FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Iina, 26 gadi

Kāzu datums:12.08.2012
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
~2200.00 Ls. 30 viesi.
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Lielāko daļu paši sakrājām, negaidīti palīdzēja vecāki (lai gan nebija pat domas prasīt, lūgt), maziņu daļiņu aizņēmāmies.
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Kopā bijām jau 6,5 gadus. Par kāzām doma virmoja jau gadus četrus. Bet no sākuma vēlējos pabeigt augstskolu, tad sākās krīze, tad ar vīriņu bija problēmas ar darbu, bet beigās viss stabilizējās un re - sanāca!
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Kāzas bija augustā! Sākām gatavoties februārī - martā. No sākuma uzaicinājām vedējos ļoti labus draugus. Sarunājām baznīcu, tikāmies ar mācītāju. Kā pirmo nopirku kleitu! Tad jau mierīgāku sirdi varēju pievērsties visam kam citam. Laicīgi rezervējām fotogrāfu, viesu namu un ēdinātājus.
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Viennozīmīgi baznīcā - tas bija mūsu abu sapnis!
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Svinības notika viesu namā Krauklīši, Tīnūžos. Tā kā tā bija svētdiena - izmaksas 150.00Ls (ar pirti un džakuzi). Vieta pasakaina...ar dīķi un lielu zaļo zonu. Ļoti atsaucīgs pārvaldnieks. Ēdināšana uz 30 cilvēkiem...480.00Ls (neskaitot kūku, alkoholu, šādas tādas uzkodas utt.)
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Svinību vietu īstenībā atradām draugos.lv.....iemīlējāmies no pirmā acumirkļa - tas bija mūsu sapnis, bet tā kā plānojām mazas kāzas, centāmies uz visu ieekonomēt. Bet tad visu optimāli saplānojot budžetā, sapratām, ka no dažām opcijām varam atteikties, lai paņemtu viesu namu un piepildītu mūsu sapni! Ēdinātājus ieteica te precos.lv viena no līgaviņām (kafejnīca Ilze Ogrē!!!). Un tas bija super!
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Kāzu kūkas cepēju ieteica vedējmāte pa ļoti draudzīgu cenu - 2,5 kg (jo otru kūku veda no laukiem, arī brīnumgardu, tad mūsu nolēmām tādu simbolisku). Cena 7 Ls/kg
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Ēdamais palika pāri! Un tas pats galvenais!
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Bija doma,ka spēlēs mūsu draudzene, diemžēl viņa netika, bet jau laicīg ieteica pārbaudītu vērtību - vienu no savām kolēģēm mūzikas jomā. Satikāmies, aprunājāmies. Kāzās....bija super! Viegli sastrādāties. Atvērta idejām!
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Mmm.... Vedēji to pārvērta par pasaku. Fantastiskā diena sākas ar to, ka mūsu kāzu auto šoferis bija Egils Melbārdis - mans sapnis. Tā kā mans vīriņs ar viņu kopā strādā un ir labi draugi, tad šoreiz Egils bija uzaicināts viesa statusā. Lielākās pieturvietas bija: Salaspils botāniskais dārzs, kur mūs gaidīja melns zirdziņs (izjāde, fotosesijas, pastaigas). Tad nez no kurienes uzradās čigāniete, kas dziedāja mīlas balādes visu fotosesiajs laiku. Tad devāmies uz Sv. Meinarda salu.... fotogrāfs saka - vot tas lūk ideāls kadrs, skatieties uz Daugavu ar mugurām pret mani. Un pēkšņi sāka skanēt saksofons (Artis Ģāga) ar mūsu dziesmu "Ja Tu man esi" (vīriņs toreiz mani bildināja pie šīs dizesmas). Tas bija vesels koncerts, cilvēki stājās apkārt, applaudēja, mēs sēdējām uz sedziņas, visi dzērām tēju - tāds mirklis atpūtas no skriešanas un viesiem! Tad fotsesijas ar Lielvārdes jostām parkā, siena kaudzēs utt.! =D
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Par visu rūpējās vedēji - viņi mums ir lieliski. Viens no viesiem bija Egils Melbārdis ar sieviņu - tā kā viņi veiksmīgi novērsa mūsu uzmanību ar spēlēm, kamēr ārpus viesu nama pie dīķa iedegās n-tiem desmitiem lāpu, svecītes peldēja pat dīķī utt. - viss priekš mičošanas.
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Modināšanu sarīkoja daži dejotāji no mana tautas deju kolektīva. Ar dančiem, spēlēm. Otrās dienas galvenais uzdevums (mūsu nostādne) - vedējiem ir jāatpūšas. Tādēļ bija pirts un džakuzi....tas bija punktiņš uz "i"!
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Mmm....ilgi domājām! Bet sirdī iekrita Prāta Vētra "Man kabatā". Jā, pie draudzenes aizgājām uz 3 deju nodarbībām (abi esam dejotāji, tautas dejas). Tādēļ samērā ātri visu apguvām. Tas bija ideāli....
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Pirkām! ar atlaidēm! Man kleita 100.00 Ls. Vīriņam 135.00 Ls (neskaitot apavus, apakšveļu utt.)
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Džips. Vīriņs piepildīja manu sapni - Egils Melbārdis pie stūres.... un vēl ar savu auto. Ko gan vēl vairāk var vēlēties!
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
To visu paveica mūs upaziņa floriste no Ikšķiles. Daiga. Fantastiska personība. Viss bija ideāli. Kāzu krāsa bija baltā un fuksijas. Un orhideja matos un līgavas pušķī.... Mmm....neaizmirstami.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Nē. Tikai brīvā dabā bija fotosesijas.
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Visu pati gatavoju, lai gan idejas mainījās n-tās reizes, līdz beigās bija tas, kas vajadzīgs. Izdalījām mēnesi pirms kāzām.
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Es, sieviņa, mainīju uzvārdu. Grūtības....ar pasu daļas darba laikiem un rindām. Negribējās speciāli atprasīties no darba.
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Jāaa! Vedēji visiem viesiem bija devuši smalku mājienu - ja domā par dāvaniņu, labāk, lai tā ir naudas izteiksmē. Daži vēl pievienoja kādas mazas personiskas dāvanas. Pasakaini!
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Nē. Varbūt pēc gada....vai diviem!
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Uz visu! Viens no iemesliem, kādēļ apprecējāmies svētdien, daudziem pakalpojumiem ir zemākas izmaksas: piem., viesu namam. Taupījām: alkohols (Caur paziņām), ziedi (pazīstama floriste), pazīstams fotogrāfs, abiem tērpi uz atlaidēm, paši gatavojām ielūgumus, šoferis un kāzu auto - dāvana utt.
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Lai kā es centos nomierināties, bija pamatīgs uztraukums, it īpaši pirms ieiešanas baznīcā. Lai gan, ja tā padomā - par ko? Par ko uztraukties laimīgākajā dienā? Jāizbauda! Jo tik ātri paskrien laiks! Un man arī... gribas to izdzīvot atmiņas vēl un vēl! Un rūpīgi iesaku izvēlēties pakalpojumu sniedzējus. Meklēju atsauksmes, satikāmies, ja bija iespējams, noslēdzām līgumus utt. Un pirms kāzām... patiešām paņemiet vismaz 1 nedēļu brīvu... svētīgi un darbīgi!
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Atbalstiet savas līgaviņas un palīdziet it visur! Mans vīriņs palīdzēja pat bantes siet uz ielūgumiem.
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Viss bija ideāli, jo piepildījām savus sapņus (tā kā plānojām mzas kāzas, sākumā bijām pieteikuši kafejnīcu, bet tik ļoti gribējās noskatīto viesu namu ar otrās dienas aktivitātēm un šoferīši varētu iedzert utt. Un beigās mums tas izdevās, ietaupot uz citām mazsvarīgajām opcijām). Vienu reizi dzīvē var mazliet pašikot. Sagatavojiet vienmēr lieku tehniku - kaut ko ļoti svarīgu filmējiet kaut ar telefonu. Mūsu kāzu deju filmēja divas kameras - viena saplīsa pēc kāzām, no otras ieraksts pazuda kaut kā. Līdz ar to - deja ir iemūžināta tikai bildēs. Bet nekas... nofilmēsim kaut kur pie jūras... Lai atceramies .... Gadās arī tā.
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Tādas tradicionālās Vecmeitu un Vecpuišu ballītes nebija. Man personīgi tas pat neprasījās, varbūt tādēļ, ka liekas kaut kas ļoti ārzemniecisks. Nezinu. Bet vienmēr ar prieku skatos citu Vecmeitu bilžukus vai pati ko tādu sarīkotu draudzenei, ja tas viņai būtu svarīgi.=)