FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Kristīne, 26 gadi

Kāzu datums:09.08.2013
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
Kopējās kāzu izmaksas 4 000 Ls, viesu skaits 70-75! Jo bija tādi, kas bija tikai uz baznīcu un bija tādi, kas tikai uz viesību daļu, tajā dienā vairs neko nevarēju nokontrolēt! :)
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Lielu daļu maksājām paši, nu jau jaunajam vīram bija iekrājumi, es pus gadu visu savu algu atdevu kāzu izmaksām! No abām pusēm daudz palīdzēja arī vecāki! Vīra vecāki vairāk ar līdzekļiem, bet manējie gan ar līdzekļiem, gan, piemēram, otrās dienas svinībām bija sagādājuši aliņu viesiem un kūpinātas vistiņas! Tiešām pēdējā nedēļa līdz kāzām bija traka, tāpēc arī liels paldies jāsaka vecākiem!
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Vienu dienu pirms kāzām mums apritēja 5,5gadi kopš mūsu iepazīšanās un kopā būšanas brīža! Vīrs mani bildināja ļoti ārtri, bija kaut kādi 3 mēneši no iepazīšanās brīža pagājuši, bet mums abiem jau otrajā randiņā bija skaidrs, ka neatdosim viens otru citiem! :)
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Principā par to, ka šajā vasarā svinēsim kāzas, nolēmām pagājušās vasaras izskaņā. Nu tad reāli sanāca gadu pirms kāzām mēs par to vienojāmies, bet par cik mums lielas sagādāja grūtības vienoties tieši par kāzu norises vietu, un to stilu, tad realitātē uz tādām kāzām, kādas notika sākām gatavoties tieši 3 mēnešuz iepriekš, bet daudzi kontakti bija apzināti jau pirms tam.
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Ceremonija mums notika Ķempju Evaņģēliski Luteriskajā baznīcā. Mums abiem bija skaidrs lēmums par to, ka gribam skaistas laulības un lai tas ir uz visu mūžu, un ļoti nopietni, tapēc arī baznīcā!
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Svinības mums bija ļoti skaistā Vidzemes viesu namā "Laimes Ligzda". Par viesu namu, kā arī par ēdināšanu varu teikt tikai visus tos labākos vārdus! Viesu nams izmaksāja 200 Ls pirmā iemaksa+ 490 Ls(aptuveni- to īsti neatceros, jo šo maksājām nākamajā rītā pēc kāzām), bet ēdinātāji izmaksāja 990 LVL. Daudz palīdzēja tas, ka viņi ņēma pretī arī gaļu, dārzeņus, sulas, utt no mūsu vecāku zemnieku saimniecības!
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Par cik izvēle krita uz to, ka kāzas svinēsim manu lauku māju apvidū, tad ar to arī sākām, un vienkārši pēc bildēm un atsauksmēm internetā meklējām feinas vietas, kas atrodās Siguldas tuvumā, tāpēc baznīca bija pie Līgatnes, bet viesu nams pie Cēsīm. Aktivitātes starp baznīcu un viesu namu bija Cēsīs - lielajā parkā un pilsdrupās, lai viesiem nabūtu jāraukā gari un nogurdinoši ceļa gabali!
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Kāzu tortes izmaksas aptuveni kādi 20 Ls bija, jo to gatavoja mama mamma, kas pati gatavo lauku tortes mājās! :)
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Ēdamais palika pāri un pilnīgi visiem viss ļoti garšoja! To, kas palika pāri, mēs paņēmām līdzi, jo bija ieplānots vēl AFTERPĀRTIJS manu lauku māju šķūnī! Tātad arī otrās dienas ballētāji bija pabaroti!!! :))
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Ar muzikantiem gāja traki. Beigās izvēlējāmies Es, Tu un Saksofons, bet neteikšu, ka bijām ārkārtīgi apmierināti! Bet nebija jau arī slikti, vienkārši organizējot kādam citam kāzas, ieteikšu par to rūpīgāk padomāt. Šī grupa vairāk tomēr der vecākai kompānijai, nekā bija mūsējie, bet nu uz ballītes otru galu jau visiem viss patika :D
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Principā viss bija kārtībā, mums bija tikai vieni vārti, bet ar ļoti daudz uzdevumiem! :) Par to paldies mūsu kāzu viesiem! Bet viss bija kā plānots! Pēc ceremonijas bija uzvedums Cēsu pilsdrupās un tad fotosesija un pēc tās jau braukšana uz viesu namu un baļļuks!
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Mēs paņēmām vakara vadītāju Aiju Liepiņu no Precos.lv kāzu vadītāju piedāvājumiem. Cilvēks jau bija centies, bet man joprojām ir "škrobe" par 10 svarīgām lietām, kas netika izdarītas, parādītas, noorganizētas, utt. Noteikti ar vadītāju ir daudz jātiekās, jo tas tak nav jūsu tuvais cilvēks, kas par jums visu zina, un ir miljons reižu visu jāizrunā, nevis jāpaļaujās uz- "Būs jums pārsteigums!"
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Aktivitātes otrajā dienā organizējām mēs ar vīru, viņš darbojās kā dīdžejs, jo tā ir viņa sirdslieta, bet es vadīju dažādas spēles!
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Nekādus deju kursus neapmeklējām, nepaļāvāmies visam kopējam patreizējam bumam par "superīgo pirmo valsi", kurš ir stundām ilgi mācīts un pēc tam sanāk nevekls. Mūsu pirmais valsis bija Edgara Liepiņa "Lācītis", kura laikā viesi mūs nopūta ar ziepju burbulīšiem, bet mēs dziedājām līdzi un smējamies, jo tā tik tiešām bija mūsu deja!
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Tērpus pirkām! Vīra uzvalks izmaksāja 150 Ls, 66Ls apročupogas, krekls un otrās dienas bikses un 62,58Ls kurpes. Piebildīšu, ka man ir 2 metrus garš vīrs ar 47-48 kājas izmēru, tāpēc viņam šo visu bija dikti grūti atrast, bet uzvalku mēs pirkām "Evermen", kreklu un otrās dienas bikses "Sunset Suits" un kurpes "Ecco", bet savu kleitu pasūtīju internetā, pēc vienīgās kleitas līdzības kādu biju iemīlējusi laikojot salonā, kleita ar visu atmuitošanu izmaksāja ap 200 Ls, un kurpes izvēlējos ļoti ērtas un klasiskas no "Tamaris" pa 35Ls.
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Ļoti ilgi gribējām veco Volgu ar briedi, bet tad pēkšņi atradām vecu Žigulīti, kā mēs smējāmies - tas ir mūsu limuzīns jāņu nakts krāsā :D Nu vienkārši iemīlējāmies tajā vāģītī un viss!
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Ar visiem "skaistuma darbiem" nodarbojās mana draudzene Vika, līdz ar to samazinājās arī izmaksas uz to, jo viņa to darīja tikai par pašizmaksu! :) Bet viņa mums taisīja 2 līgavas pušķus, 2 līgavaiņa piespraudes, dekorēja baznīcu, viesu namu, mašīnu, taisīja fotostūrīšus, dekorēja dejošanas vietu ārā, taisīja viesu grāmatu, mūsu fotogrāfiju stūrīti, utt! Viņa man bija viens no lielākajiem un mīļākajiem palīgiem šajā sagatavošanās procesā!
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Fotogrāfs mums bija tik tiešām VISSSSS labākais - Gatis Saukāns, ļoti profesionāli strādā, to ļoti jutu uz sevis, jo pati tajā dienā nebiju īsti adekvāta, nevarēju koncentrēties, viņš visu laiku strādāja pie tā, lai sanāktu ļoti labas bildes mums un mūsu viesiem priekš atmiņām! Lieki piebilst, ka viņa pakalpojumi mums bija kā dāvana!!! :) Viņš un viņa līgava Liene, kura bija mana līgavas māsa, mums bija neatsverami palīgi un atbalsti!!! :)*
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Ielūgumus pasūtīju no zināmas meitenes! Kopīgi nonācām pie mūsuprāt ideāliem ielūgumiem! Kas izmaksāja 70 Ls.
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Jā, mainīju un par to ilgi domāju, jo esmu patriote, bet tagad man ir krievisks uzvārds, bet par labu uzvārda maiņai nolēmu, jo jau no bērnības zināju, ja jau meitene precēsies, tad meitenei būs vīra uzvārds, un likās muļķīgi, ka bērniem, piemēram nebūs mans uzvārds! Tā ir ģimene, un uzvārds ir rādītājs tam!
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Jā! Lūdzām, lai viesi nestiepj smagas kastes. Aploksnītes labi palīdzēja, tagad meklējam ceļojuma galamērķi :)
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Vēl neesam devušies, vīrs šogad pabeigs Dokturantūru, tad brauksim, kā saka, nosvinēsim visu! :)
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Nu principā uz daudz ko - uz kāzu dekorācijām, uz torti, uz fotogrāfu, uz ēdināšanu, uz alkoholu, uz kāzu kleitu uz ielūgumiem, uz gredzeniem, uz otrās dienas apģērbiem. Viss tikai dēļ pazstamajiem. Ļoti ar to paveicās. Ja tas viss nebūtu, budžetam būtu jāpieskaita vismaz vēl 1 500 Ls.
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Nesastresināt savus topošos vīrus, jo attiecības pārbaudās šādos grūtos brīžos! Jo pašām, ticiet man, būs milzīgs stress! Sagatavot sarakstu ar darāmajiem darbiem, principā dikti palīdz precos.lv saraksts! Man vienīgi ija palildus darbi, jo mums piemēram bija līgavas māsas un līgavaiņa brāļi! Izdalīt kam vienvar, darāmos darbus, lai palīdz! Padomāt par liekām zeķēm, matu laku, utt! Un pirms baznīcas aiziet uz WC!!!! Lai nesanāk kā man, čurāt aiz žigulīša pie baznīcas :D
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Novērtēt, cik daudz jūsu sieva dara, lai jūsu diena būtu izdevusies, ja jau viņa ir izvēlējusies jūs, tad viss ir kārtībā!!! Un izbaudiet šo dienu, esat viņas stiprais plecs!
Vēl iesaku ņemt vērā...
No rīta pirms visa trakuma paēst un iedzert Herba Stress sīrupiņu! :D Tas bija dikti labs un noderīgs!!!
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Laikam neko! Viss bija brīnišķīgi! Es vienīgi gribētu vēlreiz šo dienu piedzīvot! Es ļoti daudz ko neatceros!
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
ŪŪŪŪUUUU, man tika veselas divas, vienā mani nolaupīja VIP dāmas melnā un aizveda ceļojumā, kur trakojām, plēsāmies, smējāmies un izbaudījām superīgo laiku! Otra bija klasiskā vecmeitu ballīte manā lauku pilsētiņā ar māsām un tuvām draudzenēm! Vīram savukārt bija Vecrīgas baļļuks, kas beidzās ar diviem protokloiem :D Labs! Galvenais visā, mieru, kāzas ir tikai viena skaista diena jūsu dzīvē! Izbaudiet, lai atcerētos! Atmiņas un tās dienas sajūtas mani nekad nepametīs!!! :)