FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Brown Eyes, 26 gadi

Kāzu datums:12.09.2014
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
Piedalījās nedaudz vairāk kā 60 viesi un kopējās izmaksas sastādīja ~6000 EUR.
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Kāzas bijām plānojuši apmaksāt paši, bet vecāki vēlējās palīdzēt, tādēļ varētu teikt, ka paši ar vecāku palīdzību;)
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Līdz kāzām bijām kopā jau vairāk kā 8 gadus. Mīlam viens otru un vēlamies arī ģimenes pieaugumu un līdz ar to arī vienotu uzvārdu mūsu jaunajai ģimenei;)
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Kāzas septembrī, gatavoties sākām novembrī (uzreiz pēc bildinājuma).
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Krusta baznīcā. Ļoti skaista baznīca ar lielisku mācītāju. Šajā baznīcā arī izgājām iesvētes mācību kursus un esam uzņemti draudzē.
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Svinības notika viesu namā Iecupes. Svinību vietas īre maksāja 600 EUR un ēdināšana 20 EUR/personai. Viss patika, vienkārši lielisks viesu nams un par ēdināšanu arī varam teikt tikai tās labākās atsauksmes. Neliels čē-pē sanāca ar lapenīti, jo tajā nebija elektrības, bet lieliski iztikām bez lapenes un mičojāmies uz lielās viesu nama terases. Viesiem ļoti patika arī slidkalniņš, kuru izmantojām otrajā dienā pirtēšanās starplaikos;)
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Svinību vietas atlasi sākām ar cenu apzināšanu (pēc šī posma atkrita ļoti daudzas vietas, kuras savus izcenojumus sasniedza pat virs 1000 EUR tikai par banketu zāli + atsevišķa samaksa par guļvietām). Tāpat svarīgi bija, lai viesu namā varētu ne tikai uzņemt 65 cilvēkus, bet arī izguldīt. Kad bijām atlasījuši 4 viesu namus, kas atbilda mūsu prasībām, tad apbraukājām šos viesu namus un mums ļoti iepatikās tieši Iecupes.
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Torti pasūtījām Rozītes Konditorejā. Šo konditori atradām tepat Precos.lv un ļoti patika tas, ka viņa uzaicināja mūs uz degustāciju. Degustācijā no 5 tortēm izvēlējāmies 3 un viņa uztaisīja mums katru stāvu ar savu garšu. Ļoti garšīga torte - un cena arī nu ļoti pieņemama salīdzinot ar citām konditorejām;)
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Ēdamais palika pāri, vienīgi torti gandrīz visu noēda un nākamajai dienai palika vien pāris gabaliņi. Torti tik ātri noēda, jo katrs stāvs bija citādāks, un tāpēc viesi gribēja nogaršot no katra stāva pa gabaliņam.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Mums ĻOTI paveicās ar DJ, kas ir arī vakara vadītājs un palīdzēja arī organizēšanā - Agris Bušs. Šis cilvēks ir vienkārši vienreizējs - jau no pirmās tikšanās reizes mums ļoti palīdzēja ar kāzu plānošanu un vairākkārtīgi tikās ar mūsu vedējiem, lai palīdzētu izplānot ceļu no baznīcas līdz viesu namam. Agris gan sagaidīja un izklaidēja viesus viesu namā pirms mūsu atbraukšanas, gan arī novadīja visu vakaru ar tādām spēlēm un izklaidēm, kādas vēl nebijām redzējuši, kā arī spēlēja tik superīgu mūziku, ka daži no viesiem nākamajā dienā no trakās dejošanas no gultas nevarēja izlīst. Viņam ir arī pašam sava aparatūra - mūzika un gaismas. Vislielākais paldies:)))
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Vedēji bija sagatavojuši 3 tiltus ar uzdevumiem jaunajam pārim - bērnības tilts, mīlestības tilts un nākotnes tilts. Pirmo tiltu mēs apmeklējām kopā ar viesiem, tad devāmies uz Doles salas Daugavas muzeju, kur notika fotografēšanās un neliela ieturēšanās. Tad viesi devās fotorallijā, kur viņiem noteiktos objektos bija jānofočē komandas selfijs, un mēs savukārt devāmies uz nākamajiem tiltiem kopā ar vedējiem un fotogrāfiem.
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Par mums dienas gaitā parūpējās mūsu vedēji, savukārt sākot no viesu nama vakara vadītājs ņēma visu vadīšanu savās rokās.
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Jaunā pāra modināšana, atrasto mantu izpirkšana, fotorallija selfiju skatīšanās, amatu diplomu dalīšana, kā arī balvas fotorallija dalībniekiem - balvās jaunā pāra dāvanu kartes - piem., jaunās sieviņas izcepta torte jubilejā, utt.
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Mums nebija klasiskais valsis - bija vairāku dziesmu mix - sākām un nobeidzām ar Prego "Melanholisko valsi", tad sekoja Bermudu divstūris "Disko", Duck Sauce vs APMJ - Normunds Rutuls, Miks Dukurs "Tu mani cel". Apmeklējām deju kursus pie superīgas pasniedzējas Baldonē.
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Kleitu pasūtīju no Tidebuy.com, vīrs uzvalku pirka "Mans drēbju skapis" veikalā - vislabākās atsauksmes.
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Ņēmām vedējtēva auto - BMW. Auto īre nešķita nepieciešama;)
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Visu šo darīja mūsu brīnišķīgā floriste Sintija Makarova - pēc vedējmātes ieteikuma. Super!!!
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Mums bija fotogrāfi uz visu dienu - Ingmārs Zaļmežs un Vivita Kokina. Super! Abi strādā gan kā fotogrāfi, gan arī filmē. Ļoti viegli sadarboties;) Gaidām bildes, bet esam pārliecināti, ka būs ļoti skaistas.
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Ielūgumus gatavojām paši ar draugu čaklo roku palīdzību. Ielūgumus atdevām personīgi ~2 mēnešus pirms kāzām.
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Šobrīd esmu maiņas procesā un ne ar ko apgrūtinošu neesmu sastapusies.
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Saņēmām gan simboliskas dāvanas jaunā pāra kopdzīvei, gan arī naudinu kāzu ceļojumam.
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Vēl dosimies - uz Spāniju.
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Uz šo un to - pirmkārt jau atsijājām lietas, kuras mums nešķita svarīgas - kā piemēram limuzīna īre:D, šādus tādus palīgus sarunājām bartera veidā.
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Mīliet savus topošos un iesaistiet arī viņus procesā! Izbaudīt šo skaisto dienu - tiešām no pirmās līdz pēdējai kāzu dienas minūtei. Darīt tieši tā, kā jums pašiem gribas un, ja kāds kaut ko aizrāda, neklausīties, jo ja jūtat, ka tā vajag, tad noteikti tā arī jādara;)
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Palīdzēt un atbalstīt savas līgaviņas. Kāzas nav tikai sieviešu untums - tā ir jūsu abu diena;)
Vēl iesaku ņemt vērā...
Nesatraucieties par sīkumiem, kas varētu noiet greizi! Savāciet tiešām labu atbalsta komandu - mūsu kāzas par tādām, kādas tās bija, padarīja mūsu superīgie vedēji, vakara vadītājs, viesu nama personāls, floriste, fotogrāfi, deju skolotāja un konditore. Bez šiem darba rūķiem mums noteikti būtu gājis daudz grūtāk.
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Neko...esam laimīgi.
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Abiem tika rīkotas ballītes. Līgaviņai skaista diena meiteņu pulkā ar nakšņošanu kempingā, savukārt līgavainim aktivitāšu pilna diena ar dažnedažādiem piedzīvojumiem.