FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

PRECĒTO PIEREDZE

Vārds: Kristīne, 27
Vecums: 27
Kāzu datums: 09.08.2013

Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?

Kopā sanāca ap 10 000 LS. Viesu skaits: 34 pieaugušie, 4 bērni, pārējie(dīdžejs, fotogrāfs u.c.)

Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?

Nopelnījām paši. (Gada laikā sakrājām, strādājot ārzemēs)

Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?

Loģiskais turpinājums. Gribēju, lai mani vairs nesauc par ''draudzeni''. Kopā nodzīvojām 6 gadus.

Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?

6 mēnešus iepriekš uzrakstījām iesniegumu, norezervējām kāzu ceremonijas norises vietu (Livonijas Ordeņa pili), viesu namu, nopirkām drēbes, gredzenus, atradām kāzu aģentūru un veicām pirmo iemaksu 5 mēn.iepriekš pasūtījām ielūgumus 4 mēn.iepriekš izvēlējāmies fotogrāfu un videooperatoru 3 mēn.iepriekš pirkām visādus sīkumus, kas būs nepieciešami 2 mēnešus iepriekš atradām ēdinātājus, make up speciālistu 1 mēn.iepriekš sākām mācīties kāzu valsi Meitenes, lielākās grūtības sagādāja tas, ka cilvēks, kurš strādā kādā noteiktā darba vietā un apgalvo, ka ir speciālists, nemaz nav tas, par ko var uzdoties. Konkrēti - frizieris (-e). Obligāti izmēģiniet kāzu frizūru vairākas reizes! Sāpes sirdī uz ilgiem laikiem. Izmēģinājuma reizē man līdz galam neko nepabeidza, mainīt vairs nebija laika. Labāk būtu pati taisījusi savām rokām.

Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?

Ceremonija notika Livonijas Ordeņa pilī Ventspilī.

Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?

Svinības notika viesu namā "Ventaskrasti". Super vieta! Izmaksāja 850 (izīrējām viesu namu, visas istabas, virtuvi). Ēdienus pasūtījām no Marinas, kas dzīvo kaut kur Ventspils rajonā. Ļoti laba cena, apkalpošana un arī ēdiens garšīgs. 11 par cilvēku plus 1 lats par apkalpošanu. Arī torti tur pasūtījām, bija skaista un garda.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?

Vietu izvēlējāmies pēc atsauksmēm un pēc tā, lai visiem būtu pietiekami daudz vietas. Svarīgi bija arī tas, lai varētu nakšņot tajā pašā vietā. Galda klājēju ieteica radinieki.

Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?

Kāzu torte izmaksāja ap 40-50LS. Liela, skaista, garšīga. Arī smaga. Konkrēto svaru nepteikšu, bet pietika divām dienām. Es paspēju kādus 3 gabalus apēst.

Ēdamais pietrūka vai palika pāri?

Ēdamais palika pāri, tikai salātiņi nākamajā dienā vairs nebija ēdami. Vasara, karstums. Ja nav milzīga ledusskapja, tad var uzreiz mest ārā jau naktī.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?

Dīdžejs. Izmaksāja 100 LS plus aparatūra 150, tātad kopā 250LS

Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?

Pa ceļam satikām gaišreģi. Bija daudz ko pastāstījis par mums, pirmo reizi ieraugot. Tas bija Statoilā pie tualetes. Neaizmirstami.

Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?

(Aģentūra)Bija vakara vadītājs, karikatūru meistars, vijolniece, dīdžejs un administrators.

Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?

Otrajā dienā bija vienkārši kopīgās brokastis, centāmies paspēt aprunāties ar viesiem. Kāzu laikā tas ir mīnuss. Tālie un tuvie viesi ir kopā, bet laiku viniem veltīt nav iespējams.

Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?

Mūziku izvēlējāmies no vienas multfilmas, ar ko abiem ir saistītas patīkamas atmiņas. Bijām apmeklējuši kursus iepriekš, kāzu valsim veltījām atsevišķi 2 nodarbības.

Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?

Tērpus pirkām, kleita 400LS, uzvalks 400LS, kurpes 120LS (siev.), 100 LS (vīr.), plīvurs 60 LS, plus visādi aksesuāri (somiņa, zeķes, apakšveļa, mičošanas aksesuāri)

Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?

Limuzīns. Bija paredzēts drauga auto, bet 3 dienas pirms kāzām viss sabruka. Labi, ka mums paveicās un dabūjām limuzīnu. Ļoti jauki,! Iekšā bijām 7 (ar vadītāju)

Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?

Viena ļoti jauka sieviete no Pārventas puķu veikala. Bija superskaisti pušķi, piespraude, auto un galda dekori. Cena - vislabākā. Kopumā samaksājām tikai 90 LS.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?

Fotogrāfs +video. Nekāda salona FOTO 380 LS Video 550LS + ceļa izdevumi

Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?

Ielūgumus pasūtījām internetā. Domāju, ka tā sanāk gan lētāk, gan skaistāk, gan arī visādi citādi izdevīgāk. Samaksājām 150 par 100 ielūgumiem. Katram ielūgumam bija arī atseviška aploksne no kvalitalīva papīra, kas neburzās. Izsūtījām vēlu - 2 mēnešus iepriekš. Vīrs savējiem vispār dienu pirms kāzām iedevis. Es viņam katru dienu atgādināju... ko nu. Bet vispār jau vīrs man ir ļoti labs.

Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?

Uzvārdu mainīju. Jaunu pasi dabūju 2 dienu laikā. Problēmas sagādāja lidostā, jo kad pērc biļeti, tad tikai vienreiz ievadi uzvārdu. Darbinieki paši citreiz nezina kas jādara, lai viss būtu ok. Likuši man samaksāt 10 EUR par uzvārda maiņu, nomainījuši abos virzienos. Pirms kāzām lidoju jau ar jauno uzvārdi. :))

Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?

Informējām, ka : Mums ir vienalga kādā aploksnē būs jūsu dāvana.

Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?

Kāzu ceļojumā devāmies uz Maljorkas salu. /// Viesnīca bija superīga, bet pati pilsēta pārpildīta un arī laiks bijā pārāk karsts. Labāk izvēlieties ko citu.

Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?

Mums nebija salūta, bet gan lidojošās laternas, tās ir lētākas, bet izskatās arī labi. Tikai aizdedzināšana nav vienkārša!!! Ietaupījām arī uz alkohola rēķina. Paši esam nedzējāji un gribējām sarīkot ''sausās'' kāzas. Vecāki to pieļaut negribēja un nopirka alkoholu par savu naudu.

Ko ieteiktu jaunajām līgavām?

Iesaku izlēgt galvu. Man visu laiku bija vainas sajūta, ka nevaru veltīt pietiekami daudz laika viesiem.

Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?

Iesaku saņemties un kļūt par līgavaiņiem. Dzīvot laulībā ir brīnišķīgi.

Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?

Izvēlētos citu frizieri.

Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.

Mana pirmskāzu ballīte bija spontāna, bet nebūt ne slikta! Bijām restorānā, spēlējām spēles, pastaigājāmies pa pludmali naktī. Aksesuāri radīja īstu ballītes atmosfēru (visām meitenēm bija vienādas havaju stila krelles ar mirgojošām lampiņām). Daudz smieklu, uzmanības no apkārtējo cilvēku puses, daudz pozitīvo emociju.