FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

SR, 27 gadi

Kāzu datums:19.08.2011
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
65 viesi (tai skaitā 4 bērni) Pārtraucām uzskaitīt pie ~5,5 tūkstoši. Varētu būt 6 vai mazliet vairāk.
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Pašu līdzekļi + 1000 no vecākiem
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Līdz kāzām bijām pazīstami (un kopā dzīvojām) gadu. Tieši vēl pēc gada svinējām kāzas.
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Gatavojāmies tieši 1 gadu. Sākām ar datumu, aptuveno viesu skaitu un scenāriju lielās līnijās - izvēlējāmies baznīcu un svinību vietu, kas noteica arī pasākuma noskaņu. Pēdējā nedēļā sajūtas gan bija pilnīga neizpratne, kā ir iespējams gadu gatavoties (un ne jau guļot un tv skatoties), un vienalga pēdējā nedēļā kārties augšā no darāmā :-)
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Allažu baznīcā.
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Mālpils muižā. Izmaksas nav mazas (mums laimējās tikt pie atlaides - 2200 par visu muižas kompleksu plus aptuveni 1200 par ēdināšanu), bet pilnīgi noteikti ir to vērts, jo telpas, serviss, attieksme, viesmīļu darbs, istabiņas - viss ir nevainojamā līmenī un ir skaidrs, par ko tiek maksāts. Ļoti, ļoti skaista vieta ar dvēseli.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Negribējām guļbaļķu viesu namu, meklējām greznu vietu tuvu Rīgai. Galdu klājējs nāca komplektā.
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Majaskukas.lv Siguldā. Medus torte (nepieredzēti smalkām mīklas kārtām un īpaši garda!) baltās šokolādes glazūrā, dekorēta ar augļiem. Ja nemaldos, tad 9 kg. Apēda visu līdz pēdējam. Cena bija 80 par kūku un 10 Ls par atvešanu.
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Ēdamā nebija pārāk daudz, jo izvēlējāmies ne pārāk plašu ēdienkarti. Bet visiem pietika gan vakariņu laikā, gan naktī (tad bija bufetes tipa galds). Vienīgi brokastis bija pavisam knapas, lai arī par tām bija jāmaksā atsevišķi 2,50 no personas. Kādi padsmit viesi bija devušies prom agrāk (pirms brokastīm), bet vienalga pārējiem bija pamaz ēdiena. Ieteikums ņemt papildēdienus brokastīm (bija tāda opcija, piemēram, pildītas pankūkas u.tml., bet vajadzēja pietikt arī ar "pamatpaketi").
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Spēlēja Tomass Kleins ar kolēģi taustiņnieku. Izmaksas 250 (ir šis pats sastāvs + bundzinieks par 350 Ls). Bija ļoti jauki. Spēlēja, kā sarunāts, līdz pulksten 3.00, bet viesi bija pavilkušies, ka piemaksājām un spēlēja līdz 4.00. Patika, ka repertuārā bija gan latviešu hiti, gan ārzemju dziesmas, sākot no rokenrola līdz balādēm. Mūziķi labprāt sadarbojās arī ar vedējiem un piespēlēja atrakcijās, kā arī spēlēja pavadījumu mūsu viesu vokālajiem solopriekšnesumiem :-)
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Nevēlējāmies tradīcijas (tiltus u.c.), tāpēc bija paredzēta tikai fotosesija mums divatā uz kādu stundiņu, kamēr viesi dodas uz Mālpils muižu un iekārtojas numuriņos. Diemžēl tieši tajā brīdī diezgan pamatīgi lija un fotosesija bija gluži īsa. Pārējo laiku mierīgi pabijām divatā.
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Vedēji (spēles, tosti, vakara gaitas nemanāma, bet vajadzīga organizēšana), kā arī daži viesi, ar ko iepriekš vedēji bija sarunājuši palīdzību viesu izklaidēšanai. Un koris ar dažādiem improvizētiem izgājieniem. Vispār mums bija īpaši atraktīvi viesi :-)
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Viena spēle no mums, "lēnās" brokastis, nekas īpašs. Svinību vietu vajadzēja atstāt līdz 14.00, tad daļa viesu brauca uz mūsu mājām.
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
http://www.lyricsmusica.it/zigfr%C4%ABds-muktup%C4%81vels/ver-durvis-klus%C4%81k-testo.html Tā kā nemaz nebijām dejojuši, tad, jā, apmeklējām deju studiju Estētika (Bruņinieku ielā). Iesaku turēties pa gabalu. Meitenes droši vien pašas dejo izcili, bet attieksme pret klientiem ārpus pieklājības vai laipnības robežām. Un galvenais - nulle ieinteresētības. Iemāca mehāniski izdejot soļus un viss. Pat pēc vairākkārtējas mūsu vaicāšanas, lai pamāca arī tehnikas lietas, kā jātur ķermenis, kā kājas jāliek, kā skatieni, rokas utt., atbildēja tikai, ka viss ir lieliski un neredz, kur piesieties. Lai arī paši labi jutām un redzējām spogulī, ka tā nav. Beigās bijām vēl uz nodarbību pie Alīnas Rimkusas. Šo skolotāju gan labprāt rekomendēju ikvienam. Profesionāla, ieinteresēta, uzreiz saprata, kas mums vajadzīgs. Žēl, ka nebija laika vairāk nodarbībām. Paldies Alīnai, ka prata 1,5 stundās iedot daudz vairāk dejas sajūtu, plastiku un izpratni nekā pirmajā vietā piecās nodarbībās...
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Kleitu pasūtīju salonā Amēlija decembrī, dabūju par 170 Ls brīnumskaistu, tieši man šūtu. Apakšsvārkus un jaciņu vesākiem brīžiem turpat izīrēju par 10 Ls abus kopā. Vislabākās atsauksmes! Vīram melns slim uzvalks, kvalitatīvs krekls, grezna veste un kravate no Sunset Suits (ap 200 Ls)
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Ļoti vēlējāmies melnu noteikta modeļa auto, diemžēl vienīgais izīrējamais uz mūsu datumu bija jau aizņemts. Norezervējām sudrabainu. Neiedziļināšos visās detaļās, bet šis bija vienīgais ļoti nepatīkamais starpgadījums kāzu dienā (ieradās mums pakaļ par vēlu, nelaipni izturējās pret floristi, šoferis kaut cik ok, bet ne miņas no galantuma, beigās pieprasīja daudz lielāku samaksu nekā runāts, būtībā šantažēja tieši tajā brīdī, kad mēs svinīgi piebraukuši un viesi jau mums apkārt un jākāpj ārā). Ar līkumu ap Chrysler 300C ar numuru JH 88.
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Brīnišķīga floriste Kristīne Grīnvalde. Iesaku ikvienam! Atsaucīga, draudzīga, ar lielisku gaumi (par to it kā nestrīdas, bet stila izjūta lieliska!), cenas arī draudzīgas. Šī tiešām bija viena no veiksmēm!
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Gatavojām paši. Zelta papīrs, smalks melns ornaments, apsiets ar zeltītu atlasa un baltu organzas lentīti. Eleganti un grezni.
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Mainīju. Nekādas.
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Lūdzām finansiālu atbalstu kāzu ceļojumam un visi, izņemot 1 viesi, šo lūgumu bija ņēmuši vērā.
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Uz Sardīniju, bija tikai viena brīva nedēļa. Šādu ceļojumu novēlu ikvienam.
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Laicīgi organizējot un izvēloties lietas, ietaupījām uz daudz ko. Piemēram, uz alkoholu, jo arī no lētā gala var atrast labus vīnus, tikai tas prasa rūpīgu "izpētes" (=degustācijas) darbu vairāku mēnešu garumā :-D Arī ar kleitu ļoti paveicās, jo neviens neticēja, ka tik perfekti nostrādāts skaistums var tik salīdzinoši maz maksāt.
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
No sirds priecāties un neķert kreņķi, ja gatavošanās laikā garastāvoklis ir kā pa viļņiem augšā/lejā un domas par dažādām lietām mainās vēja ātrumā. Tas ir normāli. Beigās viss saliksies pa plauktiņiem. Uzticēt līgavainim viņa atbildības sfēras, lai arī viņš var izpausties un iesaistīties, jo nereti līgavas ar savu organizatorisko entuziasmu drusku nomāc vīrieša vēlmi aktīvi līdzdarboties.
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Strādāt komandā ar līgavām.
Vēl iesaku ņemt vērā...
Nestrīdēties par sīkumiem. Un saprast, ka detaļām un sīkumiem ir liela nozīme atmosfēras radīšanā, bet tā nav arī tik liela, lai radītu nepatīkamas emocijas, ja pēkšņi izrādās, ka salvešu maliņas tonis nesakrīt ar aizkaru krāsu (pārspīlēju, bet nu princips tāds) vai laulību dievkalpojumā sabučojāties neīstajā brīdī. Tas viss patiešām pārāk neietekmēs jūsu laulības dzīvi. Un iesaistiet radus un draugus! Deleģējiet dažus pienākumus!
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Neatliktu tik daudz uz pēdējo brīdī (it kā jau atlikām tikai to, ko nebija iespējams izdarīt iepriekš). Šo to gribējām darīt paši, piemēram, pušķot baznīcu, it kā lai ietaupītu naudiņu, bet pēdējā nedēļā īsta vērtība bija tikai un vienīgi laikam, nevis naudai, tāpēc ja varētu sapņot, ko darītu citādi, tad es vairāk tērētu naudu pakalpojumiem, ko mūsu vietā paveic citi, bet mēs tikmēr varam atpūsties un izgulēties.
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Jā, man bija lieliska ballīte ar 13 labākajām draudzenēm, kas bija ārkārtīgi piestrādājušas, lai vakars būtu atraktīvs, pārdomāts, man patiktu, interesants, mīļš, pārsteigumiem pilns utt. Brauciens ar moci (sens mans sapnis!), individuāls vīru kora priekšnesums, dzērieni un ēdieni, masāža (to veica profesionāle - viena no "vecmeitām"), spēles un atrakcijas, slepenas norādes visas dienas garumā, video, īpašs mūzikas disks ar uzdevumu un vēl, un vēl. Arī vīrs bija diezgan daudz iesaistīts. Bet es par to visu pat nenojautu ne mazumu!