FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Aija, 24 gadi

Kāzu datums:12.04.2012
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
Ja rēķina kopā pilnīgi visu - arī tērpus, kūku, alkoholu un viesu namu, pilnīgi visu, visu ar visām dāvanām tad mums šī summa varētu būt 3000 - 3500 Ls, bet, ja godīgi, vienā mirklī beidzām skaitīt, bet mums ļoti palīdzēja vecāki un krustvecāki, jo bija vienkārši opcijas, ko viņi uzņēmās uz savām izmaksām, kā viesu namu, vai alkoholu utt. Mūsu kāzās bija aptuveni 50 viesi plus 4 bērni :) rezultātā aptuveni mēs bijām kopā 54 laikam, jo skaits nedaudz nojucis...
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Savējie, vecāki palīdzēja un krustvecāki.
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Bija pienācis laiks, uzskatījām, ka tas ir nākamais solis. Līdz kāzām kopā jau dzīvojām gandrīz 5 gadus, bet kopā jau esam 7,5 gadus, tāpēc nolēmām, ka vajadzētu uzrīkot kāzas.
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Mēs ļoti laicīgi sākām gatavoties kāzām, jo kāzas mums bija aprīlī, bet par datumu bijām vienojušies jau augustā, un tad ar septembri jau sākām pamazām gatavoties, lai neatstātu visu uz pēdējo mirkli. Vispirms noskaidrojām, vai izvēlētajā datumā varam rīkot kāzas un tad sākām meklēt viesu namus, kas bija sarežģīti, jo bija grūti atrast viesu namu par pieņemamām cenām, kur var izguldīt piemēram 50 viesus, jo daudzos ir telpas, kur ballēties tur 70-80 viesiem, bet gulēšana uz 35-40 viesiem, tad kuriem viesiem pateikt, ka jūs brauksiet mājās un nepaliksiet... Laikam vislielākās grūtības bija tā viesu māja, kūka par saprātīgām cenām, un vārds "kāzām" visam uzliek 50% sadārdzinājumu, šajā gadījumā tas noteikti ir ar kūkām, ja grib kādā konditorija sūtīt, tad visur sākot no 9-13 Ls par kg un uz 50 viesiem pasaka kūkai jābūt 7 kg, tad statīvs vēl 10 Ls un noteikti atvest drīkst tikai šī konditorija, kur no Rīgas līdz Ķekavai piegāde 15 Ls... Rezultātā mēs atradām vietējo konditori, kas cep garšīgas kūkas Mārupē un kg maksāja 5 Ls un uz 7kg bja 35 Ls un statīvs 3,62 jo īrēts no Gemoss, un noorganizējām, kurš no mūsējiem varēs aizbraukt pakaļ, kūka bija vienkārši garšīga un tika apēsta uz urrā :)
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Ceremonija notika Olaines dzimtsaraktu nodaļā, liels paldies, jo mums kāzas bija darbdienā :)
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Svinības bija Ķekavā, viesu nams "Kāli", telpas mums bija lētāk, jo kāzas notika no ceturdienas uz piektdienu un tāpēc mums bija lielā zāle par 180 Ls, nevis 300 Ls. Un ēdināšana bija 12 Ls par personu, protams visas sulas, kafijas un tējas pašiem jāpērk...kā jau visur...
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Mums galvenais bija vieta pēc iespējas tuvāk dzimtsaraktu nodaļai un uz cik lielu platību ir paredzētas teplas un cik viesus var izguldināt. jo mums galvenais bija, lai visiem pietiek vietas kur gulēt... Galdus klāja viesu nams, bet mums bija svarīgi, cik maksā klāšana vienai persona, jo uz 50 viesiem tomēr ir atšķirība 12 vai 15 vai 20 Ls par personu...
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Torti sūtījām Jaunmārupē, privātmājās, mums bija 3 stāvi bija domāts uz 7kg, bet statīva dēļ sanāca uz 8kg un viens kg 5 Ls, rezultātā 40 Ls plus statīva īre Gemosā 3,62 Ls dienā.
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Mums ēdamais palika pāri, devām vēl līdzi...
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Mums bija Dj Alekss Hercbergs, jo gribējām, lai nebūtu ierobežošana mūzikas ziņā, lai var nospēlēt visu, ko gribas, jo muzikani tomēr ir vairāk ierobežotu un mums kāzās bija jauniešu un vecāka paaudze un gribējās, lai visiem ir labi...esam apmierināti ar izvēli :) mums tas izmaksāja 160 Ls plus mums vēl bija karaoke.
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Mūsu ceļš uz svinību vietu bija pasakains, jo vedēji bija ļoti centušies un bija izdomājuši visādas Atrakcijas un fotogrāfēšanās vietas, vienā brīdī pat nedaudz aizrāvāmies ar fotogrāfēšanos, vēlāk nedaudz nokavējām ierašanos viesu namā, bet viesi neņēma ļaunā, jo viņiem bija labs laiks, izlejamais alus un uzkodas un viņi vienkārši baudīja laiku :).
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Viesus izklaidēja vedēji, ar ko viņi lieliski tika galā un labāk nemaz nevarētu būt.
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Otrajā dienā vairāk bija amatu nomināciju atskaite un apbalvošana, rīta rosme, brokastis un visi palēnām - kad nu kurais, devās uz mājām, jo mums pašiem parasti nepatīk otrā dienā ilgi sēdēt, tāpēc bijām nolēmuši, ka mums viesu nams būs līdz kādiem 12-13iem nakamājā dienā.
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Mums bija Norah Jones - Come away with me, un gājām uz pāris nodarbībām pie mūsu deju skolotājas, kas jau pāris gadus iepriekš mums bija mācījusi dejot, nolēmām atsvaidzināt deju soļus, bet tas bija noderīgi, jo viņa iedomājās par tādām lietām, kas mums nebija ienācis prātā, par to kā mēs piecelsimies pie galda, kā tiksim skaisti līdz deju placim, tad mēs mācījāmies tos deju soļus iedejot tik lielā deju placī kāds mums būs kāzās, kā skaisti nobeigt deju tā, lai gadienā, ja dziesma nav līdz galam, bet mūziķis saprot, ka viss utt... Noteikti iesaku :)!
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Mana kleita tika šūta, jau sākumā bija gatava, ka man šūs, domāju apskatīt modeļus un tad uzšūt pie pazīstamas šuvējas, bet rezultātā vienā kāzu salonā, kas šuj atradu īsto kleitu un tā tika uzšūta man no jauna, lai būtu perfekta uz mana auguma un man šis prieks izmaksāja 320 Ls, bet nenožēloju, lai arī draugs sākumā izteica neapmierinātību, ka kleita tik dārga sanākusi, bet, kad ieraudzija,l saprata, kāpēc tik dārgi bija, pie tam kāzu dieā gandrīz no svinēt un arī pēc kāzām dabūju komplimentus par kleitu, ka esot bijusi vienreizēja un neredzēta....Draugam pirkām jaunu uzvalku pa 108 Ls sanāca nopirkt uz atlaidēm... Plus arī kurpes, kreklu un kaklasaiti arī pirkām jaunus, sev arī kurpes nopirku, bet uz kādu akciju...
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Mēs īrējām mašīnu, un mums bja Cryslers ja nemaldos, jo gribējās nedaudz savādāku nekā ikdienā...
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Mašīnai rotas taisījām paši, ar lentītēm un mākslīgajiem ziediem bija izvedoti pušķīši pie rokturiem un spoguļiem, jo mums pie tādas mašīnas galīgi negribējās likt kādu baigo zieda dekorāciju uz kapota, jo galīgi tas nepatīk, mums bija tā vienkārši un eleganti. Mums likās labāk paņemt elagantu mašīnu un sanāk skaistāk :)! Līgavas abus pušķus sūtīju pie zināmas floristes , kā arī piespraudi līgavainim un vedējiem, jo man bija savas prasības, negribēju tipisko līgavas pušķi no rozēm, bet kaut ko netradicionalu nedaudz, un zināju, ka parastā salonā man gribēs iestāstīt visu ko citu ne, tikai to ko man gribās..
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Fotosalons nebija, bet bija profesionāls fotogrāfs, kas atbrauca jau uz līgavas ģērbšanos un bija viesu namā līdz pat kūkas griešanas plus kādas vēl 30-60 min uzkavējās pēc tās...nebija nepieciešamība pēc fotosalona, jo fotogrāfs mums ar vedējiem un izbraucienā piedāvāja tik daudz mākslinieciskas bildes, kas noteikti ir daudzreiz skaistākas nekā būtu bildes tikai fotosalonā. Plus mums fotogrāfs izveidoja fotoalbūmu ar bildēm, labākās bildes noformē CD, vēl ir viens CD ar mūziku un bildēm kā filmiņa un vēl visas bildes digitāli, un tas mums ir 270 Ls.
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Ielūgumus paši kopā ar vedējiem veidojām, un ielūgumus veidojām 3 mēnešus pirms kāzām, jo mums kāzas bija darba dienā un gribējām visus laicīgi informāt ne tikai mutiski bet arī oficiāli, lai visi var sarunāt brīvas dienas. Iesakām noteikti gatavot pašiem daudz reiz lieāks prieks par to visu...
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Mainīju uzvārdu, jānomaina bija pase un tiesības un bija nepieciešams iet uz banku un kopēt dokumentus, lai tiktu nomainīts uzvārds sistēmā un jaunā karte butu ar jauno uzvārdu... Grūti pierast un asociēt sevi ar jauno uzvārdu.
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Mēs ielūgumos minējām, ka priecātos saņemt dāvanu aploksnē un tā arī bija - viesi sadāvināja aploksnes, jo mēs plānojam iegādāties mājokli un visus līdzekļus izmantojam mājokļa iegādei.
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Nē, bet plānojam vasarā braucienu.
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Noteikti uz ielūgumiem, galda kartēm, kūka, viesu nams... bet visvairāk ieekonomējām, gatavojoties laicīgi un visu iegādājoties laicīgi bez pēdējā mirkļa skriešanas.
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Sākt gatavoties laicīgi, jo visi lielie izdevumi rodas visu darot pēdējā mirklī, vienmēr visāda dekoratīvas lietas papētīt ebay, jo var atrast visa'das skaistas lietas un idejas, kas ieekonomē.. to dienu uztvert kā savu un nedzirdēt, ko runā citi, jo citādi viss būs sabojāts
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Nebaidīties, nav nekas traks, mēs pēc savām kāzām runājām, ka esot bijis tik foršs tusiņš, ka varētu atkārtot :)!
Vēl iesaku ņemt vērā...
1)Gatavojies laicīgi 2) Baltijas papīrs! 3) Ebay - lentītes! (visādas, mēs bijām sajūsmā, jo ļoti ekonomējām), kristāli un rožu lapiņas 4) Gemoss - salvetes, salmiņi, vienreiz lietojamie trauciņi līdz došanai nākamajā dienā 5) Spirits & Wine - alkohols uz akcijām utt.
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Laikam neko, jo man viss tik ļoti patika, bet vienīgais gribētos, lai kakls nesāpētu..
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Jā, bet tas bija 2 nedēļas iepriekš. Puiši riktīgi atpūtās alkohola ietekmē, bet meitenes bija riktīgi izplānojušas, bija erotiskā veikala apmeklējums un erotiskā muzeja apmeklējums, bet faktiski bija fotosesija un tad brauciens ar limuzīnu, vēlāk vakars klubiņā, liels paldies meitenēm. Mums bija ļoti gaumīgs un jautrs pasākums :)!