FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Laura , 24 gadi

Kāzu datums:10.10.2010
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
kopejas izmakasa apt 3000 uz 45 cilvekiem
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
gan pashu lidzekli, gan finansiaali palidzeja vira mate. darbos poalidzeja sievas vecaki, draugi, pazinas, radi, vedeji
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Nu tas bija logisks solis, jo tiesi pec gada kopa dzivoshanas, virs mani bildinaja. TAd ari pec iespejas atrak gribejam appreceties. (Junija bildinaja, oktobri jau precejamies). Un tas ari palidz man atrak nokartot uztureshanaas atlauju norvegijaa. :)
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
sakam gatavoties uzreiz pec bildinajuma (junijaa). no sakuma viss likas par daudz, jo pasi neesam LV, bet preceties gribejam LV. iesaistijam visus, cik vien iespejams, un viss izdevas. Vispar mes neko nezinajam, bija loti daudz parsteigumu. sakot ar kuuku, galda kartem un atrakcijam.. zinajam tikai ar ko precamies :D vispirms sameklejam zakgsu un viesu namu, talak kleitas, uzvalki, tad muzika un vakara vaditajs. vedeji ari bija uzreiz, pirmie, ko izdomajam.
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Siguldas Dzimtsarakstu nodalaa :) Superigi bija! Neaizmirstami, svinigi, emocionali.. perfekti!
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Nītaures Dzirnavas. Svinibu eeka 500 ls uz visu diennakti. ar visam istabam, zaali... Edinashana apt 650 ls (neskaitot alkoholu). plus vel 10 ls par rotashanu. alkohols bija 150 ls, rotajumi kopaa kadi 30 ls, mashina 80 ls, muzikants 150ls, fotografs 120 ls. kelita (iireeta) 160ls, uzvalks 140 ls, kurpes ligavai 30 ls, plivurs, lenta 20ls, apmetniti aiznjemos, vakara vaditaja 120 ls, nepiecieshamas lietas vakara atribuutikai 100 ls, galds pec ceremonijas 62 ls.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
svinibu vietas vaditaja bija pazistama, ka ari tuvu ligavas majam, un tuvu siguldas apkaartnei. galdus vini pashi klaja uz vietas, loti eerti un patikami.
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
kazu torti pie sava pagasta labakas cepeejas, vina ari piegada tortes Nitaures Dzirnavaam. Izmaksaja apmeram 55 ls. (vecaki davinaja, tapec es tikai nojaushu) :)
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
bija tieshi laika! :) pashi neko daudz needam, bet parejie gan. bija gan aukstais, gan siltais galds. loti patikami. forsi.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
muzikantu zinaju no citiem pasakumiem, tapec zinaju, ka bus perfekti! Speleja Dj Cindulis. :) super jautri ar vinu vienmer! izmaksaja 150 ls unz vakaru.
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
uij, bija viduslaiku aktivitates, loka shaushana, skepa meshana un vel visadi parbaudijumi! mums abiem loti patik, jo esam iekshaa taja visa loti. vel fochejamies Straupes narkologiska dispansera parkaa. rudens lapaas, geniala noskanja, fotografs bija lielisks.
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
vakara vaditaja, sievas bijusi kolege, pazinja! :) perfekta izvele! :)
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
otra diena no rita bija modinashana, brokastis un tad nedaudz parbaudijumi jaunajam parim un mammaam. Tad visi pa majam. mums bija vienas dienas kazas. loti erti, jo nakamaja diena visi ir tadi pagurushi. mums pashiem vedejmate ar kolegem uzdavinaja superigu nakti salacgrivas viesnicaa Kapteina osta, ar skatu uz juru, lai mes divata var atiet no visiem trakumiem, geniaala davana. Viesnicaa bija parupejusies lai musu sagaidishana butu loti romantiska - ar rozlapinjam uz gultas, ar shampanieti un sveceem. Kur vel kaut ko labaaku!
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Pirmam valsim bija domata Appocaliptikas Nothing Else Matters (originali izpilda metallica). Bet mums par parsteigumu, vedejtevs ar draugiem uzdavinaja Dzelzs Vilka koncertu un vini nospeleja to dziesmu, mes bijam shokaa... Un uz kursiem negajam, maja nedaudz pameginajam, bet beigas tapoat leni un mierigi nodejojam, dziesmas vidu pievienojas parejie. Lieliska sajuuuta!
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Viram pirkam uzvalku (noceniots no 300 ls uz 140 ls), bija superigas atlaides Dominaa. Un sievai irejam kleitu salona DeLukss (160ls plus 10 ls par tirishanu), otras dienas dienas kleitu pirku Stokmanaa. (apt 20ls.)
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Vedejteva teevs iedeva savu mashinu, bet tomer samaksajam vinam 80 ls. izvele tapec, ka vajadzeja lai sieva avr ar kleitu iekpat, jo kleita bija gana liela. un mashina bija erta. un smuka mashina arrriiii
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Rotaja veikalaa pukje siguldaa, ari ligavas puski, un piespraudes ligavainim . Pasutiija sievas vecaaki, tapec neko nezinu par izmaksaam :)
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
nee, tikai dabaaa :)
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
ielugumus pashi - uzmetumu uztaisiju es, sieva, pec tam visus sazimeeja mana mamma, vinai makslinieciska daba un talants. :) Izsutijam 4 nedelas Latvijas robezhaas, 6 nedelas pirms kazaam arpus LV.
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Jaa, protams, mainiju. Izmaksas - pase (15,50 ls) (nomainija divaas dienaas). tiesiibas (15 ls) grutibas bija tikt no kazam uz riigu mainit pasi, loti naca miegs :D
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
mes prasijam naudinju, un dazi atnesa davaanaas. mes patiesiba jutamies neerti, ka viniem ta bija jadara, jo naudas nesa baigi lielaas. :) bet viss bija sirsnigi sarakstijusi apsveikumus ! :=) sedejam salacgriivaa, hoteli, lasijam apsveikumus un viesu gramatu!
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
nee, nedevamies, tikai mazajaa uz salacgriivu, bija prefekti.!
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
uz rotajumiem, ielugumiem. galda kartem, piespraudem, alkoholu.
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
uij, take it eazij. laut lai palidz visi, kas vien var, savadak vienam ir baigi gruti ar visu tikt gala! un galvenais ticet, ka viss bus labi, un nestresot kaazu diena, vnk baudit un priecaaties no sirds! :)
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
palidzet liogavaam gatavoties, pajautat, ko var palidzet gatavojoties kazam.
Vēl iesaku ņemt vērā...
uztveriet visu vioegli, nestresojiet, ja kkas nav ta ka cerets... galvenais zibaudit dienu un laut citiem palidzet, jo visiem patik justies noderigiem un vajadzigiem, seviski vecakiem! vieniem tas ir liels gods un prieks!
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
neko :D
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
neoficiaali bija, draudzenes mani nolaupija, kartigi izrunajamies un bizdejojamies, bija forshi! :)