FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Sandra, 25 gadi

Kāzu datums:23.09.2017
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?

Kopējās izmaksas bija aptuveni 7 000 EUR. Kāzās piedalījās 65 viesi.

Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?

Tika pārdots zemes īpašums, daļu naudas izmantojām kāzu organizēšanā.

Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?

To, ka vēlamies laulību, sapratām jau sen, apmēram 2 gadus pēc satikšanās. Kad radās izdevība, nelaidām to garām. Pirms kāzām bijām pāris jau 7 gadus, kopā dzīvojām 2,5 gadus.

Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?

Par kāzām nolēmām janvārī, apprecējāmies tā paša gada septembrī. Vispirms apzinājām viesu sarakstu; nepieciešamos pakalpojumus, ko vēlēsimies, piemēram, svinību vietu, ēdinātājus, muzikantus, fotogrāfu, video operatoru, floristu, kūkas cepēju. Pēc tam devāmies pie cilvēkiem, ko vēlējāmies par vedējiem. Šķiet, ka lielākās grūtības sagādāja izlemt, kādu vēlamies redzēt svinību vietu. Domas nepārtraukti mainījās. Ļoti paveicās ar floristi, kas palīdzēja īstenot idejas.

Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?

Ceremonija notika baznīcā. Vienmēr zinājām, ka laulāšanās noteikti nebūs dzimtsarakstu nodaļā.

Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?

Svinības notika Bērzciemā, viesu namā "Tauriņi". Svinību vieta izmaksāja apmēram 700€. Maksā bija iekļauta svinību zāle, virtuve, papildus telpa, kur salikt nepieciešamās lietas, guļvietas 2 stāvos (2.stāvā istabiņas, 3.stāvā lielā telpā ar gultām) apmēram 40 cilvēkiem. Ēdināšana izmaksāja apmēram 1500€. Maksā bija iekļauts - uzkodas un kafija viesiem ierodoties svinību vietā, siltie ēdieni (4 gaļas veidi + piedevas), deserts (2 veidi + 2 mērces), aukstais galds (4 veidu gaļas uzkodas, 4 veidu zivju uzkodas, dārzeņu plate, augļu plate, salāti (4 veidi)), sula visa vakara garumā, brokastis (soļanka, tēja, kafija + viss, kas palicis no 1.vakara). Apmēram 22,50€ uz cilvēku.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?

Vienmēr esmu dzīvojusi jūras krastā, tādēļ arī svinību vietu vēlējāmies pie jūras. Izvēlētais viesu nams bija visizdevīgākais. Iepriekš bijām kāzās, kur bija šie galda klājēji, tādēļ zinājām, ka viss būs garšīgs, bez vilšanās.

Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?

Kāzu torti pasūtījām IKU AMSA "Irlavas konditoreja". Torte svēra 8,5 kg, izmaksāja 120€. Ļoti gardas un brīnumskaistas tortes.

Ēdamais pietrūka vai palika pāri?

Ēdamais palika pāri. Paņēmām paši līdzi, vecāki, brālis un māsa.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?

Spēlēja Brāļi Rozentāli no Ventspils. Iepriekš bijām gan kāzās, gan jubilejā, kur spēlēja šie muzikanti. Jau tad sapratām, ka arī mūsu kāzās spēlēs šie muzikanti. Vilšanos noteikti nesagādāja. Spēlēja gandrīz bez pauzēm, viesi daudz dejoja līdz pat rītam. Sāka spēlēt sestdien 19:00 līdz apmēram 6:00 rītā. Jau pirms 10:00 bija augšā, lai sagatavotos modināšanai. Svētdien spēlēja līdz 14:00. Izmaksas - 400 €.

Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?

Pēc ceremonijas mūs uzreiz sagaidīja Laulību policija, kas gan nebija sarunāta. Viens no policistiem izrādījās attāls vīra radinieks. Jautrība garantēta, interesanti uzdevumi. Pēc tam devāmies uz jūmalu, kur bija sagatavotas uzkodas un šampanietis, notika fotogrāfēšanās un filmēšana. Pēc jūrmalas braucām uz Pastariņa muzeju. Ļoti interesanta programma jaunlaulātajiem. Gatavojām un cepām maizi. Kamēr maize cepās, ārpusē notika izdarības, kurās tika iesaistīti arī viesi, stādījām savu ķiršu koku un aprakām šampanieša pudeli, kas jāizrok pēc gada. Kad maize bija gatava, ar to cienājām viesus. Bija vēl citas interesantas lietas. Pēc tam viesi devās uz svinību vietu, bet mēs ar vedējiem, fotogrāfu un video operatoru devāmies uz jūrmalu citā vietā fotosesijai. Tur vedēji deva dažādus uzdevumus. Pa ceļam uz svinību vietu apstājāmies, lai saslēgtu sirds puses (bija izgatavotas no koka) ar atslēdziņu, jo maršrutā nebija tiltu. Tika novilkti 4 striķi, kas gan nebija plānoti.

Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?

Par viesu izklaidēm un vakara vadīšanu rūpējās vedēji.

Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?

Otrajā dienā bija rīta rosme; diplomi par amatu veikšanu; citi diplomi, piemēram, par skaistāko kleitu, interesantāko frizūru u.tml.; bija sagatavotas dažādas bildes ar mums no bērnības līdz kāzu dienai, par kurām mums bija jāpastāsta; zvēresti, dažādas rotaļas.

Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?

Pirmajai dejai izvēlējāmies grupas Dūmi dziesmu "Tava sirds", jo šī dziesma mums ir īpaša. Deju kursus neapmeklējām. Izvēlējāmies pirmo deju nesarežģīt, jo tāpat bija daudz par ko domāt un arī kleita neļautu pārāk izpausties.

Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?

Tērpus pirkām. Uzvalku pirkām veikalā "Mans drēbju skapis". Uzvalks + kravate + krekli divām dienām = izmaksāja apmēram 250 €. Kleitu pirku kāzu salonā "Charlin" Tukumā. Plaša izvēle, draudzīgas cenas, laipna apkalpošana. Kleita + plīvurs izmaksāja 590 € (šķiet, ka izvēlējos vienu no dārgākajām).

Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?

Kāzu transports bija Skoda KODIAQ. Auto noma bija vīra priekšnieka dāvana kāzu dienā, paši neizvēlējāmies.

Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?

Visus ziedu dekorus veidoja floriste Kristīne Lastovska (Magnolijas zieds). Lielisks cilvēks, viegla sadarbība, ļoti skaisti darbi. Vēl vairākas dienas pēc kāzām visi ziedu dekori bija skaisti.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?

Fotogrāfs Uldis Randohs bija pazīstams - vīrs iepriekš sastrādājies citos pasākumos. Izmaksāja 200 €. Svinību vakarā uz vietas jau izgatavoja 100 bildes no fotostūra, ko viesi varēja paņemt. Apmēram divu nedēļu laikā saņēmām gandrīz 800 bildes. Bildes bija saglabātas diskā, disks apdrukāts. Kopā bija 7 diski (ar mūsu bildi uz katra un uzrakstu). Kā video operatoru izvēlējāmies Rolandu Dripi no HeartToHeart. Laipna, draudzīga komunikācija. Skaists video. Izmaksāja 500€.

Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?

Ielūgumus gatavojām paši. Izdalījām pusgadu pirms kāzām (gribējām visiem sagādāt pārsteigumu, tā lai pirms tam neko nezin).

Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?

Uzvārdu mainīju. Tas nesagādāja nekādas grūtības.

Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?

Dāvanās vēlējāmies saņemt naudu, to arī saņēmām.

Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?

Nedevāmies.

Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?

Šķiet, ka īpaši ne uz ko netaupījām, darījām visu kā vēlamies. Bet daudzi no pakalpojumu sniedzējiem mums bija pazīstami.

Ko ieteiktu jaunajām līgavām?

Paļaujies uz savu līgavaini gatavošanās procesā, necenties visu izlemt un izdarīt viena. Izbaudīt kāzu dienu. Nesatraukties, jo mainīt tāpat neko vairs nevar. Pati esmu cilvēks, kas parasti par daudz ko satraucas, bet šajā dienā ne par ko citu nedomāju.

Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?

Vienmēr būt kopā ar līgavu gatavošanās procesā, palīdzēt, atbalstīt. Nesaki, ka viņa jau labāk saprot. Gatavošanās laikā tik daudz kas jāizlemj, ka kopā būšana jūs tikai satuvinās.

Vēl iesaku ņemt vērā...

Pirms izvēlies pakalpojumu sniedzējus, izvērtē vairākas iespējas. Piemēram, nevajag ņemt fotogrāfu, kas ir slavens un maksā milzīgas summas. Tajā pašā laikā varat izvēlēties fotogrāfu, kas nav tik slavens, piedāvā draudzīgas cenas un no kura saņemat tikpat skaistas fotogrāfijas. Par vedējiem izvēlieties cilvēkus, kas jums ir tuvi un ar kuriem jums ir līdzīgas vērtības. Mūsu vedēji ņēma vērā visas mūsu vēlmes, scenāriju un notikumus saplānoja mums neko nestāstot, bet, atceroties kāzu dienu, nav nekā, kas mums nepatiktu. Aizmirstiet par to "kā vajag būt, ko vajag darīt". Izvēlieties to, ko paši gribat, nevis to, ko gribētu vecāki, vecvecāki un citi radi. Nesekojiet visām tradīcijām. Izvēlieties tradīcijas, kas jums pašiem patīk un pielāgojiet tās sev.

Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?

Neko. Viss bija ideāli :)

Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.

Bija pirmskāzu ballītes. Abas bija kā pārsteigums. Kāzas bija septembra nogalē, bet vecmeitu ballīte jau jūlijā, jo labākā draudzene dzīvo ārzemēs un tajā laikā bija Latvijā atvaļinājumā. Sākumā iedeva man dažus aksesuārus un devāmies uz fotosesiju Tukuma pilsētas centrā. Pēc tam devāmies uz netālu brīvdabas estrādi, kur man bija jālasa zvērests, dzērām šampanieti. Pēc tam veikalā bija jānopērk topošajam vīram brokastis pa 1,50 € (ja gribēju vairāk naudas - jāpārdod konfektes). Pēc veikala devāmies uz Kaives ozolu, pie kura man bija daži uzdevumi (jāatbild uz jautājumiem par topošo vīru, jādod daži solījumi). Tālāk devāmies uz Rideļu dzirnavām, kur paēdām un izbraucām ar laivu (bija uzdevumi - uz 7 lapiņām uzrakstīt, kāpēc mīlu topošo vīru, metot pušķīšus ezerā pateikt kādēļ vēlos precēties ar šo cilvēku). Kamēr vizinājāmies ar laivu, divas meitenes jau bija aizbraukušas uz Engures jūrmalu, kur mūs sagaidīja pikniks romantiskās noskaņās ar vēl dažiem uzdevumiem un dāvana. Vīra vecpuišu ballīte bija pāris nedēļas pirms kāzām. Vīrs vispār nenojauta, ka viņu ved uz ballīti. Sākumā bija drifta brauciens, pēc tam turpat trasē dažādi uzdevumi (braukt ar velosipēdu ar slēpēm kājās u.c.). Vēlāk zvērests, konfekšu pārdošana, daži uzdevumi, par kuriem tik smalki nezinu. Vakars noslēdzās Jelgavas Kreklos. Abi bijām sajūsmā :)