FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Ilze, 28 gadi

Kāzu datums:10.09.2011
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
Kopējas izmaksas bija rēķinātas līdz 3000 Ls, beigās sanāca biškiņ vairāk 3400 Ls, bet šajā summa bija iekļauts viss. Bija rēķināts uz 56 viesiem, beigās sanāca 47 viesi.
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Lielu atbalstu sniedza vecāki gan vīra, gan manējie, un pārējo cītīgi nopelnījām, strādājot visu vasaru.
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Nolēmām precēties, jo septembrī mūsu draudzība svinētu 5 gadu jubileju, tāpēc kā nākamais solis bija laulības. Līdz kāzām dzīvojām kopā 4 gadus.
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Vīrs mani bildināja martā un tad reāli sākam gatavoties. Sākumā meklējām viesu māju, kas tuvāk Rīgai, tad sekoja viesu saraksta sastādīšana un kāzu kleitas pasūtīšana ebay, un pats grūtākais bija savest visas lietas kartībā, kas saistītas ar baznīcas ceremoniju, jo man vīrs nebija kristīts.
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Ceremonija no laika gala tika plānota tikai baznīcā, mums tā bija Sv.Terēzes no Bērna Jēzus Romas katoļu baznīcā, pie ļoti sakarīga pr. Andra Kravaļa.
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Svinības notika viesu namā "Oāze" Ķekavas novadā, 15 km no Rīgas, visa viesu māja izmaksāja 250 Ls, ēdināšana bija 12 Ls no personas +1 Ls no viesa par apkalpošanu.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Tas, ka viesu nams bija tuvu Rīgai, nebija trokšņaina vieta, laukos, un cena, protams, ka bija pats noteicošākais faktors, tur bija arī pirts un baseins un varēja izguldīt 40 viesus, kas ar bija iekļauts cenā. Galdu klajēju piedāvāja uz vietas.
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Kāzu torte bija dāvana no darba, to mums uzsauca. Pasūtījām Kūkotavā, bija tā vērts, viesi bija sajūsmā. Kūka sastāvēja no 3 stāviem, un katrs stāvs savādakā garšā. Kūka izmaksāja 81 Ls + atvešana 9 Ls, par km 0.30 Ls.
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Ēdamais pirmajai dienai bija ļoti daudz, bet otrās dienas brokastis bija smieklīgas, bija salikta dārzeņu plate, gaļas un zivju plate, un bija zupa soļanka. Es skaidri zinu, ka bija palikuši ļoti daudz salātu, bet ,redz, kā notika, saimnieces noteikti ar pilniem maisiņiem aizgāja mājās ģimeni barot. Negāju lamāties un prasīt, bet negatīvu feedbaku ar to būs nopelnījuši un vēl uzrakstīšu viņiem e-pastu.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Muzikanti mums bija lieliski, līdz 5 rītā spēlēja. Tā ka pati esmu no Latgales, bet Rīgā dzīvoju tikai 6 gadus, tāpēc muzikantus gribēju no turienes. Man viņus ieteica laba paziņa, pie kuras viņi spēlēja. Spēlēja Gints Ločmelis un vēl viens puisis Ainārs, ar visu ceļu čaļiem samaksāju 250 Ls, muzikanti bija super.
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Pēc ceremonijas gājām uz draudzes māju, kur bija sagatavotas uzkodas un šampanietis, tad bija pastaiga pa Arkādijas parku, bet to es silti neiesaku, tur bija draņķa puikas, kas skaitīja dzejoļus un tad uzbāzīgi un nekaunīgi prasīja par to naudu, un kad iebēra mans vīrs saujā paprāvu summu, viņi teica, ka tādu jāber katram. Nu tas tā priekš citiem, lai ir info un lai zina kam gatavoties. Tad mums nākamais pieturpunkts bija Lāču maiznīca, tur gan bija forši - silti iesaku, viņiem ir piedāvājums priekš kāzām, to var apskatīties mājas lapā. Mēs cepām maizīti un vēl vis kaut ko darījām, viesiem ar bija interesanti. Un tad mums un fotogrāfiem bija fotosesija pie jūras - 2 h, pec tā mēs devāmies uz viesu namu.
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Man bija gan vedēji, bet pašu vakaru vadīja jauka vakara vadītāja, nu jau man laba paziņa Agnese Eriņa.
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Otrajā dienā bija modināšana, brokastis un tad jau bija pirts un baseins, atpūta uz terases nepiespiestā atmosfērā.
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Mēs speciāli gājām uz deju kursiem un bijām gatavojušies mūsu pirmajam valsim, bet aparatūra mūs pievīla, ierakstu, kas bija diskā nevarēja nolasīt, nācās improvizēt, viesi bija sajūsmā. Tā kā silts ieteikums citiem pāriem visu pārbaudīt.
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Vīram uzvalks bija, pirkām vestīti un kaklasaiti, kreklu un aproču pogas (Domina Sunset suits) un kurpes (Eiropas apavi), tas viss izmaksāja aptuveni 150 Ls. Es savu kleitu pirku ebay, ar visu plīvuru, apakšsvārkiem, bolero jaciņu un kurpēm, un visiem aksesuāriem, tas viss izmaksāja līdz 200 Ls.
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Kāzu transports bija mūsu draugu limuzīns, un to mums apmaksāja un par šoferi parūpejās vīra draugs.
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Mašīnu rotāja ziedu salonā, bija skaista kompozīcija no lilijām, tas izmaksāja aptuveni 40 Ls.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Nē, fotosalonā nefotografējamies, tas man liekas ir vecmodīgi. Mums bija lielisks fotogrāfs Jānis Konons ar asistentu Raimondu. Gaidu bildes. Viņi ir profesionāļi un sava amata meistari, izmaksas 360 Ls.
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Ielūgumus sāku savlaicīgi izgatavot pati, izvēlējos krāsu, visus materiālus iegādājos HobbySet veikalā, kas atrodas Dzirnavu ielā, tuvāk Čaka ielai. Tur var atrast visu, lielisks veikals un laba apkalpošana.
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Uzvārdu es nemainīju, vīrs ņēma maneejo. Grūtību nekādu. Vienas dienas laikā nomainiījām pasi.
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Jā, mums dāvināja naudiņu, to arī darījām zināmu ielūgumā, lai mums sadāvina kāzu ceļojumam.
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Jā, dosimies kāzu ceļojumā, nedēļu pēc kāzām uz Romu.
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Ietaupījām uz limuzīnu, kāzu torti, tad uz uzkodām, uz ielūgumiem, un dažādiem materiāliem, kas vajadzīgi kāzās, tos es pati izgatavoju.
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Iesaku laicīgi iesākt gatavoties kāzām, nežēlot naudu fotogrāfam un paņemt labāko. Man kāzu dienā nebija stresa, jo viss bija laicīgi padarīts. Izbaudīt kāzu dienu, jo tā paliks atmiņā neaizmirstama.
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Palīdzēt līgavai izlemt un pateikt savu viedokli, galu galā piedalīties gatavošanās procesā, jo tas tik tiešām nav mazsvarīgi, nedrīkst teikt "Dari, kā zini" vai vēl sliktāk "Man vienalga"!!!!Tas var jauno līgavu iedzīt vēl lielākā stresā, jo kā nekā tā ir jūsu abu diena, nevis tikai liigavas.
Vēl iesaku ņemt vērā...
Parliecināties, vai visi viesi apstiprinājuši un devuši atbildi par piedalīšanos jūsu svinībās, tad jārēķinās ar laikapstākļiem un mēģiniet visu saplānot pēc laika. Izbaudiet dienu!!!
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Noteikti pateiktu saimniecei visu, ko domāju par apkalpojošo personālu, jo tas vispār nedarīja savus pienākumus, galu galā tā arī nesapratu, par ko es tam samaksāju.
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Pirms kāzām bija vecmeitu ballīte, devāmies uz Igauniju, uz Tartu, un tur lieliski pavadījām laiku, un tad bija nakts uzdzīve Vecrīgā. Savukārt līgavainis uztaisīija vecpuišu ballīti tieši pirms kāzu dienas.