FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Omārs, 28 gadi

Kāzu datums:05.02.2013
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
Saskaitot visus izdevumus, kas iekļāva gan kleitas, uzvalkus, dekorācijas, viesu namu, ēdienu u.c sīkumus; ap 6,000 Ls. Kopā bija apmēram 60 viesi.
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Krājām paši, lai gan krāt nebija nepieciešams, jo laikus izplānojām visu un pirkām visu.
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Jo tas bija loģisks solis. Līdz tam kopā bijām apmēram 6 gadus, lai gan 2,5 gadus dzīvojām citās valstīs, bet regulāri satikāmies.
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Apmēram gadu iepriekš, varētu pat būt 1,4 gadu iepriekš. No sākuma sākām ar fotogrāfu un video režisoriem, jo tos gribējām tos labākos. Tad gāja viesu nams un dzimtsrakstu nodaļa. Tad arī pateicām radiem un draugiem.
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Rīgas Pārdaugavas nodaļā. Ceremonija bija tiešām skaista, līgava noraudājusies ka nu :) Abas mammas noraudājās, kā arī neiztika bez viesu raudāšanas. Darbinieki ļoti mīļi noskaitīja dzejolīšus. Tiešām iesakām!
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Svinējām Rīgā - Gardenia restorānā. Par katru viesi maksājām 22 Ls + 1,5 korķa nauda un 1ls par apkalpošanas maksu. Bet ēdiens bija ļoti garšīgs, pāri palika vieglas uzkodiņas, bet torti noēda momentā. Pat nepaspējām paņemt gabaliņu uz mājām :)
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Meklējām Rīgā, jo vēlējāmies vienas dienas kāzas. Tad vajadzēja diezgan pamatīgu zāli, jo sākumā plānojās ap 70 viesiem. 22 ls nešķita dārgi, jo svinējām centrā.
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Turpat viesnīcā. Kā jau minēju - tā bija ļoti garda. Ja nemaldos tad bija 14ls par kg.
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Mazliet palika pāri, bet kopumā viss bija tieši tik, cik bija nepieciešams.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Bija DJ, jo muzikantus īsti negribējām. Pārsvarā bija jaunieši un daudz jautrāk ir ar DJ. Tā arī bija, DJ bija superīgs! Pats visu sagatavoja, noskaņoja un pieslēdzās viesiem. Bija arī jauna meitene, kas izpīldija 5 dziesmas dzīvajā.
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
šo punktu izlaidām, jo negribējām 100 gadus vecas tradīcijas. Mums bija mūsdienīgas kāzas.
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Vakara vadītājs! Super puisis, izklaidēja visus ka nu! Dejoja visi. Vairāki pēc kāzām nāca klāt un pauda sajūsmu par mūsu superīgo komandu!
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Bija vienas dienas kāzas. Bet otrajā dienā mūsu dzīvoklis bija pilns ar viesiem. Bet tur tikai dzērām palikušo alkoholu un apspriedām sīkumus.
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Dejojām tango, mācijāmies šeit pat Norvēģijā. Deja īsti neizdevās kā bija iecerēts, jo tiešām nebija laika tai gatavoties, bet nu neviens nemanīja.
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Līgavas kleita tika pirkta ārzemēs, no ASV, dizainera kleita - La Sposa. Apmēram 600 ls kopā ar piegādi. Līgavainim bija Hugo Boss uzvalks kas izmaksāja ap 700 ls kopā ar kurpēm.
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Izvēlējāmies radinieku mašīnu, jo limuzīnu negribējam un īrēt auto negribējām, jo tam nepiešķīrām daudz uzmanības.
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Mašīnu rotāja florists, ko līgava atrada šeit pat forumā. Bet jaunajam pārim, diemžēl, nepatika ne pušķis, ne piespraude, nedz arī mašīnas rotājums. Iekritām, bet kāzu dienā tas īsti netraucēja. Laime nav ziedos :)
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Nekādā gadījumā, jo tur bildes sanāk mākslotas. Mūsu fotosessija bija parkā, Vecrīgā un Jūrmalā, toties tās sanākušas mums dievīgas.
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Ielūgumus viedoja radi. Izsūtijām diezgan vēlu - 3 mēnešus pirms kāzām, bet laikus visiem nosūtijām pašu gatavoto "save the date"
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Līgava mainīja uzvārdu. Problēmu nebija, un viss tika izdarīts 2 dienu laikā, lai gan bija jāstāv rindās, jo šogad pases mainītāju bija daudz.
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Norādijām, ka vēlamies mazu dāvaniņu aploksnēs, jo dzīvojam ārzemēs un stiept visas dāvanas būtu šausmīgs uzdevums. Lai gan beigās ta ka tā sadāvināja gan glāzes, gan traukus un gultas veļu.
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Pagidām nekur, jo līgava tikko sākusi jaunu darbu, bet dosimies uz gada jubileju - nav īsti skaidrs kur, bet ceļojums noteikti būs.
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Uz kāzu mašīnas īri. Un viss :) īsti netaupijām, jo bijām sakrājuši pamatīgu žūksni :)
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Nestresot, arī ja līst lietus un pušķis nav izdevies. Kā mūsu gadijumā. Bet tas mums netraucēja un savā kāzu dienā riktīgi izpriecājāmies. Paši nebijām dzēruši visu dienu un nakti līdz ar to bija daudz vairāk enerģijas un pacietības.
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Būt pozitīvam un neņemt vērā kad līgava savā kāzu dienā skraida apkārt un streso par katru sīkumu. Tas viss būs galā un beigās pašiem nāks smiekli.
Vēl iesaku ņemt vērā...
Mums ļoti patika vienas dienas kāzas. 2 naktī nosūtijām visus mājās ar pašu organizētu autobusu un devāmies uz luksus nummuriņu baudīt šampānieti burbuļvannā. Paradīze.
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
cītīgi apspriestu visas detaļas ar floristu, arī krāsas un izmērus.
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Abiem pāriem bija balles. Nekas īpašs, bet bija jautri.