FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Anete, 29 gadi

Kāzu datums:10.06.2015
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
8500 Eiro, mums bija 80 kopā ar bērniem.
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Paši krājām un vecāki palīdzēja
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Bija sajūta, ka ir pienācis laiks. Draudzējāmies 2 gadus, kopā dzīvojām 1,5 gadus.
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Gadu uz divus mēnešu, bet tā aktīvi pusgadu. Pirmkārt sastādījām viesu sarakstu un meklējām viesu namu. Visgrūtāk bija saprast ko paši gribam un ko reāli varam atļauties.
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Ceremonija notika Turaidas baznīcā
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Viesu namā "Debesu bļoda" - tā kā kāzas svinējām darba dienā, tad viesu nams izmaksāja ap 1000 Eiro, ēdināšana 27,5 Eiro uz cilvēku, bērnus neierēķinot. Aptuveni 3000 Eiro kopā. Un mums arī nebija jāmaksā par baltajiem krēslu pārvalkiem (jo kāzas notika darba dienā).
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Mums bija liels viesu skaits, tāpēc bija jāizvēlas pietiekoši ietilpīgs viesu nams. Par "Debesu bļodu" bijām dzirdējuši labas atsauksmes, ka ir laba ēdināšana (kas reāli arī tā ir) kā arī finansiāli tas ir viens no veiksmīgākajiem variantiem. Ļoti patīkami, ka viņiem ir daudz numuriņu, kur var izguldīt ģimenes ar bērniem un vecākus cilvēkus. Kā arī mums bija svarīgi, lai viesu nams ir gaišs un lai ir patīkama apkārtne, ko šis viesu viennozīmīgi nodrošina.
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
"Bezē konditorejā" - pasūtījām vienu mazu tortīti, ko simboliski sagriezt un tad katram viesim bija maza kūciņa. Torte un klāt cepumi saldumu galdam bija ap 270 Eiro.
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Bija tieši laikā, mazliet pat palika pāri.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Mums bija DJ Carlo, ko izvēlējāmies pēc rekomendācijām, bijām ļoti apmierināti. Tā kā paši nekādu dziesmu listi nebijām izveidojuši, tad šis DJ ļoti labi iejutās situācijā un prata uzlikt vajadzīgajā brīdī vajadzīgo mūziku.
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Vedēji bija izplānojuši mums dažādas atrakcijas. Viesiem bijām izdomājuši ralliju ar uzdevumiem, kas bija lielisks laika kavēklis, pēc tam vakara gaitā, rādījām viesu "rallija" jautrākās bildes.
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Par viesu izklaidēšanu rūpējās Valdis Sils - bija brīnišķīgi, tieši kā mēs vēlējāmies - visi iesaistās, bet bez stafetēm un tradicionālajām kāzu spēlēm. Smējāmies līdz asarām.
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Otrajā dienā gājām pirtī, peldējāmies dīķī un relaksējāmies burbuļvannā. Diemžēl viesu namu varējām izmantot tikai līdz 15, kad bija jāatbrīvo viesu nams nākamajām kāzām.
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Mēs jau pirms tam apmeklējām deju kursus, līdz ar to ar savu deju pasniedzēju (Evitu Pavasari) divās nodarbībās sagatavojām lielisku valsi. Mūzika Frank Sinatra and Ray Anthony - Melody Of Love https://www.youtube.com/watch?v=Ffpb6FS06t0
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Kleitu pirku salonā "Gimeneja" - patīk, ka ļauj arī bildēt uzvilkto kleitu, līdz ar to vari saprast kas kā izskatās. Kleita 450 Eiro, plus šuvējai 50 Eiro. Šuvēja ļoti sakarīga, tikai švaki runā latviski, bet cenšas un ļoti izdarīga. Vīram pirkām uzvalku "Zara".
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Vīrs darbā sarunāja jaunu baltu jaguāru, kuram uzlīmējām mūsu logo. Mašīnai bija jābūt komfortablai, ar kondicionieri un negribējām tam tērēties.
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Ziedu salons "Ar putniem" (miera ielā) - mašīnas, līgavas pušķis (mēs gan paši gādājām rudzu puķes), līgavaiņa piespraude, vedējtēva piespraude bija ap 100Eiro.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Mūs fotogrāfēja fotogrāfe Spīgana un Una.
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Mums ielūgumus gatavoja pazīstama meitene. Mēs bijām visiem pateikuši, kad jāpierezervē datumus, bet ielūgumus iedevām 1,5 mēnesi pirms kāzām (bet tā jau vairāk bija tikai formalitāte, visiem, viss iepriekš tika paziņots).
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Es mainīju uzvārdu - ātri, ceturtdien vakarā aizbraucu uz pasu daļu, piektdien ap plkst. 12 man bija gatavi dokumenti. Nekādu problēmu, tikai nelielas rindas pasu daļā (ap 30 min.)
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Ielūgumā asprātīgi norādījām, ka priecātos, ja mums dāvinātu naudu. Un tiešām visi dāvināja naudiņu.
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Uz Austrijas Alpiem.
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Ietaupījām uz kāzu organizatoru, jo palīdzēja draugi un paziņas. Ļoti palīdzēja draudzenes māsa ar dekorēšanu. Īstenībā cilvēki ir ļoti atsaucīgi un labprāt palīdz kāzu organizēšanā. Viesu nama dekorēšanai tika izmantoti arī dāvinātie ziedi. Meitene, kas dekorēja, bija pati izgatavojusi daudz dekorāciju - šuvusi karodziņus un virtenes. Mēs paši krājām burciņas, aplīmējām ar mežģīnēm, bet domāju, ka tagad daudzas līgavas ir gatavas atdot savas iepriekšējās burkas un tad tam var laiku un enerģiju netērēt, tā vietā var ko citu pagatavot. Diezgan daudz izdevās ietaupīt, jo kāzas organizējām darba dienā. Arī šo to, pa pazīšanos sanāca sarunāt lētāk - fotogrāfes, bārmeni, dj.
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Noteikti jādara tā kā pašiem gribās, var un vajag ieklausīties, ko saka citi - viesu nama personāls, vecmāmiņas utt., bet jādara tā, kā patīk Tev pašai. Atrodi cilvēkus, kam vari uzticēt organizēšanas darbus, lai kāzu dienā Tev neviens nenāk klāt un neprasa, kur man būs jāguļ. Mēs par 100% izbaudījām savas kāzas, jo pirms tam bijām ļoti rūpīgi plānojuši un daļu darbu uzticējuši citiem un galvenais nejaucāmies tajā, ko viņi dara - rezultāts fantastisks.
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Noteikti pašiem piedalīties kāzu plānošanā - jo precaties jūs abi. Kā arī nesatraucieties, ja topošā sieva jūk prātā - kāzas to izārstēs.
Vēl iesaku ņemt vērā...
Neko neuztvert traģiski, mazās nepilnības vai kļūdiņas šo dienu padarīs tikai un vienīgi krāsaināku. No pieredzes saku, ka pat aizdegusies žakete baznīcā, nav pasaules gals. Mieru tikai mieru un visu uztvert vieglāk. Tie ir svētki nevis sacensības.
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Neko - viss bija ideāli.
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Man draudzenes uzrīkoja vecmeitu ballīti, kurā bija jārisina uzdevumi un, protams, jāiztusējas. Vīram arī draugi uzrīkoja traku izbraucienu ar močiem un bija iedzeršana krodziņā.