FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Liene, 26 gadi

Kāzu datums:02.08.2014
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
Kopā ar pilnīgi visiem sīkumiem aptuveni 6000 eiro. Paredzētais viesu skaits - 53 cilvēki (kopā ar fotogrāfu, mūziķiem un vakara vadītāju).
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Pusi summas saņēmām no vecākiem, otru pusi iekrājām gada laikā.
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Jo sapratām, ka esam īstie viens otram un spēsim nodzīvot kopā garu mūžu. Kā pāris esam kopā 3,5 gadus, no kuriem aptuveni 2 nodzīvoti kopā.
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Gatavošanās teorētiski iesākās pēc saderināšanās - aptuveni gadu pirms kāzām. Sākumā tika nokārtotas būtiskākās lietas - viesu nams, fotogrāfs, vakara vadītājs, mūziķi. Tad lēnā ritmā vēl kādi darbiņi tika darīti, bet nedaudz intensīvāka gatavošanās jau tuvāk kāzu dienai.
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Dzimtsarakstu nodaļā
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Svinības notika viesu namā "Oāze". Viesu nama īre un ēdināšana (ar sagaidīšanas galdu un brokastīm, kā arī krēslu kleitām ar mūsu kāzu krāsas lentām) izmaksāja nedaudz pāri 2000 eiro. Ļoti atsaucīga saimniece, piedāvājumā ietilpa arī viņas noformējums, kā arī palikšana nākamajā dienā bez laika ierobežojuma, jo nekāds cits pasākums tur nebija ieplānots. Tur ir arī pirtiņa un baseins, kā arī dīķi, kur atveldzēties.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Svinību vieta izvēlēta pēc cenas, vietu skaita un viesu izguldīšanas iespējām. Tāpat tika braukts "izlūkos", lai novērtētu vai vieta tīkama. Galda klājējs nāca no viesu nama piedāvājuma. Būtībā bija svarīgs ērtums, lai gatavošanās nebūtu nervoza, bet pēc iespējas vienkāršota. Viesu mājas saimniece arī pati izrotāja telpas, kas izslēdza vēl arī šīs rūpes (iepriekšējā vakarā tur arī notika kāzu svinības un piekļūšana telpām nebūtu iespējama).
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Daces kūkas. 15 eiro/kg+20 eiro par piegādi tieši pirms mičošanas. Pasakaini garda kūka, katra centa vērta!
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Pirmajā vakarā likās, ka paliks ļoti daudz, bet tā kā ārā bija +30... Ēšanas laikā visiem pietika, bet ja runājam par līdzi ņemšanu, tad paņēmām tikai pārpalikumus no gaļas plates, jo apšaubījām salātu turpmāko ietekmi uz organismu pēc stāvēšanas šādā karstumā.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Spēlēja Trešā brigāde. Izvērtējām atsauksmes forumos, kā arī finansiālās iespējas. Cena - 400 eiro. Pārteidza muzikantu labās balsis un arī repertuārs neaprobežojās ar Raimondu Paulu. Labi sadarbojās ar vakara vadītāju, man tiešām patika!
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Pa ceļam bija 2 pieturas ar viesiem, kā arī fotosesija ar vedējiem. Bija organizēti arī vieni vārti. Pirmā pietura netālu no dzimtsarakstiem - Vecumniekos vietā ar nosaukumu "Jūras", kur mūs sagaidīja koka figūriņās un saimieks, kas aktīvi iesaistījās labāko foto kadru režijā :) Pēc tam sekoja māla darbnīcas "Svilpaunieki" apmeklējums ar dažādām aktivitātēm. Pēc šīm aktivitātēm viesi ar vakara vadītāju devās uz viesu māju gatavot sagaidīšanas aktivitātes, kamēr jaunais pāris ar vedējiem laida uz fotosesiju. Fotosesijai nācā izvēlēties B variantu, jo noskatītajā vietā notika pasākums, kas ierobežoja piekļuvi.
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Bija gan vedēji, gan vakara vadītājs, kuri par spīti manām bažām, lieliski sakombinējās un sastrādājās.
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Otrajā dienā bija pirts, peldes baseinā un dīķī. Tika cepti šašliki, dzerts alus. Jāatzīst, ka otrajā dienā valdīja liels karstums un viesi ap pusdienlaiku sāka izklīst pat par spīti tam, ka viesu nams ļāva palikt līdz vakaram.
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Dziesma no filmas Pearl Harbor "There You'll be". Deju kursi netika apmeklēti.
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Tērpi tika pirkti. Kleita salonā "Bonni" - 540 eiro, uzvalks veikalā
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Mūsu pašu mašīna - džips. Izvēlēta ērtībai, lai nevajadzētu izmantot īrēšanas pakalpojumus un uztraukties par kādiem rotāšanas laikā iegūtiem bojājumiem.
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Floriste Inese Priede.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Ielūgumi gatavoti pašrocīgi. Sākām dalīt aptuveni 3 mēnešus pirms kāzām, bet būtībā visi jau bija informēti iepriekš un pedējo ielūgumu sanāca atdot tikai 1 dienu iepriekš :)
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Jā, pagaidām vēl grūtību nav.
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Būtībā dāvanas nepavisam nebija pasākuma prioritāte un iepriekš par to īsti nedomāju. Viesiem ierobežojumu nebija, tāpēc arī vilšanās sajūtas noteikti nebija.
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Neliels 2 dienu izbrauciens uz Igauniju.
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Ietaupījām uz rotājumiem, kas viesu namā jau bija gatavi, uz ielūgumiem, kurus taisījām paši. Vakara noslēgumā nebija ne salūta, ne laternu, bet gan lēti iegādāti LED baloni, kas izskatījās ļoti labi. Būtībā centāmies nedaudz ietaupīt uz visu, protams, saprāta robežās, lai nebūtu nožēlas sajūtas, ka sapnis par skaistāko dienu paliek tāds puspiepildīts.
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Noteikti izmantot darba sarakstu, lai beigu periodā neiestājas apjukums un haoss, kas ir padarīts un kas nav. Iesaku arī pierakstīt ikkatru mazāko izdevumu, jo reāli tā summa izrādās ir manāmi lielāka, nekā liekas saskaitot tikai lielās pozīcijas. Noteikti jāparūpējas par "drošības spilvenu", jo uz beigām tie sīkumi svācas. Un pats galvenais - nesabojāt savu īpašo dienu īgņojoties par lietām, kas nenoris tā kā ieplānots. Tieši šīs lietas beigās būs tās, kas tiks apspriestas visvairāk un paliks atmiņā kā smieklīgākie kuriozi.
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Būtībā to pašu, ko līgavām. Vēl arī neaizrauties ar alkoholu, bet vienu vakaru tomēr veltīt lielākai romantikai un sarunām ar sev tuviem cilvēkiem.
Vēl iesaku ņemt vērā...
Nav jēga uztraukties par lietām, ko tik un tā nevarat ietekmēt (piem, laika apstākļi, viesu uzvedība). Izbaudiet šo dienu, izvēlieties pēc iespējas uzticamākus vedējus un centieties atbrīvoties no tieksmes visu kontrolēt, jo šajā dienā tas tā kā tā neizdosies.
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Pēc kāzām ar 50 viesiem, gribētos tagad uzzināt, kā būtu bijis, ja kāzas būtu šaurā lokā, bet smalkāk, precīzāk izplānotas. Bet tajā pašā laikā, šī diena bija burvīga un iemainīt to pret citu neesmu ar mieru!
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Nē, vecmeitu un vecpuišu ballītes nebija.