FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Lote, 31 gadi

Kāzu datums:03.07.2014
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
EUR 6000
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Krājām paši, kā arī vecāki nedaudz piedalījās.
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Pirms kāzām kopā 3 gadus, gatavojāmies gandrīz gadu, jo bildinājums bija vasarā un arī kāzas gribējās vasarā.
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Vasarā apbraukājām iespējamos viesu namus un rudenī jau laicīgi rezervējām izvēlēto. Šīs lietas darot laicīgi ir lielāka iespēja izvēlēties labāko cenas/kvalitātes attiecībā it sevišķi, ja kāzas ir vasarā, kas ir karstā kāzu sezona. Vasarā sestdienās īpaši ieteiktu to darīt - braukt skatīties viesu namus, jo tad lielā daļā tieši tiek rīkotas citas kāzas un var uzmest aci kā viesu nams izskatās tieši kāzu noformējumā - var pasmelties idejas vai tieši otrādāk - saprast, ko labāk nedarīt.
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Torņkalna baznīcā
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Viesu nams Ievu Līcis/Umuri Ēdināšana - viesu nama piedāvātās saimnieces.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Svinību vietu izvēlējāmies, jo patika cenas/kvalitātes piedāvājums. Ļoti skaista vieta. Viesu namam ir saimnieces ar kurām tas sadarbojas vai var ņemt savas. Mēs izvēlējāmies vienu no piedāvātajām - pēc atsauksmēm un viņas piedāvājuma - ļoti labs cenas/kvalitātes attiecībā atkal.
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Torti cepa pazīstama konditore.
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Palika pāri
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Valters un Valters Perfekti, arī viesiem ļoti patika. Mums bija dažādu paaudžu publika, bet ballīte visiem bija pa prātam. Izvēlējāmies, aptaujājot vairākus un noklausotie viņu playlistes, negribējās galīgāko umpapā variantu.
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Vedēji
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Lotereja, viesi atskaitījās par paveikto - amatu atskaites.
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Raimonds Pauls, Guntars Račs "Caur tumsu" Apmeklējām pāris nodarbības - pavasarī kuponos tieši bija labs piedāvājums kāzu dejas nodarbībām. Tikām pie riktīgi forša pasniedzēja - Daniela, kurš ļoti uzcītīgi ar mums strādāja arī kā kustību psihologs. Vienu brīdi likās, ka deja līdz galam nav un nekas nesanāks, bet kāzu dienā izdevās labāk kā gribēts - vienīgi kleita nedaudz pinās pa kājām.
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Kleitu šuvu, bija doma sūtīt internetā - riskēt ar ķīniešiem, bet tā kā gribēju tieši mežģīnes, tās no Ķīnas labāk nesūtīt. Nekad nebiju domājusi šūt, bet ir kāzu saloni, kas piedāvā laikot paraugus un šuj uz Taviem parametriem un vēlmēm (to iepriekš nebiju zinājusi) - Ingrida Bridal un Art Mode (uz pusi lētāk kā pirmais un ne tik "glauns" iestādījums kā pirmais, bet ar ļoti pretimnākošām šuvējām, ja nav iebildumu, ka reizēm salonā iet ņigu ņegu un kā "tirgus placī" - pirmajā reizē, kad tur ierados, darba laiks bija beidzies un viss bija pa kluso un mierīgo, ja būtu bijusi atmosfēra kā pielaikošanas reizēs - varbūt būtu saraukusi degunu un aizgājusi, bet tā būtu kļūda, jo dāmas ir sirsnīgas un jaukas un kleita bija skaista). Plīvuram apmali taisīju pati, lai lētāk - griezu ārā mežģīnes no auduma. Veikalā pērkot gatavu būtu izmaksājis 1/3 no kleitas cenas - garajam plīvuram.
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Vedēju vecāku auto - gana liels, ērts un reprezentabls.
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Floriste no salona Bannte - līgavas pušķis, piespraude, ziedi matiem, auto dekori, ziedi vecākiem. Turpat arī nomājām vāzes viesu namam. Ļoti pozitīva un atsaucīga floriste. Tikai tie labākie vārdi.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Salonā nē. Bija fotosesija brīvā dabā.
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Gatavojām paši un dizainu domājām paši, lai nav standarta interneta piedāvājums. Izsūtīt sākām gandrīz 2 mēn. pirms kāzām.
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Jā. Baznīca pēc likuma ziņas iedz. reģistram iesniedz max 14 dienu laikā. Mūsu gadījumā arī max laiks pagāja. Pasi gan mainīja datus ievadot manuāli reģistrā un tikai pēc tam varēja doties uz CSDD. Paralēli ne, jo viņiem neuzrādījās jaunais uzvārds.
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Pamatā nauda - bet viesi bija pacentušies ar interesantiem nofirmējumiem.
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Aiznākamajā dienā braucām uz Igauniju un Sāremā. Tālāks brauciens plānots vēlāk. Negribējās uzreiz pēc kāzām pakoties un tālu braukt.
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Laicīgi rezervējot "lielās izmaksu sadaļas" - viesu nams, fotogrāfs, muzikanti tikām vēl pie vecā gada un vecās valūtas cenām. Uzvalku laicīgi pirkām, kad bija labas atlaides. Daudz ko gatavojām paši, laicīgi meklējām un skatījāmies atlaides. Ik pa laikam der ielūkoties kuponu piedāvājumos - tā līgava skaisti sapucējas kāzām (dažādos kuponu saitos bija labs viena un tā paša salona piedāvājums - vispirms piezvanīju un sarunāju vienā dienā visus pierakstus, lai viss smuki pēc kārtas - manikīrs, pedikīrs, skropstas), tikām pie kāzu dejas, nobukojām viesnīcas un SPA pēckāzu braucienam, pasūtījām dāvanas vecvecākiem - apdrukātas brīnumkrūzes. Alko pirkām laicīgi, kad bija labas atlaides - dzirkstošos vīnus pat dabūjām ar dubultatlaidi (nez kāpēc pirms svētkiem veikalā atlaides summējās) un par labāku dzērienu maksājot tikpat cik bez atlaides ne tik garšīgie burbuļūdeņi.
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Palīdzēt sagatavošanās darbos.