FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Zane, 20 gadi

Kāzu datums:04.02.2012
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
Pavisam kopā bija ļoti tuvu pieciem tūkstošiem. Bija 60 viesu.
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Paši sapelnījām, bet vecāki nevis deva naudu organizēšanai, bet paši pirka dažādas lietas kāzām no saviem maciņiem, ko viņi paši ļoti izbaudīja, neklausoties mūsu protestos,ka nevajag tērēties. :)
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Mani bildināja, laikam abi sapratām, ka ir laiks! Vasarā mums kopā apritēs jau piektais gads.
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Es jau pirmajā nedēļā pēc bildinājuma sāku visu plānot, bet man bija liels šķērslis - dzīvojam ārzemēs, bet kāzas- Latvijā, kas nozīmē, ka ļoti daudz tika darīts caur internetu. Tad kādus 3 mēnešus bija baigais miers, un kādu mēnesi pirms kāzām sākās stresiņš, jo ir lietas, ko caur telefonu nevar. Reāli ir jāsāk gatavoties 3 mēn. iepriekš. Tad atskrējām uz LV 2 ned. pirms kāzām, bija mums izdomāts kur un kad jāiet, un visas astītes arī veiksmīgi tika pievilktas! :)
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Vecajā Sv. Ģertrūdes beznīcā.
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Svinējām viesu namā "Debesu bļoda". Esam vairāk kā apmierināti - saimniece forša, ēdiens izcils, apklpojošās meitenes atsaucīgas un ļoti patīkamas, visiem bija savas gultiņas ar siltām, kārtīgām segām, un nākamajā rītā superīgas brokastis! Bija daudz vietas, kur dejot, un lielie logi visu padarīja ļoti romantisku, jo aiz loga viss bija balts! :)
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Mums nozīmīgākais bija, lai ir vieta 60 cilvēkiem, un noteikti GULTAS, nevis kaut kādi matrači, jo mums gribējās, lai vecākiem un vecvecākiem būtu ļoti labi, jo tā nav nekāda pirts - tās tak ir kāzas, un piedevām - Ziemā! :) Viesu nams ir apm. 30 min no Rīgas, kas ir pilnīgi normāli, un pats viesu nams arī klāja galdu. Ēdienkarte ir ļoti plaša ar dažādām iespējām gan cenās, gan garšās - vienvārdsakot - bija izcili! :) Paldies, Sabīne!
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Pie pazīstamas sievies tādu kārtīgu lauku tori. Viņa izskatījās labi, 2 stāvos, 6 kg, bet tur nebija nekādi marcipāna pārklāumi un smieklīgās figūriņas augšā, bet visiem ļoti garšoja. Tā, ka ja svarīga ir garšīga nevis glamūrīga torte, paprasiet man, iedošu numuru. :)
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Ēdamais, protams, mazliet palika pāri, bet nekas baigi daudz. Laikam jau pavāri pirmo dienu nestrādā, jo visiem viss ļoti pietika un bija ļoti garšīgi, bet daudzuma ziņā bija diezgan precīzi. :)
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Lustīgais Blūmīzers. Mēs viņus bijām jau vienā pasākumā redzējuši, iepatikās, jo tā forši publiku māk paķert, tā bija arī šoreiz! ;) Izmaksāja 250 Ls, tikai 2 naktī aizbrauca.
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Mūsu lieliskie vedēji par visu bija parūpējušies - pirmais pēc baznīcas bija braucienss uz televīzijas torni, kur ar viesiem notika dažādas atrakcijas, bija daži vārti, atslēdziņas pieslēgšana uz tilta un tā, nu mums viss ārprātīgi patika, bet tagad uzrastīt tā grūti, jo tās emocijas jau uzralstīt nevar. :)
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Gan vedēji, gan paši viesi, gan Lustīgais Blūmīzers :)!
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Bija ķīlu izpirkšana, dāvanu izsaiņošana, iešana pirtiņā, un pats jautrākais - mašīnu pielaišana, jo mēs apprecējāmies gada aukstākajā dienā - 4. februārī, kad naktī esot bijis -34! :D Un visi, kam bija dīzeļi kādu stundu viens otru mēģināja "pielaist". Izskatījās tiešām vienojoša aktivitāte! :)
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Gribējām vienkārši, neko īpašu, bet mums Jānis Strēlnieks (mūsu valša guru :D) teica, ka jābūt UH! Tad nu mums bija tikai instrumentāli Moon River, Papetti, ļoti skaisti un bez pretenzijām :) Beigās viss izdevās un gan pašiem gadarījums, gan viesiem prieks! :)
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Savu kleitu nopirku no meitenes par 200 Ls ar visiem apkšsvārkiem. Vīrs uzvalku pirka, arī izmaksāja ap 200 Ls, bet visi sīkumiņi - apavi, šlipse, plīvurs un tādas lietas vēl to summiņu stipri papildina. :)
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Balts Mercedes limuzīns, jo manam vīram ar meršiem īpašas attiecības. :)
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Visu rotājām caur kompāniju, kur īrējām limuzīnu - VS IMPERIA, tur strādā meitene Inga - viņa visus uztaisījā vienārši fantastisku - pušķus, piespraudes, mašīnu - visu! Paldies, Inga! :)
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Nē, mums bija brāļi - Kristaps un Krišjānis Sietiņi - foto un video, viņi viesu namā mums uztaisīja foto-studiju, un visu laiku bija blakus un atbalstīja! Lieliski puiši! :)
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Pasūtījām pie Oksanas S., fantastiski skaisti ielūgumi! Izsūtījām apm. 2 mēnešus pirms kāzām.
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Jā, mainīju. Biju šokā, cik viegli tas bija, jo uz pasu nodaļu aizgāju pirmdienā, un 4dienā man lidmašīna, biļete nopirkta jau ar jauno uzvārdu, domāju,ka būs baigā nauda jāmaksā, ka 2 dienās uztaisa, bet nē, man tante pasaka, ka tajā pašā 1dienā pēc plkst. 16 varu nakt pakaļ par 15 Ls (klasiskā cena). Es biju Ļoti priecīga! :)
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Jā, viss praktisks un ikdienās noderīgs! Tieši tā kā vēlējāmies! :)
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Vasarā dosimies uz Itāliju.
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Hm.. es pat nezinu, beigās ne uz ko tā kārtīgi ietaupīt neizdevās.
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Atrodiet lieliskus vedējus, kas Jūs pazīst, tad Jums ne par ko nebūs jāsatraucās :)!
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Lai gan slinkums mācīties, bet saņemieties, un pamēģiniet zvērestu no galvas iemācīties ;)!
Vēl iesaku ņemt vērā...
Laikapstākļus :D.
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Neko!
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Jā, abiem bija vienā dienā. Mana bija nu tāda .. Ok, bet līgavainim bijusi superīga! :)