FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Vita, 25 gadi

Kāzu datums:04.08.2018
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?

Aptuveni 9000 eiro, ja neskaita kleitu un apģērbus (tad sanāk 10 tūkstoši). Piedalījās 55 viesi (ieskaitot mūs).

Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?

Paši sakrājām naudiņu 20 mēnešu laikā.

Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?

Nolēmām precēties, jo vienkārši mani nu jau esošais vīrs bildināja (bildināja tad, kad mums bija četri gadi kopā). Šī gada septembrī paliks mūsu draudzībai seši gadi (kāzas bija 5 gadi un 11 mēneši kopā). Kopā vienā mājoklī dzīvojam aptuveni trīs gadus.

Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?

Sākām gatavoties nedēļu pēc bildinājuma. Uzreiz plānojām potenciālo datumu (izklausīsies jokaini, bet to izvēlējos tā, lai man neiekrīt sieviešu dienas), rezervējām vakara vadītāju, apzinājām potenciālo viesu skaitu (sarakstu sataisījām), izveidojām google docs, kur likām iekšā visas tāmes, idejas un citas lietas. Uzreiz apzinājām mūziķus, fotogrāfu cenas un tad jau sekoja pārējie pakalpojumu sniedzēji. Sākumā visi pakalpojumu sniedzēji bija pārsteigti, ka mēs šos uzrunājam 2016. gada novembrī, lai gan kāzas mums bija 2018. gada 4. augustā, bet, mūsuprāt, tā bija vislabākā izvēle, jo viss jau bija laicīgi. Viesu namu gan izvēlējāmies 2017. gada jūlijā. Vislielākās problēmas sagādāja dekorācijas un ielūgumu izveide, jo man kā līgavai bija 101 ideja un savs redzējums.

Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?

Ceremonija notika Kalsnavas arborētumā. Mūs salaulāja Madonas novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja.

Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?

Svinības notika LVM tūrisma un atpūtas centrā "Ezernieki", kas atrodas Lubānas novada Indrānu pagastā. Svinību vieta izmaksāja 1400 eiro (kāzas bija divas dienas), bet ēdināšana izmaksāja 1190 eiro (cenā iekļauts bija arī uzkodu galds ceremonijas vietā).

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?

Mums vienkārši ļoti patika svinību vieta un tās skaistā apkārtne pie gleznainā Salas ezera. Galda klājējus mums ieteica viesu nama pārvaldniece.

Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?

Kāzu torti pasūtījām "Kūkas gardas" pie Amandas Freibergas (Sigulda). Kūkām Amanda rīkoja īpašās degustācijas, kuru laikā kopā ar abām māsām un vīru nolēmām, ka sarkanais velvets būs mūsu kāzu kūka. Kāzu kūkai mums bija deviņi vai 10 kilogrami (precīzi neatceros. Kūka tika rēķināta 150 -200 gr uz cilvēku). Izmaksāja 160 eiro (kūka bija trīs atsevišķās daļās, ne kopēja, lai vieglāk atgādāt un ielikt ledusskapī). Pēc tam to ēdinātāji uzlika uz statīva.

Ēdamais pietrūka vai palika pāri?

Ēdiens minimāli palika pāri. Drīzāk palika pāri majonēzīgie salāti un gaļas ruletes, jo karstajā laikā neviens tos baigi negribēja ēst. Arī kāzu kūka palika pāri nedaudz otrajā dienā, bet to viesi brokastīs apēda (bija pat forši, ka palika pāri).

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?

Izvēlējāmies tādus muzikantus, kuri muzicēt arī akustiski, kā arī spēlē dažādus instrumentus un dzied labākās latviešu dziesmas. Mūsu kāzās spēlēja superīgā grupa "Brāļi Puncuļi", kuri bija ar mums līdz pat nākamajai dienai, kā arī muzicēja līdz rīta gaismai. Izmaksāja 710 eiro, kuros jau bija iekļauti ceļa izdevumi. Mūziķi bija divas dienas - līdz nākamās dienas aptuveni pulksten 14. Savukārt kāzu ceremonijā mums muzicēja Lelde Tuče ar grupu (trīs cilvēku sastāvā). Izvēlējāmies, jo mums ļoti patika viņas dziesmas, skaistā balss un iespēja izvēlēties savas dziesmas, kuras gribam dzirdēt ceremonijas laikā (Lelde ar grupu iemācījās tās). Izmaksāja 300 eiro + 50 eiro ceļa naudu iedevām.

Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?

Mēs uz svinību vietu devāmies bez visa lielā viesu pulka (tie mūs sagaidīja jau viesu namā). Vedēji bija sarūpējuši septiņus tiltus, kuru laikā veicām dažādas aktivitātes - pirmajā tiltā mani stiepa pāri vīrs, otrajā saucām mīļvārdiņus un gājām viens otram pretī, trešajā tiltā mēs gājām pāri tiltam (cik soļi- tik bērnu), ceturtajā metām akmeņus upē un saucām lietas, ko negribam, lai otrs ņem līdzi laulības dzīvē (sliktie paradumi, īpašības). Tad mēs devāmies uz mājas vīna darītavu "Domu pietura", kur vedēji bija sarūpējuši jauku pasēdēšanu un vīna malkošanu. Mums bija vīnu degustācijas programma, lai izvēlētos savu ģimenes vīnu pirmajai kāzu gadadienai. Vīna malkošanas procesu vadīja lieliskā Astra Riekstiņa, kura iepazīstināja mūs ar vīna darīšanas pasauli, dažādiem padomiem, kā arī pastāstīja "Domu pieturas" mini vēsturi. Jūs nekad neticēsiet, ka vīna pasaulē viņu ievedis nu jau 100 gadīgais tēvs Kārlis, kurš joprojām darina vīnu. Piektajā tiltā mēs laidām pūķi, sestajā tiltā mēs laidām balonu un septītajā tiltā mani stiepa pāri ļoti garam trošu tiltiņam. Madonas pilsētas centrā mums tika uztaisīti spontāni vārti (kafejnīcas/bāriņa īpašnieks) iežogoja mūsu kāzu auto, bet mēs jau bijām sagatavojušies, ja nu gadījumā kāds sarūpētu vārdus. Piknika groziņā bija vairākas pudeles, kuras bija apsietas ar krāsainām lentām. Kuru izvilks - tā arī būs. Tur visādas pigoru pudeles likām. Savukārt pie viesu nama draugi mums bija sarūpējuši arī vārtus, kur mums bija jāveic uzdevumi - jāuzlasa nauda no rīsiem, kurš būs maka turētājs un naudas gādātājs), kā arī dejojām Prūšu zemi. Vispār gribējām jau svinību vietā ierasties ar laivu pār ezeru, bet karstā laika dēļ kanālā, kur bija paredzēta mūsu iekāpšana, bija ļoti zems ūdens līmenis. Laivas nogādātāji uzsēdās uz sēkļa, tāpēc mēs vienkārši atbraucām ar busiņu.

Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?

Par viesu izklaidēšanu rūpējās fantastiskā un atraktīvākā kāzu vadītāja Solvita Plivča.

Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?

Otrajā dienā mums ap 10tiem rītā bija paredzēta modināšana, bet viesi mūs pārsteidza ar to, ka ieradās 9:40. Viņi istabiņās nenāca, bet gaidīja pie logiem (mēs otrajā stāvā bijām). Dziedāja mums dziesmas kopā ar mūziķiem (mūziķi mums bija abas dienas), lejā sekoja rīta rosme jeb dancis pie "Kur tu teci, kur tu teci, gailīti mans". Tad visi devāmies uz viesu namu, kur bija atkal saklāts smuki galds, gaidīja kūpoša soļanka, kā arī dažādas aktivitātes. Šajā dienā bija dažādas spēles, kur viesi varēja minēt par mums info, saņēma par to bonuspunktus jeb valriekstus, bija vedēju runa, kāzu aculiecinieka bilžu apskate, video iemūžināts sveiciens mūsu nākotnes bebikiem, mums bija jāceļ abiem jā/nē plāksnītes pret mugurām, kurš ko darīs (kā ar kurpēm), tad jāmin vienam par otru jautājumi, kā arī bija balviņas aktīvākajiem viesiem (galvenā balva bija escape room ar mums), kā arī visi viesi ieguva kāzu avīzi. Ja viesi jutās pārāk saguruši, tad tie varēja izbraukt ar ūdensvelosipēdu, laivu vai doties pirtī (pirtī gribētāju nebija, tāpēc nekurināja, jo nav īsti vērts 2 cilvēku dēļ). Tāpat bija arī dejas un dziesmas. Tusējāmies ar viesiem līdz kādiem četriem, pieciem, tad krāmējām visu nost, devām līdzi viesiem kūkas, gaļas, kā arī ziedu oāzes, jo paši nākamajā dienā braucām ceļojumā.

Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?

Pirmo valsi negribējām klasisku, tāpēc dejojām bačatu. Mums bija Can't Take My Eyes off You - Frankie Valli and The 4 Seasons . Apmeklējām deju kursus pie superīgās pasniedzējas Jutas Vanagas. Kopā mums bija astoņas nodarbības (katra stundu).

Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?

Tērpus pirkām. Kāzu kleita pirkta salonā "Jūlija". Maksāja 820 eiro (plīvurs un apakšsvārki bija dāvanā). Par šūšanas pakalpojumiem bija 45 eiro, ja nemaldos. Rotas līgavai gādātas "With Lace" - trīs matu sprādzes, auskari un rokassprādze. Uzvalks tika pirkts t/c Alfa veikalā "Baltman". Izmaksāja 325 eiro. Pirkām divas kaklasaites - katra 15 eiro, kā arī divus baltus kreklus - aptuveni 70 eiro (neatceramies precīzi). Līgavainim vēl bija aproču pogas, kuras arī aptuveni maksāja 15 eiro.

Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?

Kāzu transports bija "Hippiebus.lv" sarkanais Volkswagen busiņš, kurš šogad tikai ir atjaunots. Šāda izvēle, jo mašīna bija ietilpīga, nebijām saspiesti (varēja izvērsties ar lielo kāzu kleitu).

Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?

Līgavas pušķi, līgavaiņa piespraudi, vedēja piespraudi, mašīnu, laivu un viesu namu rotāja un dekorēja uzņēmums no Madonas "Divi torņi" - atsaucīgās māsas Ilva un Sanita. Savukārt skaisto ceremonijas vietu dekorēja un izrotāja uzņēmums "Berry Deco".

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?

Mums kāzās bija divi fotogrāfi - Toms Ločmelis un Lauris Galsons. Toms bija mūsu galvenais kāzu fotogrāfs, bet Lauris bija viesis, kurš aizraujas ar foto mākslu. Mums ļoti patika viņu veikums un bildes, tāpēc izvēlējāmies viņus par saviem kāzu fotogrāfiem. No Toma mums bildes solās būt aptuveni trīs mēnešu laikā, bet Lauris atsūtīja bildes jau četrām dienām. Izmaksas fotogrāfiem - Toms Ločmelis 550 eiro (iekļauti ceļa izdevumi), bet Laurim Galsonam - 200 eiro. Mums kāzās arī bija video operators - Kristaps Jansons. Mums ļoti patika tas, ka viņa veidotie video ir emocionāli piesātināti, ķertas cilvēku emocijas un citādāki par pārējiem (nav tie klasiskie video, kas ir visiem). Video solās būt gatavs pāris mēnešu laikā. Tas būs tiks ilgs, cik mūsu izvēlētā dziesma (aptuveni trīs minūtes). Izmaksas: 400 eiro (iekļauti ceļa izdevumi).

Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?

Skaistos un elegantos ielūgumus pasūtījām pie Oksanas Solncevas (Oksana Solnceva īpašā poligrāfija). Pie ielūgumiem ķērāmies klāt februārī, tad sekoja dažādi dizaini, maketi, idejas. Kopumā mēs tos gatavus dabūjām maija beigās, kad arī viesiem individuāli izdalījām (trīs mēneši pirms kāzām). Viens ielūgums mums izmaksāja 8 eiro (kopā samaksājām aptuveni 240 eiro).

Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?

Uzvārdu mainīju tikai pēc kāzu ceļojuma, jo citādāk es paliktu lidostā. Īsumā - mēs ceļojumā devāmies pirmdien (mums kāzas bija sestdien), tāpēc nebija īsti laiks, lai dabūtu jauno pasi utt. + mēs ceļojām uz nešengenas valsti Horvātiju, tāpēc paliku vēl savā vecajā uzvārdā. Pēc tam devāmies uz tuvāko dzimtsarakstu nodaļu, kur rakstījām iesniegumu par to, ka vēlos savam uzvārdam pievienot vīra uzvārdu. 30 dienu laikā Tieslietu ministrijas pārstāvji izskatīs manu iesniegumu, atsūtīs lēmumu, bet tad sekos pases maiņa un visu citu dokumentu maiņa.

Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?

Jā, dāvanas mūs pilnībā apmierināja! Ziedu vietā viesiem lūdzām dāvināt grāmatas, ko daudzi arī respektēja. Protams, bija arī cilvēki, kas tāpat pa vecam dāvināja ziedus, bet mēs jau bijām ar to rēķinājušies. Dāvanās lūdzām viesiem naudiņu mūsu mājoklim.

Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?

Jā, mēs devāmies kāzu ceļojumā uzreiz pēc kāzām. Devāmies uz pasakaini skaisto Horvātiju, kur ar mašīnu apbraukājām Horvātijas piekrasti, pabijām arī kalnos, Plitvices un Krkas dabas parkā, kā arī Splitā un citviet.

Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?

Mēs necentāmies kāzās kaut ko taupīt, jo tomēr precamies vienu reizi. Mēs ietaupījām uz viesu grāmatu, jo taisījām to paši kā tādu atmiņu kladi (viesiem bija jāielīmē polaroid bilde, kā arī jāatbild uz mūsu jautājumiem - jāturpina teikums). Ietaupījām vēl uz dekorācijām, jo galda kartes, sēdvietu plānus un guļvietu plānus taisījām paši. Tāpat ietaupījām arī uz kāzu organizatora pakalpojumiem, jo visu paši darījām un organizējām.

Ko ieteiktu jaunajām līgavām?

Izbaudīt savu skaisto dienu, jo tā paskrien ļoti ātri. Paredziet kāzu ceremonijā vai mičošanā kādu vietu, kad abi ar vīru sakat sev solījumus vai kādu skaistu runu (tas būs ļoti skaisti un emocionāli). Laicīgi izvēlēties savus skaistumkopšanas speciālistus, kā arī obligāti veikt izmēģinājuma meikapu un frizūru. Nekrāsojiet matus dažas dienas pirms kāzām, jo tad nevarēsiet notīrīt savas netīrās pieres un nokrāsotās ausis. Neaiciniet kāzās viesus, kuri dzērumā paliek kā idioti. Tas nekas, ka viņi ir tuvi cilvēki, bet, ja neprot uzvesties un sevi kontrolēt, tad labāk nevajag. Tāpat varu ieteikt atvēlēt laiku aktivitātēm ar rezervi. Tai pašai fotosesijai, jo skaisto mirkļu iemūžināšana nav iespējama pāris minūtēs, tāpēc labāk visu dienas scenāriju/plānu taisiet ar laika rezervi. Piedomāt par fonu un lietām, ko parasti iemūžina fotogrāfijās un video, kad pucē līgavas un līgavaiņus. Iesaku paskatīties, kas allaž ir jaunlaulāto galda aizmugurē (kāds fons), lai nesanāk tā, ka jums aizmugurē ir kaut kas neforšs. Ieteiktu arī kāzu naktī ar ko skaistu pārsteigt vīru.

Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?

Izbaudiet kāzu dienu.

Vēl iesaku ņemt vērā...

Atvēliet lielāku naudas summu neparedzētiem gadījumiem.

Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?

Izvērtētu kārtīgāk uzaicinātos viesus. Neaiciniet kāzās viesus, kuri dzērumā paliek kā idioti. Tas nekas, ka viņi ir tuvi cilvēki, bet, ja neprot uzvesties un sevi kontrolēt, tad labāk nevajag. Labāk nokomunicētu ar floristiem, jo biju kaut kādā veidā aizmirsusi vēlreiz atgādināt, ka būs nepieciešams gan rezerves līgavas pušķis mešanai, gan ziedi vecākiem. Noteikti labāk arī nokomunicētu ar ēdinātājiem, jo mums radās vīna karafju problēma, kā rezultātā kāzu rītā vedējtēvs brauca uz pilsētu un skraidīja pa veikaliem, lai tikai atrastu samērā nedārgas vīna karafes.

Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.

Jā, mums bija vecpuišu un vecmeitu ballītes. Vecmeitu ballītē braucām ar jahtu (bija zvērests, jāpin vainagā mīļotā mīļvārdiņi), jālaiž prom veco džeku vārdi ar balonu. Uz jahtas ēdām, dzērām. Tālāk devāmies uz Sexy style, kur bija izglītojoša un forša ekskursija-seminārs, tad devāmies uz māsas dzīvokli, kur ēdām picas, es arī atbildēju uz jautājumiem, ko līgavainis domā par mani (par katru nepareizu atbildi želejšots), tad pēc tam devāmies uz Centrālo staciju, kur ar pasažieru vilcienu devāmies vētrainā ballītē Jagermeister Debosch Express 2018. Četras stundas ballējāmies vilcienā. Tā arī bija mūsu ballītes izskaņa. Vīram vecpuišu ballītē bija lāzertag spēle, lēciens ar gumiju Siguldā, pusdienas kafejnīcā, kopīgas peldes Daugavā, bet pēc tam tuss privātmājā līdz pat nākamās dienas vakaram.