FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Anete, 31 gadi

Kāzu datums:10.05.2014
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
AP 7000 EUR, ieskaitot visus sīkumus. 45 pieaugušie, 4 bērni; pie galda sēdinājām arī 6 mūziķus un 3 citus pakalpojumu sniedzējus.
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Pašu iekrājumi; 1000 EUR saņēmām no vecākiem, vēl dažas kāzu norises saņēmām kā dāvanu.
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Kopā dzīvojām 3 gadus. Vēlējos attiecības sakārtot juridiski, kā arī, gribēju kārtīgu ballīti ar radiem un draugiem.
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Bildinājumu saņēmu novembrī, decembrī jau sākām gatavoties. Vispirms sarunājām viesu namu un fotogrāfu, tad sāku lūkoties pēc kleitas un pasūtīt dekorācijas. Visgrūtāk gāja ar kurpēm (man ir liels izmērs) un daudzajiem sīkumiem pēdējā brīdī.
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Cēsu dzimtsarakstu nodaļā. Ļoti sirsnīga nodaļas vadītāja, ceremonija bija samērā gara un visiem patika, jo nebija tāds sasteigts konveijers.
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Viesu namā "Laimes Ligzda". Viesu nams 900 EUR, ēdināšana 1300 EUR (neskaitot torti), dzērieni ap 1200 EUR, ieskaitot bārmeņa darbu (alkohols daudz palika pāri).
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Biju apmeklējusi draudzenes kāzas šai pašā vietā; patika, ka ir atsevišķas zāles ēšanai un dejošanai, kā arī terase ārā. Ēdināšanu piedāvāja viesu namā, pasūtījām bez nogaršošanas, bet pārliecināja vadītājas profesionālā attieksme un komunikācija. Ēdiens tiešām bija garšīgs un daudzveidīgs, apkalpošana raita un visu nakti, kamēr vien viesi ballējās.
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
kukdari.lv, 7 kg torte 3 stāvos ar balto biskvītu, ķiršu ievārījumu un svaigā siera krēmu. Cenu nezinu, bet bija ļoti garšīgi, un dekorācijas tādas kā vēlējos.
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Palika pāri - daļēji tāpēc, ka biju sagatavojusi arī saldumu galdu. Iepriekš jau bijām nopirkuši kastītes, kurās viesiem iedot līdzi to, kas palika pāri.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Pamata izvēle bija DJ, jo nevēlējāmies viduvējus muzikantus, labāk profesionālu dīdžeju. Varu ieteikt Ediju Kopļarovu no Cēsīm (var atrast draugiem.lv), tiešām lieliski veica savu uzdevumu, deju placis ne brīdi nebija tukšs. Kā dāvana no vedējtēva bija grupa "Keksi" - mana sapņu grupa kāzām. Rokenrols bija vienkārši lielisks, uz rīta pusi knapi turējos kājās. Bet arī tad, ja muzikanti nebūtu bijuši, nenožēlotu izvēli par labu dīdžejam.
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Pēc ceremonijas ar viesiem Cēsu Jaunajā pilī dzērām šamapnieti un fotografējāmies, viesi varēja izstaigāt pils telpas. Tad viesi devās uz svinību vietu, kur bija bārs ar kokteiļiem un uzkodas, kā arī sagatavoti piederumi un uzdevumi fotostūrītim (iestudēt kādu ainiņu), mums nezinot, draugi kopā ar viesiem iestudēja "Gatves deju". Apzināti negribējām viesus vadāt pa tiltiem un citām aktivitātēm (mums pašiem, apmeklējot kāzas, tas nesagādā īpašu prieku). Vedēji mūs aizveda uz Cēsu koncertzāli, kur mums bija pūtēju kvarteta koncerts, tad uzklāts pusdienu galds ar skatu uz Cēsīm. Pēc tam braucām uz Svētavotu (mums no iepriekšējās reizes, kad tur bijām, jau bija ne pārāk labs iespaids par turienes iekārtojumu un "ekskursiju", tāpēc ilgi nepalikām) un tad atradām ziedošu ābeli, zem kuras fotografēties. Tas arī viss, devāmies pie viesiem.
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Neesam vakara vadītāju un "jautro spēļu" fani, tāpēc mums bija tikai pāris tosti un tālāk dejas. Bija daži pārsteigumi (čigāni, draudzenes orgaizētas "dāmas" - pārģērbti viesi - ko piedāvāt līgavainim u.tml.), bet kopumā likām viesus mierā, un visi brīnišķīgi paši izklaidējās.
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Noskatījāmies bildes no fotostūrīša, un tad jau pamazām viesi devās mājās. Laiks bija pavēss, un speciāli nekādas aktivitātes nebijām plānojuši, kopā ar tuvākajiem radiem novācām dekorācijas.
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
The Beatles "Norwegian Wood" (jo īss un jauks valsītis). Kursus neapmeklējām, īpaši dejai negatavojāmies - bija svarīgākas lietas, ko darīt. Beigās sanāca labāk, nekā domāts.
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Kleitu pirku salonā "Abi Divi" - iesaku, ļoti jauka apkalpošana! Izmaksāja 350 EUR, plus vēl ap 50 EUR papildus ziedi un volāns. Līgavainim īrējām smokingu "7. avēnijā" par 60 EUR, izskatījās daudz labāk nekā parasts uzvalks. Kreklu un citus sīkumus piepirkām "Mans drēbju skapis".
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Vedēju mašīna - pietiekami ērta un ietilpīga; speciāls auto mums nebija svarīgs.
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Māsīca, kas piestrādā par floristi.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Nē.
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Pasūtīju maketu (85 EUR, pēc tam izmantoju arī citos drukas materiālos), izdrukas un noformējumu gatavojām paši. Bija ķēpīgi un laikietilpīgi, tagad noteikti pasūtītu kādam, lai izdara mūsu vietā. Datumu darījām zināmu jau ap Ziemassvētkiem, ielūgumus izsūtījām ap 2 mēnešus pirms kāzām.
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Izvēlējos dubultuzvārdu; ja neskaita izmaksas un laiku dokumentu nomaiņai, nekādu grūtību nav.
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Lielākā daļa dāvināja naudu, bija dažas jaukas dāvanas, par kurām bijām minējuši, ka tādas vēlētos saņemt.
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Nē, bet palikām svētdienas naktī tai pašā viesu namā jaunlaulāto numuriņā - ļoti laba izvēle, varējām atpūsties, pārrunāt dienas notikumus, izbaudīt divvientulību.
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Uz dažām pozīcijām kaut ko ietaupījām (piemēram, kleita nebija ļoti dārga, neīrējām mašīnu), bet iztērējām vairāk, nekā bijām domājuši - visādi sīkumi ļoti ātri salasās kopā! Taču nenožēlojam izmaksas, jo tās lielākoties bija vērstas uz to, lai gan mēs, gan viesi justos labi.
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Tā kā līgavas ir tās, kuras parasti uzņemas vadību pār plānošanu - bez steigas izdomāt, kādas tieši kāzas gribat! Palasīt citu kāzu aprakstus, it īpaši ārzemju resursus par oriģinālām un mazbudžeta kāzām, un padomāt, vai gadījumā jūs nevēlaties kaut ko pavisam atšķirīgu no ierastā scenārija. Tikai tad sākt meklēt viesu namu un visu pārējo.
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Vairāk piedāvāt savu palīdzību - pat ja līgavai tā tobrīd nebūs vajadzīga, viņa noteikti novērtēs labo gribu! Un būt gatavam mierināt, kad līgava ir uztraukusies un nervoza par kādu plānošanas jautājumu, lai arī pašam šķiet, ka tie ir tīrie sīkumi.
Vēl iesaku ņemt vērā...
Ja aicināt viesus, tad jūsu uzdevums ir parūpēties, lai viņi būtu paēduši un padzēruši, katram būtu sēdvieta, un visi zinātu, kur un cikos jābūt. Taču tikai pašam jaunajam pārim ir teikšana par to, kāda būs ceremonija, kādas aktivitātes un izklaides tiks piedāvātas viesiem, un kādas tradīcijas tiks vai netiks ievērotas. Ja pašiem nepatīk tilti vai košana ābolā, vai mičošana ar aubi, vai jebkas cits no tradicionālā kāzu repertuāra - skaidri sakiet to vedējiem un citiem, kas iesaistīti kāzu plānošanā. Tāpat nevajag pārspīlēt ar visādām atrakcijām un spēlēm - ja ir labi dzērieni, laba mūzika un telpas, kurās patīkami uzturēties, viesi gluži labi izklaidēsies arī bez spiediena no malas.
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Iespējams, plānotu pavisam citādas kāzas ar privātu ceremoniju, kādiem interesantiem elementiem dienas norisē, neparastā vietā. Taču galvenais bija sarīkot lielisku ballīti mums pašiem, ģimenei un draugiem, un tas izdevās par visiem 100 procentiem.
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Minimāla vecmeitu ballīte, nevēlējos nekādus speciālos tērpus vai uzdevumus. Labi pavadīju laiku kopā ar draudzenēm.