FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Zane, 24 gadi

Kāzu datums:07.08.2010
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
Lai arī centāmies pēc iespējas vairāk visu ietaupīt, vienalga kopējās izmaksas zemāk par Ls 1800 nesanāca nekādi. Lai gan daudz ko paši taisījām, domājām, darījām, pirkām utt. Kopējais viesu skaits bija 30 cilvēki, tie bija paši tuvākie radiņi.
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Mēs abi strādājam. Kad vīrs mani bildināja, uzreiz vienojāmies, ka kāzas būs šovasar. Līdz ar to bija sākumā mazliet bažas, vai visu finansiāli varēsim atļauties, bet ticējām, ka mums viss izdosies. Katru algu veltījām tikai kāzām. Līdz ar to visādas citādas ballītes mums gāja secen, bet tas bija tā vērts!
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Man jau visu laiku šī doma nelika mierā. Un vīrs to zināja, ka man nepatīk tā vienkārši dzīvot kopā. Bijām mazliet ar to pasteigušies. Dzīvojām kopā gadu... Vīram jau pašam arī nepatika tā situācija, tāpēc viņš mani arī bildināja.
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Vīrs mani bildināja pavasarī, bet abi uzreiz sapratām, ka šo lietu nevajag atstāt, kaut kad uz vēlāku laiku. Jo kāda būs finans.situācija vēl pēc gada vai vairāk, to mēs tiešām nezinām, bet pašlaik mēs zinājām, ka strādājām un mēģināsim visu iekrāt un ietaupīt. Un tas bija tā vērts! Sākām ar ielūgumiem, galda kartēm, gredzeniem, mācītāju, tad viesību vietu, vedējiem, tad fotogrāfu, tad uzvalku, kleitu, dāvanām, deju, mūziku. Tādas lielas grūtības nebija. Viss gāja tā labi.
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Baznīcā. Jo tas ir tik svarīgi, izprast laulību, vīra un sievas dotos solījumus un saņemt Dieva, Mūsu Kunga, svētību.
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Mēs organizējām svinīgas vakariņas restorānā. Par telpu īri (darba laikā) nebija jāmaksā, tikai pēc pusnakts 5 Ls/par stundu. Mums bija siltas vakariņas, saldais ēdiens un aukstais galds. Ar kūku mums cepa uz vietas. Bija ļoti garšīga! Kopā izmaksas bija aptuveni Ls 350. Mums vīra vecāki sponsorēja kāzu vakariņas.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Mums bija svarīgi, lai vakariņas būtu tādā vietā, kur nepieciešamības gadījumā, viesi var aiziet kaut vai ar kājām uz mājām. Arī cena bija viens no kritērijiem. Atmosfēra un interjers.
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Kāzu torti mums cepa uz vietas. Kopā bija 5 kg. Un vairāk arī nevajadzēja, kā jau menedžere bija ieteikusi. Kopā ar dekoriem izmaksas bija Ls 28 vai Ls 30.
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Tā kā bijām plānojuši vakariņas, tad arī vakariņām pietika. Bet ja ballīte būtu turpinājusies pēc 3, tad noteikti ēdiens būtu bijis vajadzīgs vairāk.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Ar mūziku, mums īpaši neizdevās, kā bijām plānojuši. Dziesmas gan bijām sarakstījuši ļoti daudz un dažādas. Muzikants bija draudzenes brālis. Ar puisi bija runāts, lai visa veida mūziku uzliek, te skaļāk, te klusāk. Viņam kaut kā tas neizdevās. Bet labi, ka mūsu viesi, nav nekādi lielie dancotāji. Līdz ar to dzirdēju labas atsauksmes, vienīgi man pašai gribējās mazliet savādāk. Vairāk fona mūziku, atsevišķām spēlēm un runām, citu mūziku...bet viņš neuzlika...
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
No baznīcas līdz vakariņām, mūsu liecinieki bija mums arī sagatavojuši mazus, bet mīļus pārbaudījumus un uzdevumus. (pie jūras balodīšus laidām gaisā, vīrs mani nesa pa tiltiņu, dažādi uzdevumi, brauciens ar laivu, saslēdzām laimes atslēdziņu, kopīga sirds, šķīvis, laidām gaisa laternas).
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Mūsu mīļie vedēji.
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Otro dienu veltījām viens otram...
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
No izrādes "Uz tobago" - "Un tūkstoškārt" (nepieciešamības gadījumā, varu aizsūtīt dziesmu). Bijām pirms tam mazliet gājuši dejot. No sākuma uztraucāmies, jo neesam nekādi lielie dejotāji, bet beigās paļāvāmies un ticējām, ka viss izdosies. Un bija ļoti skaisti, mīļi un maigi.
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
O, par kleitu! Kleitu šuvu pie šuvējas un super! iesaku visām meitenēm! Tikai šuvējai noteikti kādas 2 nedēļas ātrāk piesakiet, ka kleitai jābūt gatavai! Ātrāk vienoties par datumu, kad kleitai jābūt gatavai. Galvenais, ka kleita derēs tieši tavam augumam. Man šuvēja palīdzēja gana ar modeli, gan ar audumu. Jutos ļoti īpaša, kad kleita tiek šūta tikai un vienīgi man. Kleita (plīvurs) izmaksāja Ls 160. Vīram uzvalku gan pirkām gatavu. Bet laicīgi, kādus 2 - 3 mēn. ātrāk. Ar atlaidi Ls 70.
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Mūsu mašīnīte. Mums pašiem skaists un ērts auto. Vedējs bija pie stūres. Bet tas bija labākais, ka nezinājām, ka mums gaida pārsteigums - limuzīns. Pie baznīcas, pēc ceremonijas :) Tā bija dāvana mums no vienas ģimenes, līdz ar to mums visu dienu vizināja limuzīns. Bija jau forši!
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Arī mašīnas rotājumus, kāzu pušķi un piespraudes mums sponsorēja vīra vecāki.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Fotogrāfējāmies salonā. Izmaksas bija tik, cik pasūtījām bildītes. Viena maksāja Ls 2.50. Mēs pasūtījām pēc medusmēneša.
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Ielūgumus un galda kartes gatavojām paši. Jau pašā sākumā uzreiz domājām, kādus, kādā krāsā, izmērā, tehnikā utt. Baltus, ar lentīti, balodīšiem (kuri bija izgreznoti ar pērlītēm). Ietaupījām lielu naudiņu.
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Mainīju uzvārdu. Tiku pie īsa un skaista uzvārda! Jo pirms tam man bija, garš, grūti izrunājams un uzrakstāms uzvārds. Nekādas grūtības tas nesagādāja.
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Jā, jo dāvanas mums nebija tik svarīgas. Katrs ko vēlājās (arī iespēju robežās), to arī uzdāvināja. Mums ļoti patika un bija ļoti interesanti, kad ar vīru katru dāvanu saiņojam vaļā, kartiņas, novēlējumu un dzejolīši. Bija ļoti mīļi! Nekas tā neatsver, ja dāvaniņa ir no sirds!
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Kāzu ceļojums mums vēl priekšā :) mums uzdāvināja dāvanu karti (atpūtas komplekss) citā pilsētā, līdz ar to ceļojums vēl tikai būs! :)
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Kā jau minēju, uz ielūgumiem, galda kartēm, pušķojumiem, torti, mūziku.
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Mīliet savus līgavaiņus!
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Mīliet savas līgavas!
Vēl iesaku ņemt vērā...
Vedēji ir vieni no galvenajiem kāzu dienas cilvēkiem, organizētājiem, viesiem!!! Un tad vecāki, brāļi un māsas. Bet pārējiem tā ir tikai ballīte :)
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Mazliet pārtaisītu savu kleitu, noteikti ņemtu muzikantus :)
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Nē.