FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Anna, 33 gadi

Kāzu datums:02.06.2012
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
3500 Ls, 50 viesi.
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Pašu uzkrājumi.
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Jo mani bildināja, un es teicu jā :)! Līdz kāzām dzīvojām kopā 6 gadus.
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Sākām gatavoties 7 mēnešus pirms kāzām. Vispirms nopirku kleitu, jo novembrī un decembrī kāzu salonos ir izdevīgas atlaides. Tad līdz jaunajam gadam apbraukājām un apskatījām viesu namus, izvēlējāmies savējo. Pēc jaunā gada izvēlējāmies un rezervējām fotogrāfu, bet februārī sākām apmeklēt iesvētes mācību baznīcā. Būtībā nekas briesmīgas grūtības nesagādāja, vienīgi izvēlēties mūziķus varbūt bija grūtāk, jo tos iepriekš noklausīties praktiski nav iespējams.
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Ceremonija notika Rīgas Mārtiņa baznīcā, to ļoti sirsnīgi novadīja mācītājs Aivars Smuidris, pie kura gājām arī iesvētes mācību.
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Svinības notika viesu namā "Bebru nams", kas atrodas Daugavas krastā netālu no Daugmales. Par visiem 100% varu ieteikt šo vietu kāzu svinībām, jo viss bija brīnišķīgi. Skaists viesu nams ar niedru jumtu un milzīgiem logiem aiz kuriem plūst Daugava, milzīga sakopta teritorija, istabiņās brīnišķīgs interjers, divu veidu pirtis un džakūzī. Viesu nama saimniece ar lielu pieredzi kāzu rīkošanā, pievērš uzmanību visām detaļām. Pie tam viesu nams uzņem tikai vienas kāzas katrā nedēļas nogalē, līdz ar to dekorēt viesu namu varējām jau piektdien, bet svinēties varējām līdz pat svētdienas vakaram. Visa kompleksa īre maksāja 700 Ls, bet ēdināšana - 15 Ls/cilv.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Pirmkārt, negribējām Kurzemē, otrkārt, naudas ziņā gribējām, lai svinību vieta un ēdināšana nepārsniegtu 1500 Ls, un treškārt, tā vienkārši bija visskaistākā no visām, ko apskatījām un atbilda pirmajiem diviem punktiem. Pie tam visus viesus varēja izguldīt istabiņās. Pats viesu nams galdus neklāj, bet piedāvā vairākus ēdinātājus. No tiem izvēlējāmies saimnieci Ligitu (29213208). Cenā 15 Ls/cilv. mums bija iekļauts - sagaidīšanas galds, trīs veidu karstie - cūkas cepetis, cepts lasis un vistu veltnīši, kartupeļi, mērces, svaigie salāti, 4 veidu salāti - rosols, garneļu salāti, grieķu salāti, tunča salāti, gaļas plates, zivju plates, dārzeņu plates, augļu plates, cepumi un plātsmaizes, maize, tēja, kafija, dzērveņu morss, ūdens ar laimu un piparmētru, kā arī soļanka brokastīs, kā arī divas oficiantes, kas apkalpoja pie galdiem. Galdi bija klāti ļoti skaisti, un ēdamā bija pietiekami.
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Kāzu tortes izvēle sagādāja nelielas galvassāpes, jo gribējās gardu, bet negribējās arī dikti tērēties. Galu galā pasūtījām brīnišķīgu baltā biskvīta torti ar vārīto krēmu, zemenēm un balto šokolādi Ikšķiles konditorejā "Rūperts". Torte maksāja Ls 7,50/kg, tiesa gan nesakot, ka tas ir kāzām ;) Bet dekorēšanas ziņā visas vēlmes tika izpildītas un torte bija vienkārši lieliska, saņēmām daudz komplimentu. Pasūtījām 5,5 kg, un nekas nepalika pāri.
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Ēdamais bija tieši laikā! Tā kā viesu namā svinējāmies līdz svētdienas vakaram, tad vēl visu svētdienu bija, ko ēst, un pāri palika pavisam nedaudz.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Tā kā pašiem vairāk patīk rokmūzika, bet viesi mums bija gan jauni, gan veci, tad gribējām zelta vidusceļu - latviešu un ārzemju ballīšu klasiku kvalitatīvā, nedaudz roķīgā izpildījumā ;) Pēc pamatīgas piedāvājuma izpētes izvēlējāmies piecu puišu grupu no Jelgavas "Laikā Pirms". Brīnišķīgi puiši, spēlēja ar neviltotu atdevi līdz 5iem rītā! Milzīgs paldies viņiem par to, jo viesi bija sajūsmā. Pie tam visi bija dzīvie instrumenti, nebija nekādas činčidrilkas ar resniem alus vēderiem, puiši ir jauni un forši! ;) No sirds iesaku! Honorārs - 270 Ls.
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Pēc baznīcas devāmies uz Botānisko dārzu, kur vedēji bija sarūpējuši pārsteigumu ar leijerkastnieku un audēju, kuras vadībā audām savas ģimenes jostu, iedzērām šampi un sabildējāmies ar viesiem pie fantastiski skaistiem ziedošiem rododendriem, interesantas bildes tapa arī Palmu mājā ;) Tad atvadījāmies no visiem un devāmies braucienā uz Bolderāju pie jūras, kur bija neliels pikniks, daži uzdevumi un fotosesija. Pēc tam mūs Bolderājā uzsēdināja uz jahtas, ar kuru lēnām atvizinājāmies līdz Vanšu tiltam. Tur vietējie no jahtu kluba mums negaidīti sarīkoja vārtus un nozaga vēdējmāti, bet viss beidzās laimīgi ;) Tad pa ceļam uz viesu namu mūs pārsēdināja uz motociklu, ar kuru tad arī skaisti ieradāmies viesu namā.
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Galvenokārt vedēji, bet brīžos, kad vedēji bija aizņemti ar mums - vedēju palīgi, kas arī vadīja spēles.
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Otrajā dienā bija modināšana, brokastis, mantu izpirkšana, bet pēc tam vienkārši laiski atpūtāmies pirtīs, džakūzī, cepām šašliku un baudījām dabu :)
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Goran Gora - Fools in Love. Deju kursus neapmeklējām, paši izdomājām horeogrāfiju un pa vakariem nedaudz patrenējāmies.
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Kāzu kleitu nopirku salonā "Beautiful day" par Ls 300, līgavainim labs uzvalks jau bija, nopirkām tikai kreklu un baltu vesti ar kaklasaiti.
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Melna "Toyota" Avensis, tas bija vedēju sarīkots pārsteigums.
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Floriste Liene Avotiņa, dabasmateriali.lv. No sirds iesaku, ņēma vērā visas manas trakās vēlmēs ar ceriņu izmantošanu, pie tam ļoti laba cena - līgavas pušķis, '2 piespraudes, vedējmātes aproce, auto dekors, dekors uz galda viesu namā un aiz muguras pie sienas, viss kopā izmaksāja 90 Ls.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Nē, mums visu dienu bija lielisks fotogrāfs Jānis Naglis, honorārs - 300 Ls.
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Ielūgumus gatavoju pati, sanāca superīgi ;) Kopējās izmaksas ap 20 Ls. Izsūtījām 2-3 mēnešu pirms kāzām.
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Jā, mainīju. Nepatīk, ka par katra dokumenta nomaiņu jāmaksā nauda. ;)
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Jā!
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Uz Portugāli.
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Kleitu pirku pirms Jaunā gada kāzu salonu izpārdošanā, kurpes, līgavaiņa kreklu un apakšveļu pirku janvāra izpārdošanā veikalos, kosmetologam, solārijam, manikīram/pedikīram, dāvanām kāzu viesiem, debesu dekoru iepirkšanai izmantoju kolektīvās iepirkšanās kuponus, apakšsvārkus, plīvuru, lietussargu, somiņu, līgavaiņa vesti sūtīju e-bay, privāts florists izmaksā lētāk nekā pasūtīt ziedus salonā, kāzu torti pasūtot neteicu, ka kāzām, gredzenus izgatavojām no sava zelta pie juveliera, ielūgumus izgatavoju pati, šampanieti sapirkām uz atlaidēm pirms Jaunā gada, pārējo alkoholu un bezalkohoslikos arī vaktējām labākās atlaides. Bet sveces vizidevīgāk ir sapirkt izpārdošanā pēc Jaunā gada. Viesu namu arī paši vēl papildus dekorējām ar ceriņiem, kuri bija par velti :)
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Laika apstākļus nav iespējams ietekmēt, netērējiet uz to savus nervus. Un kāzas notiek arī ziemā, sniegā, lietū, krusā un vētrā, tas tikai piešauj asumu!
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Atbalstīt līgavas!
Vēl iesaku ņemt vērā...
Atvēliet gana daudz laika fotosesijai!
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Izvēlētos citu datumu ar labāku laiku! ;) Bet to jau nekad nevar iepriekš ieplānot ;)!
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Jā, bija! Man bija brauciens ar vilcienu uz Jūrmalu, kur sekoja lekcija ar vīnu un uzkodām par seksu pie Latvijas seksa guru Ritas Lasmanes (ļoti laba, iesaku!), tad bija limuzīns atpakaļ uz Rīgu, meditācija Spīķeros, vakariņas un kokteiļi, kā arī dejas klubiņā!