FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Zanda, 26 gadi

Kāzu datums:02.10.2010
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
apmēram 900 - 1000 LVL. Kāzu svinībās piedalījās 57 viesi plus bariņš bērnu.
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Vecāki un pašu iekrājumi.
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Nu interesants jautājums!!! Tāpēc, ka negribu bez viņa nevienu rītu pamosties un bez viņa nevienu vakaru aiziet gulēt! Pirms kāzām kopā nedzīvojām, ja neskaita pēdējos 2 mēnešus, kad dzīvojām pie maniem vecākiem.
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Sākām gatavoties kādus 2.5 mēnešus iepriekš. Vispirms mamma pasūtīja ēdienu :) Tad nopirku kleitu. Tad sāku gatavot viesu sarakstu un ielūgumus :) Visgrūtāk... tikt galā ar kleitiņu, jo gribējās, lai viss ir perfekti :)
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Ceremonija notika baznīcā - Kuldīgas Sv. Katrīnas luterāņu baznīcā.
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Ļoti labā vietā - Īvandes muižā (Kurzeme). Bijām tik ļoti pārsteigti par zemajām cenām un skaisto vietu!!! Noteikti iesaku visiem, kas ir Kurzemes pusē. Par telpām maksājām 5 ls par stundu!!! NOPIETNI!! Un par ēšanu 7.10 no cilvēka (izņemot brokastis un alkoholu). Viņi gan tagad cenas paaugstināja, bet vienalga nedomāju, ka ļoti augstāk.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Pēc cenas un skata :)
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Vienā no Kuldīgas konditorejām. Ja nemaldos saucās "Pie Daigas". Ļoti garda kūka! Bija ap 7 kg, samaksājām .. hm.. īsti nezinu - tētis maksāja :) Ap 37 ls, jo mums bija mazs specpasūtījums ar futbola laukumu uz kūkas :) Vīriņam par prieku!
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Palika pāri :)
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Mums bija "youtube diskotēka" :))
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Mēs negribējām daudz latviešu seno tradīciju, tāpēc visu laiku pavadījām fotosesijā, pavadot labu laiku ar vedējiem. Tiesa gan, pa ceļam mūs pārsteidza ukraiņu (vai varbūt nē?:)) tūristu grupa ar negaidītiem "vārtiem". Bija forši!
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Mūsu labākie draugi - kas bija reizē arī vedēji, plus vēl viena draudzene.
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Ilgi gulējām :) Pēc tam devāmies uz viesu namu, kas pieder draugiem un ar tuvākajiem draugiem gājām pirtī un ēdām gardumus :)
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Nē, kursus neapmeklējām! Vīram asinīs ir deju soļi :) tāpēc pirms kāzām daudz dancājām pa istabu! Izvēlējāmies grupas Instrumenti dziesmu Zemeslodes!
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Vīram uzvalku pirkām, kopā izmaksāja ap 100 ls, jo bija tieši akcija, kur trešo preci deva par brīvu un tā tikām arī pie krekla par brīvu :) Savu kleitu pasūtīju ebay bet nācās nedaudz pielabot. Pati šuju mežģīnes un citus knifiņus.
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Draugi :)
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Ļoti perfekti bija visi ziedu rotājumi. Pasūtījām pie paziņām Kuldīgas ziedu veikalā Oāze pie floristes Līgas (uzvārdu nezinu :)). Par manu pušķi, mašīnas dekoru, vīra piespraudi, pušķi mammai un "prom metamo pušķi" samaksājām 75 ls.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Nē, mums bija brīnišķīga fotogrāfīte - Marta Logina, kura sataisīja BRĪNIŠĶĪGAS bildes! Vīriņš pēc tam teica - cepuri nost! Viņai ir izdevies panākt, ka es uz bildēm esmu smuks!! Izmaksas - bija pa draugam :) Bet visiem citiem saku - ir vērts katra lata!
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Paši gatavojām! 3 nedēļas pirms kāzām.
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Mainīju. Grūtības bija... tāpēc, ka vīrs ir brazīlis. No sākuma negribēju tik garu uzvārdu, kāds ir viņam, bet bija jāņem, jo ja vīram pasē tāds, tad man ar pienāks... tas nekas, ka viņiem tur brazīlijā citādākas tradīcijas un sievai nekad nepienākas viss vīra uzvārds.. un protams ar latvisko galotni...
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Jā!
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Vēl taupamies :) Mums draugi uzdāvināja 2 dienas pavadīt vienā viesu namā. Īstenībā skaitās kempings, bet bija tik brīnišķīgi!!! Tik SKAISTU mājiņu mums bija sagatavojuši un vieta arī ļoti skaista - tas ir starp Kandavu un Sabili, saucas Plosti.
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Uz ļoti daudz ko.. sākot jau ar kleitu, kas, ja pirkta vai šūta būtu izmaksājusi ap 600 ls... uz telpām, fotogrāfu, auto... Jo visas šīs lietas draugi mums dāvināja. Paldies viņiem!
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Izbaudīt katru gatavošanās mirkli :) Neklausīties apkārt, ko vajag, ko nevajag! Tās ir jūsu kāzas, vienīgās!! Tāpēc vajag tā, lai pašiem asaras acīs. Es piemēram visu mūžu esmu sapņojusi par baltiem krēslu apvalkiem :) Muļķīgi, bet man tik ļoti gribējās. Kad iečekojām cenas, izrādās - dārgi, nevaram atļauties ar savu mazo budžetu. Bet mūsu vedējmāte, bučas viņai - nepadevās un atrada vienu baznīcu, kas izīrē par 35 santīmiem gabalā!!!! Es pat neticēju!!! Bet ēšanas telpa bija izrotāta TIK skaisti!!! Viesu nama īpašniece pēc tam nāca noskatīties idejas, jo teica, ka nekad šī vieta neesot bijusi tik skaista!
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Ak, mīļie!!! Palīdziet savām līgaviņām. Jau ar to vien, ka vienkārši esat blakus. Tas nekas, ka jums rokas nav tik veiklas un nevarat ielūgumus griezt vai līmēt.. vienkārši esiet blakus un sakiet viņai, cik viņai tas labi izdodas! Novērtējiet to lielo darbu!!
Vēl iesaku ņemt vērā...
1)nedariet NEKO, ko jums negribas:) 2) laicīgi kārtojiet papīrus 3) laicīgi sāciet domāt par mazām dāvaniņām vedējiem, vecākiem
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Laicīgāk sāktu gatavoties :))
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Nē.. ja vien ar to nav domāta vecmeitu/vecpuišu ballīte :) Ja tā, tad jā :) Mani meitenes aizveda uz kūkotavu, kur varēju pati cept kūku, kamēr citi pircēji turpat vien grozījās :) Bija vienkārši super super vakars! Un vīra kungu savukārt viņa latvijas draugi iepazīstināja ar īstām vīru spēlēm - viņi cirta kokus, gāja medīt pīles, cepa mežā mednieku desiņas, gāja pirtī un leca aukstā ūdenī :)