FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Lāsma, 23 gadi

Kāzu datums:14.07.2012
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
Kopējās izmaksas nedaudz zem 3000, kopā lūgti bija 50 cilvēki, ieradās 41.
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Paši krājām, aizņēmāmies.
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Bija jau laiks šādam solim, gribējās būs īstai, oficiālai ģimenei, kopā pirms tam draudzējāmies un dzīvojām 5 ar pusi gadus.
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Sākām gatavoties jau no dienas, kad par šādu soli izlēmām. Pirmais, ko izdarīju - reģistrējos visādos ar kāzām saistītos portālos, forumos, sāku uzkrāt informāciju, tad izvilkām aptuveno budžetu un viesu sarakstu. Visgrūtāk bija palikt pie kādām konkrētām lietām pirmo gatavošanās pusgadu, jo domas mainījās un šaudījās katru dienu.
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Ceremonija notika Jelgavas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā, ļoti atsaucīgi un laipni darbinieki, patika arī telpas.
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Svinības notika viesnīcā "Jelgava", banketu zālē "Debeszvanu pagrabiņš", Vietas īre izmaksāja 145 Ls - 100 Ls banketu zāle, 40 Ls vasaras dārzs un 5 Ls par virtuves izmantošanu. Ēdinātāji bija firma "Svētki Jums", galds uz 50 cilv. izmaksāja 585 Ls.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Svinību vietu sākumā gribējām viesu namu, tad tomēr palikām pie banketu zāles, jo kāzas bija sestdienā un svētdien jau vajadzēja krāmēt koferus atvaļinājumam un nebija laika ciemoties divas dienas, arī telpu izskats spēlēja lielu lomu, ēdinātājus izvēlējāmies pēc atsauksmēm, es pati sastādīju ēdienkarti un izsūtīju vairākām firmām, kad tās atsūtīja atbildi arī cenas filtrējām un ņēmām vērā, ar šo ēdināšanas firmu bija labs kontakts jau no paša sākuma, cilvēki ļoti atsaucīgi.
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Torti pasūtīju "Silvā", bija nedaudz vairāk kā 7 kg, ar atlaidīti sanāca 48 Ls, bija super garšīga un skaista.
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Palika pāri, bet mēs jau uzreiz galdu pasūtījām uz 5 personām vairāk.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Negribējām nekādu dzīvo mūziku, izvēlējāmies DJ, skatījāmies atsauksmes, it kā visu norunājām un airunājām mūsu datumu, bet tad DJ izrādās nevarēja tikt, bet uzreiz pats atrada aizvietotāju, izmaksāja 160 Ls, spēlēja līdz 6 rītā.
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Nekas īpašs, bija atslēgas karināšana pie tilta, fotosesija ar viesiem pie Jelgavas pils, tad nelielas uzkodas mūsu mājas, fotosesija mājās un tad jau braucām uz svinību vietu. Pāri tiltam mani nenesa, jo vīram mēnesi atpakaļ bija kājas trauma, viņš varēja tikai klibot, nu ļoti jau nu gribējās, lai mani nes, bet nesanāca:(.
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Bija sarunāta paziņa kā vakara vadītāja, bet viss bija galīgi garām, idejas viņai foršas bija, runā arī pārliecināti, bet viss vakars izgāzās. Kad ieradāmies svinību vietā viņa man paziņoja, ka ir nobijusies un nevar neko pateikt. Palīdzēt viņai steidzās mans brālēnas, arī muzikants palīdzēja, un vīra kolēģi. Tā saucamā vakara vadītāja visu vakaru beigās ballējās, iedzēra garderobes telpās, un satusēja ar vīriešu kārtas ciemiņiem. Biju līdz šausmām nikna uz viņu. Pirms tam bijām runājušas, ka jātulko krieviski, viņa gan svēti solījās ka ar to nav problēmu, bet, kā izrādījās, ir un ļoti lielas.
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Nekas, tik uz mājām atbrauca krustvecāki un vienkārši pasēdējām.
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Mums bija Jenifer Rush-Power of love, kursus ļoti gribējās apmeklēt, bet nesanāca. Dejojām, kā mākam, apkārtējie teica, ka bija labi.
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Pirkām. Man viss komplekts izmaksāja uz 200 Ls, vīram uz 150 Ls.
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Melns Mercedess 2010.gada, limuzīnu klases. Vīra darba kolēģim ir šāda mašīna, viņš piedāvāja to, un tā kā abiem šī mašīna patika, tad izvēlējāmies to.
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Tā saucamā vakara vadītāja. Es sapirku puķes, viņa visu uztaisīja. Ar šo viņas darbiņu es biju apmierināta. Mašīnas dekori gan mani neapmierināja.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Nē, nebija fotosalons. Nu tik ļoti nepatīk tās bildes ar izvelkamajām ainavām, tasījām fotosesijas dabā, domāju bildes būs 10 reizes smukākas:).
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Pirkām gatavus. Sākumā bija doma pašai taisīt, izmēģināju, bet man nekas nesanāca, ar rokām gatavotus pasūtīt bija dārgi, tad nu beigās sapirkām gatavus. Pirmos ielūgumus nosūtījām martā ārzemju viesiem, tad lēnām pārējos, bet mutiska ielūgšana notika jau kopš izlēmām par kāzām.
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Mainīju. Grūtības nesagādāja, tik tas aizņem dikti daudz laika, visur rindas un drūzmēšanās, un diemžēl sanāk diezgan dārgi, par pasi vien samaksāju 20 Ls.
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Jā.
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Pēc kāzām pirmdienā uz nedēļu braucām prom uz atpūtas namiņu padzīvoties pie ezera, bet tādā kārtīgā ceļojumā brauksim uz kāzu gada jubileju. Uz kurieni vēl nezinām.
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Uz vakara vadītāju profesionālu, uz mašīnas īri, uz alkoholu sarunājot pa pazīšanos, uz floristi un puķēm, tās pērkot centrāltirgus nakts tirgū, uz fotosalonu, vispār centāmies ietaupīt visur.
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Atrast vairāk palīgu, lai mazāk ir jādara pašām. Neatstāt daudz ko pēdējai nedēļai pirms kāzām. Izbaudīt šo dienu, jo pat nepaspēj atjēgties, ka viss jau ir aiz muguras. Atceros rītu kā mani tikai pucē un tad jau pēkšņi viss, jau vācu galdus un mantas mājās braukšanai:(.
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Vairāk palīdzēt līgaviņām, atbalstīt un lutināt viņas.
Vēl iesaku ņemt vērā...
Pārdomāt lietas, uz kurām ietaupāt, es noteikti ņemtu tagad profesionālu vakara vadītāju.
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Būtu ņēmusi profesionālu vakara vadītāju, būtu visu pakāpeniskāk un laicīgāk darījusi, vairāk palīdzību lūgusi radiem, draugiem, būtu labāk noorganizējusi laiku pēc zagsa līdz svinību vietai. Gan jau ka vēl ko atcerēšos vēlāk, tagad nenāk nekas atmiņā.
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Bija tikai man, draudzenes bija noorganizējušas braucienu uz jūru, dažādus uzdevumus, pamācības, laternu laišana bija, bija arī torte vīrieša veidolā, bija jauki un mīļi. Man patika:) Vīrs tā vietā, lai tērētos ballītei, nopirka dārgu spiningu un visādus sīkumus makšķerēšanai.