaukt mūsu ilgi loloto dienu. Esam patiesi gandarīti, ka viss izdevās. Un, precoties vēl vienu reizi, visu darītu tieši tāpat!
Tā kā esam kopā tik ilgu laiku, zinājām, ka nevēlamies vecpuišu/vecmeitu ballīti pēc amerikāņu tradīcijām, ar dažādām izdarībām “atvadoties” no iepriekšējā dzīvesveida. Tā vietā lūdzām vedējiem mums uzorganizēt jauku, atpūtas pilnu dienu. Turklāt mums bija viens liels lūgums – vakarā satikties. Droši vien neierasti šādām ballītēm, bet tas bija mūsu labākais lēmums! Visu dienu pavadījām atsevišķi – ar meitenēm vispirms jogojām, tad veidojām ziedu rotas un līgavas ziedu kroni, pēc tam devāmies fotosesijā, savukārt puiši tai laikā apmeklēja Tērvetes alus darītavu un Tērvetes gaisa takas. Vakarā visi satikāmies “Zaķīšu” atpūtas kompleksā Svētē, kur baudījām gan pirti un kubulu, gan izdejojāmies viesmīlīgo atpūtas vietas saimnieku “kultūras šķūnī” – saimnieki savā šķūnī mums bija saorganizējuši īstu diskotēku. Tā mums abiem bija lieliska diena ar vēl fantastiskāku dienas noslēgumu! Un patiess prieks, ka vedēji tiešām ieklausījās mūsu vēlmēs!