FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Maija, 30 gadi

Kāzu datums:09.07.2014
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
Par kāzām kopā samaksājām aptuveni 7000 €, taču šajā summā ir iekļautas arī aviobiļetes un viesnīcas vairākām naktīm pirms un pēc pašām kāzām. Svinībās piedalījās ap 40 viesu.
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Maksājām avansus un kāzām vajadzīgās lietas gādājām pakāpeniski, pēdējos maksājumus veicām no atvaļinājumu naudas un no valsts nodokļos atmaksātās naudiņas. Katrā ziņā ar krāšanu mums galīgi nevedās.
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Pirms kāzām bijām kopā 2 gadus, no tiem arī praktiski visu laiku dzīvojām kopā. Bildinājumu saņēmu pēc pusgada kopābūšanas un ar prieku un pārliecību teicu "jā", jo ir sajūta, ka šis ir cilvēks ar kuru vēlos būt katru sava mūža dienu.
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Es sāku lasīt, pētīt un domāt pusotru gadu pirms kāzām. Tad arī daudz runājām par to, ko un kā mēs gribētu, līdz izkristalizējās pāris galvenās idejas, un gadu pirms kāzām sākām reālus organizēšanas darbus. Vislielākās grūtības sagādāja cilvēku nevēlēšanās atkāpties no jau iestaigātās takas un meklēt nestandarta risinājumus.
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Mums bija 2 ceremonijas. Divvientulībā "jāvārdu" viens otram teicām Liepājas muzejā. Tur apmainījāmies ar saviem laulību solījumiem un gredzeniem un pēc neilga brīža, jau kopā ar lieciniekiem, Liepājas Dzimtsarakstu nodaļā nokārtojām savas attiecības ar valsti.
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Svinības notika ļoti jaukā vietā "Kurzemes Pērle" Aizputes novadā. Svinējām plašā paviljonā ar lielu terasi un gleznainu ezeru blakus. Gulēšana bija turpat blakus esošā viesu mājā un nelielās kempinga mājiņās. Par ēdināšanu rūpējās kafejnīca "Kāpenieki" no Aizputes. Viesu nams izmaksāja ~ 600 €, ēdināšana - 1300 €
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Svinību vieta mums ļoti patika vizuāli, tāpat bija gana laba atrašanās vieta un jauka saimnieku attieksme. Ēdinātājus izvēlējāmies pēc viesu nama saimnieku rekomendācijas, jo viņi klājot praktiski visus kāzu galdus apkārtnē. Es sākumā izskatīju arī citus variantus, tomēr palikām pie šī kā ērtākā.
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Torti, kā arī eklērus un macarons cepumiņus un brīnumgardu maizi pasūtījām Liepājā Boulangerie franču kafejnīcā.
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Ēdamais ļoti daudz palika pāri, mēs būtu varējuši pasūtīt par 30% mazāk ēdiena un arī tad būtu bijis atliku likām.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Mums spēlēja brīnišķīga grupa Dabasu Durovys no Latgales, kuri spēlēja jau mūs sagaidot, džamoja kopā ar mūsu muzikālajiem radiem, dancināja mūs līdz vēlai naktij un vēl nākamajā dienā uzrāva vienu akustisku taimu. Grupa 6 cilvēku sastāvā - bija nolīgti par 450LVL. Starplaikos spēlēja mūsu sastādīta playliste no Spotify. Par mūziķiem viesi izteica milzum daudz komplimentu, par playlisti mūs slavēja gan viesi gan paši mūziķi.
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Pēc ceremonijas zaksā mēs pārgājām pāri ielai uz kafejnīcu "darbnīca" saskandināt par godu civilstāvokļa maiņai ar Labieša alu un atklājām, ka esam pagalam izbadējušies un pavadījām drusciņ vairāk kā stundu ēdot burgerus, saldējumu, dzerot brīnišķīgu alu un relaksējoties. Pēc tam aizbraucām iedzert šampanieti pie zvejas kuģiem un tad arī braucām uz svinību vietu. Bez neviena tilta.
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Par viesu izklaidēšanu lielākoties rūpējās paši viesi - visi ļoti labprāt savā starpā pļāpāja, dejoja un amizierējās. Mēs tikai ik pa laikam drusku pabikstījām publiku vēlamajā virzienā. Mums bija sagatavotas programmiņas ar vakara plānu un tas bija noderīgi, jo visi zināja kas nu būs un kam gatavoties un uz terases bija salikti visādi interesanti aksesuāri - brilles, cepures, ūsas,utt. visi ar tiem labprāt iztaisījās un jautrojās. Muzikanti ļoti labi rūpējās par to, lai deju placis nekad nebūtu tukšs.
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Vienīgā organizētā aktivitāte bija brokastis. Visu pārējo laiku viesi un mēs paši pavadījām neorganizētā jautrībā ejot peldēties, spēlējot volejbolu, mirkstot baļļā un vienkārši muļķojoties. Otrajā dienā prom braucām tikai 8 vakarā.
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Bijām izvēlējušies vienu sev mīļu norvēģu dziesmu, bet kamēr vīrabrālis kopā ar mūziķiem spēlēja ģitāru, mums radās sajūta, ka vajag dejot tieši tad un pirmā deja sanāca mazliet spontāna. Deju kursus neapmeklējām, dejotāji neesam. Nebija nekāds šovs, bet tā mīļi un sirsnīgi pamīcījāmies pa deju placi.
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Savu kleitu pasūtīju vienā amerikāņu internetveikalā. Dārgākā daļa kleitai iznāca sūtīšana un atmuitošana, bet tāpat kopējās izmaksas nepārsniedza 250 €. Kleita bija ļoti ērta un kvalitatīva. Līgavaiņa uzvalks tika šūts pie skrodera pēc pasūtījuma.
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Braucām ar mana brāļa mašīnu, jo mūs šis jautājums īpaši neuztrauca. Mašīna nav ne īpaši jauna, ne šika, toties bija ērti.
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Mašīnas rotājumus, manu pušķi, visas piespraudes un manu vainagu veidoja floristi no "Pīnijas". Pušķis man patika, bet ar piespraudēm gan viss nebija īsti izdevies - nebija tā kā es būtu gribējusi, turklāt karstumā viņas ļoti ātri novīta. Bet tā kā mūs nevienu tas īpaši nesatrauca, tad kopumā pieredze ir pozitīva. Svinību vietu rotāja Inga Bērziņa no bannte.lv Ļoti, ļoti skaisti un tieši tā, kā biju iedomājusies.
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Ielūgumu teksta maketu nopirku etsy.com un tālāk gatavojām paši. Izsūtījām vairāk kā 3 mēnešus pirms kāzām. Apmēram 10 mēnešus pirms kāzām uztaisījam grupu facebook.com, kur pievienojām tos, kas būs ielūgti uz kāzām. Baumas sākām izplatīt jau uzreiz pēc saderināšanās :)
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Uzvārdu nemainīju.
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Visas dāvanas gan vēl nemaz nēsam atvēruši. Mani ļoti aizkustina tie mazākie sveicieni - vīna pudele no kaimiņiem, kartiņas no darbabiedriem, utt. Vēl mums uzdāvināja ļoti skaistu gleznu.
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Mazliet atpūtāmies Latvijā, bet kaut kur vēl ceļot galīgi nebūtu bijis spēka. Rudenī brauksim uz Parīzi.
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Tā īsti ne uz ko. Varbūt vienīgi uz to, ka mums nebija vakara vadītāju. Mums bija labi nodomi būt taupīgiem, bet gala beigās izdarījāmies galīgi ne-taupīgi un sapirkām daudz par daudz vīna un ēdiena un vēl visādus "ļoti svarīgus" sīkumus.
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Pirms sākt panikā ķert un grābt, zvanīt uz viesu namiem un fotogrāfiem, pavadīt krietnu laiku iekšejā dialogā ar sevi pat to, kas tad ir tas, ko es gribu un kā es gribu justies. Tad kad tas noskaidrosies, tad gan kāzu krāsa atradīsies, gan tēma gan viss cits. Noteikti smērējiet saules aizargkremu. Gan sev virsū, gan līgavainim uz deguna. Un velciet ērtas kurpes.
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Ideālajā gadījumā līgavainim vajadzētu izdarīt 50% visu kāzu plānošanas darbu, taču izskatās, ka tā reti kad notiek. Tapēc varu ieteikt turēt aukstu šampanieti ledusskapī, noderēs gan atzīmējot priecīgos brīžus (līgavas uzvaras) plānošanas procesā, gan palīdzēs pārvarēt kādu kreņķi. :) Piedalieties lēmumu pieņemšanas procesā, bet ja kādu iemeslu dēļ to nedarat, tad nekritizējiet jau pieņemtos lēmumus.
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Dažus sīkumiņus būtu pabeigusi vēl drusku ātrāk, lai diena pirms kāzām nebūtu tik aizņemta. Mūsu kāzu diena bija brīnišķīga, labāka nekā es biju iztēlojusies, ka tā būs.