FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Zane, 25 gadi

Kāzu datums:31.07.2015
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
Konkrētu kopējās kāzu izmaksas pateikt nevaru, jo daļu mums sedza abu pušu vecāki, bet no mūsu kopā izmaksas bija aptuveni 5700 eiro uz 70 kāzu viesiem.
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Par kāzām ar vīru bijām domājuši jau ilgus gadus atpakaļ. Tā kā mūsu mīlestības stāsts sākās jau bērnu dārzā. Tad arī bija laiks sakrāt pietiekošus līdzekļus mūsu skaistajam pasākumam.
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Precēties nolēmām, jo tam tā ir jābūt. Bijām gatavi būt oficiāli precēts pāris un plānojām par iespējām palielināt ģimenes sastāvu. Kopā dzīvojām aptuveni 4-5 gadus.
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Gatavoties sākām aptuveni janvāra beigās. Tā kā bildinājums bija tieši vecagada vakarā, tad arī laika gatavoties bija diezgan maz. Pirmais ko norunājām bija datums un vieta. Zinājām, ka tā noteikti būs vasara. Vienīgais grūtākais bija izdomāt datumu tā, lai visi viesi tiktu un nebūtu nekādi mega pasākumi. Lielākās grūtības sagādāja galda klāšanas izkārtojums. Kā,ko, kur un ar ko sēdināt . Kur būs tā vieta, kur teiksim ,,Jā'' vārdu.
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Nedoficiāli ceremonija notika dzimsarakstu nodaļā ar vedējiem. Oficiāli ar visiem viesiem bija jūras krastā, precīzāk Ulmales stāvkrastā. Ļoti skaista vieta.
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Svinības notika Pāvilostas k/n. Jo paši esam dzīvojuši Pāvilostā, tāpēc arī nebija nemaz domas par citām vietām. Pilsēta mums ir un būs ļoti mīļa. Svinību vietas izmaksas bija uz vīra mātes pleciem. Ēdināšana izmaksāja 1500 eiro kopā par abām dienām (un saplēstajiem traukiem).
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Svinību vietas galvenais kritērijs bija- lai pietiek visiem vietas un dejotājiem vietas. Visi esam lieli dejotgribētāji, tāpēc lielu lomu vietu izvēlē nospēlēja telpas lielums. Galda klājējus izvēlējāmies pēc iegūtajām atsauksmēm no radiem, draugiem, paziņām.
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Man tuva radiniece cep ļoti gardas kūkas, tāpēc arī tas nebija grūts jautājums. Viņai uzticējāmies pilnībā un zinājām, ka būs ļoti garda, kā protams arī bija. Kūka izmaksāja 70 eiro.
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Ēdiens bija perfektā daudzumā, Palika ļoti minimāli pāri, ko visi arī nākošajā dienā apēdām. Tā kā mums nebija jāēd kāzu ēdieni vēl nedēļu, kā ir bieži dzirdēts.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Muzikantus meklējām pēc saviem iespaidiem un draugu ieteikumiem. Un nevienu brīdi nenožēlojam par izvēli. Mums bija grupa ,,Jurkanti''. Muzikanti atsaucīgi, dziedāja un izklaidēja viesus visu vakaru. Izmaksāja 400 eiro.
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Uz svinību vietu braucām pa dažādām izklaides vietām. Bijām pie kalēja uz Rīvas tiltu. Pēc tam braucām uz Pāvilostu, estrādi. Ar vīru dejojām tautiskās dejās jau no bērnu kājas, tad bija ļoti skaista kopīga deja ar jaunajiem dejotājiem uz estrādi. Dejojām visi, gan mēs, gan viesi. Bija arī patīkams pārsteigums man. Vīrs kādreiz bija liels dziedātājs, tad mūsu mīļie vedēji bija kaut kur atraduši ļoti vecu ierakstu, kur viņš mazs būdams dziedāja. Tad uz tiltu metām katrs savu kociņu ar domu, kas būs pirmais-puisītis vai meitenīte. Pēc izklaidēm braucām uz cept maizīti uz ,,Ievlejām'', ko pirms tam nebijām darījuši. Sitām podus ar domu, kad vairs nestrādāsim tādus :) Tad bija brīdis atpūtai, Bijām ļoti skaistā atpūtas vietā, kur meža vidū iekārtota bija. Atpūtāmies kopā ar vedējiem, uzkodas un vīns. Vēstules rakstīšana, ko ierakām kopā ar pudeli vīna. Kuru pēc gada dzersim un lasīsim savas vēstulītes. Pēc tam braucām uz Pāvilostas molu. Mest jūrā pudeli ar vēstuli kādam atradējam. Un tad jau ceļš pie viesiem uz svinību vietu.
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Par viesu izklaidēm bija parūpējušies vedēji, vecāki, draugi un radi. Viesi tika iesaistīti izklaidu rīkošanā un vadīšanā.
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Nākošās dienas aktivitātes bija mantu izpirkšana, ko uzcītīgie zagļi bija saspērušies. Un tad jau braucām uz pirtiņu, turpināt neformālā gaisotnē pasākumu.
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Mūziku uzticējām izvēlēties muzikantiem. Esam lieli un ilgi tautisko deju dejotāji. Tāpēc nebija īpašas vajadzīgas iet uz kādiem deju kursiem. Ar ritam izjūtu bija viss kārtībā, lai varētu iedejoties.
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Vīram uzvalku pirkām Rīgā ,,Mans skapis'' veikalā. Kur mums ļoti palīdzēja apkalpojošais personās. Kleitu šuvu pie šuvējas, kuru man uzšuva kādu tieši gribēju un tikai par 320 eiro, kas protams, bija lētāk nekā īrēt vai pirkt gatavu. Uzvalks maksāja aptuveni 160eiro.
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Kāzu transports bija jau gadus daudzu atpakaļ. Jo vīra ģimenei tuvi pazīstams ir Roberts Cimermanis, kuram pieder auto noma (tieši retro stila). Un šis jautājums nekādas grūtības nesagādāja. Abiem patīk retro mašīnas un kāzu auto bija tieši tāds par kādu biju sapņojusi.
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Mašīnu rotāja Pāvilostā vietejās floristes. Pušķi un līgavaiņa piespraudi vīrs bija Liepājā pasūtījis.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Fotogrāfs bija Valters Pelns. Fotosesija bija Rīvas upes krastā, kur tika uzņemtas ļoti skaistas bildes. Izmaksas ja nemaldos bija ap 350 eiro.
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Ielūgumus veidoju kopā ar savu māsīcu. Māsīca izveidoja šablonu un kopā salikām kopā. Iedvesmu guvām no pinterest.com un no google.com ielūgumu bildēm. Ielūgumus izsūtījām aptuveni 1.5 mēnesi pirms.
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Protams uzvārdu nomainīju. Grūtības nekādas, viss notiek pietiekoši ātri, lai par tādām lietām nesatrauktos.
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Dāvanā bijām norādījuši, ka vēlamies finansiālu atbalstu mūsu kāzu ceļojumam. Kuru arī saņēmām.
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Kāzu ceļojumā tikai dosimies, jo pagaidām tas nav iespējams- nav sniegs. Brauksim slēpot uz Itāliju.
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Nolēmām uz neko netaupīt. Tā tomēr bija mūsu diena. Ja precas, tad kārtīgi.
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Šūt kleitu, un protams, nesatraukties. Saprotu, ka šis ieteikums ir lieks, jo stress ir liels. Bet tā ir tā viena diena, kurā Jūsu vīrs ir pats mīļākais kāds vien var būt. Katru nedēļu skatos uz kāzu bildēm un veidoto video- un ne mirkli neko nenožēloju, neko.
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Līgavaiņiem- īsti laikam nav tādu ieteikumi. Vīrieši paši par sevi ir ļoti mierīgi.
Vēl iesaku ņemt vērā...
Sarkastīt laicīgi dāvanas un amatus. Mums gadījās maza problēma, ka nebiju izprintējusi visu amatu bildes. Nebaidīties no izaicinājuma- mums bija bail par kāzām jūras krastā, dēļ laika apstākļiem. Bet laiks bija ļoti skaist kaut vai visu nedēļu lija un bija auksti.
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Pilnīgi neko. Tā bija pati skaistākā diena mūsu abu dzīvēs.
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Vienīgais pasākums pirms kāzām bija vecmeitu un vecpuiši ballīte. Kuras bija tieši tādas kādas bijām gribējuši.