FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Megija, 28 gadi

Kāzu datums:06.10.2018
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?

Kāzās piedalījās 65 viesi, kopējās izmaksas svārstās robežās 4 līdz 5 tūkstoši.

Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?

Ļoti palīdzēja ģimenes locekļi. Uzkrājumu mums nebija, katru mēnesi no katras algas pirkām un maksājām visu nepieciešamo. Pēc kāzām bija pirmais mēnesis grūtāks, bet toties viss bija tā vērts.

Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?

Kopā dzīvojām jau 3 gadus, kad līgavainis izteica bildinājumu. Bijām nolēmuši ar kāzām nesteigties, bet tad, pateicoties jūsu portālam, laimēju pasakaini skaistu kāzu kleitu un tas arī bija iemesls sākt nopietnus plānošanas darbus. No bildinājuma līdz kāzām pagāja gads un 5 mēneši.

Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?

Vislielākās grūtības bija ar viesu saraksta sastādīšanu. Tas arī bija nākamais darbs pēc datuma nolikšanas. Kad bija aptuvens saraksts, tad meklējām atbilstošu vietu. Mums vispiemērotājā bija Drabešos viesu nams "Bille", kas nodrošina arī restorāna cienīgu ēdināšanu.

Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?

Svinējām Cēsu dzimtsarakstu nodaļā Lielajā zālē. Bija skaisti un vietas pietika visiem 60 viesiem.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?

Skatījāmies viesu namus Cēsu apkārtnē un izvēli ietekmēja ietilpība un guļvietu nodrošināšana vairāk kā 60 viesiem. Galda klājēju piedāvāja pats viesu nams. Nenožēlojām.

Ēdamais pietrūka vai palika pāri?

Ēdiens nepietrūka, nākamajā dienā ēdinātāji lika visu neapēsto mums līdzi trauciņos. Iesaku par to padomāt arī citiem - vai būs kur salikt līdzņemšanai neapēstos ēdienus.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?

Mēs nevēlējāmies dzīvo mūziku vai kādu grupu, tāpēc uzreiz meklējām DJ, ko arī veiksmīgi atradām. DJ izmaksas sastādīja 100eur (Rihards Snikus), mūziku spēlēja līdz pēdējam viesim, kurš bija gatavs dejot vai dziedāt. DJ bija pašam sava tehnika un viss aprīkojums, kā arī foršas gaismas.

Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?

Vedējtēvam saplīsa bikses tieši pirms ierašanās pakaļ līgavai, kāpjot ārā no mašīnas. Tāpēc vedējmāte ar līgavaini izpirka līgavu divatā, kamēr vedējtēvs ar vīramāti brauca un meklēja jaunas bikses, jo sašūt nebija iespējams. Visa diena bija dažādiem notikumiem bagāta, ko sagādāja arī viesi.

Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?

Dziesmu izvēlēties palīdzēja radiniece, kas arī ir deju skolotāja un iestudēja mūsu pirmo deju. Mēnesi pirms kāzām sākām dejot, kopā bija kādas 5 nodarbības, viss ir iespējams! Dejojām pie Lindas Leen "I do", ļoti skaista un piemērota dziesma pirmajam valsim.

Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?

Kāzu transportu izvēlējāmies no vīra darba vietas, braucām ar skaistu baltu BMW

Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?

Visas ziedu dekorācijas (auto dekoru, līgavas pušķi, līgavaiņa un vedējtēva piespraudi, galdu dekorus) mums veidoja floristes no ziedu salona "Puķe" Siguldā. Visu izvēlējāmies pie viena florista veidot, lai būtu vieglāka saņemšana, norēķināšanās un viss būtu veidots vienotā stilā.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?

Fotogrāfu izvēlējāmies Emīlu Vanagu (Valmiera) pēc citu pāru atsauksmēm internetā. Fotogrāfijas (vairāk kā 600) saņēmām 2 nedēļas pēc kāzām, tad arī samaksājām atlikušo summu. Parakstot līgumu, bija jāiemaksā avanss 100eur. Līgumu iesaku parakstīt visiem jaunajiem pāriem! Lai nav lieku stresu par to, ka kaut kas var neizdoties vai fotogrāfs var neierasties.

Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?

Uzvārdu mainīju tikai es, nekādas problēmas nesagādāja. Valsts iestādes izsūtīja atgādinājumus e-pastā, ka nepieciešams nomainīt pasi un autovadītāja apliecību. Visa dokumentu maiņa pēc kāzām izmaksāja ap 100eur

Ko ieteiktu jaunajām līgavām?

Nekādus plānošanas darbus neatlikt uz pašu kāzu dienu. Ieteiktu arī neko nedekorēt pašām. Tajā īpašajā dienā ir jābauda viss, ko piedzīvojiet. Es pati pārdzīvoju tikai to, ka nesanāca nogaršot pilnīgi visus gardos ēdienus un uzkodas (nebija laika). Ja ir daudz viesu kā mums (65), tad atcerieties, ka ar visiem papļāpāt neizdosies, nevajag pārdzīvot. Visi to saprot, ka jaunais pāris "tiek rauts"uz visām pusēm.

Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?

Nekavēt kāzu rītā! Pat 5min pēc norunātā laika līgavai ir stress, kur nu vēl ierašanās pusstundu vēlāk.

Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?

Noteikti paēstu savā kāzu dienā kārtīgāk :D