FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Velta, 24 gadi

Kāzu datums:09.07.2011
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
~4500 Ls uz 52 cilvēkiem (t.sk. 1 muzikants un 2 fotogrāfi) Bet šajā summā nav limuzīna īre (uz 12 stundām), kurš mums bija dāvanā no mammas...
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Iekrājām un mammas ieguldījums.
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Pirms kāzām dzīvojām kopā 4,5 gadus. Pa šo laiku esam sapratuši, ka esam īstie viens otram. Gribējām dibināt īstu ģimeni, tāpēc nolēmām precēties :)!
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Bildināta tiku 07.08.2010.g., tad tika paziņots topošajiem vedējiem. Reāli gatavošanās sākās ar jauno gadu. Vispirms sāku meklēt kleitu, viesu namu, muzikantu un fotogrāfu, jo tie ir jāmeklē tiešām ļoti,ļoooti laicīgi un ar tiem ir lielākās grūtības, jo piedāvājums ir liels, bet atrast sev piemērotu...! Pēc tam viss pārējais.
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Baznīcā. Viennozīmīgs lēmums :)
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
v/n "Laso" Cēsīs. Viesu nams 800 Ls (uz divām dienām, otrajā dienā līdz plkst ~17:00). Ēdināšana no Cēsu kafejnīcas "Province" (citus nelaiž iekšā) 15Ls/cilv. (t.sk. apkalpošana, vakariņas, brokastis) + 1 Ls sagaidīšanas uzkodas pie vīniņa.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Gribējām viesu namu gaišu un skaistu ar plašumiem ārā, nevis tumšās guļbūves... Pilis un muižas par dārgu... Bet šis bija arī grezns! Galdu klājēju piedāvā tikai "Provinci", citus nelaiž.
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Cēsīs veikalā "Solo". Kopējās izmaksas ~50Ls (aizmirsu cik kg, bet bija laba cena, par garšu nezinu, jo pati neēdu)
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Pilnībā pietika.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Kritēriji: jautrs, atraktīvs, palīdz/ļauj atpūsties vedējiem. Un pēc ieteikuma tieši šadu atradām! Spēlēja Andris Priedītis (Paganīnī), par divām dienām 120 Ls + 20 Ls (paši iedevām), jo bijām vairāk kā apmierināti, visi ciemiņi bija sajūsmā! Šis muzikants ir nenogurdināms! :) Noteikti iesaku!
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Diena bij pārpildīta. Vārti, Zelta liepas stādīšana, viens otru barojām, saksofons un deja pie jūras, slikto īpašību slīcināšana jūrā, riteņu muzejs, ciemos pie Minhauzena un Jakobīnes, vārti, mīlestības tilts, lidojošas rozes no lidmašīnas pār mīlestības tiltu, sagaidīšana viesu namā, mičošana un dejas līdz rītam. Tas būtu lielos vilcienos...
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Vedēji un muzikants.
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Dejas, spēles, pirts, džakuzī, batuts, katamarāns, dzīvnieciņu apmeklējums, atpūta svaigā gaisā...
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Melanholisko valsi grupas Prego izpildījumā. Apmeklējām tikai, lai apgūtu soļus. Deju izveidojām, no iemācītajiem soļiem, paši.
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Pirkām. Kleita (HERVE Mariage Goguette/Francija, 2010.g.kolekcija) atradu caur sludinājumu. 300 Ls - kleita, plīvuris, cimdiņi, apkašsvārki. Man vienkārši palaimējās, jo tieši šīs firmas kleitu arī vēlējos, bet vienīgajā salonā "Myosotis", kurā LV piedāvā ir "pasakainas cenas"! Jaunas kleitas cena Latvijā ~800 Ls + aksesuāri. Vīriņam: uzvalku Dominas berga bazāra laikā iegādājāmies par ~56Ls + Daugavpils tirgū iegādāta kravate 12Ls + turpat iegādāts krekls12Ls (ļoti labs, nevarēja manīt, ka vīrīņš ir pasvīdis :D), aproču pogas 7ls arī Daugavpils tirgū.
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Limuzīns. Mammītes viena no dāvanām mums. Pārsteigums.
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Mašīnu rota - dāvana no vedējiem. Līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi veidoja viena meitene, kuru mamma atrada pēc ieteikumiem. Privātais darbiņš.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Nē.
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Veidojām paši. 25 ielūgumi izmaksāja ~10 Ls. Centāmies mēnesi pirms. Bet citi tos dabūja pirms pašām kāzām... :/ Tāpēc iesaku tos izsūtīt/izdalīt 2 mēnešus iepriekš.
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Jā. Pilnīgi nekādas problēmas. Nākamajā dienā jau biju pasu daļā no rīta un aiznākamajā jau pase rokās :)
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Jā.
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Jā. Uz Kanāriju salām/Tenerifi.
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Uz ielūgumiem. Apģērbiem. Gredzenus pasūtījām pie juveliera (Valmierā) ar visu vēlamo gravējumu virspusē un akmentiņiem, kas sanāca krietni lētāk, nekā Rīgā tika plānots... Uz puķēm, jo iegādājāmies vairumtirdzniecības bāzēs, tiešām lēti sanāca. Mums bija daudz, daudz orhideju.
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Izbaudīt šo dienu. Neuztraukties par citiem, kā viesiem iet, ko dara... Un neuztraukties par to, ka kavējaties. Mēs nokavējāmies 2 h, bet mēs to neņēmām galvā, jo viss vakars priekšā. Līdz ar to arī mičošana iekavējās... Tā mums notika plkst. 2 naktī, bet tam laikam tad nav nozīme, mums viss tāpat notika pēc plāna :)
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Izbaudīt tāpat šo dienu! Un rūpēties par sieviņu :) Un atslābināties fotosesijās.
Vēl iesaku ņemt vērā...
Neatstāt visu uz pēdējo laiku! mēs daudz ko atstājām.. Arī dāvanu iegādi. Līdz ar to bija lieks stress, liekas asaras. Un dāvanas ne tikai vecākiem un vedējiem, bet arī māsām un brāļiem, jo tie arī daudz palīdz kāzu tapšanā :)
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Noteikti būtu sabildējusies ar katru no viesiem. Uztaisītu sirsniņbildi no augšas. Apēstu visas tīģergarneles :D Sāktu ceremoniju par kādu ~1h ātrāk.
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Jā, par to parūpējās māsiņa par meitenēm un brālēns par puišiem. Pa dienu puiši un meitenes atsevišķi. Meitenes pa Siguldu jautrojās, bet puiši Rūjienā ar žiguli raļļoja. Visi bija laimīgi un priecīgi. Vakarā visi tikāmies radu mājās un jautrojāmies līdz rītam kopā :)