FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Linda, 22 gadi

Kāzu datums:29.06.2013
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
Viss kopā izmaksāja aptuveni 6,5 tūkstoši, mums bija 100 viesi, ieskaitot muzikantus, fotogrāfu, utt. Protams plānots bija uz kādiem 4iem, 5iem tūkstošiem. Reāli salasās visādi sīkumi, bez kuriem nevar. Visvairāk izmaksāja galds+alkohols.
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Paši pusgada laikā krājām no aldziņām, daudz palīdzēja vecāki, vedēji un pat vecvecāki. Kopā salasījām.
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Bijām kopā jau 4 gadus, saņēmu bildinājumu. Precējāmies, jo mīlam viens otru un tā tam jānotiek. Kopā pirms tam nedzīvojām, tagad tik sākam vīt savu kopīgo ligzdiņu :)
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Gatavojāmies pus gadu, grūti gāja, visu laiku bija ko darīt un par ko domāt. Pirmais, ko rezervējām, bija viesu nams, baznīca, grupa un fotogrāfs. Pārējo pamazām.
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Lielvārdes luterāņu baznīcā, bija ļoti jauki un emocionāli, viesi nespēja valdīt asaras.
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Svinības notika viesu namā Debesu Bļoda. Tas bija vienīgais lielais viesu nams Ogres rajonā ar iespēju izguldīt tk daudz viesu. Un es negribēju kāzas guļbūves tipa ēkā, tāpēc Debesu bļoda bija tieši laikā, gaiša, skaista. Svinību vieta sestdienā izmaksāja 700Ls+16Ls ēdināšana par cilvēku +10% viesmīlēm. Padārgi sanāca, bet bija garšīgi un viesi sajūsmā.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Meklējām Orges rajonā, lai ietilptu 100 viesi un lai būtu ar gultas vietām. Lai būtu plaša, gaiša, lai nebūtu guļbūve (guļbūvēs parasti tumšas telpas). Debesu Bļoda jau piedāvā savus galda klājējus.
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Torti pasūtījām Kaspara Krūmiņa konditorejā Rūberts, Ikšķilē. Kūka 12kg izmaksāja 120ls+20ls par vešanu, statīva īri. Četri stāvi, bija ļoti garšīga.
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Ēdamais pietika un otrajā dienā vēl uzlika brokastīs to, kas bija palicis un vēl klāt bija divas zupas un ceptas olas, uz galda pietika visiem.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Nebija nekādas pieredzes ar muzikantiem, zinājām, ka gribam dzīvo mūziku. Meklējām pa internetu un draugiem.lv, lasījām atsauksmes. Izvēlējāmies grupu GRUPA, likās tādi sakarīgi un nebija ne vainas, spēlēja līdz 8iem rītā, bija forši. Grupā bija 3 cilvēki, samaksājām 300Ls.
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Braucām ar plostu pa Daugavu, rakstījām vēstules, foķējāmies, gājām caur vārtiem, kā jau parasti :)
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Mums bija gan superīgi vedēji, gan vadītāja, viņi darbojās kopā. Scenārijs bija smalki izplānts, taču, protams, kāzās viss brīžiem aiziet bez scenārija un tā pat bija super!
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Bija rīta rosme, ko vadīja iepriekšējā vakarā izvēlētie Rīta rosmes meistari, pēc tam brokastis, amatu pildītāju apsveikšana, sazagto mantu izpirkšana (bija diezgan jautri) un visādas atrakcijas un stafetes, ko vadīja vadītāja.
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Zinājām, ka negribam latviešu mūziku, jo esam jauni un praktiski to neklausamies. Izvēlējāmies Robija Viljamsa dziesmu Angel. Esam galīgi nedejotāji. Bijām divreiz uz privātstundām pie Lindas Mangules, superīgi pamācīja mums deju pamatus un paši vēl mājās trenējāmies. Mazliet jau solīts nojuka, bet bija tik labs viesu atbalsts, visiem patika ļoti un mums arī. Bija emocionāli :)
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Kleitu pirku/pasūtīju kāzu salonā Ingrīda, tur superīgas kleitas un uzšuj tieši pēc tava auguma diezgan ātrā laikā. Ar plīvuru izmaksāja 490Ls. Uzvalks gan bija spontāns, ātrs pirkums veikalā ZARA pa 70Ls uz atlaidēm. Tomēr par apģērbiem, aksesuāriem un pucēšanos tā vien salasījās visi 890ls.
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Neko neīrējām, izmantojām Vīra tēva auto, melnu 2012.gada pasātu, ar dekoru bija skaisti :)
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Lielvārdē ziedu salons Vinda. Biju sasmēlusies idejas un izstāstīju tieši kā vēlos un viss tiešām tā arī bija, ļoti skaisti un uz 29.jūniju viņi vēl dabūja peonijas, tas bija patīkams pārsteigums, jo teica, ka te Latvijā jau visas noziedējušas.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Nē, fotogrāfējāmies visur pa ceļam, mežā, pļavās, salonā nemaz negribēju. Fotogrāfe Sintija Erta, superīgas bildes. 300Ls.
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Pati taisīju gan ielūgumus, gan galda kartes. Izvadājām/izsūtījām apmēram 2 mēnešus iepriekš.
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Mainīju uzvārdu, vēl tikai došos mainīt visus dokumentus.
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Lūdzām dāvanas aploksnēs, tās arī saņēmām. :)
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Kāzu ceļojumu atcēlām uz rudeni, jo viss budžets bija veltīts kāzu rīkošanai.
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Nejūtos ietaupījusi, rīkojot kāzas :D
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Noturēties līdz galam, plānošana var būt grūta, sist pa nerviem, taču nedrīkst padoties, jo beigās būs milzīgs gandarījums par visu saplānoto, sarīkoto. Bet pašā kāzu dienā aizmirst par visu un ļauties, kur vedīs tur iesiet.
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Līgavaiņi jau tā pat ir mierīgi, galvenais lai ierodās uz ceremoniju :D
Vēl iesaku ņemt vērā...
Viss jādara pašai un jāpārliecinās un jāsaskaņo visi sīkumi un notikumu gaita, lai nav vilšanās. Protams jāļauj arī vedējiem sarīkot jums pārsteigumus. Bija interesanti, jo mūsu kāzās nezinājām, kas notiks tālāk, kur mūs vedīs.
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Neko, viss bija super. Vienīgi, mazāk uzticētu darbus citiem, vai arī 10x biežāk atgādinātu, kas viņiem jāizdara, citādāk tas ātri aizmirstās.
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Tikai vecmeitu un vecpuišu ballītes, bet tās lai paliek noslēpumā, jo zvērējām nevienam nestāstīt.