FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

PRECĒTO PIEREDZE

Vārds: Lita, 24
Vecums: 24
Kāzu datums: 13.07.2013

Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?

Kāzu izmaksas kopumā +/- bija 3700 LVL. Pirmajā dienā mums bija 66 viesi (ieskaitot muzikantus, fotogrāfus, uz mūs četrus) un otrajā dienā bija 71 (pievienojās pieci bērniņi).

Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?

Naudiņu sākām laicīgi krāt, izveidojām krājkontu uz kura pēc iespējām uzskaitījām naudu. Palīdzēja arī vecāki.

Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?

Kopā mēs esam jau vairāk nekā sešus gadus. To, ka esam viens otram radīti jau zinājām sen, bet tā kā nebija stabilitātes dzīvē, precības vēl neplānojām. Kopā dzīvojam jau apmēram trīs gadus, varbūt pat vairāk. Tiklīdz bija stabilitāte...man darbs un viņam, tā sākām domāt. Izveidojām krājkontu, lai brīdī kad nolemtu, ka ir laiks..nauda jau būtu pasākuma organizēšanai. Vēlāk saņēmu bildinājumu un sākām plānot savu dienu.

Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?

Krājkontu izveidojām vēl pirms saņēmu bildinājumu. Bildinājums notika 2012.gada oktobrī, tad arī sākām gatavoties. Lūdzām draugiem kļūt par vedējiem un izveidojām aptuveno budžeta plānu. Lai gan sākām salīdzinoši laicīgi gatavoties, tuvojoties kāzu datumam, sāka trūkt laika visam. Viss emocionālākais un grūtākais bija kāzu ielūgumi. Gatavojām paši. Topošajām līgaviņām iesaku izdomāt krāzu toni/tematiku...viss tad ies kā no rokas. Arī viesu saraksta veidošana bija grūta. Visus nekad neuzaicināsi, ļoti vērtējām.

Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?

No sākuma mēs plānojām ceremoniju dabā, taču sabijāmies no laikapstākļiem. Tādēļ palikām pie dzimtsarakstu nodaļas. Kāzu dienā devāmies uz sākotnējo plānoto vietu, kur nolasijām paši savus zvērestus...tas bija ļoti skaisti :)

Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?

Svinības notika Smiltenes pag. "Kalbakas" viesu namā, kas izmaksāja 350 LVL. Tajā bija iekļauta arī viesu izguldināšana. Ēdināšanu nodrošināja SD Draugs, ļoti kvalitatīvi un garšīgi. Kopā ar visām uzkodām pirms ceremonijas un pirms došanās pie galda..izmaksas uz cilvēku bija 15LVL.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?

Svinību vietu vēlējāmies tuvāk dzīvesvietai un par saprātīgām cenām. Galda klājējus izvēlējāmies SD Draugs, jo bija dzirdētas labas atsauksmes, ēdnīcā ļoti garšīgi tiek gatavots, kā arī bija ļoti viegla komunikācija. Visu bija iespējams sarunāt un pārrunāt.

Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?

Kāzu torti sūtijām turpat pie SD Draugs. Torte bija apmēram uz 7kg un izmaksāja laikam 36Ls.

Ēdamais pietrūka vai palika pāri?

Ēdamais palika pāri, taču ne ļoti daudz...tieši tā lai vēl tajā vakarā un nākamajā dienā iestiprinātos. Palika pāri arī gaļas, taču pēc vākšanas procesa neviens tās nevarēja atrast :D Tādēļ ieteikums-visu pārtiku likt vienā mašīnā :)

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?

Pirms vairākiem gadiem biju uz balli, kur spēlēja Lustīgais Blūmīzeris. Pēc balles zināju, ka šos muzikantus vēlos uz savām kāzām, kad nu tādas būs. Sākot plānošanas procesu, apskatīju viņu mājas lapu, taču viņi bija aizņemti mūsu dienā. Meklējām citus variantus. Nezinu kas mani dīdīja, bet pēc kāda laika vēlreiz iegāju apskatīties viņu mājas lapu. Un mūsu datums bija atbrīvojies, tajā pašā vakarā sazvanījām un pieteicām divu dienu kāzas :) Ja vēlaties kārtīgi izdejoties ieskām viņus! Izmaksas=350Ls (par abām dienām).

Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?

Par kāzu maršrutu mums nebija nekādas informācijas :) Vedēji ar vecākiem plānoja visu paši, protams vedēji mūs labi pazina un zināja mūsu vēlmes un to, kas mums varētu patikt. Mums bija vairāki vārti, izdoma vienkārši fantastiska :D To grūti aprakstīt. Bijām Blomes pag.uz Donām, tur cepām maizīti un ēdām zupiņu. Bija piesatīta Kāzu muzeja darbinieces, bija dažādas aktivitātes :) Pēc tam devāmies uz vīra dzimto pagastu Palsmani, kur notika fotogrāfēšanās. Un protams uz mūsu sākotnējo plānoto ceremonijas vietu. Lasījām savus zvērestus un iemalkojām šampānieti. Vedēji mums pasniedza Lielvārdes jostu, kurā bija ieausti arī mūsu vārdi..tas bija ļoti aizkustinoši un teju savaldijāmies, lai neapraudātos. Ierodoties svinību vietā viesi mūs sagaidīja ar dziesmu. Atkāzās skatoties video redzējām arī kā tā dziesma tika mācīta, liels paldies! Tiešām viesi centās un vedēji bija padomājuši par tekstu.

Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?

Vedēji visu darīja un palīdzēja muzikanti.

Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?

Laiks skrēja vēja spārniem un visas vedēju plānotās aktivitātes nepaspēja izņemt. Otrajā dienā bija mantu izpirkšana, vīriešu seksīgā zeķu vilkšana un dejas ar maisu. Pasniedzām apbalvojumus par amatu pildīšanu un vēl papildus īpašās nominācijas. No rīta bija kopīga vingrošana :)

Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?

Mūsu dziesma bija Ivo Fomins - Es vēlos būt līdzās. Mācijāmies paši, mājās viss sanāca lieliski. Taču kāzu dienā, traucēja kleita un tas nebija paredzēts. Tādēļ līgaviņas: uzvelciet kleitu un vienas padejojat...vismaz zināsiet ko pieslīpēt.

Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?

Kleitu pirku Cēsīs veikalā Intriga ~230Ls Uzvalku Valmierā veikalā Viktorija ~80Ls

Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?

Tā kā vasara ir karsta izvēlējāmies mašīnu ar kondicionieri, ģimenes auto.

Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?

Mašīnas rotājumu, pušķi un piespraudes taisīja ziedu salonā.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?

Pēc fotosalona nebija nepieciešamības. Mums bija lieliska darba grupa Benita(foto) un Artūrs(video). ļoti kvalitatīvi, atsaucīgi un radoši. Izmaksas 400Ls (par abām dienām). www.photo.lv

Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?

Ielūgumus gatavojām paši un izsūtījām apmēram 2mēn. pirms kāzu dienas. Tāču daudzus brīdinājām jau pirms tam, jo atvaļinājumi darbos jāplāno laicīgāk.

Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?

Uzvārds nebija jāmaina, jo līgavainim bija tāds pats kā man :)

Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?

Ielūgumā norādījām: ja vēlaties mums pasniegt dāvanu, tad labprāt to saņemtu aploksnē. Viesi pie tā arī pieturējās :)

Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?

Kopā ar vedējiem trīs dienas ceļojām pa Kurzemi :)

Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?

Ietaupījām uz ielūgumiem, galda kartēm (jo gatavojām paši) un kāzu auto (ģimenes).

Ko ieteiktu jaunajām līgavām?

1.No sākuma saprast kāda ir kāzu krāsa vai kāda būs tematika, tad viss ies daudz raitāk un vieglāk. 2.Mēģinot kāzu deju, iesaku padejot vienai-vai tādus soļus vsp kāzu kleitā var izpilīt. 3.Nestresot par sīkumiem, viss tā pat notiks kā tam jānotiek. 4.Pieteikt visu laicīgi, lai paliek tikai precizēšanas darbi (muzikanti, kāzu vieta, ēdinātāji). 5.Sastādīt plānotās izmaksas un pašpikot kādas pozīcijas tajā jāiekļauj no precos.lv 6.Noteikti izmēģināt pirms tam grimmu un kāzu frizūru. 7.Sarunāt, ka līgavainis vismaz divas dienas pirms kāzām ir kopā ar tevi :) 8.Lai zinātu, ka ir īstais grims, kāzu frizūru un kleita-iesaku nobildēties un paskatīties, kā izskatās uzņēmumā. Tā es darīju kāzu veikalā un atnākot mājās ar gribu un frizūru.

Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?

1.Palīdzēt ar idejām (un lai tās nav pārlieku vienkāršotas-tās taču būs kāzas!) 2.Būt līgavas pusē, bet izteikt savu viedokli. 3.Paņemt brīvu pirms un pēc kāzām.

Vēl iesaku ņemt vērā...

Kāzas taisīt tādas, lai pašiem patīk, nevis viesiem, mammām, draugiem. Tā ir jūsu diena!

Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?

Neko..savādāk nebūtu bijis tā kā bija :)

Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.

Jā, mums bija ballītes. Par tā saturu arī neko nezinājām, bet draugi bija labi pastrādājuši. Meitenēm bija melnas kleitiņas ar zaļām lentām un man kā līgavai zaļi svārki (zaļā bija kāzu krāsa). Puiši bija kolhoza(lauku stilā) ģērbušies. Satikāmies arī uz kopīgu fotosesiju :)