FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Inga, 24 gadi

Kāzu datums:23.07.2011
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
Kopīgās kāzu izmaksas ~ 2000 Ls. Viesu skaits: 30
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Krājām naudiņu zeķē :)
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Pirms kāzām kopā dzīvojām 4 gadus :) Tas bija pietiekami ilgs laiks, lai saprastu, ka vēlamies spert nākamo soli savās attiecībās.
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Sākām gatavoties 5 mēnešus pirms kāzām. Vislielākās problēmas sagādāja dziesmas izvēle mūsu pirmajam valsim.
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Ceremonija notika dzimtsarakstu nodaļā.
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Svinības notika viesu namā "Lejasbisenieki" Siguldas pusē. Ļoti skaita, sakopta apkārtne. Klusa vieta. Bijām ļoti apmierināti. Galdus klājām paši un ēdienu gatavojām paši. Uz ēdieniem, dzērieniem un alkoholu kopumā iztērējām ap 300 Ls. Svinību vietas izmaksas diemžēl nepateikšu, jo šo jautājumu kārtoja vedēji ar vecākiem.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Svinību vietu izvēlējāmies, balstoties uz vedēju izvēlēto izklaides programmu. Lai visu varētu izbraukāt. Gribējām arī, lai nav tālu no Rīgas un lai ir kur izguldīt viesus.
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Kāzu torti pasūtījām Siguldā "Eklērs". Kāzu torte bija apmeram 4 kg uz 15 cilv., jo pie galda sēdāmies tikai mēs ar vedējiem, māsām, brāļiem un vecākiem. Izmaksāja 20 Ls.
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Ēdamais palika pāri diezgan daudz. Vēl, atgriežoties majās nākamajā dienā, sasaucām tuvākos draugus uz atkāzām :). Ēdām un dzērām visu nost vēl 2 dienas :)!
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Mēs ierakstījām disku ar mīļākajām dziesmām un viesu namā klausījāmies to.
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Bija izjāde ar zirgu un kalām savu laimes pakavu :). Braucām arī uz Saulkrastu jūrmalu. Tur iedzērām šampi ar vedējiem. Bija forša fotosesija :). Pludmalē metu gaisā savu līgavas pusķi, un cilvēki uztaisīja mums vārtus pludmales autostāvvietā :).
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Par visu rūpējās vedēji.
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Otrajā dienā nekādu īpašu aktivitāšu nebija. Daži pat nebija likušies gulēt, dažiem no rīta sāpēja galva... :) Uz īpašām aktivitātēm pārsvarā neviens nebija spējīgs :)!
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Savu pirmo valsi domajām paši un macījāmies mājās. Izvēlājāmies dziesmu no Putnu Balles "Sapņu pārdevējs".
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Kleitu pirku salonā "Lilita" Gogoļa ielā. Pirku ziemas laikā, tāpēc kleitām bija atlaides. Savu kleitu nopirku par 150 Ls :)!
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Kāzu transports bija mikrobusiņš, jo tajā pietika vietas visiem viesiem, kuri devās ar mums tālāk svinēties pēc oficiālas ceremonijas.
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Mašīnu rotāja mana mammīte ar vedējtēvu. Dekorācijas mašīnai domāja un izgatavoja mana mammīte :)! Līgavas pusķi un piespraudi veidoja kāda no manas mammas kolēģēm, kuras hobijs ir floristika.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Fotogrāfs visur bija līdzi. No sākuma līdz pat beigām. Konkrēti salonā gan nefotogrāfējāmies. Fotogrāfs bija mūsu kaimiņš, tāpēc par darbiņu samaksājām 100 Ls + 50 Ls benzīnam, jo izmantojām viņa mašīnu kā savu kāzu auto. Fotogrāfs bija arī auto vadītājs :).
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Ielūgumus uz kāzām sūtījām vēstules veidā portālā draugiem.lv :) Starp citu, ļoti forši, jo var izsekot līdzi tam, kurš ir izlasījis vēstulīti un kurš vēl to nav paguvis izdarīt un atbildes no ielūgtajām personam saņēmām fiksākā veidā :) Neviens nebija sašutis par veidu, kā nosūtījām ielūgumu! :) Izsūtījām 2 mēnešus pirms kāzām.
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Pārgāju vīra uzvārdā.
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Dāvanās saņēmām naudiņu. Un tas labi :).
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Mums nebija kāzu ceļojuma, bet devāmies medusmēneša izbraucienā uz Ventspili-Kolku-Roju-Dzintariem un atpakaļ uz Rīgu. Tas bija vienas dienas izbrauciens pa dažādām pilsētām.
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Viesu namu sarunājām caur paziņām, tapēc sanaca lētāk. Kleitu pirku ziemas sezonā, kad bija atlaides. Gredzenus taisījām uz pasūtījuma, bet maksajām tikai par darbu, jo zeltu mammuks nodeva savu. Gatavojām paši, galdu klājām paši. Oficiālajā daļā ieludzām visus, ko vēlējamies redzēt, bet tālāk uz svinībām devāmies tikai ģimenes lokā - 15 cilv., līdz ar to savā ziņa ieekonomējām visas izrietošās izmaksas. Plīvuru šuva mamma, tāpēc samaksājām tikai 3 Ls par audumu. Vīrs nepirka jaunu uzvalku, jo pusgadu iepriekš bija nopircis sev uzvalku un uzvilcis to tikai 1 reizi.
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Izbaudiet šo dienu! Katru brīdi izbaudiet un mēģiniet iemūžināt sajūtas!
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Ja būtu dota vēl viena iespēja, es censtos iemūžināt katra cilvēka teikto un novēlēto. Mēģinatu mierīgāk izbaudīt visu notiekošo un katru pasākumu. Gribētu vēlreiz tam iziet cauri, lai vairak paliktu atmiņā, jo tikai pēc bildēm un video ieraksta sajūtas atceros, bet reāli, pat ejot zālē vīram pie rokas, nedzirdēju no uztraukuma pat to svarīgo Kāzu Maršu, kas priekš mums abiem tobrīd skanēja pāšu pirmo un vienīgo reizi mūžā :).
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Pirmskāzu ballītes nebija ne man, ne vīram.