FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

agate, 30 gadi

Kāzu datums:10.08.2013
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
ap 7000 ls, 50 viesi
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Naudu iekrājām.
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Kopā esam nu jau 8 gadus.
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Gatavošanos sākām aptuveni 7 mēnešus pirms. Sākām ar viesu namu.
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Baznīcā.
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Viesu namā "Laso" Cēsīs. Neieteiktu šo vietu dēļ saimnieku attieksmes un neorganizētības. Bijām ļoti neapmierināti vēl ilgi pēc kāzām. Ļoti slikta attieksme, serviss. Otreiz nekad neizvēlētos šo viesu namu un nevienam neieteiktu. Vieta īpaši skaista, bet viss pārējais ļoti zemā līmenī. Viesu nams 1000 ls plus 15 ls no cilvēka par galdu. Skumīgākais, ka ēdiens negaršīgs, par kafiju PRASĪJA NAUDU (!!!), pie tortes aizmirsa iznest kafiju, viesiem pašiem bija jātaisa virtuvē kafija, otrajā rītā uz galda nebija liela daļa no solītā un runātā, augļu galds sastāvēja tikai no vīnogām un plūmēm utt utt Milzīga vilšanās! Un neērti no viesiem.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Pēc skaistā viesu nama un apkārtnes. Jau pāris gadus iepriekš zināju, ka kāzas gribēšu šajā vietā.
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
"Kārumlādē"" Cēsīs. Fantastiski skaista torte, garšīga, saimnieces ļoti laipnas un patīkamas. Noteikti iesaku! Kg neatceros, bet samaksājam ap 90 ls. Esmu pasūtījusi šeit jau iepriekš un vienmēr viss ir bijis uz visiem 100!
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Bija viesi, kas sūdzējās, ka nepietika. Pietrūka paštaisītā saimnieču limonāde.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Spēlēja grupa, 400 ls.
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Bija ļoti interesanti. Ne par daudz, ne par maz. Par cik lielaķo daļu pasākumu vedējiem ieteicu, saplānoju pati, viss bija ļoti labi!
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Vedēji.
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Āra spēles, mantu izpirkšana. Vakarā vedēji bija sarīkojuši pārsteiguma salūtu! Apraudājos aiz skaistā pārsteiguma un emocijām, kuras bija sakrājušās skaisto kāzu laikā!
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Michael Buble
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Kleita tika sūtīta internetā, tāpēc gribētu ieteikt meitenēm nebaidīties sūtīt no interneta veikala, jo vienmēr ir iespēja pielabot pie šuvēja, cena ir burtiski uz pusi zemāka kā veikalos plus sliktākajā gadījumā vienmēr ir iespēja sūtīt atpakaļ. Mana kleita bija ļoti skaista!
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Retro stila limuzīns. Izrādījās ļoti vecs, ierūsējis, knapi gāja uz priekšu, kas kaitināja, jo laika kā parasti kāzās bija maz.
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Floristi no Valmieras. Ja nemaldos, "Rēzija" bija salona nosaukums. Īpašnieks bija ļoti atraktīvs puisis, visu saprata no pusvārda, ļoti pretīmnākošs, pozitīvs. Rezultāts sanāca ļoti skaists! Ieteiktu viņu ari citiem.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Fotogrāfs Uģis Brālēns no Valmieras. Ļoti jauks, vienkāršs, atsaucīgs puisis. Bijām apmierināti. Fotogrāfēšanās vietas un izvietojumu gan izdomāju es pati jau iepriekš, tāpēc nevarētu teikt, ka viss uz viņa. Bet ieteiktu viņu citiem. Arī honorārs bija ļoti pieņemams.
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Ielūguma dizainu pa lielam izdomāju pati. Pasūtīju salonā "Arioso" Rīgā. Galarezultāts fantastisks! Manā uztverē un pēc daudzu viesu teiktā, visskaistākie redzētie ielūgumi! Māksliniece ļoti jauka un pretīmnākoša! Noteikti iesaku!
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Pie jaunas pases tiku momentā, uzvārdu mainīju es.
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Jā, ielūgumā tika norādīts, ka "dāvanas vēlamies saņemt, iesaiņotas mazās aploksnītēs".
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Medusmēnesis Itālijā 2 nedēļas. Noteikti labākā vieta romantiskam ceļojumam. Bijām Venēcijā, Romā un Sicīlijā. Izbaudījām gan skaisto, romantisko Venēciju, gan ar mākslu, vēsturi piesātināto Romu, gan arī nedēļu pavadījām fantastiskajās Sicīlijas pludmalēs! (Cefalu, Taormina). Noteikti iesaku kā medusmēneša galapunktu!
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Īsti uz neko. Vienīgais galda kartes taisīju pati, jo gribēju ielikt savu ieguldījumu. Neņēmām vakara vadītāju, jo negribējām, lai svešs cilvēks vada un organizē mūsu īpašo dienu. Pa lielam visu organizējām un izdomājām paši, lai neapgrūtinātu vedējus. Pati sastādīju detalizētu plānu, to gatavu jau nododot vedējiem. Pēc negatīvas pieredzes draugu kāzās, kad gados paveci vedēji bija izdomājuši absolūti neatdekvātu plānu, gribējām, lai mums viss notiek, kā paši vēlamies. Beigās rezultāts bija perfekta kāzu diena ar vēl papildus pārsteigumiem! Bija salūts utt.
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Plānot visu laicīgi! Un galvenais - izbaudīt šo dienu, nedomājot par vakara gaitu vai viesiem, bet tikai par sevi un līgavaini! Kāzu dienā to drīkst!
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Lutināt savu līgavu!
Vēl iesaku ņemt vērā...
Gala izmaksas noteikti pārsniedz iecerēto.
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Izvēlētos citu viesu namu nožēlojamās saimnieku attieksmes dēļ. Vairāk nemainītu neko!
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Ballīti rīkoja labākā draudzene ar pārējo meiteņu piepalīdzēšanu. Izdevās lieliski! Svinējām uz jahtas utt. Ja būtu kas jāmaina, vairāk piedomātu pie aicināto meiteņu izvēles. Ieteiktu aicināt tikai pašas tuvākās draudzenes. Plus ieteiktu neiesaistīties organizēšanā, jo tas uzdzen tikai lieku stresu, nevajadzīgu.