FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Liene, 27 gadi

Kāzu datums:02.08.2014
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
Skaitot visus sīkumus sanāca ap 6000 eiro. Bija paredzēti 50 viesi, ieradās mazāk.
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Pusi apmaksāja vecāki, otru pusi sakrājām paši.
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Dzīvojām kopā 3 gadus. Grūti pateikt kāpēc... jo atradām viens otrā cilvēku, ar kuru varētu pavadīt savu dzīvi un veidot ģimeni. :)
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Aptuveni gadu pirms kāzām. Sākām ar viesu namu, fotogrāfu, vakara vadītāju un mūziķiem. Tad bija kāds atelpas brīdis, kuram sekoja aktīvāks darbošanās laiks. Grūtības sagādāja pieredzes trūkums kāzu lietās, kā arī patālu dzīvojoši vedēju, ar kuriem bija grūtāk visu saorganizēt un vienoties par norisi.
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Dzimtsarakstu nodaļā
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Viesu namā "Oāze". Viesu nama īre un ēdināšana ap 2200 eiro.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Galvenais kritērijs bija nepieciešamā ietilpība, attālums no dzimtsarasktu nodaļas un guļvietas visiem viesiem. Gribējās kaut ko, kas nav tradicionāla guļbaļķu ēka. Protams, lielā mērā izvēli ierobežoja arī finanses. Galda klāšanu uzticējām viesu namam - ērtībai. Kā arī paļāvāmies uz atsuaksmēm internetā.
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Kāzu torte tika pasūtīta no Daces kūkām. Patiešām ļoti garšīga kūka! 6 kg.
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Ēdiens pietika, bet tā kā bija nenormāli karsts, tad viss ātri bojājās un jau vakara gaitā saimnieces lēnām nesa prom salātu bļodas. Līdzņemšanai nekas nepalika.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Izvēle balstījās uz cenu, kā arī atsauksmēm. Bija svarīgi, lai mūziķi patiešam spēlē, nevis pavada laiku kā viesi. Spēlēja grupa "Trešā brigāde", izmaksāja 400 eiro.
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Bijām Vecumniekos parkā "Jūras", Svilpavnieku keramikas darbnīcā Katlakalnā, kā arī piedzīvojām vienus vārtus. Katrā no šīm vietām bija dažādas aktivitātes, grūti izcelt kaut ko vienu.
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Vislabākais vakara vadītājs pasaulē - Viesturs Vizulis! Viesiem ļooooti patika. Nepiespiests humors, lieliska atmosfēra bez tizlām rotaļām un piespiedu aktivitātēm. Cilvēks, kas lieliski jūt publiku, tikai vislabākie vārdi par Viesturu!
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Otrajā dienā bija pieejama pirts, kā arī peldes baseinā un pie viesu mājas esošajos dīķos. Tika cepts šašliks un diena pavadīta "brīvdienu" režīmā bez konkrētām aktivitātēm.
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Dziesma tika izvēlēta no filmas, kas abiem patika. Deju kursus neapmeklējām, bet ja būtu otra iespēja, tad varbūt pie tā piedomātu vairāk.
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Tērpus pirkām. Kleita, plīvurs salonā Bonni - 590 eiro. Kurpes NS king, ap 40 eiro. Otrajai dienai kleita pa 60 eiro. Vīram uzvalks 235 eiro veikalā "Mans drēbju skapis". Viennozīmīgi iesaku šo vietu, lieliska atmosfēra, liela izvēle par demokrātiskā cenām.
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Izmantojām savu auto. Neko piemērotu nevarējām atrast un izvēlējāmies ērtāko variantu.
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Floriste no Vecumnieku ziedu veikala.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Nē. Mums bija fotogrāfs Mārtiņš Leitis, ar kuru braucām nelielā fotosesijā, kamēr viesi ar vadītāju gatavoja mums sagaidīšanas pārsteigumu un baudīja uzkodas.
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Gatavojām paši. Izdalījām aptuveni 3 mēnešus pirms kazām. Lai gan jāatzīst, ka viesi viesi jau iepriekš zināja, ka tiks ielūgti un pēdējam vieism ielūgums tika piegādāts tikai dienu pirms kāzām :D
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Mainīju. Būtībā nekādu grūtību, ja neņem vērā, ka tīri psiholoģiski grūti atvadīties no pierastā uzvārda.
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Nekādu uzstādījumu un cerību nebija, tādēļ nebija arī vilšanās. Patiesībā nebija laika domāt par to, ko vēlētos saņemt, jo svarīgāk bija, lai diena ir izdevusies un mums blakus ir cilvēki, kuri vēl mums laimi.
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Devāmies 2 dienu braucienā uz Igauniju, nelielā SPA ceļojumā.
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Centāmies iekļauties budžetā un pārāk neizvērsties visās jomās. Izmantojām savu mašīnu, floriste bija sarunāta no vīramātes paziņām. Ekskluzīvas lietas neiegādājāmies, bet par katru notērēto eiro arī neieciklējāmies.
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Izvēlēties sev tuvus vedējus, kas būtu "uz viena viļņa". Laicīgi sākt plānošanas un sagatavošanas darbus, bet neaizmirst, ka tas ir jābauda, nevis jāstreso.
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Izrādiet interesi un nelieciet savām līgaviņām krist izmisumā ar savu vienaldzību. Pārņemiet kādus uzdevumus savās rokās, lai līgaviņai vieglāk un pašiem lielāks prieks.
Vēl iesaku ņemt vērā...
Iesaku laicīgi izvēlēties kāzu noskaņu/tematiku un piedomāt par sīkumiem, kas neprasa lielu piepūli, bet var padarīt dienu skaistāku. It īpaši neaizmirst par darbu uzticēšanu īpašajā dienā, jo pēkšni aptversies, ka nevarat uz brīdi aizskriet, lai kaut ko atnestu, piekārtotu. Visa uzmanība būs pievērsta tieši Jums. Dienu pirms kāzām pavadīt mierīgi, atpūsties un atslābināties. Un pats, pats galvenais - nospļauties un neņemt galvā, ja kaut kas nav tā, kā iecerēts. Ja sapūtīsietes par neizdevušos frizūru, pārāk spilgti ģērbtu radinieci, lietus lāsēm vai ne pārāk glītu kūku, tad tieši Jums atmiņā skaistā diena būs sabojāta, nevis kādam citam. Tas nav tā vērts! Turklāt tieši lielākās nobīdes no scenārija arī ir tās foršākās un paliek atmiņā kā jautrākie brīži :)
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Izvēlētos citu frizieri/vižāzisti. Vai vismaz sarīkotu izmēģinājumu, jo diemžēl par spīti vairākām nosūtītām bildēm, iecerēto nesaņēmu.
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Nē, šādu nebija.