FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Vivy, 29 gadi

Kāzu datums:16.08.2014
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
Ap 10 000 eiro, 41 (4 no tiem dažāda vecuma bērni). Precīzi neesam aprēķinājuši. Noteikti daudz vairāk, nekā sākumā plānojām.
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Daļa sakrāts, daļa iedāvināts no radiem katros svētkos no saderināšanās līdz kāzu dienai. Jāsaka, ka lielākā daļa līdzekļu bija no mūsu kopīgiem iekrājumiem, aptuveni gadu krāti līdzekļi. Laikā no saderināšanās līdz kāzu dienai bija diezgan grūti kaut ko iekrāt , kā plānots, jo papildus kāzu organizēšanai bija arī jādzīvo + izlēmām uz un no kāzām doties ar mašīnu (AnglijaLatvija), iegādājāmies jaunu.
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Kopā bijām 2,5 gadus un 1 gadu dzīvojām kopā. Zinājām, ka abi esam par laulībām kaut kad nenoteiktā nākotnē. Negaidīti tiku bildināta, un, protams, piekritu.
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Aptuveni gadu pirms kāzām. Sākumā aptuveni aprēķinājām budžetu (jāsaka, ka tas bija nereāls. Iztērējām, šķiet, 3x vairāk, kā sākumā plānojām, kaut arī ļoti uzmanīgi apsvērām visus par un pret, taču sīkumi salasās tiešām nemanot un beigās veido diezgan nopietnas summas). Pēc budžeta sastādīšanas vienojāmies par iespējamiem datumiem un tad arī meklējām visu namu. Vislielākās grūtības sagādāja mēģinājumi nomierināties un pārlieku nesasteigt visu. Pats sākums visā plānošanā (it īpaši pēc tam, kad paziņots par saderināšanos) var būt diezgan satraucošs. Ģimene, radi, draugi ar 1000 un 1 jautājumu, priekšlikumu un vēlmi vai nu palīdzēt, vai nepārtaukti atgādinot, ka laiks nestāv uz vietas, lai arī vēlot tikai to labāko, var mazliet negatīvi iespaidot sākotnējo procesu, jo var gadīties, ka tas viss ir mazliet par daudz.
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Smuku Muižā, brīvā dabā, zem ozola kuplajiem zariem. (Sākotnējā doma bija aicināt pārstāvi no dz.s. nodaļas vadīt ceremoniju, taču Anglijā izdoto dokumentu dēļ, nācās mainīt plānus, kas beigās izvērtās daudz labāk, nekā plānots). Mūsu ceremonija bija brīvā dabā, ar mūsu izvēlētu mūziku, zvērestiem un vārdiem. Ceremoniju varīja Mārtiņš Daugulis. Brīnišķīgi novadīta ceremonija, kurai varēja sekot līdzi gan mūsu ģimenes un draugi no Latvijas, gan Anglijas.
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Viss pasākums notika Smuku Muižas teritorijā. Noapaļojot 3500 eiro (ietilps lielā zāle, ēdināšana (vidēju izmaksu ēdienkarte, kas bija vienkārši brīnišķīgs variants) + dažādu ietilpību numuriņi viesiem un mums.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Vēlējāmies jauku un salīdzinoši plašu kāzu vietu ar iespēju izguldināt viesus gultās un ar iespēju nakšņot dažas naktis pirms un arī pēc kāzām. Protams, svarīgi, lai iekļautos budžetā. Šo vietu ieteica mans draugs (un vedējs kāzās), turklāt atceros, ka reiz biju skatījusies Smuku Muižas foto un nodomājusi, cik jauka vieta kāzām, taču pārlieku dārga. Taču kopumā apskatot citas iespējas, man nešķiet, ka Smuku Muiža ir īpaši dārgāka. Taču kādi plašumi, burvīga apkārtne, brīnišķīgas telpas, ļoti garšīgs ēdiens, bagātīgi klāti galdi. Un, ja arī sākumā šķita, ka sadarbošanās ar Smuku muižu ir mazliet kā pa celmiem, jāsaka, ka ar pacietību un kārtīgu komunicēšanu kāzu dienā tas viss šķita noteikti tā vērts, jo viss bija noorganizēts ļoti profesionāli. Turklāt ar lieliskiem ieteikumiem, ļoti daudz mazām niansēm, kas mūsu dienu noteikti uzlaboja. Tiešām lielisks darbs no Smuku Muižas darbinieku puses!!!
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Kāzu torti pasūtīja mana mamma, kuru izmaksas arī viņa sedza. Ļoti skaista un īpaši jammīga kūka. Visi viesi bija sajūsmā un es pati, būdama ļoti izvēlīga kūkās, nevarēju vien nopriecāties par tādu gardumu! (Biskvīts ar balto šokolādi un ogu krēma pildījumu).
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Palika pāri, ko ēdām nākamā dienā brokastīs un pusdienās + vēl iesaiņoja, lai varam paņemt ceļā līdzi. Bet kopumā es teiktu, ka labāk, lai mazliet paliek pāri, nekā pietrūkst.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Laikā Pirms. Skatījāmies atsaukmes precos.lv , Patiesībā šķiet, ka šie bija vienīgie muzikanti ar kuriem sazinājos. Vēlējāmies muzikantus, kas varētu izpildīt repertuāri, kas būtu tuvāk mūsu gaumei. Lieliska kāzu grupa.
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Viss notika vienuviet, taču starp ceremoniju un došanos uz svinību zāli notika fotgrafēšanās ar viesiem. Uzradās laulību policija, un mamma bija lieliski sagatavojusi tiltu šķērsošanu un dažādu kāzu tradīciju izpildi. Jāsaka, ka kāzas bija pārpilnas ar dāžadiem mazākiem unlielākiem rituāliem.
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Viesi bija ļoti aktīvi. Pārsvarā par papilduis viesu izklaidēšanu rūpējās kāzu/vakara vadītājs Mārtiņš Daugulis. Ja plānojat kāzu/vakara vadītāju savām kāzām- noteikti, noteikti iesakām. Jau kopš tikšanās ar Mārtiņu visa kāzu plānošana bija daudz vieglāka, jo bija pārliecība, ka ar visu pārējo plānoto, noteikti esam ļoti drošās rokās. Un kopā ar manu mammu + viņas vīru, mūsu "best men" (kur vien varējām un, ja vēlējāmies, apvienojām latviešu un angļu tradīcijas), un līgavas māsām visa kāzu diena noritēja.... ļoti mierīgi un viegli. Savukārt pusnaktī norisinājās mičošana ar folkloras kopu. Noteikti mana visas dienas mīļākā un nozīmīgākā daļa. Ļoti emocionāls un brīnišķīgs brīdis.
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Otrajā dienā vienkārši atpūtāmies. Bija vēl šādās tādas izdarības, kuras nepaspējām kāzu dienā, atsaiņojām dažas dāvanas. Bet pārsvarā diena pagāja brīvā gaisotnē sarunājoties, jo daļu viesu nebiju redzējusi pāris gadus un daļa viesu iepazinās savā starpā tikai kāzu dienā.
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Pirmā deja bija mana vīra sarakstītā dziesma, kuru saņēmu, vai nu 2-trajā gada dienā vai valentīndienā. Grupa "Laikā Pirms" piekrita iemācīties un atskaņot šo dziesmu, un jāsaka, ka tika izdarīts brīnišķīgs darbs. Kursus neapmeklējām. Mans vīrs īpaši neaizraujas ar balles dejām, un lieki nevēlējos papildus mūs apgrūtināt, nemaz nerunājot par īpašu horeogrāfiju utml. Gribējās tā, lai ir deja tā, kā jūtamies.
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Pirkām. Mana kleita + plīvuris + iešūšana utml. kopā izmaksāja 900 eiro. Vīram uzvalks + krekls + šlipse + kurpes .... es nemaz īsti nezinu. Viņš devās atrast savu tērpu, un sava vedēja tērpu ar labāko draugu (vedēju). Kopējās izmaksas noteikti zem 300 eiro.
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Nebija. Tik cik mans vedējs ieradās pēc manis, manām līgavas māsām un ziedu meitenes, jo gatavojāmies Saldus centrā.
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Līgavas pušķi, līgavaiņa piespraudes un ziedu dekorācijas svinībām, kā arī ziedus maniem matiem veidoja Agnese Granta. Dekorācijas veidoju es pati (arī burciņas un pudelītes kāzu galdam rotāju pati) tik cik nosūtīju Agnesei foto ar manu ideju ziedu kārtojiemiem. Galdi bija brīnišķīgi izdekorēti- ziedu kārtojumi burvīgās krāsās, tieši tā, kā vēlējos + Agneses ideja izmantot vienu lielu rotājumu gan ceremonijas galdam, gan jaunā pāra galdam bija lieliska. Tik cik vēlējos nedaudz lielāku līgavas pušķi. Bet kopumā super darbs. Ziedi svaigi un turējās vairākas dienas pēc kāzām!!! (Ar visu to, ka augusta vidus).
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
(Man šķiet, šis ir ļoti novecojis jautājums). Mūsu fotogrāfs- Einārs Freimanis. Foto, komunikācija un attieksme = ++++ Noteikti iesaku. Lielisks fotogrāfs ar brīnišķīgu darba ētiku. Ļoti jaukas bildes! Un video meistars bija Dzintars Rudzītis. Es nevaru atrasts pietiekami labus vārdus, lai raksturotu Dzintara darbu. Saņemtie video ir tik īpaši, izvēlētie kadri, mūzika, viss izpildījums....
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Ielūgumus un "Save the date" kartītes gatavoju pati. Noteikti neko neietaupīju. Ja nu vienīgi, jāņem vērā, ka izveidotie ielūgumi noteikti būtu dārgāki, ja jautātu kādam citam veidot. Tika izmantoti vairāki materiāli (papīrs, audums, lentas, velvets...) . Šaubos vai kādam citam gatavotu šādus ielūgumus. Diezgan laikietilpīgs darbs. Taču ļoti patika rezultāts.
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Jā. Es pārgāju vīra uzvārdā. Jāsaka, ka diezgan kaitinošs viss proces bija (joprojām ir). Tā kā vīra uzvārds ir anglisks, tad, lai laulātos Latvijā nācās vērsties valodniecības centrā, lai latviskotu gan vīra vārdu uzvārdu, gan liecinieka vārdu uzvārdu + saņemtu izziņu, kāds nu būtu uzvārds rakstāms manā pasē. Kopumā pases maiņa nesagādāja grūtības. (Tik cik dzimtsarakstos - labi, ka pamanījām vairākas kļūdas gan uzvārdos, gan vārdos). Šobrīd lielākotiess visur esmu nomainījusi uzvārdu.
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Dāvanās norādījām, ka, ja viesi vēlas, ko dāvināt, ideāli būtu kāds pielikums mūsu kāzu ceļojumam.
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Viss augusts bija viens liels ceļojums. Apbraukājām daļu Eiropas.
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Īpaši neietaupījām, lai arī prātīgi pieņēmām visus lēmumus, un uzmanīgi skatījāmies izmaksas. Protams, netērējām pāri saviem līdzekļiem, taču noteikti ir pozīcijas, kurās būtu varējuši mazāk tērēties.
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
1. Izbaudiet. Mierīgi, bez satraukuma, taču ar plānu un kalendāru pie rokas. 2. Nedusmo, ja kaut kas nesanāk, nenorisinās pēc Tava prāta. 3. Nodrošinies ar lielisku kāzu komandu (līgavainis, ģimene, draugi, kāzu rīkotāji utml.) 4. Tās ir jūsu abu kāzas, Tev nav jāizpatīk citiem, taču noteikti ņem vērā līgavaiņa vēlmes!!! Lielisks laiks kompromisiem. 5. Kāzu žurnāli nav īpaši noderīgi (taču šad un tad var atrast noderīgas fotogrāfijas scrapbook 6. Internets ir ļoti noderīgs. 7. Kāzu plānošanas grāmatas un kalendāri ir diezgan vienveidīgi un ne tik noderīgi.
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
1. Ja kāda no idejām nešķiet pieņemama vai nepatīk, vai šķiet nevietā, nesteidziet to apstrīdēt. Ļoti daudz idejas cik ātri ienāk prātā, tik ātri arī tiek atmestas plānošanas laikā. 2. Šampanieties, neplānoti pārsteigumi- spa , friziera apmeklējums, masāžas.... noteikti lieliskas idejas pirmskāzu procesam.
Vēl iesaku ņemt vērā...
Jau minēju, bet lieliska organizēšana + kāzu komanda = viegla, mierīga un brīnišķīga kāzu diena. Mūsu viesi bija cilvēki, kurus tiešām vēlējāmies savās kāzās (ne visi ielūgtie viesi varēja ierasties, taču tie, kuri ieradās, tika ielūgti tādēļ, ka vēlējāmies redzēt mūsu dienā, nevis tāpēc, ka kāda iemesla dēļ vajadzēja ielūgt). Man šķiet, ka tas noteikti uzlaboja visu kāzu dienas atmosfēru, un, protams, visu gatavošanās procesu. Noteikti iesaku fotogrāfu Eināru Freimani, video operatoru- Dzintaru Rudzīti un kāzu / vakara vadītāju Mārtiņu Dauguli. Esam ārkārtīgi gandarīti, ka izvēlējāmies tieši šos profesionāļus mūsu kāzu dienai!!!!
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
1. Izmēģinātu vairākus frizūru variantus, un varbūt neklausītos padomus, ka noteikti jāpaaudzē matus, ja zinu, ka īsāki izskatās labāk! 2. Neizmantotu krēslus ceremonijas laikā. Vai arī atstātu...5. Ceremonija tomēr nav tik gara un, lai ko arī saka citās lapās, viesi labprātāk stāvēja, kamēr mēs stāvējām. 3.Varbūt izmantotu pirmskāzu fotosesiju. 4.Laicīgāk iegātātos dāvanas vecākiem un līgavas māsām. Bet kopumā šie ir tādi pavisam mazi sīkumi.....
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Jā. Tā saucamā vecmeitu ballīte man un vecpuišu ballīte līgavainim. Cik zinu viņš ar saviem draugiem devās rāpties pa kokiem (līdzigi mežakaķiem) un tālāk svinēšana klubā vai krogā. Manas meitenes noorganizēja man loka šaušanu un cirvju mešanu + kopīgu gatavošanos vakaram . Mana mīļākā daļa bija video , kur manam topošajam vīram tika uzdoti dažādi jautājumi (piem. Tava mīļākā dziesma, Tavas līgavas mīļākā grupa utlm., taču ar daudz interesantākiem jautājumiem)un pirms dzirdēju atbildi, man vajadzēja dot atbildi. Vēlāk devāmies uz klubiem/bāriem ar meitenēm. :) Bija jauki un nepiespiesti.