FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Madara, 29 gadi

Kāzu datums:03.08.2013
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
Kopējās izmaksas bija 3000+. 43 viesi paidalījās ceremonijā un kopīgi ar mums malkoja pirmo šampanieti E.Smiļģa teātra muzejā, viesu namā bija- 39, no tiem 6 bērni.
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Pēc bildinājuma katru mēnesi katrs atlikām naudiņu kāzām -līdz ieguvām vēlamo summu.
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Precējāmies, jo mīlam viens otru -tas bija tikai loģisks turpinājums mūsu attiecībām. Vēlamies kopīgu ģimeni. Pirms kāzām kopā bijām 3 gadus ar astīti, vairāk nekā 2 jau dzīvojām kopā.
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Kāzām sākām gatavoties apmēram 11 mēnešus iepriekš. Sākām ar izvērtēšanu - kādas kāzas gribam -ar viesiem, bez viesiem, Latvijā vai aizmukt uz kādu eksotiskāku laulību vietu. Kad kāzu formāts un vīzija bija skaidra - sākām meklēt viesu namu un apdomāt/uzrunāt vedējpāŗi. Grūtības sagādāja līgavaiņa apģērbšana - tieši krekla izvēlē...tas nav viegls uzdevums! :) Mulsinoši bija arī meklēt mūziķus...jo tas mazliet var būt kaķis maisā...kā arī fotogrāfs...bet rezultāts mūs dikti apmierināja.
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Laulību ceremonija notika RPDzN -ļoti oficiāli, bet sirsnīgi. Īsi, kodolīgi - tas, ko vēlējāmies. Bez liekvārdības vai liekas lišķošanās. Telpas arī ir ļoti o.k.- gaišas ar neitrālu interjeru.
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Pirmā kārta svinībām jeb "pirmais šampanietis" mums bija E.Smiļģa teātra muzejā-ļoti jauki, nepiespieti, nesteidzīgi un forša vieta fotosesijai ar viesiem. Izmaksāja- 75 Ls (telpu īre uz 2h un ekskursija viesiem)+šampanietis,+ klātais uzkodu galds, ko mums uzdāvināja. Svinīnbas turpinājās viesu namā "Oāze" (Ķekavas novads, Krogsils) - īre, ēdināšna, sagaidīšanas galds izmaksāja 935 Ls (ēdināšana 12 Ls no personas + 1ls apkalpoša, bērniem, fotogrāfam, mūziķiem 1/2 cena)
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Izvēloties svinību vietu, mums bija savarīgs attālums no Rīgas ("Oāze"ir ļoti tuvu!!!) - lai kāzu dienā viesiem papildus nav lieli attālumi jābraukā un nezaudējam daudz burvīgā laika pārbraucienos. Vizuāli - nevēlējāmies guļbūvi, bet lai būtu pirts un ūdens izpriecas. Kā plusiņš vērtējās - paša viesu nama iespēja nodrošināt galdu klāšanu. Protams - kāda komunikācija ar saimnieci (Oāzē saimniecīte ir vienkārši lieliska!!!)
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Tortes mums nebija. Vīrs neēd kūkas vispār, es ar retiem izņēmumiem. Kā alternatīvu izvēlējāmies saldējumu no no "Rīgas saldējuma" 10ltr (5ltr balts, 5ltr šokolādes) izmaksāja ap 17 Ls + svaigas ogas, mērces un rieksti - ko viesi varēja pēc izvēles paši pievienot saldējuma porcijām. Par cik bija dikti karsts - viesi bija sajūsmā...nemaz nerunājot par bērniem -kuri parasti ar ēšanau neaizraujas - bet te stāvēja pēc papildus porcijām.
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Ēdamais bija tieši laikā - abām dienām un vēl 3-šajā pašiem mājās nekas nebija jāgatavo... Un viss bija dikti garšīgs. Viesi īpaši slavēja viesu nama gatavotās ribiņas un pildītās lielās mīdijas. Galds bija kāts veiksmīgi - dažādām gaumēm -gan konservatīvajam latvietim bija, ko ēst, gan atvērtākiem gardēžiem, ar ko mieloties.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Par cik muzikantus salīdzīnoši vēlu meklējām (kādus 5-6 mēn. pirms kāzām)- izvēle nebija pārāk liela. Un tā kā nevēlējāmies riskēt ar grupu, par kuras skanējumu neesam pārliecināti - izvēlējamies DJ Andi Miezīti. Izmaksas bija ļoti demokrātiskas- 110Ls -bija ar mums no viesu ierašanās viesu namā pēc 18tiem...līdz 6-rītā..jeb -kamēr vēl bija dejotgribētāji. Dzīvā mūzika ir forša....bet tikai labā kavlitātē. Bet citos gadījumos labāk, lai, ja dzied Queen, tad tiešam tā ir Merkurija balss, un ja dzied Prāta Vētra-tad, lai tiešam Kaupers pats.
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Mums bija burvīgi pavadīts laiks kopīgi ar viesiem E.Smiļģa muzeja dārzā, tālāk bija jauks izbrauciens ar vedējiem-aizbraucām uz mūsu pirmo randiņa vietu. Bija jauki un brīvi...tieši tā kā mēs vēlējāmies. Nekādu banālu tiltu un atslēgu karināšanu, bezgaumīgu leļļu mazgāšanu vai veikalos iešanu -kas mums galīgi nepatīk. Varējām baudīt savus svētkus!!! Viesu namā vedēji mums bija uzrīkojuši pamatīgu trauku plēšanu "Uz laimi" -katram viesim bija izdevība mums par godu saplēst kādu trauku- visiem diktam patika.
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Kamēr jaunais pāris vēl bija izbraucienā- viesu organizēja un savā ziņā izklaidēja mūsu mammas- viesi veidoja mums vārtus -ļoti foršus -gaumīgus un tādus, kas raksturo katru no kompānijām, kas tos veidoja. Vakaru vadīja vedēji un mana draudzene,kas vairāk palīdzējā spēļu un izklaižu sadaļā.
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Viegls, nesteidzīgs rīts ar soļanku, pirti un veldzēšanos gan baseinā, gan dīķi. Vedēji mums gan nelielu parbaudījumiņu bija uzrīkojuši. Bet kopumā forša nepiespiesta atpūta viesiem kopā.
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Dejojām pie Imagine (J.Lenon). Kursus napmeklējām...vienkārši izbaudījām mirkli.
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Man kleita tika šūta salonā Amēlija (kleita + plīvurs= 335), tiesa par apakšvārkiem es nebiju sajūsmā, ko man tur uzšuva... bet tos es pati pārveidoju un "apgreidoju" - lai būtu mani iecerētie violetie apakšsvārki. Līgavainim bija fantatsiks Taizemē šūts uzvalks..LV neko līdzigu nevar atrast... nemaz nerunājot par cenu atškirībām....Tā, ka bija jāgādā tikai krekls un aksesuāri ( tie izmaksāja ap 45Ls)
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Kāzu auto bija BMW...jo nedēļu pirms kāzām mums Vivi mums atteica pirms tam izvēlēto auto... bet bijām apmierināti -ērti, lēti nemaz nerunājot,ka šī auto izvēlētie dekori izskatījās vienkaŗši super.
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Līgavas puški, auto dekoru un piespraudes līgavainim un vedējiem pasūtījām ziedu salonā Florinda (Spicē) Viegla komunikācija ar īpašnieci, cenas vienkaŗši super (samaksājām 60 Ls) un rezultāts fantastisks. Viesu namā dekorus mums lika Marita Koleda-jauka meitene,kura palīdzēja ar mūsu dekoru uzlikšna viesu namā,kā arī sagādāju ziedu dekorus. Paldies viņai!!! ja kādai meitenei ir jau sava konkrēta vīzja,par dekoriem un pati jau ir visu sagatavojusi-tik jādomā,kad dekorus uzliks un pal;idzēs tajās lietās,ko pati iecerējusi, bet nezin kā realizēt-iesaku!!!! Mums dikti noderēja viņas pakalpojumi.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Fotosalonā nefotogrāfējāmiesm. Mums bija super foršs fotogrāfs Indars Grasbergs. Esam ļoti apmierināti -super komunikācija, daudz fantastiksu bilžu...un cena...tā ir lieliska!!!! Esam ļoti, ļoti apmierināti.
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Ielūgumus gatavojām paši.. jo piedāvājums likās garlaicīgi vienāds... nemaz nerunājot,ka pašiem tas sanača krietni vien lētāk. Izsūtījām 3 mēnešu iepriekš.
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Jā - uzvārdu mainīju. Problēmas nekādas, jo biju jau laicīgi pierakstījusies uz dokumentu nomaiņu...tik cik vien rociņa trīc, pirmoreiz oficiālos dokumentos parakstoties jaunajā uzvārdā... Ar bankas kartes maiņu gan negāja tik forši...SEB nācās maksāt dārgāk, jo nevēlējos nedēļu dzīvot bez bankas kartes...
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
par dāvanām jau bijām izteikuši vēlmes ielūgumos -tas tika ievērotas...lai gan apmēri mūs pārsteidza.... nebijām gaidījuši, ka būs tik daudz.
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Kāzu celojums pašlaik ir atlikts uz kādu citu reizi...un nenožēlojam, ka nekur naizskrējām...izbaudījām laiku te pat...ļoti mierīgi un mīļi.
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Nevarētu teikt, ka bija uzstādījums "ietaupīt", bet drīzāk saprātīgi izvēlēties. Alko jau pirkām ļoti laicīgi - uz atlaidēm, pakalpojumus apskatījām, rūpīgi salīdzinot. Vienkārši ļoti prātīgi tērējām izvēlēto naudas summu - laicīgi gatavojoeties tas ir viegli izdarāms.
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Mazāk stresot par lietām, kas neizdodas - viss būs lieliski tāpat....vienkārši jābūt radošiem un jārod risinājums. Un lai kāzu rīts ir forš un nesteidzīgs izvēlēties labu meitarīti matiem un make up-ar ko izveidojas forš komunikācija...man dikti patika Kristīne Papša-ļoti forši un ļoti labi sapratāmies jau taisot izmēginājumu.
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Esiet atbalsts līgaviņām...kopīga gatavošanās šiem svētkiem ir tik forša!!!!
Vēl iesaku ņemt vērā...
Ja ir iespēja... ne vienmēr pakalpojuma sniedzējam ir jāzina, ka tas nepieciešams kāzām....tas ievērojami var izmainīt cenu... (šādi rīkoties ir iecienījuši auto pakalpojumu sniedzēji... meklēšanas procesā ar tādiem vairākiem saskaŗāmies)
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Neko nedarītu savādāk!!! diena bija lieliska!!!
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Bija ballītes...abiem... ;) Man bija jauka ballīte kopā ar draudzenēm un radiniecēm (pie reizes meitenes jau forši sapazinās...jo lielākā daļa savā strapā nebija pazīstamas)-viss bija gaumīgi bez pārmērīga alko, bez drausmīgajām tortēm..brrr..., toties ar skaistu uguņošanu! ;) Līgavainim bija ballīte citā pilsētā...saturs tāds, kā viņam patika!