FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Alise, 24 gadi

Kāzu datums:12.07.2014
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
Ap 6000 eiro (bez kāzu ceļojuma), piedalījās cermonijā 55 viesi, bet viesu namā 48.
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Paši krājām, nedaudz vecāki palīdzēja.
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Pazīstami 15 gadus, jo bijām klases biedri. Kopā sagājām un arī dzīvot uzsākām uzreiz - 1.5 gadi pirms saderināšanās (nepilni 3 gadi pirms kāzām). Kapēc nolēmām precēties? Vai tad tas nav loģiski? Mīlam viens otru.
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
14 mēnešus pirms kāzām, sākām ar saderināšanās balles uzrīkošanu radiem un draugiem - lieliski, visi savā starpā sapazinās. Tad šādā kārtībā - vedēji, viesu nams, baznīca, daļa alkohols, iesvētību kursi, foto, video, florists, kleita, make up - frizieris, mūziķi. Tas viss līdz jaunajam gadam jau bija sarunāts. Tālāk bija ielūgumi, torte, dekorācijas, auto, dāvanas, uzvalks, deju kursi utt. Grūtības sagādāja tilta atrašana, nekur nebija tāds kā gribējām, pārējais absolūti nebija nekas grūts, tikai bauda visu pašam darīt.
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Baznīcā. Tas bija līgavaiņa lūgums - precēšot tikai baznīcā. Krimuldas baznīca. Baznīca ļoti skaista, gaiša, jauki atsaucīgi cilvēki. Vienīgais ērģelniece galīgi šķērsām spēlēja, kaut gan jāspēlē tradicionālie kāzu marši - Mendelsons un Vāgners. Floriste ļoti skaisti sadekorēja.
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Viesu nams "Jaundzērvītes", Valmieras rajona Brenguļu pagastā. Skaistāku vietu nevaru iedomāties. Samaksājām 600 LVL, jo rezervējām gadu iepriekš, šogad jau cenas bija augstākas. Ēdināšana bija tur pat uz vietas - izmaksāja 50 personām ap 1400, manuprāt kaut kādi 28 eiro no personas (Iekļaujas sagaidīšanas tēja un kafija, aukstais, siltais, saldais, apkalpošana un brokastis). Visi teica, ka bija ļoti garšīgi.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
1. Pēc vizuālā; 2. Pēc cenas; 3) Gribējām Vidzemē. Apskatījām vairākus, bet šis bija tiešām visskaistākais. Galdu klājēji bija viņiem uz vietas, citus nemaz nevarēja izvēlēties.
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Majaskukas.lv Vārītā krēma kūka ar ķiršiem - garšīgākā kūka kādu jebkad biju ēdusi. Pasūtījām uz 50 cilvēkiem 9kg, un arī visi prasīja papildporcijas. 3 stāvi, 12 eiro kg + atvešana.
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Palika pāri, bet nākamajā dienā noēdām.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Bijām jau vienās kāzās, kur viņi spēlēja un iepatikās. Grupa "Blēži", cena 250 eiro.
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Tilts (Siguldas gājēju tilts pār Gauju) ar pirmo tostu, kur mūs sagaidīja mūsu abu bijušās skolas direktors, kas bija baigi pārsteidzoši. Turpat arī nešana pāri, atslēgas piekāršana, uzkodas un 1 tosts. Tālāk jau ar vedējiem 4atā uz viņu sagatavoto pārsteigumu - Kārļmuižā ārā uzklāts pusdienu galds, daži uzdevumi, tur arī super fotosesija taisījām. Ļoti forša vieta. Bijām tur diezgan ilgi, pēc tam jau uz viesu namu braucām.
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
2 draugi, kas nedaudz vadīja spēles, taču bija ļoti laba atmosfēra un neko daudz nemaz neprasījās spēlēt vai ko tādu.
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Rīta rosme, pirts. Tas arī viss.
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Prāta vētra - Mana dziesma. Kursus apmeklējām pie ļoti foršas pasniedzējas Karīnas, Vecrīgā, ko ieteica viens draugs. Beigās gan mums neizdevās nodejot mūsu sagatavoto rumbu, jo kleita man bija pa garu, taču atkāzās domājam uztaisīt šovu viesiem.
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Pirku salonā "Bonni" rudenī uz sezonas izpārdošanu pa 200LVL, uzvalku "Mans drēbju skapis" (tāpat, kā vēl kādi 15 no mūsu kāzu viesiem) pa 100 eiro.
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Draugam smuks BMW X5, aizdeva. Galvenais, lai ietilpīga. Īrēt negribējām.
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Floriste Inga Freiberga, ļooti forši, viss patika.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Nē. Bija fotosesija brīvā dabā.
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Pati visu gatavoju no A-Z, dekorācijas, ielūgumus utt. Visi teica, ka ļoti smuki.
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Jā, nesagādāja grūtības, 1 dienas laikā dokumentus sataisīja.
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Jā, lūdzām naudiņu.
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Jā, ar savu auto - Vīne - Alpi - Verona - Rimini - Roma (12 dienas)
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Principā uz visu, neņēmām nekādus kāzu organizatorus, dekorētājus, plānotājus vai vadītājus. Visam cenas baigi pētīju pirms rezervēju.
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
1) Sākt laicīgi gatavoties! Es arī gandrīz visus 14 mēnešus gatavojos un tas bija super - pa bišķītim, pa vakariem, bez nekāda stresa vai satraukumiem, jo man darba slodze diezgan pamatīga. Ja grib visu pats darīt, tad neatstāt uz vēlāku laiku to, ko var izdarīt šodien. :) 2) iesaistīt topošos vīrus kāzu plānošanā, varbūt ne pašu ielūgumu griešanu, bet apjautāties - ko gribētu kāzu dienā, piem. kādu krāsu izvēlēties (manējais izdomāja dzeltenās kāzas un tā bija super ideja), viesu namu bildes rādīt un kopīgi izlemt kuru. Īstenībā viņi labprāt pieņem lēmumus un pēc tam paši ir lepni, un saka "Šito jau es izdomāju". 3) Kopīgi pavadiet laiku, tomēr saderināšanās laiks ir ļoti īpašs, jūs iepazīstat viens otru, vairāk romantikas, mīlestības. 4) Iesaistiet vecākus, draugus un radus, viņi labprāt šo to piepalīdzēs. Jutīsies nozīmīgāki, svarīgāki, noderīgāki un vajadzīgāki saviem bērniem. Mums tā vismaz bija. 5) Izvērtēt pašu svarīgāko SEV un uz to arī pastāvēt. Katrai jau mums ir savs untums un ja nu tas ir pamatots un nav galīgs kosmoss atļaujies sev šajā dienā to arī dāvāt. Manā gadījumā tas bija video, visi (t.ski. līgavainis) uz šo ieteica taupīt un neņemt, bet es savu untumu neatmetu un tagad visi viesi sajūsmā par skaisto video un cik tā esot lieliska lieta.
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Atbalstīt savas līgavas gan finansiāli, gan morāli gan fiziski. Kāzu plānošana ir īpašs laiks katrai meitenei un vēl īpašāks, patīkamāks un vieglāks tas būs ar viņu mīļoto līgavaiņu atbalstu. Iesaistieties ik pa brīdim pajautājiet "Vai es varu kā palīdzēt?, varbūt es varu kaut ko izdarīt?" viņas to noteikti novērtēs.
Vēl iesaku ņemt vērā...
Kāzu diena jebkurā gadījumā būs pati skaistākā jūsu dzīvē, ja arī kaut kas no cerētā neizdosies (un tā noteikti būs), galvenais necepties par sīkumiem, īpaši kāzu dienā, jo vairs jau mainīt neko nevarēs. Baudīt visu ko vari. Un neaizmirst kāzu dienā vairāk laika veltīt savam mīļotajam. Tā ir jūsu abu diena, kas paliks atmiņā uz visu dzīvi, pārējiem viesiem jau tā diena nav īpašākā dzīvē, tādēļ pārdzīvoja to kopā abi divi, daloties emocijās, sarunās, skūpstos, smieklos, laimē un tajā īpašajā maģiskajā apziņā, ka kopā pavadīsiet visu atlikušo dzīvi. :)
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Noteikti nē.
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Jā, man bija lieliskākā ballīte EVER. Hipiju stils, mohito, lauku mājas, pļavas, kazas slaukšana, pie jūras pikniks, super lieliska fotosesija, pēc tam Rīgā pa nakti izdejojāmies klubā. Viss ko es gribēju. Nekādas tirgošanās, bāšanās cilvēkiem virsū utt, vienkāršs relax ar savām visforšākajām ar fotosesiju un kārtīgu izdejošanos.