FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Ieva, 30 gadi

Kāzu datums:23.09.2017
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?

Izmaksas: 3500-4000 (3500 ir pašu tēriņi, bet vēl arī ģimenes locekļi deva savu ieguldījumu). Viesi: 19.

Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?

Pašu iekrājumi.

Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?

Dzīvojām kopā 4 gadus. Gribējām "sakārtot papīrus", arī domājam par ģimenes pieaugumu.

Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?

3 mēnešus. Vispirms izvēlējāmies datumu, sameklējām viesu namu, tad attiecīgo dzimtsarakstu nodaļu un iesniedzām iesniegumu. Šķiet, ka īpašas grūtības nekas nesagādāja, viss devās rokās un atradās viegli. Visilgāk meklēju ielūgumus, ko beigās uztaisīju pati.

Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?

Dzimtsarakstu nodaļā.

Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?

Kadagas viesu namā "Laba pirts". Svinību vieta - 600 EUR (bet cenā nav iekļauta galdautu un "krēslu kleitu" īre, apkalpošana pie galda). Ēdinātājs bija jāmeklē atsevišķi, izvēlējāmies viesu nama ieteikto Daci Mitriķi; sagaidīšanas galds, vakariņu galds un rīta zupa - 15 EUR no cilvēka. Galds ir salīdzinoši vienkāršs, bet daudzuma ziņā pietiekams, ēdiens diezgan garšīgs.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?

Tā kā radi pārsvarā dzīvo Rīgā vai Vidzemes pusē, vēlējāmies svinību vietu Rīgas apkārtnē. Bijām izvēlējušies datumu, tāpēc atlasījām tajā datumā pieejamos; atmetām viesu namus, kuros pastāvēja iespēja, ka uzturēsies vēl citi sveši viesi (vai arī tad jāīrē visa teritorija par milzu naudu), pārāk dārgus variantus. Mazajam viesu skaitam mūsu izvēlētais viesu nams bija pilnīgi pietiekams, patika arī, ka ir melnā pirts, ugunskura vieta, karstais kubls, viesu nams priežu mežā. Galdu klājēju izvēlējāmies viesu nama ieteikto, jo tad viesu nams piedāvāja savas apkalpotājas. Turklāt arī ēdiena cena bija zemāka nekā citiem ēdinātājiem. Ja gribas ko smalkāku vai pārbagātus galdus, tad gan šī nebūs piemērota.

Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?

Torti cepa vīra māsa, izmaksas nezinu.

Ēdamais pietrūka vai palika pāri?

Palika pāri, bet visu viesiem izdalījām, mājās atvedām tik divas salātu kastītes.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?

Mūzika bija datorā, dziesmas bija sakopojis vīra brālis, viņš arī pildīja dīdžeja pienākumus. Mums bija maz viesu, ne īpaši lielas telpas, turklāt ne visi ir lieli dejotāji, tāpēc muzikanti likās nevajadzīgi.

Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?

Pēc svinībām aizbraucām iestādīt koku savā zemesgabalā, turpat arī bija dažas atrakcijas, tad braucām uz viesu namu. Visur līdzi bija viesi.

Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?

Vedēji

Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?

Vingrošana ar avīzēm, bija brokastis, tad viesu uzņemto fotogrāfiju skatīšanās, vedēju izdomātas atrakcijas (dejošana, spēle, kur viesiem vajadzēja izvilkt lapiņas, uz kurām bija rakstīts, ko tie kopā ar mums darīs kādā no gada mēnešiem), vedēju apsveikšana, dāvaniņu izdalīšana viesiem.

Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?

Franču mazurku. Neapmeklējām. Deju izmēģinājām iepriekšējā vakarā :D (Nav īpaši sarežģīta.) Negribējām, lai tas būtu iestudēts priekšnesums viesiem. Dejas laikā pēc kādas pusminūtes pievienojās arī pārējie viesi.

Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?

Kleitu pirku salonā "Gimeneja", ar atlaidi maksāja ap 530 EUR + šuvējas pakalpojumi ap 40 EUR. Vīrs vilka jau agrāk pirktu uzvalku (pirkts Barona kvartāla "Drēbju skapī"). Kurpes - Ecco (ļoooti ērtas, ar atlaidi 40 EUR), Reserved piepirku klāt baltu žaketi (rudens kāzas, kleita īsām rokām).

Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?

Kāzu transports melns Volvo. Jo savs un tīri labi izskatās.

Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?

Floriste

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?

Fotogrāfu izvēlējos pazīstamu dāmu, apmierināja gan bildes, gan izmaksas (ap 300 EUR). Bildes vēl gaidu. Pēc pusotras nedēļas saņēmu pirmās trīs bildes. Visas bildes solītas pēc pāris mēnešiem, pirmā daļa pēc pāris nedēļām. Uzņemts ap 1000 bildēm.

Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?

Ielūgumus meklēju 3 dienas, tad atmetu ar roku un uztaisīju pati. Izmaksas ap 5 EUR (salīdzinoši vienkārši - kartons + krāsainas ielīmes + sausie augi un lentes dekoram). Pirmos izdalījām apmēram 2 mēnešus pirms kāzām.

Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?

Mainīju. Grūti pierast no sākuma. Rūpīgi izsveriet, vai gribat mainīt pa visam vai tomēr paturēt dubulto uzvārdu. Pašlaik, šķiet, visur vēl neesmu nomainījusi. Mainīju gan dokumentus, gan arī e-pastu.

Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?

Saņēmām lielākoties to, kas bija ielūgumos - naudiņu. Tomēr arī dažas citas dāvanas (servīzi, pērles (šī ir ļoti skaista un dārga dāvana, bet vīram būs grūti izmantot :D)).

Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?

Nedevāmies. Devāmies uz Motormuzeju, sēnēs un uz laukiem.

Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?

Uz ielūgumiem, galda kartēm, torti, mūziku - visu darījām paši vai radi. Bija pazīstama gan fotogrāfe, gan friziere/meikapa speciāliste, tāpēc tur saņēmām atlaides. Vīram nepirkām jaunu ietērpu, bet gan izmantojām jau esošo. Mašīnu izmantojām savu.

Ko ieteiktu jaunajām līgavām?

Veltiet kādu dienu, lai aptvertu laulības faktu, to, ka solīsities savam mīļajam uz mūžu. Lai tas pēc visas gatavošanās rosības nav ar paniku jāaptver, piemēram, kāzu naktī, kā man.

Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?

Ļaujiet līgavai rosīties. Pat ja jūs esat pilnīgi mierīgs un nesaprotat, kas tur ko ņemties pa sīkumiem. Nekritizējiet idejas, neierosinot savu variantu.

Vēl iesaku ņemt vērā...

Sarunājiet ar floristi par dekorāciju novākšanu - mums nācās steigā pēc pasākuma vākt nost dekorācijas, jo viesu namā bija paredzēts jau nākamais pasākums, bet ar floristi nebija sarunāts, kas un kā aizvāks mūsu dekorācijas. Paņemiet līdzi trauciņus, kur ielikt pārpalikušo ēdienu viesiem līdzi.

Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?

Tik ļoti nespiestu vaigu pie viesu drēbēm (atstāju pūdera nospiedumus), kaut kur iestūķētu kabatlakatiņu ceremonijas laikā - vajadzēja.

Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.