FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Antra, 25 gadi

Kāzu datums:23.08.2013
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
Kopējās kāzu izmaksas bija 9 000 GBP, Kāzās bija 75 viesi
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Nolēmām precēties, jo bija jau pagājuši 9 gadi, kopš esam pazīstami. Savienot savas dzīves vēlējāmies oficiāli, jo tas bija kā nākamais solis mūsu attiecībās. Attiecības taču visu laiku ir jāuztur formā, ne tā?
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Bildinājums bija Ziemassvētku vakarā, 2012. gadā. Jau janvāra sākumā sākām gatavoties. Meklējām viesu namu, kas likās primārais. Zinājām, ka nevēlamies sarakstīties Dz.S. nodaļā, tāpēc azartiski lūkojāmies pēc piedāvājumiem, ko sniedz Latvijā. Lielākās grūtības sagādāja... laikam nekas, jo par visu atbildīga bija Vedējmāte un Vedējtēvs. Viņi sarīkoja mums kāzas, ne ko par to mums nestāstot. Mēs zinājām tikai pāris svarīgākās lietas (kur, kad, cikos...)
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Ceremonija notika Cēsu Jaunajā Pilī.
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Svinības notika Vecpiebalgas pagastā, gleznainā Alauksta ezera piekrastē, viesu namā "Liel-Kaibēni". Nakošās 4 dienas pavadijām pie paša Alauksta ezera, Vecatēva privatīpašumā. Viesu nams izmaksāja 500Ls, Edināšana 1200Ls viesu namā. Uzkodas pa ceļam un Cēsu Pils dārzā - 70 Ls, šampanietis, kas tika vests no Francijas - 200 Ls.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Svinību vietu viennozīmīgi izvēlējāmies pamatojoties uz to, kur nākamajā dienā dosimies. Apsvērām visus iespējamos variantus, un Vecpiebalga likās tas pats labākais.
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Kāzu torti pasūtijām Cēsīs, Vinetas un Allas "Kārumlādē". Torte izmaksāja 150 LS.
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Ēdamais palika pāri. Ēdām vēl 2 dienas, kuras pavadijām pie Alauksta ezera, atpūtas kompleksā.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Muzikanti mums nebija. Spēlēja Dīdžejs. Izvēlējāmies Dīdžeju, jo pārsvarā bija jaunieši. Gribējām trakas kāzas, kuras tādas arī bija. Dīdžejam bija visa veida mūzika - no standarta kāzu un balles dziesmām, līdz pat jaunakajai un aktuālākajai Latviešu un ārzemju mūzikai.
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Notikumi bija dažādi. Vedēji bija pacentušies uz visiem 100%. Bija zirga pajūgs, Katra pieturvieta bija noformēta un izgreznota, par ko parūpējās divas meitenes, kuras visu laiku brauca pa priekšu, lai paspētu visu izdarīt. Bija atrakcija (neplānota) ar traktoru, neliela fotosesija, kura, manuprāt, bija viens no skaļāko ovāciju un atmiņu brīdis. Viens no Līgavaiņa brāļiem, kādā no pieturvietām, ieskrēja pļavā, palūdza aizlienēt traktoru mazai fotosesijai. Bildes vienkārši kolosālas. Protams arī pašā Vecpiebalgā Vedēji bija sarūpējuši baložu pārīti, kurus palaidām brīvībā. Arī parsteigums bija sarūpēts katram no viesiem. Vedēji bija ierunājusi mūzikas disku, ar mūsu mīļākajam dziesmām, pirms katras dziesmas bija apraksts. Viesiem ļoti patika. Joprojām liekas uzjautrinoši, kā Omes un Opji klausijās DMX un Spice girls :)
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Par viesu izklaidēšanu no sākuma bija paredzēts vakara vadītājai, bet par cik šī sieviete vēlējās kāzas pa savam prātam rīkot, neņemot vērā, ko mēs - Jaunlaulatie vēlamies... nācās atteikt viņai. Rūpējās vedēji, kuriem tas sanāca vienkārši lieliski.
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Otrajā dienā viss gaja vairāk pašplūsmā. Bijām brīvā dabā, spēlējām voleibolu, Laivu braucieni pa Alauksta ezeru, Pirtī iešana un protams - liela svinēšana
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Izvēlējāmies Andris Kivičs - Pirmais Valsis. Un, kad bija jādejo viesiem sī deja, ieradās pats dziedatājs, un bija izmainijis nedaudz vārdus, lai nodziedātu tieši mums šo dziesmu. Tas bija kā viens no spilgtākajiem momentiem, ko bija sarūpējuši Vedēji. Deju kursus neapmeklējam, mācījāmies paši.
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Tērpus pirkām un šuvām. Vīram uzvalku nopirkām, aproču pogas uzdavināja Līgavaiņa brālis, attiecīgas viņu profesijai. Līgavaiņa braļiem un vedējtēvam bija vienādas štrumbantes un šlipses, kuras iegādājāmies veikalā. Līgavas māsām un Vedējmātei kleitas arī pirkām veikalā. Līgavas kleita... ar to bija lielas problēmas... Kopa tika iegadatas 3 kleitas, no kurām tapa viena - īstā...
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Kāzu transports bija busiņš... Gribēju, lai Jaunlaulātie un Vedēji, kā ari Ligavas māsas un Ligavaiņa brāli būtu visa "ceļojuma" laikā kopā... Vajadzēja lielu auto. Limuzīnu neviena kompānija nevēlējās izīrēt, jo uz viesu namu bija jabrauc 5km pa zemes ceļu.
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Līgavas pušķī, Līgavas māsu/brāļu puķu bumbas/ piespraudes, Līgavaiņa pispraudi un Vedējtēva piespraudi pasūtijam ziedu salonā - Cēsīs. Konkrēti nezinu kurā, jo to arī Vedēji bija paši izdomājusi
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Fotogrāfējāmies tikai un vienīgi brīvā dabā. Privatajai fotosesijai pieteicam vēl Vecpiebalgas muižu, kur bildes iznāca fantastiskas.
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Ielūgumus taisiju pati. Bija mums video ielūgums. Scenāriju parrakstijām kadas 6 reizes, filmējām 2 reizes, filmēšanas laika arī nedaudz pārveidojām scenāriju. Video montāža ilga 3 nedēļas. Izsūtijām 3 mēnešus pirms kāzām.
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Uzvārda maiņa nekādas grūtības neradīja.
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Dāvanas saņēmām visdažādākāš. Vislielākā davana bija kāzu ceļojums 10 dienas Ēģiptē. pārējās dāvanas bija Latvijas Jubilejas Latu kolekcijas dažādos noformējumos. Bija arī tradicionālais trauku komplekts. Vedēji bija sarūpējuši gultas veļu, kur ir izšūti mūsu iniciāļi.Protams - naudiņa...
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Kāzu ceļojumā dosimies pavasarī.
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Īsti nemāku teikt, jo visas izmaksas par katru lietu atsevišķi nemaz nezinu. Vedēji par visu parūpējās, tik pateica ik pa laikam cik naudas vēl vajag.
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Uzticēt kāzu rīkošanu un organizēšanu kādam citam! Nekas nav fantastiskāks kā izbaudīt nesatraucoties kāzu dienu, ar prieku un relaksējosu sajūtu visu dienu ne par ko nedomāt. Lai streso tie, kam nav jāprecas!
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
To pašu ko Līgavām.
Vēl iesaku ņemt vērā...
ka precaties vienu reizi, apsveriet visu kartīgi, lai nav jāsaka - vajadzēja darīt tā un šitā. Par laimi varu teikt - Mums bija Ideālas kāzas... paši nebūtu ne uz grama uztaisījuši labāk!
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Noteikti nebūtu ļāvusi savai un vīra ģimenei iesaistīties kāzu rīkošanā. Nebūtu tik ļoti pārdzīvojusi par visādiem sīkumiem, ko vēlas citi...
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Bija gan Vecpuišu, gan Vecmeitu ballītes. bija super, par visu bija padomāts, gan A plāns, gan B plāns... Ieteiku,s citām līgavām - izvēlaties kārtīgi kas taisa jūsu vecmeitu ballīti... Tam cilvēkam ir jaizdabā jūsu vēlmēm, nevis pārējo meiteņu vēlmēm...