FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Dace, 27 gadi

Kāzu datums:03.09.2016
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?

Ap 8000-9000 €. Baznīcā un uz furšetu bija 70 viesu, noslēgumā 54 viesi.

Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?

No abu ienākumiem..

Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?

Mīļotais bildināja un atbildēju - jā! :) Bet visumā plānojam ģimeni un lai būtu īsta ģimene, mūsuprāt, jābūt arī laulības saitēm. Bildināja nedaudz pirms 5 gadu kopā būšanas dienas. Līdz kāzām jau dzīvojām kopā.

Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?

Pēc bildinājuma laulību datumu nolikām pēc 4,5 mēnešiem. Laika pietika visu sagatavot. Visvairāk grūtību sagādāja vīra ģimenes jaukšanās pasākuma plānošanā, kas radīja lieku stresu un nelielus kašķīšus ar ģimeni.

Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?

Ceremonija notika baznīcā.

Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?

Furšeta galds tika klāts Salaspils Botāniskajā dārzā, 2.stāvā balkonā - slēgtais pasākums - citi ēdinātāji no Salapils. Vakara svinības Etnogrāfiskajā viesu namā "Gungas". "Gungas" izmaksāja 1700€ + sīkumi + korķa nauda (ko gan labi, ka var izņemt minimālā daudzumā vīnu). Ēdinātāji bija mūsu pašu izraudzīti no Tukuma raj. Smārdes "Runcis un Co" - izmaksāja ap 1700€ - iekļauts pilnīgi viss - sākuma uzkodu galds + dzērieni, apkalpošana, vakariņu galds, apkalpošana, kūka, brokastis, trauki, salvetes utt. Principā ēdiens bija aprēķināts 27€/persona - uzkodas, vakariņas, brokastis - ideāli!

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?

Svinību vietu izvēlējāies pēc iespējas tuvāk Rīgai, jo viesi brauca no visām Latvijas pusēm. Kā arī atvieglotu mūsu pašu gatavošanos, lai viss būtu pēc iespējas tuvāk mājām un lai var izguldīt visus viesus. Etnogrāfiskais viesu nams "Gungas" bija vienīgais viesu nams, ko apmeklējām un izkāpjot no mašīnas pārņēma maģiska sajūta, ka tas ir īstais un uzreiz piekritām nosacījumiem. Svarīgs aspekts bija arī tam, ka ēkas ir autentiskas, jo katram nobružinājumam ir sava vēsture un tas piederās vietai, nevis kārtējais viesu nams, kas jau ir palietots un celts no rīģipša. Kā arī apkārtne ļoti skaista, blakus pasakains mežs. Galda klājējus ieteica vecāki, jo vēlējāmies pārbaudītas vērtības, kas arī bija pareizā izvēle. Saprātīgas summas, perfekts ēdiens. Viss gards, skaists, svaigs. "Runcis un Co" vadītāja arī iesaka labākos variantus, ēdiena daudzumu. Brokastu soļanka ļoti smeķīga. Kā arī saldasi, kas bija uz galda pazuda ātri vien un viesi ilgi runāja par to cik viss gards bija.

Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?

Kāzu torti gatavoja pasūtīties ēdinātāji, īsta mājas kūka bez mākslīgām piedevām - baltās šokolādes biskvīta torte ar ogām - 3 stāvos. Viesi un arī mēs bijām stāvā sajūsmā. Izmaksāja ap 12€/kg (ja nemaldos).

Ēdamais pietrūka vai palika pāri?

Ēdamais palika pāri, bet tā kā daļa viesu atpūtās līdz nākamās dienas vakaram, tad uzkodas ātri pazuda, jo svaigā gaisā ēstgriba palielinās. Un mēs ar draugu pāri palikām līdz 1dienas pusdienslaikam - palika pāri viena gaļas plate.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?

Izvēlējāmies klausoties ierakstus internetā un pēc atsauksmēm. Spēlēja "Trešā Brigāde" - varu vien teikt, ka viss bija ideāli. Zināja visas dziesmas. Zināja, kad piespēlēt kādam jestrākam mirklim. Perfekti, noteikti iesaku, viegla komunikācija, zina visas dziesmas. Izmaksāja 400€.

Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?

Bija izveidoti draugu vārti un pietura priežu mežā, skaistos viršos, kur bija romantiska vieta ar šampanieti, kūciņām, mūziku. Perfekti! Pietura uz tilta, kur saslēdzām koka sirds pusītes, lai nebūtu jāliek atslēga pie margām, pašu atslēgu iemetām upē!

Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?

Vedēji, vecāki un folkloras kopa, kas vadīja mičošanu "Delve". Emocionāli, spēcīgi un no sirds! Visfantastiskākais mirklis, kas raisīja laimes asaras. Viesi bija stāvā sajūsmā.

Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?

Neliela jautājumu spēle pie brokastu galda, atpūta nojumē, braukāšanās ar laivām pa ezeru.

Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?

Intars Busulis "Miglas rīts". Kursus neapmeklējām, bet pirms kāzām aizgājām pie deju pasniedzēja apskatīt kādus soļus, figūras un pārējais bija improvizācija dejas laikā, bet tā kā bijām pāris reizes izdejojuši, tad viss sanāca bez aizķeršanās - mīļotais ļoti labi vada.

Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?

Tērpus pirkām. Kleita + plīvurs + josta - 600€ (Bonni), līgavainim - uzvalks + kurpes + krekls, + tauriņs - 300€ (Mans drēbju skapis). Otrās dienas tērpu šuvu pieskaņotu līgavaiņam žaketei un kreklam, man izmaksāja 200€, vīram arī ap 200€.

Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?

Vedēju automašīna melns mersis - nebija svarīga automašīna, izvēlējāmies labāko/ērtāko/pieklājīgāko, kas bija pieejama uzreiz un bildēs izskatīsies labi.

Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?

Liene Smeltere Ķiece - viss bija skaisti un ļoti viegla komunikācija ar floristi. Man nebija īpašu uzstādījumu kā ir jābūt, es paļāvos uz floristu, tik pateicu krāsu un stilu, bet viss bija izdarīts tieši kā vēlējos.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?

Tā ko vēlējos bija aizņemta, līdz ar to izvēlējāmies pazīstamu fotogrāfu ar ko bijusi vairākkārtēja sadarbība un izmaksas ir ļoti pateicīgas. Bildes ir ideālas. Jānis Luste bija nemanāms, zināja mirkļus kad ķert kadru un kad paiet nostāst, lai varam izbaudīt mirkli vienatnē.

Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?

Pati gatavoju, jo strādāju reklāmas aģentūrā, līdz ar to visu maketēju un dizainēju pati. Bija drukātas kartiņas, kas sasietas ar lentītēm. Izsūtījām 2 mēnešus pirms kāzām viesiem, kas aicināti arī uz vakara pasākumu. Pārējiem viesiem iedevām aptuveni mēnesi pirms noteiktā datuma.

Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?

Mainīju, nekādu grūtību.

Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?

Vairāk nekā cerējām, kas izraisīja laimes asaras, jo dažkārt zinot draugu/paziņu finanses šīs summas dāvānās ir neiedomājamas, noteikti negaidītas.

Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?

Ceļojumā dosimies pēc diviem mēnešiem uz USA. Uzreiz doties neļauj darba pienākumi.

Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?

Sīkumus - galda kartes/ielūgumus/plakātus/viesu grāmatu veidoju pati.. kāzu auto bija pašu.. Vairāk vai mazāk netaupījām, bet baudījām! :)

Ko ieteiktu jaunajām līgavām?

Izbaudiet pasākumu! Un neļaujiet vecākiem jaukties, ja arī ļaujat, tad neņemiet galvā viņu piezīmes, jo tā ir jūsu diena! baudiet! :) Mēs ar līgavaini atpūtāmies līdz rītam un brokastīs bijam ēl jautrā prātā, bet tas bija SUPER! :)

Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?

Mīliet savas līgavas un viss pārējais būs super! :)

Vēl iesaku ņemt vērā...

Dariet visu kā JŪS vēlaties nevis kā pieņemts, jo tieši šos sīkumus, kas iespējams citiem nav saprotams un liekas kkas nevajadzīgs, pēc tam visi novērtē, jo tas atšķiras! :)

Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?

NEKO! Iespējams nestresotu pirms tam tik daudz un līgavaiņa vecāku ieteikumus/liekos komentārus laistu gar ausīm :D

Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.

Vecmeitu un vecpuišu ballītes bija vienas no labākājām ballītēm EVER! Draugi ir zelts - novērtējiet tos.. un mums svarīgākais bija kopā būšana.. nevis kkādas jēlības un "holivudas filmu ballītes parodijas".