FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Ilze, 22 gadi

Kāzu datums:21.08.2010
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
Tā kā kāzas notika piederošās lauku mājās, diezgan daudz aizgāja ceļam gatavošanās laikā. Kopējās izmaksas bija ap 1000 Ls, kaut arī centāmies maksimāli samazināt izdevumus. Bija 55 kāzu viesi. Ja būtu jārīko vēlreiz, izvēlētos viesu namu, sanāktu tikai nedaudz dārgāk. Izņēmums būtu tad, ja laiku mājas un apkārtne ir ideālā stāvoklī.
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Vecāki sponsorēja.
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Tas likās pareizi. Mēs viens otru mīlam, un nebija iemesla, kāpēc gaidīt. Līdz kāzām nedzīvojām kopā. Tā bija mūsu abu pārliecība.
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Pamazām sākām gatavoties pēc tam, kad bijām oficiāli saderinājušies, tas bija 10 mēnešus pirms kāzām. Aktīvi gatavojāmies vasaras mēnešos. Pirmā lieta, ko apspriedām, bija vietas izvēle. Tad viesu saraksta izveidošana. Diezgan daudz laika pavadīju interneta lapās, lai izdomātu ko vēlos. Vīrs bija gatavs piekrist manai izvēlei. Lielākās grūtības sagādāja cilvēku stereotipi saistībā ar kāzām (sākot ar to, cik gaļas veidiem jābūt uz galda un kādai jāizskatās programmai). Mēs būtu bijuši gatavi arī piknikam draugu lokā, tomēr ņēmām vērā vecāku intereses, kas par laimi nebija radikāli pretējas mūsējām.
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Baznīcā
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Manu vecāku lauku mājās. Līdz ar to īpašas svinību vietas nebija, ja neskaita nepieciešamos uzlabojumus, lai tur varētu notikt svinēšana. Ēdināšana bija ap 5 Ls uz cilvēku, maksājām saimniecei, kura uz vietas arī gatavoja.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Likās, ka viesu nams sanāks pārāk dārgi. Ar izvēlēto saimnieci bijām personīgi pazīstami, palīgi bija viņas izvēle.
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Pasūtījām no pazīstamas sievietes, jo gribējām ar lauku olām un dabīgo krējumu. 10 kg maksāja 20 Ls, ja nemaldos.
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Palika pāri, īpaši vārītie kartupeļi. :)
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Mums nebija dzīvās mūzikas.
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Neliela pasēdēšana ar vedējiem viesu namā, kur rakstījām viens otram vēstules un bāzām pudelē, pēc tam ar nelieliem foto pārtraukumiem ceļš uz svinību vietu. Bija tikai viens pārbaudījums, kur vīram bija jāzāģē un jāskalda. Man jābrauc ar traktoru (Bija forši, jo pat ar mašīnu nemāku braukt).
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Vakara vadītāji.
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Nebija īpašas aktivitātes. Brīva pasēdēšana ar palikušajiem draugiem un ģimeni.
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Attiecīgu apstākļu dēļ pirmais valsis mums izpalika.
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Pirkām. Vīrs Liepājā. Es noriskēju un sūtīju no E-bay. Samaksāju 70 Ls. Radiniece kā dāvanu man pielaboja, jo īsti nepiegulēja kā vajadzīgs. Loģiski, ka kleita nebija augstākās kvalitātes, bet man patika un biju apmierināta
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Speciāli mašīnu neīrējām, jo atbilstoša bija vecākiem. Arī viesi brauca ar personīgo auto, tos, kuriem nebija, paņēma tie, kuriem bija brīvas vietas. Mums nebija atbildīgais cilvēks par to, līdz ar to tas bija papildus uzdevums vecākiem, kas nebija pareizi.
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Floriste, kura bija zināma, un bijām redzējuši viņas darbus citās kāzās.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Nefotografējāmies. Nožēloju, ka to nedarīju. Kāzu bildes ir skaistas un būs daudz citu iespēju, lai apmeklētu fotosalonu.
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Mums laimējās, ka radiniece izgatavo, līdz ar to par pašizmaksu viņa mums tos izgatavoja. Paši gatavojām vecākiem un vedējiem ielūgumus. Izsūtījām mēnesi pirms kāzām. Dažiem iedevām vēlāk, jo gandrīz visus varējām personīgi sasniegt, nebija jāizmanto pasta pakalpojumi.
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Mainīju uzvārdu. Grūtības nebija.
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Nebijām norādījuši, ko vēlētos saņemt, līdz ar to uz neko konkrētu necerējām, bija gan taustāmas lietas, gan naudiņa. Manuprāt, ļoti veiksmīgas.
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Nebija iespējas. Pagaidām tas ir atlikts uz vasaru.
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Uz alkoholu, jo tas nebija :) Arī uz tērpiem, vismaz man tā liekas.
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Rūpīgi izvēlēties vedējus/vakara vadītājus/ organizatorus, lai par viņiem uzticēto nebūtu jāsatraucas. Mums bija skaistas kāzās un, protams, esam pateicīgi viesiem, iesaistītajiem, un grūti pateikt, ja tie būtu bijuši citi cilvēki, vai būtu bijis labāk. Kāzu rīkošana tomēr ir kaut kas unikāls, un ir lietas, ko nevar paredzēt un saplānot.
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Mīliet savas līgavas. :)
Vēl iesaku ņemt vērā...
Nebaidīties teikt cilvēkiem acīs, ja kaut kas neiet, kā plānots, bieži vien radiem un draugiem to ir grūti pateikt. Tomēr, iespējams, abas puses būtu ieguvēji. Iespējams, konkrētam cilvēkam tas vienkārši nav īstais uzdevums.
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Taisītu kāzas mazāk oficiālas, nedomājot par to, ko tantes domās. Piemēram, pikniks ar draugiem un radiem. Mūs baidīja ar to, ko cilvēki nodomās. Tie taču ir mūsu draugi, ko sliktu varētu domāt.. :) Iestaigātu kāzu kurpes (man tas likās mazsvarīgi), jo kāzu dienā sapratu, ka nedaudz pa lielu. Pietrūka laika padraudzēties ar viesiem, jo dažus nebiju sen satikusi. Tomēr nezinu, kā to varētu mainīt. Brauktu kāzu ceļojumā, kaut vai uz kaimiņu pilsētu.
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Vecmeitu ballīte bija. Tomēr sapratu, ja nav tuvu draudzeņu, tai nav jēgas, sanāk tikai tradīcijas pildīšana. Vīram nesanāca laika, jo draugi pārāk vēlu sāka bīdīt. :)