FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Zane, 23 gadi

Kāzu datums:18.09.2010
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
Aptuveni 4000 Ls / 94 cilvēki (skaits kopā ar bērniem)
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Galda izmaksas aptuveni Ls 700 uzdāvināja abu pušu vecāki (katrs pusi). Pārējo naudu sakrājām. Nedaudz pietrūka, to paņēmām no kredītkartes.
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Bijām pazīstami aptuveni 2,5 gadus no kuriem kopā dzīvojām nedaudz vairāk kā gadu. Sapratām, ka esam viens otram īstie un savā dzīvē nespējam iedomāties kādu citu cilvēku.
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Bildinājums bija 1. janvārī, kāzas - 18 septembrī. Uzreiz sakārtojām galvenās lietas - viesu namu, muzikantus, mācītāju . Tad bija neliela pauze un vasarā sākām gatavoties pavisam aktīvi. It kā centāmies visu laiku padarboties ap kāzu lietu, bet vienalga, mēnesis pirms kāzām bija ļoti saspringts.
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Ceremonija notika Katoļu baznīcā.
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Svinības notika viesu namā "Rūķīši". Ēdināšana 86 cilvēkiem - aptuveni Ls 700 (galdi abās dienā bija ļoooti bagātīgi klāti). Lielās svinību zāles īre ar plašu otro stāvu gulēšanai 1,50 par cilvēku. Lielā pirts māja ar 3 istabām un plašu pirmo stāvu ( kuru arī izmantojām gulēšanai uz matračiem) Ls 60
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Mums abiem pazīstams viesu nams un tā saimnieki. Bijām pārliecināti, ka tā ir īstā vieta, jo ļoti, ļoti atsaucīgi saimnieki, perfekti un rūpīgi īstenoja katru mūsu vēlmi, skaista , piemērota svinību zāle un jauka apkārtne. Zinājām arī to, ka ēdieni tur ir ļoti gardi.
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Kāzu torti pasūtījām Alūksnē "ALTA S" . Izskatījās labi un garšoja arī labi. Ņēmām 10 kg uz 86 ēdājiem un bija tieši laikā. Uz otro dienu palika neliels gabaliņš, kas arī pazuda stipri ātri.
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Ēdamā palika pāri ļoti daudz, galdi bija tiešām ļoti bagātīgi klāti. Otrā dienā bija ne tikai vakardienas aukstais galds, bet arī uz ugunskura vārītas zupas un skābi kāposti, kurus gan daļa viesu( tālie braucēji0 vairs nesagaidīja. Bet tāds arī bija mūsu uzstādījums- labāk lai paliek pāri nekā pietrūkst. Gaļu un dārzeņus devām paši savus, līdz ar ko iekļaujoties vēlamajā summā varējām pasūtīt vairāk ēdamā
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Izvēlējām dzirdētus muzikantus, kas bija mūsu abu gaumē. Bija svarīgi, lai labi sastrādājas ar vedējiem, ir atraktīvi, omulīgi,vienvārdsakot- forši cilvēki+ lai ir daudzveidīgs repertuārs, lai viesi"pavelkās" . Trāpījām desmitniekā. Lieliski sastrādājās ar vedējiem vakara pirmajā daļā un kārtīgi izdancināja viesus otrajā. Spēlēja līdz kādiem 5iem rītā, lai gan publika bija gatava viņus mocīt vēl ilgāk.
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Mums bija viena liela pieturvieta- senlietu muzejs, kur mums bija organizētas visas aktivitātes. Šeit mums bija gan vedēju sagādātie uzdevumi , gan viesu iepazīstināšana , atrakcijas viesiem, uzkodas .
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Par viesu izklaidēšanu rūpējās vedēji, bet bija arī palīgs no malas- mums pazīstama profesionāla pasākumu režisore, kas nedaudz palīdzēja vedējiem ar idejām un dažus darbiņus uzņēmās uz sevis.
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Modināšana, aizpirkšana, kāzu avīzes andelēšana, amatu atskaite . Tā kā amats bija katram viesim, tad amatu atskaite ievilkās un vedēju sagatavotajām spēlēm īsti vairs nepalika laiks.
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Seal "Kiss from a rose". Bijām uz vienu nodarbību, kur parādīja dažas kustības, visu pārējo sakombinējām , iemācījāmies, izdomājām paši. Sanāca normāli, ņemot vērā to, ka vīrs ir diezgan švaks dejotājs.
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Vīrs vilka jūras spēku parādes formu, līdz ar to izmaksas-0,00. Savu kleitu pirku. Oriģinālā kleita maksāja Ls 500, sakarā ar salona likvidāciju , Benjamin Roberts kleitu + pieskaņotas kurpes, speciāli man uzšūtu plīvuru un jaciņu dabūju par 250,00. Turklāt kleitai bija nepieciešami diezgan daudzi labojumi , lai labi stāvētu uz auguma, kurus man veica pilnīgi par velti.
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Pelēks- sudrabots 2005 gada jaguārs- fifīga un smuka. Sākumā gribējām retro, bet diena bija auksta un nopriecājāmies , ka neņēmām kādu retro mobīli, kurā noteikti būtu vēl vairāk nosaluši.
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Floriste Daina Mediniece, kas izveidoja visu vienotā stilā un ideāli atbilstoši kāzu tēmai. Viņai ir tiešām lieliskas idejas.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Saalonā nefotografējāmies. Mums bija individuālā fotosesija ar kāzu fotogrāfu Kasparu Teilānu.Bildes- Superīgas.
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Taisījām paši. Ielūgumi bija pudelē , tādēļ katram viesim aizvedām ielūgumu - super, jo iepazinām viens otra vēl neiepazītos radus , draugus utt. Pirmos atdevām 3 mēnešus pirms kāzām, lielāko daļu ielūgumu atdevām mēnesi pirms.
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Jā mainīju. Nekādu grūtību nebija, tik vien kā laikietilpīgs pasākums. Darbā ilgi nācās pieminēt veco uzvārdu, jO ar jauno daudzas kontaktpersonas mani neatpazina :)
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Puse viesu dāvināja naudu, puse dāvanas, jo paši teicām, lai dāvina to,ko var atļauties . Līdz ar ko dabūjām gan praktiskas dāvanas sākot ar segām un krūzēm, līdz pat oriģinālām, pašu veidotām dāvanām. Katrā gadījumā varu teikt, ka jau nedēļu pēc kāzām neatcerējos, cik kurš ielicis aploksnē, bet katru , kurš dāvināja dāvanu, atcerēšos vēl ilgi. Katrai no praktiskajām dāvanām atradām pielietojumu, esam apmierināti.
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Nedevāmies, gribējām uz Igaunijas SPA, bet apslimām un nesanāca.
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Viss uz ko domājām ietaupīt taisot pašu rokām , beigās sanāca vēl dārgāk, kaut vai tie paši ielūgumi. Lētāk izdevās dabūt alkoholu. Arī ēdināšana nebija no dārgākajām ( devām viesu namam savus dārzeņus un gaļu) .Viesu namā kompozīcijas taisīja mana draudzene. īstenībā- kopā parēkinot, daudz lietu uz kurām ietaupījām nav, jo mums bija uzstādījums- " ātri aizmirsīsi cik latus ietaupīji, bet visu mūžu atcerēsies atmosfēru , sajūtas, emocijas".
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Kāzu dienā vairs ne par ko nedomāt un baudīt. Iesaku iepriekšējā vakarā laicīgi aiziet gulēt ;) Man sanāca tai naktī pagulēt tikai 4 stundas, kā rezultātā kāzu dienā piecēlos stipri sagurusi. Tas gan nemainīja kopējo noskaņo, bet tomēr- jāpacenšas atpūsties :)
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Iesaistīties kāzu organizēšanā izsakot savas vēlmes un viedokli, jo tas ir ļoti, ļoti svarīgi, lai viss izdotos tā, kā abiem patīk . Nevajag visu uzkraut uz līgavas pleciem, arī vīra viedklis ir ļoti nozīmīgs.
Vēl iesaku ņemt vērā...
Katram vajag kāzās ieviest kaut ko savu , ko ļoti gribās. Manam vīram piemēram ļoti gribējās salūtu un tieši to tortes garšu(kas man ne visai) , bet viņš pie tā tika un bija priecīgs. Man savukārt bija savas idejas, kuras gribēju realizēt un to arī izdarīju. Tā ka mēs abi bijām realizējuši savas īpašās vēlmes :) Vēl iesaku visu darīt kopā, jo tas padara gatavošanās laiku ļoti īpašu.
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Neko, man viss ļoti ļoti patika. Abi pārrunājot kāzu norisi sapratām, ka neko negribētu mainīt, viss bija ideāli, jo paši ielikām daudz darba.
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Jā, vecpuišu un vecmeitu. Vīram bija vīriešu izklaides ar peintbolu, gumijlekšanu, utt. Arī man draudzenes bija sagatavojušas dažādus pārbaudījumus, sākot ar kartingu, līdz beidzot ar āra burbuļvannu :)