FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Ieva, 29 gadi

Kāzu datums:18.09.2014
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
Kopējās izmaksas ir aptuveni 5500 eur un kāzās piedalījās 44 cilv. + 3 muzikanti un fotogrāfs
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Lielāko daļu sakrājām paši, mazliet palīdzēja mani vecāki
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Nolemts tika pašā sākumā, kad pavisam sākām dzīvot kopā, ka tāds ir loģisks turpinājums attiecībām, tad tikai atlika nobriest un sakrāt :) Līdz kāzām dzīvojām kopā aptuveni 2 gadus.
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Kāzām es sāku gatavoties janvārī, kad izgāju kāzu kleitu veikalus pirmoreiz. Un meklējām viesu namus. Tad ap martu viss vairāk vai mazāk apstājās, jo viesu namu, ko gribējām, dabūt nevarēja, naudas ar līdz galam vēl nebija. Tā pagāja gandrīz vasara, līdz jūlija vidū nolikām beidzot precīzu datumu 18.09. un tad tikai sākās lielā gatavošanās - faktiski divu nedēļu laikā sadabūjām visas lielākās pozīcijas - viesu nams, mūziķi, fotogrāfs, ēdināšanu, baznīca un vedējus. Palika it kā sīkumi - bet tos neatstājiet kā sīkumus uz pēdējo brīdi - tie prasa pat vairāk laika kā it kā nozīmīgākās lietas!
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Ceremonija notika Neretas Romas katoļu baznīcā. Maza baznīca ar nelielu draudzi, bet ar pavisam citu attieksmi!
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Svinības notika viesu namā "Miško vila", kas izmaksāja 2500 litu un ēdināšana maksāja aptuveni 23 eur no cilvēka(sagaidīšanas galds 1.70 / svinību galds 16.90 / brokastis 4.00)
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Svinību vietu - lai ir samērā tuvu ceremonijas vietai un jaunā vīra vecāku mājām, kur otrā diena turpinājās pēc brokastīm viesu namā, arī cena nav mazsvarīga. Galda klājējus - pēc atsauksmēm (ieteica draugs un bijām paši pagaršojuši) un lai viņiem ar nav jāpārbrauc pāri visai Latvijai.
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Kāzu torti pasūtījām maizes ceptuvē un konditorejā "Dona" Salas pag. 6 kg - 46.08 eur Ļoti garšoja otrajā dienā! (labāk nekā pirmajā :) ) Baltā biskvīta torte ar biezpiena krēma pildījumu un ananāsiem. (Viņu mājaslapā ar nosaukumu "Nakts", tik mums apvilkta ar baltu mastiku un dekorēta salātzaļām rozītēm - dekorē pēc vēlmēm, nav papildus maksas, tāpat arī paliktni iedod) Tik pašiem jānoorganizē tortes vedēji!
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Ēdamais bija ļoti bagātīgs un daudz palika pāri.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Muzikantus izvēlējāmies pavisam nejauši - Vecrīgas āra kafejnīcā spēlēja un dzirdējām tikai 1,5 dzismas - bet zinājam - šie ir mūsējie! Un biju ĻOTI apmierināta! Mums bija Atis Ieviņš ar diviem kolēģiem. Super super super! Visiem patika! Viņam tāda roķīga balss - tāda aktīvāka mūzika un spēcīgāka par parastajiem šlāgeriem. Izmaksas ļoti adekvātas!
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Ar vedēju izdomātām izdarībām - ne pārāk daudz un ne ar septiņiem tiltiem - tam vajag divas dienas :D
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Par viesu izklaidēšanu rūpējās mana krustmāte, kura bija sagatavojusi spēles un citas atrakcijas viesiem, kamēr gaidīja mūs viesu namā. Vēlāk izklaidi uzņēmās vedēji.
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Otrā diena bija visai mierīga - bija manāms sagurums visos. Brokastu laikā vēl dāzas aktivitātes - kā parbaude ar zirņiem, cik liela princese ir jaunā sieva un amatu pildītājiem pateicības - tad došanaš uz vīra vecāku mājām tur ekskursija maza ar vēstures pieskaņu un iespējama bija pirtiņa, bet bija visi pārāk saguruši - kas palika, kas devās mājās.
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
http://www.youtube.com/watch?v=rtOvBOTyX00 Kursus sākām apmeklēt, bet pēc otrās nodarbībass zālē pilnā ar profesionāliem dejotājiem pilnīgā haosā sapratām ka nav tās naudas vērts. Mūsu deja bija pilnīga improvizācija.
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Līgava pirka. (Bet ja tagad būtu jāizvēlas - tad šūtu) Līgavainim šūts tika viss - uzvalks ar vesti un krekls, un franču kaklasaite
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Mums bija vedēju mašīna
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Visus ziedu rotājumus veidoja floriste.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Salonā nebijām.
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Ielūgumus gatavoja līgava pati - mums nebija vairs daudz laika - sanāca aptuveni mēnesi un vienu nedēļu pirms kāzām
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Līgava pārgāja vīra uzvārdā. Grūtības šķirties no vecā uzvārda, vēl zinot, ka tam nav turpinājuma. Caur svītriņām negribējām. Un vīrs mātes dēļ nepārgāja sievas uzvārdā.
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Dāvanas saiņojās aploksnēs - kā vēlējāmies.
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Ceļojumu vēl plānojam - kad būs īstā sezona Taizemē.
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Uz vakara vadītāju. Labāk ņemt labu fotogrāfu, nekā lētāku fotogrāfu un videooperatoru. Labāk lai paliek kvalitatīvas bildes! Ietaupījām uz sīkumiem un dekoriem, daudz gtavoju pati. Arī alkoholu pirkām bāzēs, un uz akcijām - tad sanāk izdevīgi. No visām bāzēm - kopumā lētākā sanāca - PROMO cash&carry Vienības gatves galā.
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Ļauties tam trakajam, bet patīkamu emociju bagātajam skrējienam kāzu gatavošanās laikā. Tas arī ir viens liels pirmskāzu pārbaudījums Jums abiem. Kaut vai vīna šķirni izvēloties, ko likt uz kāzu galda - tas nav vairs tik vienkārši, jo tak vienīgo reizi mūžā! Un gribas, lai VISS ir tieši tā kā gribas, vajag un izsapņots
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Ļauties tam trakajam, bet patīkamu emociju bagātajam skrējienam kāzu gatavošanās laikā. Tas arī ir viens liels pirmskāzu pārbaudījums Jums abiem. Kaut vai vīna šķirni izvēloties, ko likt uz kāzu galda - tas nav vairs tik vienkārši, jo tak vienīgo reizi mūžā! Un gribas, lai VISS ir tieši tā kā gribas, vajag un izsapņots
Vēl iesaku ņemt vērā...
Viss notiks tieši tā, kā tam jānotiek! Ticiet tam - un sīkumus, ko palaižat garām, tāpat neviens nemana, jo nezina, kā jābūt. Vienmēr ir labi tā, kā ir! Jo tās ir kāzas, tās vienmēr izdodas!
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Laicīgāk gatavotos. Tas laiks pienāk pārāk ātri. Sīkumiem vajag daudz vairāk laika, kā domājat! Galda kartītes, virtenītes un dekoriņi.. visam vajag laiku.
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Bija ballītes. Līgavai meitenes bija dikti parūpējušās - man patika viss! Līgavainim - ballīte bija tāda, kā viņam patiktu, - samērā klusa un mierīga, bez ekstrēmiem pasākumiem. Svarīgākais šajos pasākumos ir Īstie draugi, tad arī būs, kā gribas un zinās, ko darīt, ko ne.