FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Agnese, 24 gadi

Kāzu datums:25.10.2014
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
Kopā ar kāzu ceļojumu 18 000 EUR. Mums bija 20 viesi.
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Vīra uzkrājumi
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Kopā esam 1.5 gadus, dzīvojam kopā gadu, zinām, ka esam radīti viens otram.
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Kāzas bija plānotas 2015. gadā, pārcēlām uz šogadu, jo pārvācāmies uz Costa Ricu. Pirmais, mēs rezervējām vietu, sazinājāmies ar baznīcu un taisījām ielūgumus.
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Lieliskājā Rīgas Svētā Pāvila evanģēliski luteriskā baznīcā, mūs laulāja neiedomājami labs mācītājs Ģirts Prāmnieks. Tagad mūsu ģimenes draugs.
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Viesnīcā Gutenbergs, banketu zālē. Mums bija 50 EUR no cilvēka ( 5 ēdieni), fantastisks ēdiens un Lāsma, fantastisks palīgs. Īre par zāli bija 300 EUR, bet viesmīļi 200 EUR. Par alkoholu mēs maksājām pēc tam - 479 EUR
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Mēs gribējām greznā vietā, Gutenbergs tam atbilst. + UK viesiem bija arī viesnīca blakus
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Kūkotava, 4 kg - 115 EUR, kūka bija ļoti garšīga ( Kūkotavas īpašā), bet kaut arī samaksājām par dubulto ogu skaitu uz tortes, to bija par maz. Bet vienalga garšīga.
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Ēdamais tika pasniegts, nebija izvēles - vai nu ēda, vai nu neēda :) Mēs gribējām restorāna klasi. Tas mums arī bija, viss bija neaprakstāmi garšīgi, bet man mīļotajās restorāna porcijās/ Bija 2 uzkodas, 2 pamatēdieni un deserts, sākām ēst 19 beidzām 24 :) Starpā pauzes un visi paēduši :)
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Mums bija lieliskais Dj un vadītājs - Agris Bušs. Paldies viņam vēlreiz. Viņš bija fantastisks. Izmaksas - par to, ko viņš dara ....smieklīga cena.
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Mums nebija tradicīju un 7 tiltu utt., mēs no baznīcas bijām izīrējuši Hummer limuzīnu viesiem. Pec Baznīcas 1h pavizinājā pa Rīgu (sasildījās), tad bija Jūgendstila muzejs un tur jau viesnīca. Mēs, kamēr viesi sāka iepazīties viesnīcā un spēlēt aktivitātes ar Agri, baudijām saulrietu mūsu Jaguārā un mīlinājāmies divvientulībā 60 gadu stila mūzikas pavadījumā :)
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Līdz viesnīcai- visu plānojām ar līgavaini. Viesnīcā tika pilnībā atdoti Agra rokās :)) ( par to man nevajadzēja uztraukties)
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Mums bija traki, no 2 viesnīcām vajadzēja nogādāt visas mantas uz dzīvokli. Bet viesiem nekas nebija paredzēts, izņemot vienu angli, ap 13 sākām taxi tūri pa Rīgu. Izrādās Televīzijas tornī var uzbraukt arī ārpus darba laika, tikai jāzina, kam maksāt :))
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Mums bija mūsu izdomāts un Agra samiksēts - mix John Legend-All of me, Sākums lēns un vēlāk mūsu BUM BUM BUM. Mēs bijām starā un viesi ar :) Kursus - pfffff, mans vīrietis TĀ dejo .
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Kleita bija dārga un uzvalks ar. Kleitu pirku San Patrick - kopā izmaksāja 2500 EUR un smokings pirkts Ted Baker Londonā 1000EUR, kurpes un pārējo neskaitu. Mēs izskatījāmies karaliski, jau no sākta gala mūsu kāzas dēvēja par tādām - tādas un izdevās :)
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Daimler Jaguar DS 420, mēs zinājām, ko mēs gribam savās kāzās - klasi un ērtumu. Lieliska mašīna un šoferītis Imants un īpašnieks Roberts... Lieliska komanda. Paldies arī viņiem.
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Ar visu dekorēšanu nodarbojās Cherry picking meitenes. Ak, šīs meitenes. Uzķēra un izdarīja. Fantastisks darbs.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Fotosalonā? Nē :))
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Gatavojām papīra lietiņas pie Oksanas Solncevas. Ielūgumus taisījām dažādus - radiem un lieciniekiem bija dārgāki, kastīšu veidā, bet pārējiem bija kā lidojuma biļete, jo tas ir saistīts ar mūsu iepazīšanos.
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Protams, mainīju. Nekādu grūtību.
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Mūsu lūgums bija dāvināt baltās rozes, pārējais - ko vēlas. Anglis uzdāvināja hand made Līgavu un Līgavaini, kas viss uz pasūtījumu izadīts, angļu pāris uzdāvināja dārgu šampānieša pudeli, ko dzersim pirmajā gada dienā, mana māsiņa uzdāvināja Gata Šļukas karikatūru ( mūsu kāzu diena ), bet pārējie naudu.
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Dosimies drīz - Dubaija un Maurīciju salas.
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Ja godīgi, netaupījām, ja gribējām, ņēmām, nemeklējot variantus, jo abi rīkojām kāzas ar vienu domu - mūsu diena vienreiz un galvenais, lai viss patīk mums.
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Izgulēties un laikus dzert nervu zāles, jo, lai tās dotu rezultātu, jālieto viņas vismaz 3 mēnešus. Man bija problēmas ar miegu :)
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Palīdziet līgavām, es nezinu kā es tiktu bez sava vīriņa. Bet nu ko, viņš vnk man ir ideāls :)
Vēl iesaku ņemt vērā...
Atcereties - precaties vienreiz, rīkojiet kāzas, lai Jums neko negribētos mainīt arī pēc tam. Un ja Jums patiks Jūsu diena, tad citiem tā patiks vēl vairāk.
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Tikai vienu, visu atļautu organizēt kāzu organizatorei. Lai nav jāskraida 100 reižu uz agrām rīta tikšanām.
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Mums bija, vīram pat divas :D Bija jautri, bet mēs abi esam jau izskraidījušies pa tusiņiem, gribējās abiem mājās pie sievas/vīra. :)