FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Alise, 23 gadi

Kāzu datums:28.09.2019
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?

Kopējās izmaksas aptuveni 8500 (bet pastāv iespēja ka vairāk) un viesu skaits bija 89, no kuriem 11 bija bērni

Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?

Smagi strādājām un palūdzām vecākiem uzsaukt mūziķi, kūku un nelielas uzkodas baznīcā... pārējo sedzām paši

Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?

Nolēmām jau ļoti sen, bet pilnībā izlemts tas tika tikai kad tiku bildināta ( nekad nevar būt drošs par to, kas notiek otra galviņā), kopā nodzīvojām 9 mēnešus.

Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?

Sākām gatavoties janvārī - tātad 9 mēnešus. Sākām ar datumu, viesu namu nu fotogrāfu... tad jau nāca visgrūtākais- ēdinātājs!

Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?

Ceremonija notika burvīgā un nelielā baznīcā

Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?

Svinības norisinājās Springšļu dzirnavās, Līgatnes novadā. Svinību vieta izmaksāja divus ar pus tūkstošus/ ēdināšana trīs ar pusi + trauku īre, jo viesu nams tos nenodrošina, jo viņiem nav sava ēdinātāja.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?

Pēc atsauksmēm, sajūtām, finansēm un iespējām. Ne katrs vēlas doties uz līgatni un, viesu skaists ar nebijua no tiem maākajiem. Kā arī, loti daudzu ēdinātāju piedāvājumi mūs neapmierināja.

Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?

Kāzu torte bija pasūtījums no Skrīveriem.. 10kg, aptuveni 100 eiro.

Ēdamais pietrūka vai palika pāri?

Ēdamais diezgan daudz palika pāri, bet par to ar parūpējās mūsu burvīgais šefpavārs, sagādājot viesiem līdzi ņemamās kastītes... kurš gan var atteikties no rītā griezta rasola vakariņās

Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?

Burvīgas fotosesiju vietas un, mīlestībā un smieklos tīts brančs ar vedējiem :)

Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?

Vakara vadītāja, mana draudzene un burvīga personība - Amanda ( kontaktus jautāt peronīgi, ja ir vēlme)

Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?

Notika viesu uzdevuma apbalvošana, pateicības vārdi un pirtī iešana, kā arī pastaiga uz tuvumā esošo ūdenskritumu

Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?

Mūsu pirmā valša mūzika bija cool jazz valsis, kuru iestudējām paši... vienkārši un sirsnīgi

Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?

Mūsu tērpus šuva burvīgā Dana Barkāne: https://www.facebook.com/Linteiz/ Burvīga lina kleita, īsts sapnis, tā pat arī vīram tika uzšūts 3-daļīgs uzvalks... arī no lina.

Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?

Vīra krusttēva Jaguar, laikam 2004 gada izlaidums. Klasiski skaisti...

Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?

Mašīnu nevēlējāmies īsti rotāt. Pušķi un piespraudes veidoja Māra Cīrule!

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?

Pēc kompozīciju veidošanas, krāsām, kvalitātes un kopējās sajūtas. Fotogrāfe mums bija vienkārši burvīga. Mūsu kāzu dienā tiešām bija tāda sajūta, ka visur ir tikai savējie, neviena sveša cilvēka. Izmaksas 600 eiro, bet fotogrāfe bija ar mums VISU dienu un jau dienu pēc saņēmām nelielu ieskatu košākajos brīžos. Linda Strauta Brauere... tiešām iesaku!!! https://500px.com/lindastrauta

Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?

Pasūtijām, sakarā ar ceļojumu pirms kāzām, ielūgumi tika izvedāti diezgan pavēlu, bet visi bija informēti jau februāra/marta laikā, jo izsūtījām pašu dizainētu "Save the date".

Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?

Joprojām šis ir aktuāli, jo, bijām vēlējusies apvienotos uzvārdus, bet mana uzvārda vietā vecās mātes dzimtas uzvārdu. Par vēlu uzzinājām, kā pareizi rīkoties šajā situācija, tādēļ to nesakārtojām pirms kāzām. Šobrīd meklējam kādas ir opcijas

Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?

Mēs vēlējāmies saņemt dāvanās aploksnītes, lai varētu turpināt remontu savā dzīvoklī, bet saņemt naudu pēc tik emcionāli skaista laika, kas kopā pavadīts, bija ļoti grūti, it īpaši esot ciešā saskarsmē ar cilvēkiem, kur tu zini, kā viņiem dzīvē šobrīd iet. Vīrs lika nost naudiņas, kamēr es ar asarām acīs lasīju burvīgos apsveikumus. Tiešām iesaku apdomāt, vai finanses ir liela vajadzība, jo... daudzi viesi izvēlējās mūs arī apdāvināt ar taustāmākām lietā, kas tiešām nesa prieku un sirds siltumu abiem!

Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?

Vēl nē, plānojam nedaudz atkopties un doties uz Taizemi.

Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?

Uz tērpiem, ne-florista pakalpojumiem (lūdzām viesiem dāvināt viena veida un krāsas ziedus, lai tos varētu salikt pa vāzēm uz viesu galdiem- mazāk herbāriju un arī naudiņas ietaupījās), uz dekorēšanu (visu saplānojām/ sagādājām paši, draugi un radi palīdzēja izdekorēt), auto īre - tādas nebija un vēl uz dažādiem sīkumiem. Mēģinājām negrābt pirmo, ko atradām, bet pačekot vai nav labāki piedāvājumi.

Ko ieteiktu jaunajām līgavām?

Dāmas, centieties visu darīt mierīgi un, lūdziet palīdzību draudzenēm un radiem (kuriem uzticaties). Plānojiet tā, lai vismaz pēdējā dienā pirms kāzām nekas pašām nav jādara. un, ticiet man, neviens neredz detaļas, varbūt tikai tie, kas par tām vispār zin. Mums ļoti daudz kas neizdevās, kā vēlējāmies... izdevās pat labāk un, pirms sākat darboties, apzinaties savus sakarus UN ievāciet maksimāli daudz info! Lai veicās!

Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?

Kungi, vīrs iesaka jums kārtīgi sagatavoties un sākt laicīgi krāt... naudu! Un, uzņemieties kaut ko palīdzēt, jums pašiem būs patīkami ka mazāka klape un stress.

Vēl iesaku ņemt vērā...

KĀRTĪGI izpēties viesu nama, ēdinātāju un fotogrāfa piedāvāto. Un, nesteidzieties ar lēmuma pieņemšanu, ja kāds nav gatavs pagaidīt, tad varbūt jums priekšā kāds superīgāks variants. Un, nekautrējaties teikt savas plānotās finanšu robežas.

Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?

Nesteigtos ar lēmumu pienemšanu it visos jautājumos. Kā arī, būtu izvēlējusies savādāku kāzu svinību konceptu. Tas ļembasts pa nakti reti kad jaunajam pārim vispār ir pa spēkam. Iesaku tomēr apsvērt restorāna izīrēšanu ar mūziķi un nakšņošanu katram savās mājās! Restorāns tiešām par visu parūpēsies un, pašiem būs mazāk stresu un, iespējams, izmaksu! Tā ir Jūsu abu diena!!!!

Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.

Bija tikai vec puišu/meitu ballīte, bet nu kaut kādas lielaš paziņošanas vai kas tāds, īsti nē, nebija vēlmes pēc tādas. Mēs neesam tādi cilvēki kas skries visiem tagad visu stāstīt. Pat par saderināšanos zināja tikai tuvākie, mīļākie un foršākie! Daudzi joprojām nezin, ka esam apprecējušies :D